Brandery(statki) a symulator

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser525
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser525

Guest
Daje do symulatora atak np. kilku okretów ogniowych powiedzmy 20-30
a obrońca ma np. 5 birem i 10-30 Branderow i teoretycznie Brander każdy jeden powinie spłonąć sam i zniszczyć jeden okręt wroga a tu nić same nie płona w walce i przeciwnikowi nic nie niszczą
może to ktoś sprawdzi na symulatorze bo ja nic z tego nie czaje ...mam wrażenie że to ewidentny błąd
Brander niby piszą w Wiki że bardzo wolny jest ale co to ma do rzeczy jak on jest tylko do obrony i nigdzie nie pływa no może teoretycznie gdzieś go podesłać do innego portu ...ale co jest z tym podpalanie ???:cool:
 

DeletedUser

Guest
ja tego błędu nie mam

zrobiłem symulację:

atak 30 ogniowych
obrona 5 birem, 10 brander
(reszta bonusów domyślnie)

straty agresora: 13 ogniowych

A potem symulacja druga:

atak 20 ogniowych
obrona 5 birem

straty agresora: 3 ogniowe



więc wychodzi na to, że brandery tak jakby broniły "najpierw" niszcząc tyle statków wroga ile było brander, a potem odbywa się walka niedobitych ogniowych vs. biremy, a więc zgodnie z opisem (pewnie w detalach nie do końca tak będzie, ale mniej więcej)
 

DeletedUser

Guest
witam, podbiję ten temat bo zauważyłem jeszcze jedną rzecz, a nie chcę zakładać nowego

bawiąc się symulatorem dochodzę do wniosku że brandery nie bronią w ogóle przeciwko łodziom transportowym (normalnym i szybkim)

czy to jest błąd w grze, czy celowe zamierzenie? Skoro biremy mogą zatapiać transportowce, to czemu brandery nie mogą? Niby jest napisane:

wiki napisał:
Brander - statek podpalający, który podpływa do floty przeciwnika i wznieca ogień. Tylko obrońca może używać branderów. Każdy brander niszczy statek przeciwnika, a następnie ulega spaleniu.

wynikałoby z tego, że transportowce nie są statkami ;)
 
Do góry