Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Czy jesteś za wprowadzeniem modyfikacji czaru

  • TAK TAK TAK!

    Głosy: 9 19,6%
  • NIE bo NIE.

    Głosy: 32 69,6%
  • WSZYSTKO JEDNO-NIE CHCE MI SIĘ MYŚLEĆ...

    Głosy: 5 10,9%

  • W sumie głosujących
    46
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam Forumowiczów!

Moja propozycja dotyczy rozszerzenia działania czaru Ateny - "Mądrość", tak aby można było rzucić je na miasto.
W wyniku rzucenia czaru na polis, otrzymywalibyśmy informację o liczbie ruchów wojsk jakie zmierzają w jego kierunku.
Proponuję tutaj brak podziału na ataki/wsparcia a jedynie sumaryczną liczbę ruchów.

Czyli: "Sowa krąży nad miastem i informuje o liczbie oddziałów zmierzających w jego kierunku.
Do miasta nadciąga xxx oddziałów.
"

Oczywiście czar "Ochrona miasta" chroniłby przed działaniem czaru "Mądrość".
Możliwości wykorzystania takiej opcji są liczne ;) - dla doświadczonych graczy zapewne oczywiste, niemniej wymienię kilka które nasuwają mi się w tym momencie:

- można łatwo sprawdzić czy coś się dzieje w miastach sojuszników bez konieczności wysyłania daremnych ataków sprawdzających lub szpiegów,
- sprawdzić czy ktoś akurat nie próbuje przejąć strategicznie położonego miasta gracza będącego poza sojuszem z którym nie ma kontaktu,
- zobaczyć czy i jak mocno przeciwnik bunkruje swoje miasto,
- ocenić czy warto odbijać miasto w sytuacji kiedy nie ma kontaktu z sojusznikiem/sojuszniczką,
- celowo wprowadzać przeciwnika w błąd ;) itp.

Zapraszam do dyskusji,

SirLazarus
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

- można łatwo sprawdzić czy coś się dzieje w miastach sojuszników bez konieczności wysyłania daremnych ataków sprawdzających lub szpiegów,

Kret w sojuszu i po grze ;P
Za bardzo ułatwia grę, na NIE.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Jestem na nie za łatwe by było
Nie trzeba by trzymać srebra w jaskiniach
A po jakimś czasie zrobiło by się to bardzo nie fajne
 

DeletedUser16109

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Na NIE to już by było za łatwe , wiedzieć jak gracz bunkruje miasto ? to by każdy wiedział czy wysyłać więcej ataków czy nie to by było bezsensu , jest dobrze jak jest i nie ma po co zmieniać
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

"Za łatwo by było"
Zawsze jak czytam w propozycjach takie komentarze to zastanawiam się o co chodzi... O to, że wszystko działa tylko w jedną stronę? Wspomagając przeciwników/obrońców/atakujących? hehehe.

Burzenie muru, ochronę miasta i sztorm też bym zlikwidował bo jak dla mnie te czary za bardzo ułatwiają grę :p Nie wspominając o szpiegu który w zasadzie załatwia sprawę z wiedzą o wojskach. No chyba, że ktoś trzyma z 10 milionów srebra, wtedy może zdąży uzupełniać jak 10 osób zacznie czyścić jaskinię.

Czy pomysł by ułatwiał, utrudniał urozmaicał to na jedno wychodzi z każdą wprowadzaną nowością. Chętnie poczytałbym jakąś bardziej przemyślaną uwagę niż "za łatwo by było" nie mniej - dziękuję za odzew ;)
 
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Sirlazarus a co tobie mam naprzyklad odpisac bo pierwsze co mi przyszlo na mysl to cos ty bral
drugie ile grasz w grepolis zeby takie bajki tworzyc gra nie moze stac sie za latwa/prosta szybko by sie ludzia znudzila

Za łatwo by było"
Zawsze jak czytam w propozycjach takie komentarze to zastanawiam się o co chodzi... O to, że wszystko działa tylko w jedną stronę? Wspomagając przeciwników/obrońców/atakujących? hehehe.

Twoja propozycja by w duzy stopni zmienila system obrony /ataku czyli gry
za latwo by mozna bylo niektorze rzeczy robic i w pewnym stopniu by popsulo forme walki jaka dotychczas jest

Burzenie muru, ochronę miasta i sztorm też bym zlikwidował bo jak dla mnie te czary za bardzo ułatwiają grę :p

w koncu od czegos sa ci bogowie troche dziwnie by bylo jak by nie bylo zadnych korzysci z nich

Nie wspominając o szpiegu który w zasadzie załatwia sprawę z wiedzą o wojskach

Jak w pierwszym zdaniu ...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Sirlazarus a co tobie mam naprzyklad odpisac bo pierwsze co mi przyszlo na mysl to cos ty bral
drugie ile grasz w grepolis zeby takie bajki tworzyc gra nie moze stac sie za latwa/prosta szybko by sie ludzia znudzila

Nic nie brałem ;D Ile gram, żeby bajki tworzyć? Zaczynałem na świecie Alfa w czasie gdy ta gra ruszała, teraz jestem współzałożycielem sojuszu nr 1 na świecie Achilles. Jakoś jeszcze mi się nie znudziła ta gra ale niestety coraz mniej mnie zaskakuje.

Twoja propozycja by w duzy stopni zmienila system obrony /ataku czyli gry
za latwo by mozna bylo niektorze rzeczy robic i w pewnym stopniu by popsulo forme walki jaka dotychczas jest

Każda zmiana powinna wprowadzać coś nowego bez zaburzania równowagi. Czyli - na każdą taktykę musi istnieć kontr-taktyka.
W opisanej propozycji taka równowaga istnieje. Dostajesz pewną informację, która może tak samo pomóc Tobie jak i Twojemu przeciwnikowi.

Teraz np rzucając ochronę jako atakujący wybierasz pomiędzy burzeniem muru a blokowaniem desantu rydwanów i opiekunek.
Jeżeli ochrona miasta broniłaby także przed mądrością to również dokonywałbyś jakiegoś wyboru - to mam na myśli w sensie urozmaicenia gry.

Tak czy siak pomysł raczej nie przypadł do gustu czytelnikom więc pozostanie najprawdopodobniej "bajką".

14.jajko_-14.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13617

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Wybrałem 3 opcję - nie chce mi się myśleć.
Nie potępiam w czambuł bo propozycja jest sensowna. Daje możliwość zdobywania wiedzy ale również wprowadzania w błąd i w ogóle sporo nowych opcji nad którymi nie chce mi się myśleć właśnie.

Gra przez to nie będzie myślę lepsza lub gorsza tylko inna. Za bardzo inna w w przypadku wejścia w życie propozycji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

taka sowa mocno ograniczy potrzebę posiadania jaskini a atena zyska sporą popularność - przy odpowiedniej liczbie świątyń (na odpowiednim poziomie), posągów i ewentualnie premki i mamy kilka rapków dziennie a w zasadzie pewnie nocą, bo w dzień raczej marne szanse na złapanie kogoś, kto całym wojskiem stacjonuje w mieście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Kurczak to chodzi o obserwację ruchów wojsk a nie skanowanie wiochy. Tutaj nic Ci nie pomoże jaskinia bo puste miasto po 20sek może zmienić się w bunkier jeśli wsparcia wejdą w jednym czasie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Wrzućmy jednostkę, np "Sokolnik" który by takie sówki wyłapywał i git majonez.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Jestem na ... raczej nie. Zeby wiedziec co sie dzieje u Sojusznika trzymam w jego porcie biremke i hoplite we wiosce. Jak widze ze ktos atakuje moje wsparcie to mam gg/fon itd zeby sprawdzic czy kolega ew kolezanka panuje nad sytuacja. Wg mnie pomysl zbyt wzmacnia Atene kosztem funkcjonalnosci jaskini.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

też tak uważam- wtedy każdy by brał atenę, nikt by nie budował jaskini. znacznie by umocniło atenę na koszt jaskini. do tego nie musimy tracić srebra, wiemy co ktoś ma w mieście od razu. jestem na nie. do tego proszę Cię nie wstawiaj w ankietę tak sugestywnych odpowiedzi- ja preferuję: tak, nie, obojętne lub za, przeciw, obojętne i to wystarczy. nie wiem co sądzi o tym reszta, ale mnie to bardzo irytuje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Dobry plan , na tak , bo:
Nie będą brali Zeusa , tylko cały czas Atenę i nie będą brali Posejdona i nie będą rzucać murami.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Dobry plan , na tak , bo:
Nie będą brali Zeusa , tylko cały czas Atenę i nie będą brali Posejdona i nie będą rzucać murami.

I ktoś tu się myli. Będą brać bóstwa Zeusa.
I ja też na nie. Bo wtedy to będzie za łatwe , a od tego jest przecież Jaskinia.
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Czar "Mądrość" rzucany na miasto

Zbyt łatwo by było z tym czarem. Propozycja odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry