Calkowita sila jednostki w ataku

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mam takie pytanie. Jaka jest calkowita sila jednostki w ataku. Na przyklad jesli atakuje procarzami w obronie obuchowej maja 7, obr tnacej 8, obr dystansowa 2. Atakuja bronia dystansowa w sile 23. Czy to oznacza, ze:
a) procarz w ataku ma: 23 w broni dystansowej, 8 w tnacej i 7 w obuchowej?
b) 23 w ataku a pozostale wartosci na poziomie 0
 

DeletedUser17

Guest
Siła jednostki wynosi dokładnie tyle ile jest napisane, nic więcej, nic mniej(nie biorąc pod uwagę czarów, premium itd).

Czyli procarz atakuje bronią dystansową z siłą 23.

Natomiast z obroną wygląda to tak:

Atakuje powiedzmy szermierz-broń obuchowa. Broni procarz. Wtedy procarz "używa" obrony na broń obuchową czyli 7. Gdyby atakował hoplita, to procarz "użyłby" broni tnącej czyli 8.

Polega to na tym, że jednostka "używa" takiej obrony, jaki atak ma agresor.
 

DeletedUser

Guest
dopytuje :>

Hej
A jak dobierany jest przeciwnik ?
Tzn jesli atakuje hoplita a ja mam procarza i kawalerzyste to ktory bedzie bronil

no i przy okazji :

Jesli w miescie jest wsparcie, to ktore wojska najpierw walcza wlasne czy wsparcia ??
 

DeletedUser17

Guest
Nie wiem ile w tym prawdy, ale korzystając z symulatora, nasunął mi się wniosek, że obydwie jednostki biorą udział na raz, a ich obrona jest sumowana czy też uśredniana. Może to złe założenie, ale tak mi się wydaje.


Co do drugiego pytania. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Wydaje mi się, że walczą równoprawnie z twoimi wojskami tzn. ginie mniej więcej na równi z twoimi.

Poczekajmy na odpowiedzi innych osób, może mnie upewnią, że mówię dobrze, albo wyprowadzą z błędu :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry