[Ulepszenie] CUDA - odliczanie do końca serwera

Czy jesteś za wprowadzeniem takiego rozwiązania

  • TAK

    Głosy: 27 65,9%
  • TAK - ale zostaje kryterium ilości aktywnych graczy 300

    Głosy: 3 7,3%
  • NIE

    Głosy: 11 26,8%
  • NIE MAM ZDANIA

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    41
Status
Zamknięty.
Witam , widzę że mimo podania gdzieś w którychś wątkach "sposobu" zakańczania serwerów z CUDAMi to nikt się nie pokwapił napisania propozycji :p

mam następującą propozycję na skrócenie egzystencji "umarłego" trybu serwera po wybudowaniu wszystkich 7 cudów świata przez jeden sojusz.

propozycja nie wiele zmienia na światach "patowych" czyli więcej niż jeden sojusz posiada cuda na 10'tym poziomie .

(rozwiązanie zaczerpnięte z systemu DOMINACJI)

no to zaczynamy :
(podane czasy są orientacyjne , podane nazwy "ery" również - pozostają już do ustalenia w Teamie INNO jakie wartości będą zastosowane - chodzi tylko o wprowadzenie ulepszenia w zamykaniu światów z CUDAMI )

1. w przypadku wybudowania przez JEDEN sojusz wszystkich CUDÓW - zaczynało by się odliczanie np XX dni (ilość dni do ustalenia "edit 23.04" oraz adekwatna do prędkości świata ( ustalenie bazowe dla świata z prędkością 1 np 180dni i później stosowany "dzielnik" bazowa dzielona przez prędkość świata ))
była by to "ERA utrzymania Cudów" - (nazwa do ustalenia)
przez ten okres inne sojusze miałyby większą motywację do próby zburzenia wrogiego Cudu i zatrzymania odliczania "ERY utrzymania"
niemniej jednak jeżeli przez ten okres "31dni" nie uda się zburzyć ani jednego CUDU w sojuszu posiadającym wszystkie wybudowane CUDA ,
zaczął by się czas pokoju 7-14 dni ( do ustalenia - "edit 23.04" prędkość świata nie ma wpływu jak przy Dominacji) po tym czasie świat zostanie zamknięty .

rozdawanie koronek jak do tej pory , "zwycięski sojusz z wszystkimi wybudowanymi cudami"
burzy o jeden poziom dowolny z cudów i buduje dalej ... czas "ERY utrzymania" wtedy się zatrzymuje -
do momentu ponownego osiągnięcia celu wybudowanych wszystkich CUDÓW przez JEDEN sojusz i startuje od nowa na ustaloną ilość dni np 31

oczywiście tą metodą można sztucznie przedłużać serwer ale przecież nie o to chodzi ...


2. w przypadku gdy jest sytuacja PATOWA czyli żaden z sojuszy nie posiada wszystkich wybudowanych CUDÓW , nie zostają odpalone żadne czasy i jako bezpiecznik pozostaje zmienione kryterium ilości aktywnych graczy z 300 na 500
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser31636

Guest
Jako gracz doswiadczajacy tego na dwoch serwerach, bedac w sojuszu wygrywajacym a na innym serwerze w sojuszu przegrywajacym, musze przyznac, ze mi sie podoba. Widzialbym to podobnie jak tutaj tylko ze zmianami odnosnie sytuacji innej niz 7:0. Wydaje mi sie, jednak ze nic z tego nie bedzie gdyz sama zmiana nazwy sojuszu moze rodzic duze problemy.

Gdy wszystkie cuda zostana wybudowane na 10 poziom to:
A) gdy jeden sojusz wybuduje wszystkie cuda na 10 poziom rozpoczyna sie x dniowe odliczanie. Nie jest to czas pokoju.
B) w sytuacji gdy wiecej niz jeden sojusz posiada cuda na 10 poziomie rozpoczyna sie x dniowe odliczanie (zalozymy 150% tego co w sytuacji A.). Nie jest to czas pokoju.

Zasady po rozpoczęciu odliczania:
* Wybudowanie cudaka na 10 poziom przez inny sojusz (redukcja do 9 poziomu i wybudowanie na 10 poziom przez ten sam sojusz nie wplywa na odliczanie) sprawia, ze do odliczania zostaje dodanych x dni (zalozmy 30% czasu z punktu A)
* Gdy odliczanie sie skonczy, 14 dni pokoju i swiat zostaje zamkniety.

Bonus dla sojuszu odbijajacego przy stanie 7:0 mi sie podoba
 
tak się złożyło że jednak podjąłem się złożenia nowej propozycji mimo deklaracji w linku propozycji ...
Pani Doroto tamta propozycja jest skąpa w rozwiązania i nie pozostawia opcji "odbicia cudów" co akurat w tym trybie zakończenia jest normalną sytuacją .. tak jak ostateczna walka w trybie dominacji ...
 
Ostatnia edycja:
jak ktoś postawi 7 cudaków no to już koniec powinien być po co później męczyć Bułę przez 3 msc :D jak ktoś zakończy bydowę 7 cudaka odliczanie 3 tyg czy 2 tyg i zamknąć server.
Imo mniej serverów aktywnych które umierają a więcej dobrych co kilka poleceń więcej uciągną bez awarii i wszystkim będzie lepiej się grało.No a jak ktoś lubi domki stawiać na lighcie to są te takie servery co nikogo podbić nie można ? i niech tam sobie bobują xD
Pozdrówka :p
 
tym tokiem myślenia to tak samo dominacja .. zdobywasz dominacje i po co sie meczyc w ostatecznej walce ..
 

DeletedUser27702

Guest
dokładnie...wygrywasz i świat powien zostać zamknięty a nie klepanie festynów i palików
 

DeletedUser27702

Guest
a potem masz 14 dni pokoju...bezsens ;/
w cudakach można z dobrą ekipą jeszcze namieszać...tu już nie ;/
 
tak samo w mojej propozycji masz czas aby zbic cudaka i postawic swojego ... tak jak w dominacji daje sie szanse innym aby ja przerwac ..
 

DeletedUser27702

Guest
widzę że jednak nie rozumiesz...
w cudakach inny sojusz może Ci jednego uwalić i postawić swoje...moze dodać akademię gdzie jak oni dostaną koronki
w dominacji wygrywa ten sojusz gdzie przez dwa tygodnie utrzyma swoje i tylko ci co wejdą do dominacji wygrywają...nie ma wymian...bez wzgledu na ile się starasz ;/
 
a potem masz 14 dni pokoju...bezsens ;/

w cudakach można z dobrą ekipą jeszcze namieszać...tu już nie ;/

noo masz 14 dni pokoju i możesz nie wchodzić na gierkę i ludzie się żegnają za wspólną walke jest ok :D
a cudaki no budujesz7 cudaków później jeszcze 4 5 6 mscy trzeba wchodzić bez sensu.
Na świat i patrzyszy jak taki sg1 leci ci fejkami bo nic nie może zrobić :D



widzę że jednak nie rozumiesz...
w cudakach inny sojusz może Ci jednego uwalić i postawić swoje...moze dodać akademię gdzie jak oni dostaną koronki
w dominacji wygrywa ten sojusz gdzie przez dwa tygodnie utrzyma swoje i tylko ci co wejdą do dominacji wygrywają...nie ma wymian...bez wzgledu na ile się starasz ;/
Po zbudowaniu 7 cudaków wszystko jest już twoje i świat powinien się kończyć w ciągu powiedzmy 30 dni.
W tym czasie możesz zrobić 1 2 3 turę i tyle.
nooo podbić cudaka ? przez kilka mscy nie mieli podjazdu nagle lecą mi cudaka podbić takie sytuacje dzieją się na sprzedanych serwerach z sprzedanymi graczami u nas na dimale 7 pewniackich było każdy miał swoją wyspę i mogli co najwyżej popatrzeć sobie :)
dodadatkowo teren był ogarnięty na 2 msce do przodu :) Najszybszy kolon miał z 18 h więc jak mogli by coś podbić xD
 

DeletedUser27702

Guest
raz uwaliliśmy topce cudaki i postawiliśmy swoje...czyli można
ale dominacja mnie dobija z pokojem 14 dni...po co to?
 
Status
Zamknięty.
Do góry