[Wyjaśnione] Coraz gorsza jakość gry

Czy serwery są specjalnie obciążane by gracze szybciej kończyli grę?
Im dłużej się gra tym gorsza jakość gry o ile jest to zrozumiałe na początkach gdzie jest dużo graczy i coraz więcej miast, o tyle w późniejszej fazie gry, ilość graczy maleje a miast raczej za dużo nie przybywa bo są podbijane z reguły już istniejące.
Nie wiem na ile moja teoria może być trafna, bo nie jestem ekspertem ale mnie to zastanawia.
Nie wiem czy ludzie to zauważają ale czasem tak zacina że tragedia, gdzie przy początkach gry jest super płynność, a problemów sprzętowych nie ma wszystkie inne rzeczy o wiele bardziej wymagające działają płynnie:)
 
Ostatnia edycja:
Czy serwery są specjalnie obciążane by gracze szybciej kończyli grę?
Im dłużej się gra tym gorsza jakość gry o ile jest to zrozumiałe na początkach gdzie jest dużo graczy i coraz więcej miast, o tyle w późniejszej fazie gry, ilość graczy maleje a miast raczej za dużo nie przybywa bo są podbijane z reguły już istniejące.
Nie wiem na ile moja teoria może być trafna, bo nie jestem ekspertem ale mnie to zastanawia.
Nie wiem czy ludzie to zauważają ale czasem tak zacina że tragedia, a problemów sprzętowych nie ma wszystkie inne rzeczy o wiele bardziej wymagające działają płynnie:)
Obstawiałbym, że gra "zwalnia" wraz ze wzrostem ilości miast jednego konkretnego gracza z racji ilości danych, które musi przemielić ale po którejś aktualizacji pisali, że poprawili wydajność więc nie wiem. Faktem natomiast jest to, że przy 30 miastach gra chodzi płynniej(zwlaszcza te dynamiczne elementy jak np ruchy wojsk) niż przy 80 wioskach.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Serwery nie są obciążane dodatkowe w celu zakończenia gry przez graczy lub w celu szybszego jego zamknięcia.
Myślę, że problem polega na możliwości bardziej łączy, niż serwera InnoGames. Jak sam zauważyłeś mając 1 miasta czy kilka ilość danych przez gracza wysyłana jest o wiele mniejsza niż jak posiadamy większą.

Przyjmując, że 1 miasto to jest 1 dana. Więc Twój telefon mówi sobie o 1 dana to wyśle i dostane zwrotkę.
Ale przyjmując, że masz 50 danych wysłać to Twoje łącze już mówi no tak mogę wysłać na raz 20 danych, a więc ładuje raz 20 potem 20 i jeszcze 10.

Cały czas pracujemy nad wydajnością gry i jej rozwojem. Niestety są też ograniczenia techniczne, których nie da się przeskoczyć.
 
Ostatnia edycja:
Super Moderatorze proszę nie miej nas za no właśnie nie mogę napisać bo znowu coś nie tak zinterpretujesz i wyślesz mnie na wakacje ..
gadki o łączach można było wciskać w dobie NEOSTRADY do 10MB gdzie się miało 1-2MB .. a nie teraz jak większość śmiga na minimum 20MB

jak już chcesz wciskać taki kit , to chociaż postaraj się o dowody że problemem są łącza użytkowników a nie waszych cudownie szybkich serwerów i przepustowości rury na waszych łączach ...

wielokrotnie problemem są wasze DNSy jak i punkty tranzytowe z których korzystacie ...
a jedynie ułamek są to łącza użytkownika ... a nie że wszyscy mają źle a tylko u was śmiga wyśmienicie - pewnie u was śmiga super jak jesteście na VPNach do firmowego intranetu wpinani
 
Ostatnia edycja:

Sapcio

Zespół Grepolis
Przepraszam, źle sformułowałem "Waszych łączy". Chodziło mi o sieci zewnętrze, niż InnoGamesowe.
Serwery zaliczają zamulenia w przypadkach nadmiernych wykonywanych akcji, gdzie blokuje graczom możliwość obrony i działań i te celowe działanie jest zabronione.

S.G-1 Kiedyś łącze było mniejsze, ale i pliki lżejsze. Dobrze to widać chociażby na obrazkach.
Wystarczy poszukać obrazów z starych telefonów ile miejsca zajmują, a ile z nowych.
Obecnie w 1 MMS można wysłać 1-2 obrazki, a z starego telefonu ostatnio wysyłałem 5. Czy w e-milach podobnie ograniczenia limitu większe, ale i plik większe.

Czasami też zdarzają się awarie serwerów z różnych powodów.

Podsumowując. Gracz pytał o stałe zamulenie spowodowane większą liczbą miast czy wieku świata, a nie czasowe obciążenia (awaria, masowa akcja).
Więc mam nadzieje, że poprzedni post i ten wyjaśniający i precyzujący kończą sprawę.
 
jak będzie mi się nudziło , to aż przeprowadzę test na oddzielnym kompie z którego tylko przeglądarka i usługi sieciowe będą miały dostęp do neta
i przy normalnych operacjach na grze sprawdzę ile to na godzinę bajtów się przewala oczywiście z jakimś tam marginesem błędu ...

ale z wcześniejszych obserwacji wyłącznie podczas wchodzenia na świat czy też odświeżania są pobierane znaczne ilości danych +/- 50Mb
w trakcie samej gry i wykonywania podstawowych operacji w grze mogę szczerze powiedzieć że są to kb danych ...
mam dosyć nietypowy pulpit z licznikiem aktualnie przesyłanych danych w tle ... i widzę na bieżąco kiedy korzystam z max łącza ..


a wracając do zamulania ... to mam nadzieję że anomalie z "bety" nie przeniosą się na "produkcję" , bo nawet tam gracze zaczęli się skarżyć na zamulenia serwera ...
 

DeletedUser32923

Guest
Może byście coś naprawili ? To co pare godzin muli i muli .
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Przekażemy oczywiście uwagi wyżej i sprawdzimy obciążenie naszych serwerów.
Wpływ na łącza zewnętrze nie mamy.
 
a wiecie co to pakiety? ciężko się rozmawia z ludźmi bez pojęcia z dziedziny IT
zaproście jakiegoś speca z inno na te forum, mam wrażenie, że szybciej załatwimy z nim temat jak z wami bo widać u was brak wiedzy
 

DeletedUser29615

Guest
Pojecie jakies maja. Ale chetnie bym wlasnie widzial temat z dyskusja jakiegos speca z inno (na pewno polacy grzebia tam od strony technicznej - jestesmy wszedzie ;)) i kogos od sieci/programowania z zewnatrz.

Naprawde fajny bylby taki watek i bardzo pouczajacy. W sumie moglby to byc wywiad/dyskusja nawet przeprowadzony chocby na ircu jakims.
Uzytkownicy zapraszaja swoich specow, inno daje swoich. Uzytkownicy mogliby tez o cos zapytac dodatkowo.
 
Do góry