[Wyjaśnione] Bunt stlumiony w zarodku

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24557
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser24557

Guest
Witam, mam pytanko o przejmowanie miasta w nowym systemie podboju. Gdy ktoś przejmie poburzone miasto wcześniej, dostaje się komunikat o stłumionym buncie i możliwości wycofania ataku ze statkiem kolonizacyjmym. Jednak nie mogłam tego zrobić i chcę się upewnić dlaczego. Czy to było spowodowane wysłaniem kolona w ataku z podburzaniem zamiast "zwykłego" ataku?
 
a był wogóle komunikat o stłumionym buncie w zarodku ?
miasto było w jakiejkolwiek fazie podburzania / buntu właściwego przez Ciebie zainicjowanego ?
dawno nic już nie podbijałem na Nowym systemie ;) preferuję okupację .. ale jeszcze z Zakrosa kojarzę że były komunikaty i możliwość zawrócenia jak miasto zmieniło właściciela ...
chyba że kolon był przestrzelony w czasie ;) i wpadał po buncie właściwym .. to pewnie zostało potraktowane jako zwykły atak
 

dorocia

Zespół Grepolis
Proszę napisać zgłoszenie (ticket) do supportu z danymi dotyczącymi ataku podburzającego - raport w formie zrzutu z pełnego ekranu lub w BB-code, oraz dane dotyczące ataku kolonem (orientacyjna godzina wysłania ataku).
 

DeletedUser24557

Guest
a był wogóle komunikat o stłumionym buncie w zarodku ?
miasto było w jakiejkolwiek fazie podburzania / buntu właściwego przez Ciebie zainicjowanego ?
dawno nic już nie podbijałem na Nowym systemie ;) preferuję okupację .. ale jeszcze z Zakrosa kojarzę że były komunikaty i możliwość zawrócenia jak miasto zmieniło właściciela ...
chyba że kolon był przestrzelony w czasie ;) i wpadał po buncie właściwym .. to pewnie zostało potraktowane jako zwykły atak
Wszystko było dopełnione, kolon płynął całą noc, rano wstałam, w raportach komunikat o stłumieniu buntu (ze środka nocy), nawet napisałam do nowego właściciela, że kolona nie mogę wycofać. Jedyną rzeczą jaka była inna niż zazwyczaj, to to, ze wysłałam atak z kolonem w formie podburzania. więc nie było standardowego znaczka "przejęcie miasta" na ataku a podburzanie.
1582584425174.png ---> 1582584462985.png
Od supportu dostałam odpowiedź, że można wycofać zawsze bez znaczenia jaki to atak i ze to moze przez pliki tymczasowe...
 
można wycofać zawsze ? w dowolnej chwili po komunikacie o stłumionym buncie , czy tylko w momencie wyskoczenia "okienka" z tą informacją ? ;)
 

DeletedUser24557

Guest
Cały czas, do ostatniej sekundy, ale nie kiedy wyślesz jako atak z buntem. Zapytałam kilku graczy i ta wersja jest zdecydowanie bardziej prawdopodobna niż ta że to przez pliki tymczasowe w przeglądarce...
 
już nie takie rzeczy się działy przez "zapis tymczasowy" i pliki w przeglądarce ;) ostatnimi razy dosyć często trzeba czyścić dane tymczasowe ...

ale tutaj fakt atak z podburzaniem mimo że z kolonem to być może został potraktowany jako "atak" a nie przejęcie miasta ;)
 
Czekajcie, bo mi kilka razy się tak działo, że wyskakiwał komunikat, a kolona się cofnąć nie dało, na nowym systemie.
Czyli zeby móc cofnąć trzeba co? Wysłać atak zwykły czy z buntem?
 

DeletedUser24557

Guest
Z tego co się zorientowałam, to żeby móc cofnąć kolona musi on iść w zwykłym ataku, bez buntu. Wtedy jest traktowany atak, jako przejęcie miasta i można cofnąć do ostatniej chwili, natomiast jak wyślesz z buntem, to traktuje to jako atak podburzający i nie można wycofac - co ma sens i zmusza do wybrania jednej opcji.

Do tej pory myślałam także, że jak ktoś przejmie szaraka przede mną, to płynącego kolona nie można wycofać, ale dwa razy już mi na tym świecie wycofali, po moim przejęciu, więc musi być ta sama zasada (bo na szaraki zawsze z buntem słałam właśnie po to, zeby wbić bunt, jakby ktoś przejął pierwszy).
 
mogę potwierdzić , że na systemie z okupacją jest możliwe wycofanie kolona jeżeli miasto zmieniło właściciela ;)
płynął sobie ponad 33h ;) niestety w połowie drogi miasto zostało przejęte przez kogoś innego
nie było żadnego komunikatu(poza raportem o zmianie właściciela) , ale pojawił się "x" w poleceniu że można anulować ten atak i zawróci do miasta .



raport w formie zrzutu z pełnego ekranu
Aby wykonać wyłącznie zrzut aktywnego okna przeglądarki ALT+PrintScreen lub super funkcja z FF zaznaczasz to co chcesz na stronie i robisz zrzut przy pomocy FireFoxa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry