Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

  • Rozpoczynający wątek roosek3000
  • Data rozpoczęcia

Co ma być w Grepo3

  • Ustawienia wyglądu

    Głosy: 55 56,1%
  • Zmodyfikowany system farmienia

    Głosy: 60 61,2%
  • WYSIWYG

    Głosy: 16 16,3%
  • Aplikacje

    Głosy: 38 38,8%
  • Priv Chat

    Głosy: 49 50,0%
  • Nowy interfejs

    Głosy: 37 37,8%

  • W sumie głosujących
    98

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Interface'em mógłbym się zająć, zrobimy klienta do instalacji na kompie (zrobimy z tego grę kliencko-przeglądarkową), ale wersja 1.0 beta by była trochę spartańska ;)
Powinno być w wersji 3 być wiele motywów (wygląd ma znaczenie ;)) i możliwość zmiany stylu bez utraty funkcjonalności.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Wydaję mi się że prywatny czat to dobra sprawa :))
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Witam nie wiem czy nie powtarzam tematu, który być może poruszył już wcześniej ale myślę że mam pomysł, który miałby całkiem spore zainteresowanie :)

Na początek chciałem wyjaśnić, o co mi chodzi. Gra plemiona, travian, ikariam itp. itd. były dla mnie całkiem fajne i były sporą przygodą ALE grepolis pobiło je według mnie pod każdym względem i dlatego właśnie tutaj jestem. Ale do rzeczy grepolis łączy to co było i w plemionach i ikariam ponieważ łączy się walkę lądową z walką na morzu ale została także pozostawiona opcja zniszczenia gracza de facto - zakończenia jego rozgrywki. To właśnie moim zdaniem pociąga ludzi w grepolis jeśli ktoś Cię wkurzy i będzie Ci bardzo zależało to zrobisz to na co masz ochotę. To był wstęp.

Otóż grałem nie dawno w grę w której walka toczyła się w świecie 2 wojny światowej. Zastanawiam się nad bardzo prostą a może i trudną sprawą / pomysłem. Otóż czy możliwe byłoby coś w rodzaju Grepolis 2. Nie koniecznie z tą nazwą. Ale z podobnymi zasadami ale wszystko można by było przenieść w czasy przyszłości. Nie upierałbym się na 2 wojnę światową. Ale co byście powiedzieli aby do lądu wody dodać jeszcze powietrze ? walki balonami, sterowcami, samolotami, myśliwcami ? to są takie moje luźne myśli. Ale znam wiele osób które się jarają przyszłością czołgami, lotnictwem, marynarką wojenną. Zamiast Bogów można by było stworzyć cudy świata albo ! super broń. Czyli na przykład broń która by wpływała na pogodę, albo teleportacja armii, Bomba atomowa, Atak Magnetyczny. Wiem że trochę ponosi mnie wyobraźnia ale czy takie Grepolis w wizji przyszłości nie byłoby ciekawe ?
Ląd, woda, powietrze, + dodatkowe budynki specjalne. zamiast gospodarstwa domy i bloki zamiast kopalni fabryki. Zamiast murów bunkry i działa obronne. Nie mam pojęcia na ile taki pomysł jest realny i jak znam życie znajdzie się milion krytyków ale uważam że jest sporo osób które byłyby zainteresowane taką gierką. Bo to nic innego jak Grepolis 2 z dodatkowymi udoskonaleniami osadzone w przyszłości w walkach takich jakie odbywały by się w dzisiejszych czasach na każdej płaszczyźnie. Mam szacunek do innych gier podobnych do grepolis ale to właśnie z grepolis można by pójść krok dalej i zrobić coś poza dzisiejsze ramy gier tego typu. Bo o ile mi wiadomo jeszcze takiego czegoś nie ma. Czy się mylę ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

mam plan 7 bogów to plan taki że nie ma cudu świata lecz fabryka czekolady to dobry pomysł :) Mylisz się skalpel321
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

ja napisałem co uważam ty tylko dałeś świadectwo tego że masz 10 lat i piszesz tak jak piszesz czyli jak dziecko neostrady
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

urlopy powinny byc niezalezne na kazdym swiecie dalo by to wiecej wolnosci a nie przymus
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Widzę, że dobre kółko różańcowe zbiera się wokół tego tematu, szkoda że nikt poważny na niego nawet nie rzuci okiem QQ
Inno już przy okazji 2.0 pokazało nam wszystkim w jak głębokim poważaniu ma zdanie graczy na temat zmian w grze.
No ale piszcie dalej naiwniacy myśląc że będziecie mieli wpływ na 3.0, to nawet zabawne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Nie wiem czy nie będzie miało wpływu . Jeżeli znajda się jakieś konkretne pomysły to może wprowadzą . Dla mnie powinni wprowadzić możliwość grania na kilku kartach . Przy wysyłaniu większej ilości ataków jest to bardzo kłopotliwe bo zawsze się jakieś ataki pokrywają .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Czat odpada.
 

DeletedUser14387

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Rozbudowywanie wiosek farmerskich za złoto?
Nieopłacalne.
Komu będzie się chciało wydawać ok. 26zł tylko po to, żeby raz rozbudować wioskę?
Wiem, że zaraz przyczepicie się mnie, że jeśli ktoś chce, to oczywiście może, lecz ja nie widzę w tym przyszłości.
Z Grepolis zrobi się "zarabiacz", stworzony tylko po to, by ludzie co raz więcej wydawali na grę, która najprawdopodobniej znudzi im się za jakiś czas.
Gracze będą inwestować prawdziwe pieniądze, tylko po to, by mieć np. 6 poziom wioski farmerskiej.
Zamiast tego wolałbym wprowadzić np. wykupywanie osobistej rangi na forum, ale oczywiście jeśli to nie jest już dostępne.



Proszę, możecie wyrazić swoją opinię o moim poście, po prostu starałem się oddać to, co czuję na temat rozbudowy za złoto.
Dziękuję.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Oczywiście Gra się popsuła pod względem strategicznym, wojna ekonomiczna z duzym imperium nie jest już skutaeczna tak jak w GP 1.0. Wzamian nie dano nam strategom przaktycznie nic, waet z głupim Raportem "Czasu Rzeczywistego" jest problem.

Jeszcze troche i będzie można kupić sobie za zloto rozbudowane polis..patologia!

Moje propozycje:
Podpalenia Miasta 2.0 (nowa-wersja light)
Okupacja i Bunt do odkrycia, do wyboru.
Dodatkowa opcja do ankiet i kolor dla ważnych tematów
Lepszy balans rozbudowy miasta.
Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.
Miejsce na trzeci Spec i cztery nowe spece na to miejsce.
"Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Żądania są dobre ale niedopracowane natomiast plądrowania powinny powrócić do starego systemu gdzie szlo wyciągnąć sporo surki i trzeba bylo myśleć jak i czym farmić.
A czy lepiej było by dać miej rolniczych a więcej polis to nie wiem ale wedlug mnie to wyspy powinny być większe conajmniej trzyktotnie (tu jednak prócz stawiania cudu na wyspie powinna dojść możliwość postawienia budynku specjalnego sojuszu) czyli raczej nie zmniejszalbym liczby wiosek bo więcej przeciwników na wyspie już samo w sobie wymaga więcej walki i dodatkowej surki.

Dodalbym też nową mozliwość farmienia wioski, niezależną od klikania co 5min(żądania) czy liczby wojska(plądrowania) ale nie będę się tu o tym rozpisywał bo i tak mało kogo to interesuje..hehe

Pozatym co już tu wczesniej napisalem to dla mnie nowe GP to:
1. -Dżwięk w grze
2. -mozliwośc przejmowania polis z lądu
3. -porządek z flotą (czyli poprawa tego co trzeba)
4. -8 albo 10 bogów
5. -nowe spece (tak aby było mozna postawić 3 albo nawet 4 w jednym polis)
6. -niektóre rozwiązania (badania i poziomy budynków) z świata bohaterów
7. -nowe taktyki ataku
8. -badania ulepszające armie
9. -składanie ofier bogą (co zwiększało by liczbe łask)
10. -bunt i podbój do odktycia na jednym serwie
11. -nowe akcje szpiegowskie
12. -może jedną albo dwie nowe jednostki (jeśli badania ulepszające miały by się nie przyjąć albo okazały by się nie wystarczające)
13. - i jeszcze inne rozwiązania których tu nie wymieniałem, ogólnie chodzi o to aby gra była bardziej rozbudowana i o wyższym poziomie trudności tak aby każdy z nas mógł obrać rózne taktyki gry itp.. (np. inne propozycje graczy dot. portu czy "filozofi" czegoś dodatkowego poza nauką)

Pozwoliłem sobie ponumerować Twoje pkt. by lepiej na nie odpowiedzieć:
1 - Śmiech na sali, bardziej jeszcze by lagowało, gra i tak ma większe wymagania niż wersje 1.x. Bez sensu dźwięk, puść sobie muzyczkę w tle z YT...
2 - Myśl strategiczna upadnie, broniący się nie będzie miał prawie szans obrony. Odpada natychmiast!
3 - Nie za bardzo rozumiem, wszystko jest dobrze ze statkami, nic nie trzeba poprawiać...
4 - Przesada, 5 to już jest dużo, moim zdaniem dobrze było jak tylko 4 mieliśmy do wyboru w świątyni.
5 - Przesada, zbyt duże ułatwienie.
6 - NIE!
7 - Jest już kilka, pogłów się, a dobrze będziesz atakował, zbyt dużo.
8 - Są już...
9 - NIE! I tak już po zbudowania 4 cudów jest +50 łask.
10 - NIE! To zepsuje tą grę.
11 - Nie rozumiem sensu tego punktu...
12 - Nie potrzebne.
13 - Gra i tak już jest dość skomplikowana :B Bez sensu więcej tego tutaj wkładać, będzie tak naćkane, że się nikt nie będzie łapał w grze.

Wydaję mi się że prywatny czat to dobra sprawa :))

Są już wiadomości przecież... A jak nie one, to można korzystać z komunikatorów z innych źródeł, ew. na czacie sojuszu, forum. Bez sensu.

urlopy powinny byc niezalezne na kazdym swiecie dalo by to wiecej wolnosci a nie przymus

Za duże ułatwienie. Idąc na urlop trzeba mieć świadomość swojego postępowania.

Widzę, że dobre kółko różańcowe zbiera się wokół tego tematu, szkoda że nikt poważny na niego nawet nie rzuci okiem QQ
Inno już przy okazji 2.0 pokazało nam wszystkim w jak głębokim poważaniu ma zdanie graczy na temat zmian w grze.
No ale piszcie dalej naiwniacy myśląc że będziecie mieli wpływ na 3.0, to nawet zabawne.

Bardzo, bardzo zabawne :D



--------------------------

Podsumowując....

Hola, hola! Dopiero była aktualizacja pół roku temu do nowe wersji, a tu już wymyślana jest nowa, na dodatek proponowane unowocześnienia są bezsensowne, niszczą grę. Temat do kosza moim zdaniem...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Jak wprowadzą niektóre bzdety to już nie będę grał w tą grę :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Wydaję mi się że prywatny czat to dobra sprawa :))
Skype and many more.

Nie wiem czy nie będzie miało wpływu . Jeżeli znajda się jakieś konkretne pomysły to może wprowadzą .
W św. Mikołaja też jeszcze wierzysz?

Rozbudowywanie wiosek farmerskich za złoto?
Nieopłacalne.
Komu będzie się chciało wydawać ok. 26zł tylko po to, żeby raz rozbudować wioskę?

Wprowadzą tę opcję to się przekonasz.

Oczywiście Gra się popsuła pod względem strategicznym

Tylko pod względem strategicznym?
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Moim zdaniem w grepolis 3 powinien się znaleźć, planer podbojów taki jak w plemionach tylko ze zmienioną grafiką, wtedy nie było by problemów z rezerwacjami.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Przede wszystkim - bardzo dziękuję autorowi wątku za rozpoczęcie dyskusji na bardzo ważny temat.
Być może nic z tego nie wyjdzie, ale porozmawiać merytorycznie zawsze można.
O ile, oczywiście, dyskusja która się tu wywiąże rzeczywiście będzie merytoryczną...

Takie propozycje na szybko:
Wersja max: chociaż tu już raczej mówimy o nowej grze, ale... ;)

Wprowadzenie innych nacji: każda z odrębnymi specyfikacjami, zdolnościami, bogami, jednostkami, budynkami specjalnymi, surowcami którymi można handlować, itd.
Np. Rzymianie: duże bonusy dla wojsk lądowych, słaba kawaleria i flota.
Kartagińczycy: bonusy dla floty i handlu, tania, ale słaba piechota (najemnicy).
Celtowie: średnia piechota i kawaleria, bonusy do farmienia.
Persowie: słaba piechota, silna kawaleria, słaba flota.
Grecy: średnia piechota, słaba kawaleria, średnia flota, bonusy do handlu.

Każda z nacji ma własne, specyficzne wyroby / surowce dające określone bonusy.
Np. Rzym - stal dająca lepsze uzbrojenie, Kartagińczycy wyroby luksusowe dające bonusy do morale wojsk, Celtowie żywność zwiększającą liczbę populacji, Persowie konie dające bonusy dla kawalerii, itp.

Sojusze mogłyby być złożone z przedstawicieli tylko jednej nacji, co uatrakcyjniało by handel i pozwalało na prowadzenie wojen ekonomicznych ;)

Wybór nacji oznaczałby więc wybór określonej kultury, bogów, produkcji surowców.

W zamian za to istniałaby możliwość "Plądrowanie" zamiast "Podboju" miasta, gdzie gracz miałby wybór - wybiera przejęcie miasta, ale staje się ono jego i wszystkie budynki należące do innej kultury są automatycznie niszczone, a miasto przechodzi na kulturę zdobywcy z najmniejszą liczbą ludności i produkcji surki (co ma oddać zniszczenia jakie wynikają z oblężenia i wybijania przy okazji mieszkańców) albo tylko je łupi - co daje mu duży, ale jednorazowy zysk z łupów, a także możliwość zdobycia surowców wrogiej nacji bez handlu.

Opcja Wasalizacja - gdzie wrogie miasto / gracz przesyła codziennie określony trybut Seniorowi, a jego wojska otrzymują minus do morale (wiadomo, że wojska zależne nie biją się tak niepodległe) W zamian Senior ma chronić jego miasta i utrzymywać w nich część swoich sił jako Garnizon.
(czyli ma więcej surki, ale mniej wojsk dla siebie w swoim mieście)

Możliwość Rebelii - gdy miasto o obcej kulturze wpada w ręce rywala o innej kulturze ludność może się zbuntować i obalić jego rządy.
Aby temu przeciwdziałać konieczne byłoby utrzymywanie w mieście Garnizonów (przez określony czas, np.7 dni z codziennie zmniejszaną liczbą wojsk: co ma przypominać jak najbardziej prawdziwą historię i prawdziwe powstania przeciwko najeźdźcom ;)

CDN ;)))
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Przede wszystkim - bardzo dziękuję autorowi wątku za rozpoczęcie dyskusji na bardzo ważny temat.
Być może nic z tego nie wyjdzie, ale porozmawiać merytorycznie zawsze można.
O ile, oczywiście, dyskusja która się tu wywiąże rzeczywiście będzie merytoryczną...

Takie propozycje na szybko: .....

Zrób Ty sobie grę taką jak napisałeś i zostaw Grepolis w spokoju. Proszę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Gratuluję pomysłowości! Naprawdę świetny pomysły, gdyby...
Gdyby Grepolis działo się w średniowieczu... Starożytna Grecja to nie to samo co średniowiecze. Prosże poczytaj dokładnie podręcznik do historii do 4 klasy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Cóż, Hrywi ;)
Mi wystarczyłby ten do klasy pierwszej obejmującej starożytność właśnie. (choć nie wiem jak to wygląda obecnie po reformach ;)
Polecam hasła: Celtowie / Galacja, wojny perskie / Termopile, Kartagina / Syrakuzy, Rzym / wojny macedońskie / Pydna.
Istotnym też może być okres wojny peloponeskiej, gdzie Ateny / Sparta wielu polis narzucały de facto system lenny z pobieraniem trybutu i utrzymywaniem w ich miastach swoich garnizonów.

Oczywiście, że to w zasadzie pomysł na nową grę - o czym wspomniałem na samym początku.
Ale IMHO możliwy do wprowadzenia nawet w Grepolis.

Wyobraźmy to sobie w podobnej formie w jakiej odbywało się to w rzeczywiści....historycznej właśnie.
Że od czasu do czasu pojawia się w Grepolis opcja Inwazji. Najazdu barbaroi.
Czy to Persów czy to Celtów czy to Kartagińczyków czy Rzymian właśnie.
Owe nacje miałyby swoje specyficzne cechy (podawane w Ogłoszeniu Adminów gry żeby wcześniej można się było z nimi zapoznać) i gracze mieliby możliwość przejścia ze swoimi miastami do nowej nacji np. przez miesiąc lub o spełnienia określonej, założonej dla danego świata kwoty (np. powiedzmy 20 czy 25% miast całego świata)

W określony dzień automatycznie stawaliby się oni w ten sposób owymi najeźdźcami właśnie (ich miasta i jednostki przekształcałyby się w nową nację i rozpoczynałaby się właściwa Inwazja) walczącymi z całą pozostała grecką resztą świata.
Nie wiedząc kto przechodzi - system czyniłby to automatycznie spośród zgłoszonych graczy wprowadziłoby to element zaskoczenia i konfuzji typowy dla prawdziwych najazdów.
I wprowadziłoby ciekawy rys pro-historyczny (w końcu świat grecki rzeczywiście zmagał się z najazdami przez cały okres swego istnienia: od najazdu Dorów przez wojny perskie po zmagania z Kartaginą i Celtami, aż po koniec (?) wynikający z podbicia przez Rzymian)
Myślę, że ożywiałoby to niektóre światy bardzo...

MG34,
jak napisałem, to propozycja. I bardzo będę wdzięczny za bardziej merytoryczne argumenty przeciw niż nie bo nie ;)
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Co powinno się znaleźć w Grepolis 3

Cóż, Hrywi ;)
Mi wystarczyłby ten do klasy pierwszej obejmującej starożytność właśnie. (choć nie wiem jak to wygląda obecnie po reformach ;)
Polecam hasła: Celtowie / Galacja, wojny perskie / Termopile, Kartagina / Syrakuzy, Rzym / wojny macedońskie / Pydna.
Istotnym też może być okres wojny peloponeskiej, gdzie Ateny / Sparta wielu polis narzucały de facto system lenny z pobieraniem trybutu i utrzymywaniem w ich miastach swoich garnizonów.

Oczywiście, że to w zasadzie pomysł na nową grę - o czym wspomniałem na samym początku.
Ale IMHO możliwy do wprowadzenia nawet w Grepolis.

Wyobraźmy to sobie w podobnej formie w jakiej odbywało się to w rzeczywiści....historycznej właśnie.
Że od czasu do czasu pojawia się w Grepolis opcja Inwazji. Najazdu barbaroi.
Czy to Persów czy to Celtów czy to Kartagińczyków czy Rzymian właśnie.
Owe nacje miałyby swoje specyficzne cechy (podawane w Ogłoszeniu Adminów gry żeby wcześniej można się było z nimi zapoznać) i gracze mieliby możliwość przejścia ze swoimi miastami do nowej nacji np. przez miesiąc lub o spełnienia określonej, założonej dla danego świata kwoty (np. powiedzmy 20 czy 25% miast całego świata)

W określony dzień automatycznie stawaliby się oni w ten sposób owymi najeźdźcami właśnie (ich miasta i jednostki przekształcałyby się w nową nację i rozpoczynałaby się właściwa Inwazja) walczącymi z całą pozostała grecką resztą świata.
Nie wiedząc kto przechodzi - system czyniłby to automatycznie spośród zgłoszonych graczy wprowadziłoby to element zaskoczenia i konfuzji typowy dla prawdziwych najazdów.
I wprowadziłoby ciekawy rys pro-historyczny (w końcu świat grecki rzeczywiście zmagał się z najazdami przez cały okres swego istnienia: od najazdu Dorów przez wojny perskie po zmagania z Kartaginą i Celtami, aż po koniec (?) wynikający z podbicia przez Rzymian)
Myślę, że ożywiałoby to niektóre światy bardzo...

MG34,
jak napisałem, to propozycja. I bardzo będę wdzięczny za bardziej merytoryczne argumenty przeciw niż nie bo nie ;)

Nie potrafię bardziej merytorycznie się odnieść.
Wymyśliłeś świetną grę. Teraz ją nazwij jakoś, zainwestuj w serwer i może, jak znudzi mi się już Grepolis, nawet w nią zagram:rolleyes:
 
Do góry