chat

  • Rozpoczynający wątek syllwia82
  • Data rozpoczęcia

chat w grze?

  • tak

    Głosy: 76 82,6%
  • nie

    Głosy: 16 17,4%

  • W sumie głosujących
    92
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Fajnie by było wprowadzić chat, chodźby taki jak kilka dni temu na the-west:p
 

DeletedUser

Guest
Dodaj sondę i opisz jak to by miało mniej więcej wyglądać.
 

DeletedUser135

Guest
już widzę problem stałego odświeżanie :D

ale ja się nie znam....


ps. co do pomysłu to nawet 4+, bo sprawa przydatna ...
 

DeletedUser

Guest
Fajnie by było wprowadzić chat, chodźby taki jak kilka dni temu na the-west:p

Sylwia, jeżeli chcesz poczatować w tym celu został stworzony kanał IRC. Obecnie ta usługa została tak uproszczona że wystarczy kliknąć na link, wpisać swój nick i już jesteś na wspomnianym czacie za pośrednictwem Twojej przeglądarki bez instalowania oprogramowania typu mIRC.

A oto i link dla Ciebie:
#grepolis.pl @ QuakeNet
 

DeletedUser

Guest
Ja wiem co to IRC:p, tyle, że to osobna strona... a tak siedzisz sobie w grze i na dole w pasku...dosłownie na 1 cm masz chat:)... fajna sprawa...

P.S. Ci co grają w the-west wiedzą o co chodzi:)
 

DeletedUser

Guest
A co to za problem otworzyć sobie IRCa w osobnej zakładce i przełączać karty? (Firefox)
 

DeletedUser

Guest
Ja wiem co to IRC:p, tyle, że to osobna strona... a tak siedzisz sobie w grze i na dole w pasku...dosłownie na 1 cm masz chat:)... fajna sprawa...

P.S. Ci co grają w the-west wiedzą o co chodzi:)


Ja nie wiem co to The-West ale wiem o co chodzi .. Kiedyś w jakiejś grze widziałem. Tylko teraz nie ma sensu bo widać słabe serwery cały czas błędy wewnętrzne i przeciążone. Poczekajmy kilka-kilkanaście dni jakiś nowy serwer podłączą i wtedy nad tym pomyśleć . Bo to trochę transferu zeżre.
 

DeletedUser

Guest
Nie, jak chcesz to możesz sobie włączyć IRC, jak wspomniał Notorious
 

DeletedUser

Guest
Wg. mnie to bardzo dobry pomysł znacznie ułatwiający komunikację w sojuszu.
 

DeletedUser

Guest
W grze Xhodon jest taki chat :) grałem i powiem że nawet dobry pomysł przydatne było :)
 

DeletedUser77

Guest
Pomysł niczego sobie, ale po co?
Zdecydowanie lepiej jest wejść na IRC lub jakiś komunikator na którym można tworzyć rozmowy konferencyjne np. Skype lub GG
Czat w grze by powodował tylko zbędne odświeżanie strony i spowalniał jej ładowanie.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł niczego sobie, ale po co?
Zdecydowanie lepiej jest wejść na IRC lub jakiś komunikator na którym można tworzyć rozmowy konferencyjne np. Skype lub GG
Czat w grze by powodował tylko zbędne odświeżanie strony i spowalniał jej ładowanie.

Ja pisałam wcześniej przy chacie nie trzeba odświeżać strony:)
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak to jest rozwiązane w Czatach ale Mailowe aplikacje obsługują coś takiego jak "push", nie sprawdzają meila co ileś tam minut tylko w momencie gdy przyjdzie email wysyłana jest od razu informacja o tym do programu. Może coś*na tej zasadzie by było? ;>

Można by też w iframe wkomponować*wycinek z IRCowej strony.
 

DeletedUser4

Guest
Nie wiem jak to jest rozwiązane w Czatach ale Mailowe aplikacje obsługują coś takiego jak "push", nie sprawdzają meila co ileś tam minut tylko w momencie gdy przyjdzie email wysyłana jest od razu informacja o tym do programu. Może coś*na tej zasadzie by było? ;>

Można by też w iframe wkomponować*wycinek z IRCowej strony.

Nie ma takiej możliwości - to klient (przegladarka) wysyla zapytania do serwera, a serwer odpowiada.. Po za tym serwer nie ma pojęcia na jakie IP i porty słać ewentualne informacje.
Co do samej metody push - nie prawda ;) To klient poczty odpytuje co X minut/godzin serwer pocztowy i dostaje konkretna odpowiedz.. A "push" conajwyzej moze sie odbywac miedzy serwerami pocztowymi, ktore z zalozenia non stop sa online i zawsze do nich dojdzie wiadomosc..
 

DeletedUser

Guest
Mysle ze dobrze by bylo gdyby sie pojawil taki czat.nic skomplikowanego :moze kanal ogolny i sojuszniczy? Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Korzystam z czegoś takiego w ika (skrypt do greasemonkey'a). Przydatne gdy robimy coś wspólnie w soju lub ktoś czegoś pilnie potrzebuje. Konferencje w gg nie zawsze się sprawdzają.

Zalety takiego czata:
- łatwo sprawdzić czy ktoś jest online i "patrzy" na gre
- 100% lepsza komunikacja w sojuszu
- informacje przekazywane są na "żywo"
- organizacja akcji militarnych - usprawniona
- przeważnie zawsze ktoś jest i odpowie na wezwanie potrzebującego :] (w gg trzeba polować, forum nie wszyscy czytają...)

Minusy takiego czata:
- ludzie marudzą (patrz wyżej ;])
- u mnie był problem z przeglądarkami i greasemonkey - nie każdy ma ff
- spowalnia ładowanie strony (minimalnie, ale zawsze to kilka sekund)
- w natłoku rozmów łatwo przeoczyć informacje

To są rzeczy, które zaobserwowałam u siebie na ika. Zapewne tutaj będzie to wyglądać inaczej.

Czy czat jest potrzebny?
Być może, raczej jeszcze nie teraz i raczej tylko dla chętnych, jako dodatkowa opcja. Dostępne jest wewnętrzne forum i na bieżąco widać czy ktoś coś napisał.
 

DeletedUser

Guest
No i cóż ja mogę dodać po tak błyskotliwej wypowiedzi? ;)
Moim zdaniem przydałby się, ale rzeczywiście w postaci legalnego skryptu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry