Brandery

  • Rozpoczynający wątek Venon99
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam.

jestem nowy w Grepolis (dopiero zgłębiam tajniki tej gry).
Mam pytanie odnośnie Branderów. Jak one dokładnie działają? jak sie ich używa ? czy jeden brandery niszczy KAŻDY drugi okręt ?
z góry dzięki za odp.

Mam jeszcze pytanie odnośnie badań kiedy opłaca się opracować "przebicie" ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Brandery

A więc tak, brander niszczy statek ogniowy/triremę w stosunku 1:1, czyli jeżeli masz 50 branderów, to zniszczą one 50 ogni przy tym niszcząc siebie, ale tego nie opłaca się robić, są bardzo wolne i przepuszczają statki kolonizacyjne oraz transportowce.

Co do przebicia, ja mam je zbadane każdym mieście z którego atakuje, przebicie pomaga przebić się na ląd wojskom płynącym na statkach transportowych pod eskortą statków ogniowych. Ale przy użyciu atak z przebiciem siła bojowa ogni słabnie co skutkuje tym, iż statki zatopią mniej birem itp. ale transportowce mają większą szansę przebicia :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Brandery

przebicia się nie opłaca robić, niepotrzebny koszt i strata punktów badawczych
 

DeletedUser

Guest
Odp: Brandery

Brander fajna jednostka, nie przesadzajcie ;-) Przyspieszanie produkcji wypaczyło "wojnę ekonomiczną" ale nie jeden jeszcze przeklnie po spotkaniu z setką branderów he he. Nie zawsze chodzi o utopienie kolona, czasem wystarczy aby wróg znacznie dłużej lizał rany ;-)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Brandery

Brander fajna jednostka, nie przesadzajcie ;-) Przyspieszanie produkcji wypaczyło "wojnę ekonomiczną" ale nie jeden jeszcze przeklnie po spotkaniu z setką branderów he he. Nie zawsze chodzi o utopienie kolona, czasem wystarczy aby wróg znacznie dłużej lizał rany ;-)
jeżeli w mieście stoją same brandery, to kolona można puścić z obstawą 1 ognia i podbijesz miasto, chyba że stoi ląd to jeszcze walka tam będzie, ale brander nie topi kolona, więc jak miasto jest czyste i stoi np. 300 branderów, to nie zależnie od ich ilości miasto zostanie podbite :) Bynajmniej tak jest na nowym systemie podboju, na starym to nie wiem, ale pewnie też przepuszcza kolony. To jest jeden minus, drugi to bardzo wolna prędkość, wręcz denerwująca, owszem, brander może sprawdzić się na froncie ale tylko wtedy, kiedy wiemy że wróg atakuje samymi ogniami. Kolejny minus to to, iż brander nie topi transportów w przeciwieństwie do biremy, która skuteczną obroną osłabia także natarcie wojskami lądowymi (w przypadku kiedy płynie atak morski zawierający off lądowy), no i oczywiście kwestia samej obrony, przy bunkrze najpopularniejszego statku obronnego czyli biremy, wystarczy kilka tysięcy, siła bojowa ogni maleje, i ilość zatopionych birem jest mniejsza niż ilość poległych ogni, czyli brander znów się nie sprawdza gdyż tu stracimy brandery w stosunku 1:1 :)

No i jeszcze jedna sprawa, premium kapitan daje kolejny bonus do obrony biremom :) Natomiast branderom raczej nie, bo przecież ognie nie zginą w stosunku 2:1 :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Brandery

Ech gm1223b, Tobie wszystko trzeba na czynniki pierwsze rozpisywać...
Premium kolego działa w obie strony, w ataku i obronie. Równie dobrze można napisać że brander jest dobry bo niweluje premium atakujących. Do tego na nic "Korzystny wiatr" i jakiekolwiek szczęście. Ale to są niewielki zalety w porównaniu do "ekonomicznej" wojny morskiej jaką daje brander. W obronie nie wszystko kreci się wokół kolonów i ich powstrzymywania. Nie każdy atak to kolon czy wejście lądu do miasta. Są zagrody samych ogni które pływają tylko po to aby coś upolować, szybko można się zorientować które miasta wroga to typowe offy morskie i wtedy podstawiać brandery. Kolona czy desantu nie powstrzymają bo nie o to w tym chodzi... Wyobraź sobie miasto w którym trwa bunt, bronicie wyłącznie lądem (bo np. mur w miarę wysoki, biremy obstawiają inne miasta) i co wtedy? Masa lądu + brandery, a niech wróg traci 3x tyle ;-) System buntu daje czas na wstawienie nawet powolnych "samobójców", a przy prędkości jednostek = 2 to już całkiem bajera. Warto poświecić z jedno miasto w gęstej zabudowie, choćby dla zabawy i natłuc tam branderów. Mina gościa co wysłał ze 250 ogni z czarem... - bezcenna he he :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Brandery

Dostałem atak samymi ogniami - w porcie ustawiłem taką samą ilość branderów co birem oraz dla testu kilka ogni. Atak zniszczył mi 1/3 ogni oraz pewną ilość birem - natomiast ani jeden brander nie uległ zniszczeniu! Czy to możliwe? Jaka jest logika takiego ataku/obrony?
Dodam tylko, że brandery i biremy pochodziły ze wsparcia.
----------------------------------------------------------------
Pobawiłem się symulatorem - i jestem zdziwiony, że nikt nie opisał specyfiki działania branderów, chyba, że to bug...
Brander działa ostatni - najpierw niszczone są wszelakie inne statki (po ataku ogniami) a dopiero potem działają brandery. Nigdzie nie ma tego opisu, ani w wiki ani na forum nie znalazłem! Kto to wymyślił? Wygląda to tak jakby to były akty desperacji...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Brandery

Tak, brandery działają po tym jak padają wszystkie inne statki ( biremy, tiriemy, zapałki ).
 
Odp: Brandery

Pobawiłem się symulatorem - i jestem zdziwiony, że nikt nie opisał specyfiki działania branderów, chyba, że to bug...
Brander działa ostatni - najpierw niszczone są wszelakie inne statki (po ataku ogniami) a dopiero potem działają brandery. Nigdzie nie ma tego opisu, ani w wiki ani na forum nie znalazłem! Kto to wymyślił? Wygląda to tak jakby to były akty desperacji...

O tym, jak działają brandery możesz przeczytać tutaj na portalu GreTime's.
 
Do góry