Cuda 2.0

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6062
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser6062

Guest
Czy jest jakakolwiek różnica w cudach po za nazwą i wyglądem? Po rozbudowaniu go do 10 poziomu sojusz otrzymuje jakieś bonusy?

Przepraszam jeśli już ktoś przede mną o to pytał, ale nie doszukałem się żadnego info na ten temat.
 

DeletedUser6062

Guest
Odp: Cuda 2.0

Dzięki wielkie to temat chyba do zamknięcia.
 

DeletedUser4313

Guest
Odp: Cuda 2.0

Jakiego tam zamknięcia. Pytań na pewno będzie więcej :)

a oto i pierwsze:

Czy na danym świecie mogą istnieć 2 takie same cuda na 10 poziomie ?
Pamiętam, że kiedy 2.0 było zapowiadane było coś o tym, że nie ( ale wtedy pisało się też o tym, że każdy poziom cudu coś będzie dawał sojuszowi)

i od razu drugie:
pierwszy poziom kosztuje 3 x 600k surowców
drugi 3 x 1200 k surowców
czy ceny kolejnych poziomów to funkcja liniowa ( 3 x 1800 k, 3 x 2400 k ...) czy może wykładnicza ( 3 x 2400k, 3 x 4800 k ... )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5408

Guest
Odp: Cuda 2.0

Hmm, każdy cud daje bonus, koszt rozbudowy 1 poziomu to 3x 400 k, a poziom 2 to 3x 800k

Nadal można na świecie mieć tylko 1 cud danego typu na poziomie 10
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cuda 2.0

michał wygląda na to że koszt budowy zależy od szybkości świata bo na theta jest 600k i 1,2kkk a za chwile będę wiedział ile na 3 lvl.
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Cuda 2.0

ja znalazłem, że dla prędkości x1 tak wygląda:
1: 200000
2: 400000
3: 600000
4: 1000000
5: 1600000
6: 2800000
7: 4800000
3 ostatnich poziomów nie było podanych :rolleyes:
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Cuda 2.0

co do tego, że może być tylko 1 cud danego rodzaju na świcie to ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że nigdzie nie znalazłem źródła które by temu przeczyło ;)

znalazłem natomiast wymagania surowcowe dla ostatnich poziomów:
8: 7000000
9: 10000000
10: 13600000
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cuda 2.0

Jak sojusz wyśle za dużo surki to ona przepada czy zostaje przyznana na następny poziom?
 
Odp: Cuda 2.0

To jest tak, jak z magazynem... do pełnego już nic nie dodasz, ale jak idą surowce a w międzyczasie wykorzystamy to, co już mamy w magazynie, to nowe surowce, które dojdą po momencie wykorzystania wcześniejszych surowców są dodane do magazynu.
Tutaj podobnie, jeśli założyciel przyuważy moment, kiedy wszystkie surowce są na odpowiednim poziomie, to nic się nie traci i te surowce w drodze przechodzą dalej na następny poziom - nie ma obawy, że coś się zmarnuje. Założyciel robi klik i "magazyn" pusty - jest miejsce na kolejne surowce. Warunek, to to, aby pamiętać o równowadze w wysyłaniu surowców.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cuda 2.0

A co z tym pytaniem, czy może być więcej niż jeden konkretny cud rozbudowany do 10 lvl. na danym świecie?
 
Odp: Cuda 2.0

Nie, może być tylko jeden konkretny cud rozbudowany do 10 lvl na danym świecie. Jeśli inny sojusz chce mieć dany cud na poziomie 10, to musi najpierw przejąć miasto z wyspy przeciwnika - wówczas poziom jego cudu obniży się do 9 i ponownie można rozpocząć rywalizację o jak najszybsze zdobycie poziomu 10 przez wszystkie sojusze.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cuda 2.0

Dzięki za odp. i mam nadzieję, że to pewna informacja.
Natomiast nie wiem jak to jest z tym spadkiem poziomu cudu. Podbiłem niedawno miasto na wyspie cud BP i poziom cudu nie obniżył się, chyba że akurat wybudowali kolejny poziom, jak trwała okupacja. Powiem szczerze, że nie sprawdzałem. Czy to wszystko to pewne informacje?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Cuda 2.0

Poziom cudu obniża się tylko w przypadku poziomu 10, czyli z poziomu 10 na 9. Niższe poziomy nie obniżają się.
Jak dobrze wiesz, nie miałam okazji jeszcze tego sprawdzić na naszym świecie :p
Informacje pochodzą od InnoGames z różnych stron zagranicznych.
 
Do góry