Civilization IV

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15461
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15461

Guest
Kto gra :D
Gra jest super. Niemal tak samo dobra jak gry z serii Total War. ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Civilization IV

Ja kiedyś grałem,obecnie siedzę na grepo,ale może jeszcze kiedyś wrócę do civ IV nie V.W V trszeba dbać o mieszkańców-nie lubię tego.Szkoda,że w grepo nie ma tyle różnorodnych jednostek co w Civ IV
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Civilization IV

Mi się niestety osobiście 4 nie podoba, bo jakaś niedopracowana jest :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Civilization IV

C IV jest boska. Zagrywałem się w nią godzinami jakieś 5 lat temu. Fantastyczne menu startowe gry, lepszego nie widziałem nigdzie indziej + melodia która tam przygrywa, sam miód, sprawdźcie sami tu. Oprawa audio/video w chwili premiery IV była fantastyczna, możliwość oddalenia kamery na orbitę planety robiła wrażenie. Jeśli chodzi o gameplay to nie była to jakaś rewolucja - porządny SIM od kamienia łupanego do gwiazd od którego nie dało się oderwać: Jeszcze tylko jedna tura i kończę.... no dobra to ta będzie ostatnia.... ale w następnej kończę budować Tamę Trzech Przełomów.... i tak w kółko :)

Z V nie miałem okazji się zapoznać, a kultowa C II wydaje się dzisiaj strasznie uboga.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Civilization IV

Mi się absolutnie nie podoba ta gra. Dbanie o mieszkańców? Co to ma znaczyć?
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Civilization IV

Civ IV, no w sumie akurat w tą część krótko grałem, ale grałem dużo w inne części z serii. Aktualnie na rynku jest Civ V z 2 dodatkami i właśnie ta część jest przecudna;) Szkoda tylko że jest spod znaku Sid'a, więc niestety nie będzie wprowadzonej futurystyki (a szkoda). No cóż polecam wszystkim fanom zagrać w V, zwłaszcza, że w drugim dodatku doszła cywilizacja Polski pod przewodnictwem Kazimierza Wielkiego;)
 
Odp: Civilization IV

Civ IV, no w sumie akurat w tą część krótko grałem, ale grałem dużo w inne części z serii. Aktualnie na rynku jest Civ V z 2 dodatkami i właśnie ta część jest przecudna;) Szkoda tylko że jest spod znaku Sid'a, więc niestety nie będzie wprowadzonej futurystyki (a szkoda). No cóż polecam wszystkim fanom zagrać w V, zwłaszcza, że w drugim dodatku doszła cywilizacja Polski pod przewodnictwem Kazimierza Wielkiego;)


Jest mod Imperium Polskie do Civ IV na podobnych zasadach- dziwi mnie jednak to ,że twórcy nie pomyśleli by w oryginalnej grze wrzucić Królestwa Polskiego ,które w średniowieczu było potęgą ,a za najlepszych czasów najbardziej rozwiniętym państwie w Europie na głowę bijącym inne państwa...
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Civilization IV

Nom zgadza się, no ale ważne że chociaż w Civ V o nas pomyśleli:p I usłyszeć w angielskiej wersji w czasie dyplomacji głos "Kazika Wielkiego" fajna rzecz;) Szkoda tylko, że zazwyczaj Polska w Civ 5 lubi zrywać pakty pokoju mimo moich usilnych starań;)

Btw w podstawce Civa 5 są tak zwane Państwa Miasta, czyli pojedyncze miasta, z którymi można prowadzić swego rodzaju dyplomacje itp. Było właśnie Państwo-Miasto Warszawa, no ale w dodatku już wywalili, bo jest to jedno z podstawowych nazw miast Królestwa Polskiego;)

Hmmm swoją drogą nie pamiętam jakie dokładnie 2 jednostki specjalne mamy (bo każda cywilizacja ma 2 specjalne jednostki) no ale na pewno jest Husaria. No i jest chyba specjalność każdej cywilizacji i u nas chyba jest "Solidarność", nie pamiętam co dokładnie daje, ale chyba jakiś bonus do ustrojów społecznych:p

W sumie do 5 założę chyba oddzielny temat;P Może jacyś fani jeszcze się wypowiedzą xD
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Civilization IV

Ja sobie niedługo kupię Civ V :)

Ale przyznam, że mój ojciec jest fanem całej serii.
Mamy w domu Civ II, Civ III, Civ IV :)
Mieliśmy też Civ I, ale gdzieś się zgubiło :)

No to teraz trzeba dodać Civ V do kolekcji ^^
 

DeletedUser22376

Guest
Odp: Civilization IV

IV jest zdecydowanie najlepszą częścią z całej serii Sida Maiera. Perfekcyjna na każdej płaszczyźnie.
I do tego ten niezrównoważony Togukawa - ha! Jakbyś nie rozmawiał i tak na końcu wojna!
 

DeletedUser21096

Guest
Civilization

Czy ktoś ta grę zna? ja mam Civilizatjon 4

według mnie gra jest bardzo fajna i nie mogłem znaleźć tematu o niej

//Wątek już istnieje, przeniosłam twój post :) - Shannqa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry