[To nie błąd] brak premi za kapitana

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17675
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser17675

Guest
chciałem zgłosić błąd dotyczacy nie naliczania premi za posiadanie kapitana,prowadziłem wczoraj okupacje,mam aktywnego kapitana,sprawdzajac raporty i posiłkując sie symulatorem stwierdzam ze nie została mi naliczona premia 20% z tytułu posiadania kapitana,jak to w koncu jest z naszymi pieniądzami,bo wydaje mi sie ze jestesmy nabijani w butelke,innym graczom normalnie nalicza sie premie za kapitana,niewazne czy atakują czy bronia podboju,nadmienie jeszcze ze gracz okupowany tez ma kapitana,wiec jak ktoś ma jakiś pomysł to prosze o podzielenie sie opiniami,nizej zamieszczam co ciekawsze raporty z wczoraj
[report]061c24c1c3dedb09966abc181a24f296[/report]
[report]8bb698b8afca67dd4df07683ccc99e74[/report]
[report]3cf74d33a4cb5566932cf6ef1812d64f[/report]
[report]64aa8031fd1d731d0fdcc9a14df74c94[/report]
 

DeletedUser

Guest
Odp: brak premi za kapitana

Raporty coś mi nie idą, ale mam pytanie z innej beczki.

Pomyślałeś kiedyś, że ludzie którzy cie atakowali też posiadali kapitana, przez co premie się redukowały?
 

DeletedUser10946

Guest
Odp: brak premi za kapitana

alez oczywiscie ze o tym pomyslelismy , nie gramy w ta gre od tygodnia :) padrino wklej te raporty tak zeby je tu bylo widac
 

DeletedUser17675

Guest
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: brak premi za kapitana

Na szybko pod lupę wziąłem pierwszy raport.

Wyniki zgadzają się przy założeniu, że obaj macie kapitana, ale agresor miał zbadanego tarana, a obrońcy - nie. Innymi słowy nie ma mowy o błędzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10946

Guest
Odp: brak premi za kapitana

dodaj zatem jeszcze wieze , bo ta w miescie byla i juz sie nie zgadza . Jezeli chcesz mozemy ci umiescic raport ze skanu tuz przed wejsciem kolona .
 

DeletedUser

Guest
Odp: brak premi za kapitana

Dobra, teraz dowiedziałem się, że jest tam wieża. A więc zakładając, że jest tam wieża, gdyby nie uznało wam kapitana (bo o tym błędzie tu mówimy?) to żeby wyniki się zgadzały musielibyście mieć tarana. Bardziej prawdopodobne jest, że wieża w chwili walki nie istniała, albo coś się zmieniło i jednak nie daje ona bonusu dla jednostek morskich

A więc opcje są dwie:
- jeśli macie tarana, a wieża istniała i nalicza bonus - faktycznie nie uznało wam kapitana (albo wynik bitwy wygląda, jakby taki był tego efekt) i mamy problem.
- jeśli nie macie tarana, a wieża (nawet jeśli istnieje) jednak nie nalicza bonusu jednostkom morskim - wszystko się zgadza.

W każdym innym przypadku wyniki walki byłyby inne, więc tego pod uwagę nie bierzemy.
Teraz przydałyby się MATEMATYCZNIE POTWIERDZONE INFORMACJE NA WIKI GREPOLIS - TAK ZWANE WZORY, KTÓRYCH DO DZIŚ NAM NIE PODANO :)rolleyes:) Wydaje mi się, że ten problem bardziej skupia się wokół wieży oraz tarana i tego, jak faktycznie działają, niż samego kapitana.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10946

Guest
Odp: brak premi za kapitana

wedlug wiki jest tak
Wieża - zwiększa siłę obrony Twoich wojsk o 10% i zmienia Twoje polis w prawie niezwyciężoną twierdzę. Działa na wszystkie jednostki broniące miasta, również na jednostki morskie.

wiec jakby nie patrzec jest blad czegos nie uwzglednilo , nie wiem czy moglo sie cos w miescie zmienic gdyz wlasciciel spal :) bo samej tez juz mi sie zdarzalo na biegu rozbierac wieze i anulowac taran wiedzac ,ze kolon wejdzie i bedziemy odbijac ale przez sen nie umiem :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: brak premi za kapitana

Wiem co jest napisane na wiki, ale to jałowe słowa, nie poparte żadną matematyką.

Teraz przydałoby się dokładnie ustalić/dowiedzieć się czy miałeś wtedy w mieście tarana i wieżę (może kontakt z supportem by tu pomógł), oraz jak de facto działa system walki w kwestii wieży (tego pewnie nawet oni nie wiedzą)

Podałem jedyne możliwe założenie, w którym byłaby możliwość błędu, o którym mowa w temacie... teraz grunt to sie upewnić czy w tym konkretnym przypadku było spełnione.
 

DeletedUser17675

Guest
Odp: brak premi za kapitana

widze ze problem został zaznaczony jako "to nie błąd" moze osoba oznaczająca tak temat wyjasni dlaczego i na jakiej podstawie,bo my dalej nie wiemy o co kaman,albo jak to nie bład w grze to co ...?
 

DeletedUser10946

Guest
Odp: brak premi za kapitana

okupowalam na tej grze juz tyle miast , ze nie musialam wchodzic w symulator zeby widziec , ze cos jest nie tak pierwsze jpytanie bylo do padrino gdzie jest kapitan , jak sie dowiedzialam ,ze ma zaniemowilam skoro na setkach innych okupacji dzialala dlaczego tym razem nie ? moze osoba , ktora uznala , ze to nie jest blad sie wypowie ?
 
Odp: brak premi za kapitana

Chciałabym zauważyć, że oczekiwaliście odpowiedzi od osoby, która dodała do tematu tag "to nie błąd". Być może uzyskalibyście ją wcześniej niż po 2 godzinach, gdyby nie było tego ograniczenia :)

Przechodząc do tematu, podczas okupacji opcje Premium (w tym Kapitan), jak również wieża czy też taran, które były tu rozpatrywane należy ustawić w symulatorze zgodnie z tym, co występuje w mieście okupanta. Tak więc nie jest istotne to, czy okupowany gracz/miasto posiada wymienione elementy czy też nie. Nieco inaczej sprawa wygląda podczas wsparcia i być może to spowodowało to drobne przeoczenie :)

padrino, czy w mieście, z którego wysłałeś statek kolonizacyjny na okupację tego miasta miałeś zbadany taran i wybudowaną wieżę (wiemy już, że masz Kapitana)?
 

DeletedUser10946

Guest
Odp: brak premi za kapitana

a mozna wziasc ze soba tez mur miejski ? bo jakos w to nie moge uwierzyc . az z wrazenia przy kolenej okupacji wybiore sobie miasto bez wiezy i sporawdze czy moja dziala , bo zwyczaj stawiania tego budynku mam tylko w miastach zagrozonych , ktore obstawiam a nigdy wczesniej nie zauwazylam zeby mi wieza w miescie okupowanym nie dzialala , czekamy co powie padrino
 

DeletedUser17675

Guest
Odp: brak premi za kapitana

nie nie miałem ani wiezy ani tarana,ale nie rozumiem co ma piernik do wiatraka,od kiedy wieza z miasta agresora jest brana pod uwage jako ulepszenie w podbijanym miescie,tak samo taran,moze jak mam mur 25 lev w miescie z którego wysłałem statek kolonizacyjny tez jest to ulepszenie miasta podbijanego mimo ze w nim jest murek 0 lev???????? <ciach>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10946

Guest
Odp: brak premi za kapitana

no i teraz kto ma racje ? dwie przeczace sobie odpowiedzi ..

Opcje premium działają na tej samej zasadzie, co falanga i taran. Jeżeli gracz ma w mieście X zbadaną falangę i wysyła wojska z kolonizatorem na miasto Y, to falanga działa tylko podczas ataku na to miasto a już w trakcie okupowania nie. Jest tak od zawsze. To samo dotyczy również opcji premium.


Przechodząc do tematu, podczas okupacji opcje Premium (w tym Kapitan), jak również wieża czy też taran, które były tu rozpatrywane należy ustawić w symulatorze zgodnie z tym, co występuje w mieście okupanta. Tak więc nie jest istotne to, czy okupowany gracz/miasto posiada wymienione elementy czy też nie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: brak premi za kapitana

Po dokładnym sprawdzeniu prawidłowa odpowiedź brzmi: podczas okupacji brane są pod uwagę bonusy okupanta oraz z miasta okupanta, czyli gracz A wysyła na gracza B kolona i trwa podbój, w czasie okupacji obowiązują wszelkie bonusy które są z miasta skąd został wysłany kolon, czyli falanga, taran, premium, oraz wieża. Wieża jest nielogicznym czynnikiem, ponieważ bonus w czasie okupacji jest brany z miasta okupanta, a nie z miasta okupowanego, tak więc mają wieżę w mieście z którego wysyłamy kolona mamy +10% do obrony podbijając miasto w którym wieży nie ma i na odwrót, jeśli z miasta z którego posłaliśmy kolona nie mamy wieży, to mimo iż będzie w podbijanym mieście nie będzie na nas oddziaływać.
 

DeletedUser10946

Guest
Odp: brak premi za kapitana

czyli kolejna zmiana w zasadach dzialania tej gry , o ktorej zapomniano poinformowac graczy , bo na pewno nie bylo tak zawsze , ciekawe ilu jeszcze niespodzianek sie doczekamy :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: brak premi za kapitana

Myślę, że podobnie jak w przypadku różnych błędów w grze, jest to nieświadoma zmiana zasad działania gry.
 

DeletedUser10946

Guest
Odp: brak premi za kapitana

ale majaca bardzo duze znaczenie :) tymbardziej przy podbojach dotyczacych graczy z czolowki wiedzac o tym na pewno bysmy i o te bonusy zadbali .. a tego typu przypadkowych zmian dokonuja tworcy coraz wiecej z drugie strony ta zmiana jak juz o niej wiemy ulatwia nieco zadanie okupantowi sam robi badania i wieze i bonusy sa kiedy mozna bylo usuwajac te rzeczy ulatwic samemu sobie odbianie miasta teraz niestety juz nie , trudno mi powiedziec czy to nakorzysc czy nie dawno kolona w swoim miescie nie widzialam ale jakos wydaje mi sie ze stare zasad byly bardziej logiczne . chociaz mozliwe ze po kolene aktualizacji znow bedzie inaczej jak w przypadku czarow na achillesie :)
 
Do góry