Co zachęciłoby Was do powrotu?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser35664
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser35664

Guest
Istnieje już temat w którym możemy napisać czemu skończyliśmy z grą.

W tym możemy napisać co zachęciłoby nas do powrotu :)

Ja sam, pewnie jak większość kierowana sentymentem, wróciłbym do gry tylko w starym składzie z którym już się wygrało i tylko przeciwko dobrym ekipom stanowiącym wyzwanie.

Wróciłbym również gdyby nastąpiło pewne otwarcie ze strony góry na stworzenie ogólnego kanału na dc. To jest dodatkowa platforma dzięki której możemy łatwiej wymieniać opinie, spędzać więcej czasu z ludźmi których się poznało.
To też de facto darmowe promo gierki. Myśle że ociupinkę zatrzymałoby to exodus graczy.

Ustawienia światów w których stawia się na grę offową też byłyby czynnikiem motywującym mnie do wejścia. Na takich światach dzieje się więcej, przełamuje się schematy gra jest znaczenie bardziej emocjonująca. Nie martwiłbym się o deffowców. Jeśli ktoś lubi tego typu grę, to z całą pewnością miałby szanse się wykazać czymś więcej niż wysyłanie deffa na stałki i BW z zakładki.

Uważam że świat bez BN mógłby śmiało wejść pod koniec roku, choćby nawet dla testu. Żadnego argumentu dla którego miałby on nie wyjść nie kupuje. Nie dowiemy się czy jest to coś co ma potencjał czy coś czego gracze nie polubią jeśli tego sami nie sprawdzimy.

Zapraszam do dyskusji.
 
1. Olimp na nowym
2. Duuuże zmiany w balansie gry, które chciałoby się wypróbować
3. Serwer bez złota, na którym chciałbym spróbować swoich sił


Jedyne co udowodniłby serwer bez złota to tyle, ze topka pozostanie topką, bo jest nią przez zaangażowanie,poswiecony czas i regularność, a złoto to dalszy plan.
Ale też chciałbym taki serwer.Nawet jesli musiałoby się to wiązać z płaceniem abonamentu, zeby inno nie było na nim stratne.
Mysle, ze wielu osobom otworzyłby taki serwer oczy, a inne po prostu znalazłyby nowe argumenty do wymowek czemu sie znow nie udało.
 

DeletedUser35664

Guest
Alternatywą byłby też świat retro.
To jest serwer o ustawieniach takich jakie miała „Alfa”

Wiem że istnieje zainteresowanie takim światem. Na samym Fb Grepolis Polska występują tego typu komentarze już nie wspominając o tych z samej gry.
Ja bym to traktował jako dużą ciekawostkę ale cześć graczy pewnie mogłaby podjąć decyzje o powrocie.
Nie tak duża jak na serwer bez golda, ale zawsze.

Nie rozumiem troszkę aspektu finansowego dla którego świat bez golda miałby nie wyjść. Może by się to nie stykało finansowo na nim samym, ale wyobraźmy sobie jaki miałoby to potencjał promocyjny. Nie znam się na tym ale według mnie promo oddałoby im w dłuższej perspektywie, na później wychodzących serwach.
Jeśli jest zapotrzebowanie to trzeba wychodzić mu naprzeciw. Co jeśli gracze spędza tam na prawdę fajne chwile? Nawiążą nowe kontakty które będą kontynuować na innych serwach?
Jest to warte przemyślenia jak dla mnie.

Olimp na nowym systemie też brzmi ciekawie. Czy aby przypadkiem nie są już prowadzone prace w tym kierunku?
 
Olimp na nowym systemie na pewno powinien ściągnąć część graczy, coś w końcu innegoby się pojawiło od dominacji lub cudów, a brakuje świeżości.
Ewentualnie jakieś inne nowe zakończenie choć obecnie nic nie jest testowane chyba.
 
Mi to osobiście nie przeszkadza bo wchodzę na serwery jak mam czas, ale podejrzewam, że dużo ludzi odchodzi od tej gry z uwagi na to musisz być dostępny pod telefonem 24/7, rzadko w której gierce tak jest, nie wspominając jeśli chce się cokolwiek znaczyć to trzeba poświęcić multum czasu swojego, raczej jak ktoś decyduje się grać w gre przeglądarkową czy na telefonie to raczej żeby w wolnym czasie sobie pykać. Tutaj nie wiem co mogło by sprawić aby było lepiej.

Apropo złota, da się bez, da się również zarobić przez handel, natomiast jak ktoś ma sporo złota to robi to sporą przewagę, nieograniczone jednostki, surki z giełdy, stawianie palików do fulla w 2 dni itp. Do tego promujące złotników co chwile oferty ze zbrojeniami, dopałkami czy eventami typu kura gdzie właściwie podczas takiego eventu nie da się nic robić. Mi to nie przeszkadza aż tak ale podejrzewam, że to główne powody przez co nie ma nowych graczy czy niektórzy rezygnują. Można by było wrócić do tego co kiedyś było, że za golda budynki/jednostki skracasz czas 50% a nie robisz na gotowo.
 
Ostatnia edycja:
musisz być dostępny pod telefonem 24/7, rzadko w której gierce tak jest, nie wspominając jeśli chce się cokolwiek znaczyć to trzeba poświęcić multum czasu swojego
Tego się nie da zmienić w żaden sposób, który by nie był nadużywany(nie licząc światów z prędkoscia jednostek 1, które są niegrywalne) urok grepo.
Co do tematu...
By wrócić do prawdziwego grania to by trzeba było weny, oby ta nigdy nie nadeszła xD.

Natomiast sama gra potrzebuje dla mnie powiewu świeżości, różnorodnych serwerów z niejednolitą metą, gdzie trzeba by było więcej myśleć i opracowywać nowe strategie, a nie ciągle ten sam sprawdzony i najbardziej optymalny schemat.
Tym bardziej, że w tej chwili na nowym systemie wszelkie wyrównane serwery = betonowy front. Rolki, edeny, kupa defa i dynamiki frontu nie ma, stoi w miejscu pół serwera.
Coś co próbowało by zaburzyć ten schemat na 100% by zachęciło do grania.
Pomysły jakie w głowie mam:
Powrót serwerów z weekendowymi bonusami(nie wiem czemu to zniknęło :().
Serwery z dużymi boostami do offa startującymi od 2-3 miesiaca(30% nawet by było spoko).
Serwery mitowe(koszt mitów w łaskach w dół, obrona i atak +~20%)
Serwery z znerfionym farmieniem łask(przykład: boski zabiera 10 mieszkancow, lub porusza sie 3x wolniej).
Serwery z szybszymi jednostkami(szczególnie ciekawy by był buff do prędkości katapult x2)(inna opcja: wolniejsze birki, szybsze ognie i brandery).
Serwery z przyśpieszonym levelowaniem bohaterów.
Serwery z szybszym buntem(zaczyna się po ~6h np.).
Serwery z dużymi zmianami w mecie, które wymagały by kombinowania(przklad: triemki +25/30% ataku, ale jednocześnie brandery szybkość x3 LUB szermierze +150-200% ataku(miały by wtedy 12.5-15 obuchoweg) i tnąca ogólnie +25% ataku, z pozoru trochę głupie, ale niewątpliwe bylby to wtedy wyjątkowy serwer).
Serwery z nowym zakończeniem(olimp na nowym systemie/coś zupełnie nowego).
Serwery z dodatkowym bogiem(który nie był by dostępny wszędzie, ale na niektórych serwerach tylko).
Serwery z zmodyfikowaną rozgrywką(światynie olimpowe na cudach i dominacji/możliwość stawiania mini cudów na dominacji, które zapewniały by bonusy sojuszowi itd/specjalne wyspy, których pełna kontrola zapewniała by bonusy sojuszowi/odpalane w trakcie serwera specyficzne wydarzenia(jak dawne miasta artemizji) z rywalizacją miedzysojuszową i bonusami dla zwycięzców itd.).

Serwery MIEDZYNARODOWE(ogólno-międzynarodowe, ale też mniejsze np. jakieś w stylu włosko-polski, myślę wiele osób by przyszło się zmierzyć wtedy) i można by to nawet połączyć z turniejami :p.


W skrócie dążenie tego by serwery były naprawdę unikatowe, różniły się wyraźnie od siebie, a nie tylko "trochę wolniejszy/szybszy".
 
Ostatnia edycja:
Tego się nie da zmienić w żaden sposób, który by nie był nadużywany(nie licząc światów z prędkoscia jednostek 1, które są niegrywalne) urok grepo.
Co do tematu...
By wrócić do prawdziwego grania to by trzeba było weny, oby ta nigdy nie nadeszła xD.

Natomiast sama gra potrzebuje dla mnie powiewu świeżości, różnorodnych serwerów z niejednolitą metą, gdzie trzeba by było więcej myśleć i opracowywać nowe strategie, a nie ciągle ten sam sprawdzony i najbardziej optymalny schemat.
Tym bardziej, że w tej chwili na nowym systemie wszelkie wyrównane serwery = betonowy front. Rolki, edeny, kupa defa i dynamiki frontu nie ma, stoi w miejscu pół serwera.
Coś co próbowało by zaburzyć ten schemat na 100% by zachęciło do grania.
Pomysły jakie w głowie mam:
Powrót serwerów z weekendowymi bonusami(nie wiem czemu to zniknęło :().
Serwery z dużymi boostami do offa startującymi od 2-3 miesiaca(30% nawet by było spoko).
Serwery mitowe(koszt mitów w łaskach w dół, obrona i atak +~20%)
Serwery z znerfionym farmieniem łask(przykład: boski zabiera 10 mieszkancow, lub porusza sie 3x wolniej).
Serwery z szybszymi jednostkami(szczególnie ciekawy by był buff do prędkości katapult x2).
Serwery z przyśpieszonym levelowaniem bohaterów.
Serwery z szybszym buntem(zaczyna się po ~6h np.).
Serwery z dużymi zmianami w mecie, które wymagały by kombinowania(przklad: triemki +25/30% ataku, ale jednocześnie brandery szybkość x3 LUB szermierze +150-200% ataku(miały by wtedy 12.5-15 obuchoweg) i tnąca ogólnie +25% ataku, z pozoru trochę głupie, ale niewątpliwe bylby to wtedy wyjątkowy serwer).
Serwery z nowym zakończeniem(olimp na nowym systemie/coś zupełnie nowego).
Serwery z dodatkowym bogiem(który nie był by dostępny wszędzie, ale na niektórych serwerach tylko).
Serwery z zmodyfikowaną rozgrywką(światynie olimpowe na cudach i dominacji/możliwość stawiania mini cudów na dominacji, które zapewniały by bonusy sojuszowi itd/specjalne wyspy, których pełna kontrola zapewniała by bonusy sojuszowi/odpalane w trakcie serwera specyficzne wydarzenia(jak dawne miasta artemizji) z rywalizacją miedzysojuszową i bonusami dla zwycięzców itd.).

Serwery MIEDZYNARODOWE(ogólno-międzynarodowe, ale też mniejsze np. jakieś w stylu włosko-polski, myślę wiele osób by przyszło się zmierzyć wtedy) i można by to nawet połączyć z turniejami :p.
Dużo na + najbardziej wydaje mi się w mecie mogłoby zmienić skrócenie czasu buntu, jednak te 12h lub 10:48h z hela daje dużo czasu na reakcje, na serwerze angielskim jakiś czas temu dali serwer z8h do rozpoczęcia buntu, wydaje się to ciekawym rozwiązaniem, bo wtedy z helenka jest spora szansa, że złapiemy kogoś w trakcie snu i zanim wstanie miasta już nie będzie co na pewno urozmaici front.
 

DeletedUser35664

Guest
Serwery międzynarodowe już powstawały. Pierwszym takim serwerem był turniej między Francuzami a Amerykanami. Powstał on dobre pare lat temu.
Teraz ze względu na martwe wersje językowe łączy się je w większe co ma chyba z zasady zwiększyć na nich liczbę graczy.

Osobiście wszedłbym na serwerek gdzie walczylibyśmy z Niemcami. Cyfra w nicku zobowiązuje
 
Tego się nie da zmienić w żaden sposób, który by nie był nadużywany(nie licząc światów z prędkoscia jednostek 1, które są niegrywalne) urok grepo.
Co do tematu...
By wrócić do prawdziwego grania to by trzeba było weny, oby ta nigdy nie nadeszła xD.

Natomiast sama gra potrzebuje dla mnie powiewu świeżości, różnorodnych serwerów z niejednolitą metą, gdzie trzeba by było więcej myśleć i opracowywać nowe strategie, a nie ciągle ten sam sprawdzony i najbardziej optymalny schemat.
Tym bardziej, że w tej chwili na nowym systemie wszelkie wyrównane serwery = betonowy front. Rolki, edeny, kupa defa i dynamiki frontu nie ma, stoi w miejscu pół serwera.
Coś co próbowało by zaburzyć ten schemat na 100% by zachęciło do grania.
Pomysły jakie w głowie mam:
Powrót serwerów z weekendowymi bonusami(nie wiem czemu to zniknęło :().
Serwery z dużymi boostami do offa startującymi od 2-3 miesiaca(30% nawet by było spoko).
Serwery mitowe(koszt mitów w łaskach w dół, obrona i atak +~20%)
Serwery z znerfionym farmieniem łask(przykład: boski zabiera 10 mieszkancow, lub porusza sie 3x wolniej).
Serwery z szybszymi jednostkami(szczególnie ciekawy by był buff do prędkości katapult x2)(inna opcja: wolniejsze birki, szybsze ognie i brandery).
Serwery z przyśpieszonym levelowaniem bohaterów.
Serwery z szybszym buntem(zaczyna się po ~6h np.).
Serwery z dużymi zmianami w mecie, które wymagały by kombinowania(przklad: triemki +25/30% ataku, ale jednocześnie brandery szybkość x3 LUB szermierze +150-200% ataku(miały by wtedy 12.5-15 obuchoweg) i tnąca ogólnie +25% ataku, z pozoru trochę głupie, ale niewątpliwe bylby to wtedy wyjątkowy serwer).
Serwery z nowym zakończeniem(olimp na nowym systemie/coś zupełnie nowego).
Serwery z dodatkowym bogiem(który nie był by dostępny wszędzie, ale na niektórych serwerach tylko).
Serwery z zmodyfikowaną rozgrywką(światynie olimpowe na cudach i dominacji/możliwość stawiania mini cudów na dominacji, które zapewniały by bonusy sojuszowi itd/specjalne wyspy, których pełna kontrola zapewniała by bonusy sojuszowi/odpalane w trakcie serwera specyficzne wydarzenia(jak dawne miasta artemizji) z rywalizacją miedzysojuszową i bonusami dla zwycięzców itd.).

Serwery MIEDZYNARODOWE(ogólno-międzynarodowe, ale też mniejsze np. jakieś w stylu włosko-polski, myślę wiele osób by przyszło się zmierzyć wtedy) i można by to nawet połączyć z turniejami :p.


W skrócie dążenie tego by serwery były naprawdę unikatowe, różniły się wyraźnie od siebie, a nie tylko "trochę wolniejszy/szybszy".
Dodałbym jeszcze aby światy wychodziły częściej z Hefajstosem. Szczególnie te olimpy, wtedy te palikowanie jest o wiele przyjemniejsze i przyspiesza rozgrywkę.
Do tego fajna by była wizja stworzenia nagród za wygrywanie świata coś w stylu takiego drzewka do ulepszenia statystyk. Wygrywasz świat lub któreś tam miejsce zajmujesz to dostajesz określoną liczbę pkt i sobie lvlujesz to w co sobie wybierzesz. Czy to np. szybsze zakładanie palików jak ktoś preferuje taki styl gry czy inne bonusy wedle upodobań i stylu danego gracza. Nie wiem jakby to w praktyce wyszło ale dla mnie pomysł ciekawy każdy by sobie mógł dostosować to pod to jak gra.
 
ahhh tak, dominacja po miesiącu gry
GpvgOCr.png
 
Do góry