[Ulepszenie] Cudaki w dominacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser31663
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za ?


  • W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.

DeletedUser31663

Guest
Witam, mam propozycje aby do serwera z Erą Dominacji dodać budowę cudaków do samej rywalizacji. Tzn

Era Cudów zaczyna się np. 2 miesiące po starcie serwera i umożliwia budowe cudaków sojuszom do samej rywalizacji o bonusy z nich(bez zakończenia gry). A samym końcem gry będzie ów dominacja. Myślę że to urozmaiciło by rozgrywkę i dodało trochę nowych elementów strategii oraz rywalizacji.
 
Jestem na nie. 2 miesiące po starcie to jest jakiś dramat, miasta są małe, jest ich mało, a wystarczy sobie zerknąć w Tabelę, ile potrzeba surek na dane poziomy. Nastąpi wybór: robić wojsko, podnosić miasta czy wyrzucać całą surę i budować kilka miesięcy cudaki. Wstrzymuje to rozwój graczy, a tym samym zmniejsza to rozwój sojuszu. Cudaki nie są żadną strategią, to jest jedynie budowanie. Pomijając brak uzasadnienia jak to niby ma urozmaicić rozgrywkę czy cudaki mają zostać w obecnej formie, czy ma nastąpić edycja surek i czasu poniesionych na ich wzniesienie :)
 

DeletedUser31663

Guest
2 miesiące to jest przykład :), według mnie to urozmaiciło by rozgrywkę bo zamiast samego podbijania miast wrogą robiłoby się akcje na cudaki. I sama rywalizacja nie musi polegać na postawieniu 7 cudaków a np. 1 gdzie jest ciekawy bonus np. Piramidy
 

DeletedUser31663

Guest
2 miechy to przykład na świat gdzie dominacja startuje po 3 miechach ( prędkość 4 Katania), na wolniejszych serwerach byłoby to dłuższy okres
 
To podaj czasy dla poszczególnych prędkości i co ma to wnieść do rozgrywki :)
Jaki sens ma podbijanie cudaka bez korzyści dla rozgrywki zamiast miast?
Może podaj jakieś obliczenia, na jakiej podstawie uznałeś 2 miesiące za wystarczający okres do rozpoczęcia EC? Bo raczej sojuszu powiedzmy 60 osobowy ze średnią 15 miast nie wybuduje Ci cudaka nawet w dwa tygodnie, brak surek to jedno, brak odpowiedniej rozbudowy miast to drugie. Aby budować cudaki trzeba mieć oparcie o podstawowe dane. Tutaj przy braku jakichkolwiek danych jest to bezcelowe :)
 

DeletedUser31663

Guest
Podbijania cudaka ma korzyść w postaci jego bonusów.

No z tymi czasami to bardziej na logike na prędkości szybkiej cudaki pojawiłyby się szybciej a na wolniejszym wolniej. Aby max miesiąc przed dominacją
 
Ale jak ma się to do zahamowania rozwoju sojuszu praktycznie na starcie świata?
W dominacji chodzi o podbijanie miast. Taka sprzeczność zaistniała w tym przypadku
 

DeletedUser31663

Guest
np. prędkość 2 (dominacja po 6 miesiącach), bodajże cudaki starowałyby po 4-5 miesiącach. To raczej dużego zastopowania byś nie miał. A taki element gry bardzo by rozwinął rywalizacje idp. Te 2 miesiące dałem na przykładzie Katanii gdzie dominacja jest po 3 miesiącach
 
Ale nie rozumiesz Vari, że w propozycji na początku nie podałeś żadnego konkretu, na cudaki patrzysz przez pryzmat siebie bez podstawowych obliczeń i ewentualnych zmian w budowie(co jest koniecznością w przypadku podania jakiejkolwiek propozycji). Dominacja z Cudakami się wyklucza na obecnych ustawieniach cudaków
 

DeletedUser11944

Guest
Lider sojuszu, ktory nakazalby budowe cudakow i wybralby badziewne bonusy zamiast wiekszego przyrostu slotow w soju to musialby byc jakis skonczony idiota.
 

DeletedUser23278

Guest
jestem na nie.
budowa cudaków to strata duzej ilosci surowców jak i łask, kazdy myslący lider olał by te cudaki wybierając wiekszosc ilosc wojska a co za tym idzie slotów na nowe miasta.
ps te bonusy które sie otrzymuje za wybudowanie cudaków to jest nic z tym co w nie trzeba włozyc
 

DeletedUser27148

Guest
Witam na forum.
Według mnie CUDAKI juz nie powinny sie nigdy pojawic na żadnym świecie.
To jest gra strategiczna a nie gra typu PIRAMIDA (kiedys była na IBM) gdzie kluczem gry jest zrobienie piramidy w 30 lat.

Tego typu gry powinny miec finał militarny jak obecnie przyjęty na nowych światach.
A nie budowanie cudaków-wielu graczy nie lubi być BOBAMI BUDOWNICZYMI.

Pozdrawiam Artur.
 
chyba podczas dyskusji na temat dominacji poruszałem również taką propozycję ...
cuda jako dodatek do dominacji tylko ze względu na być może nie jakieś super bonusy , ale zawsze to coś ...
tak jak na światach z Cudami te bonusy są mało przydatne tak w opcji dominacji wydaję mi się że przydały by się .

nie powinno być limitu odnośnie czasu od którego można by były dostępne , oraz obniżenie wartości surowców chociaż o połowę ;) jakie wymaga się do pobudowania cudu ...

limit cudaków na lvl 10 powinien również zostać zniesiony ;) niech szanse będą równe - każdy może sobie cudaka postawić ;) i korzystać z jego "bonusów"


a to czy sojusz poświęci i będzie się decydował na postawienie danego cudu to już kwestia indywidualnego wyboru
ale zawsze jest wybór a nie blokowanie że nie bo dla mnie ten pomysł jest do bani itp ... marnotractwo surki / łask itp ...
nie chcesz nie buduj .. ktoś chce to sobie wybuduje ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry