[Ulepszenie] Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23534
  • Data rozpoczęcia

Czy też chcesz zmiany ?


  • W sumie głosujących
    49
Status
Zamknięty.

DeletedUser23534

Guest
Witam
Moja propozycja dotyczy czaru oczyszczenie. Według mojej opinii czar ten jest zbyt tani w stosunku do możliwości jakie daje dodatkowo ściąga czary które są droższe w łaskach dlatego proponowałbym zmianę tego czaru. Obecnie korzystny wiatr kosztuje 250 łask, powrót z podziemnego królestwa 400łask także oczyszczenie powinno być co najmniej za 300 łask. Jestem osobą która bardzo dużo atakuje i ten czar jest zbyt tani i często wykorzystywany przez tak zwane słupy. Czas zmienić ten czar bo obecnie nie opłaca się atakować innych bo jaki jest sens puszczać atak i dostać wszystkimi negatywnymi czarami ? Zabija to grę w mojej opinii dlatego grepolis staje się coraz nudniejsze gdyż nikt nie atakuje - wyjątkiem są akcje sojuszowe ale nawet takich coraz mniej bo oczyszczenie może zepsuć nawet najlepiej zgraną akcje. Czas to troszkę zrównoważyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11134

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

całkowicie się zgadzam. Gra i tak premiuje deffowców.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Aktualnie nie gram na żadnym świecie z Artemidą, więc nawet nie wiem jak się do tego tematu odnieść tak do końca. Możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi "słupami"? Ktoś inny może rzucać czarami na ataki idące do kogoś innego, czy o co Tobie chodzi?


Co by uczciwie zabrać głos w dyskusji muszę się jednak trochę dokształcić w temacie...

PS: Jaki ma sens ta ankieta, skoro dwie odpowiedzi są w niej takie same?
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Aktualnie nie gram na żadnym świecie z Artemidą, więc nawet nie wiem jak się do tego tematu odnieść tak do końca. Możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi "słupami"? Ktoś inny może rzucać czarami na ataki idące do kogoś innego, czy o co Tobie chodzi?


Co by uczciwie zabrać głos w dyskusji muszę się jednak trochę dokształcić w temacie...

PS: Jaki ma sens ta ankieta, skoro dwie odpowiedzi są w niej takie same?

A to z pośpiechu ;) poprawie ankietę jeśli jest możliwość:p
Co do słupów to już wyjaśniam, tak nazywa się graczy którzy logują się wyłącznie na powiadomienie o ataku, tacy potrafią zapomnieć że grają i nie logować sie po kilkanaście dni jak ich nikt nie atakuje :p A teraz oczyszczenie, wyobraź sobie że sojusz A organizuje wielką akcje na bunkier sojuszu B. przygotowanie akcji + rozpiska i deklaracja udziału troszkę trwa, wszystko ustalone i ruszamy. Sojusz A dogrywa ataki i wsparcia pod kolona który ruszył na miasto przeciwnika. Przeciwnik w pewnym momencie rzuca na kolona oczyszczenie a potem sztorm i ubija kolona,. Cala akcja w piach bo kolon padł nie dopływając do miasta. Ogólnie tego czaru nie powinno być ale skoro już jest to powinien być droższy, minimum 300 łask a w mojej opinii 400. A nie wyjaśniłem jak działa ale chyba to wywnioskujesz z opisu:) Oczyszczenie ściąga każde zaklęcie nałożone na atak, także obrońca który ma łaski zawsze jest wstanie sprawdzić czy kolon leci w mocnej obstawie czy flak i dodatkowo dostaje szanse rzucenia sztormu,gniewu i tęsknoty. Oczywiście można wypstrykać obrońcę z łask ale co za problem nabić nowe grabiąc sojuszników z łask :) dlatego teksty tego typu można wsadzić za przeproszeniem w kieszeń. Dobrze myślący gracz jest wstanie szybko nabić łaski każdego boga i sporo zepsuć w akcji przez oczyszczenie.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Hehe...no tak mi się właśnie wydawało, że coś z tą ankietą Ci nie wyszło.

A co do reszty, to:
1. Słupy- wiem, o kogo Ci chodziło, tylko nie do końca rozumiem ich rolę w przedstawianym przez Ciebie pomyślę:) Chyba za dużo informacji chciałeś przekazać na raz...
2. Oczyszczanie- na czym polega czar, to ja doskonale wiem. Na tyle jestem zorientowany
smiley_emoticons_biggrin.gif
Co do samego sposobu działania tego czaru, to także rozumiem o co biega i w sumie w takim właśnie celu ten czar został wprowadzony. Logiczne.
3. Łaski- jakby nie patrzeć, to rzeczywiście ten czar jest dość tani, a dzięki niemu jesteśmy w stanie wiele osiągnąć. Także jestem skłonny przyznać rację, że powinien być droższy.
A samo nabijanie łask danego boga jest całkiem proste...a jak mamy "rozszerzone światy" (z dostępem do całej akademii), to sposobów zdobywania łask jest wiele. Jednak tutaj nie ma co pisać o niektórych, bo szkoda "psuć grę"...choć niektórzy zarzucali już innym, że zhakowali grę, bo jedna osoba nie może rzucać nieograniczonej liczby błyskawic praktycznie w minutę :)


Także rozumiem o co Tobie chodzi teraz dokładnie. Tak trochę piszesz nieskładnie, pewnie na szybko i potem pojawiają się małe problemy ze zrozumieniem. Jak już przelewasz myśli na papier, to przed wysłaniem przeczytaj to wszystko i uporządkuj, a będzie to lepiej wyglądać.

PS: Nie mam zamiaru tutaj Ciebie obrażać, czy coś w tym stylu. Mam tylko nadzieję, że dobre pomysły zostaną docenione, a czasem tak się nie dzieje, przez zbyt zagmatwane opisy...a już kilka takich pomysłów tutaj widziałem.
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Nie obraziłbym się, po prostu sporo rzeczy w międzyczasie robiłem ale na przyszłość skupie się na jednym. Ogólnie atak zakryty czarem to była jakaś przewaga dla agresora, obecnie jej nie ma bo oczyszczenie ściąga zaklęcia. Popatrz jak gra się zmieniła na przestrzeni tych 5 lat, kiedyś nie było apki i ważne było zaskoczenie, wybicie wojska jak przeciwnika nie było itd. Obecnie to jest bardzo ciężkie do zrealizowania. Odebranie agresorom takiego elementu gry bardzo promuje obrońców a dołożenie oczyszczenia niszczy ideę gry. Domyślam się także że Inno czaru nie wycofa dlatego najlepszym sposobem na jakąś pozytywna zmianę jest zwiększenie kosztu czaru.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

I ja to wszystko rozumiem. Widzę jak to wszystko się zmienia i w jakim kierunku podążą...choć ten czar obecny jest w grze już od ponad trzech lat i pewnie to będzie dla Inno jakimś tam argumentem, żeby nic w tej kwestii nie robić. To wygląda bardzo podobnie jak w przypadku "gradu kamieni". Szkoda, że nikt nie zgłaszał tych problemów jak tylko pojawiły się takie możliwości na Achillesie.

Mam jednak nadzieję, że nikt na to nie będzie zwracał uwagi i ktoś zacznie dopasowywać grę do aktualnych zapotrzebowań graczy.
 

DeletedUser20805

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Kolonów można puścić kilka, mało tego można puścić go w taki sposób, żeby sztorm go nie zniszczył, a tylko zmniejszył obstawę, ale widziałem już i takie kolony które wchodziły na puste miasta więc przy dobrze dogranej akcji to nie jest wielki problem... Problemem jest przede wszystkim "grad kamieni" - kompletny nonsens moim i nie tylko moim zdaniem.
Jestem oczywiście na nie.
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Kolonów można puścić kilka, mało tego można puścić go w taki sposób, żeby sztorm go nie zniszczył, a tylko zmniejszył obstawę, ale widziałem już i takie kolony które wchodziły na puste miasta więc przy dobrze dogranej akcji to nie jest wielki problem... Problemem jest przede wszystkim "grad kamieni" - kompletny nonsens moim i nie tylko moim zdaniem.
Jestem oczywiście na nie.

Oczywiście że można w takiej obstawić puścić by sztormem nie było szans zbić ale co to da jeśli nawet puszczając 5 kolonów gracz bez problemu zbierze łaski na 5 oczyszczeń bo jest zbyt tanie (dodatkowo sprawdzi w jakiej obstawie lecą itd). Mi sam czar nie przeszkadza aż tak natomiast jego koszt już bardzo bo jest adekwatnie za niski do możliwości. Po prostu propozycja dotyczy zwiększenia kosztu zaklęcia, nic poza tym. Co do gradu ja już się wypowiedziałem że te badanie jest niedopracowane i należy coś z tym zrobić. Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii :)

Pozdrawiam
 

DeletedUser20805

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Oczywiście że można w takiej obstawić puścić by sztormem nie było szans zbić ale co to da jeśli nawet puszczając 5 kolonów gracz bez problemu zbierze łaski na 5 oczyszczeń bo jest zbyt tanie (dodatkowo sprawdzi w jakiej obstawie lecą itd). Mi sam czar nie przeszkadza aż tak natomiast jego koszt już bardzo bo jest adekwatnie za niski do możliwości. Po prostu propozycja dotyczy zwiększenia kosztu zaklęcia, nic poza tym. Co do gradu ja już się wypowiedziałem że te badanie jest niedopracowane i należy coś z tym zrobić. Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii :)

Pozdrawiam

Podałeś przykład słupa, więc powiem Ci, że słup nie jest w stanie zebrać 1000 łask od Artemidy i dalszych kilkuset od Ateny nie wspominając o dalszym ponad 1000 łask od Posejdona żeby dobrze puszczonych kolonów prześwietlić czy zniszczyć, gdyż Herakles potrzebuje czasu aby w mieście się rozgościć, kradzież łask też potrzebuje odpowiednich jednostek mitycznych, pustych miast sojuszników i w miarę pełnych magazynów łask - to wszystko jednakże trochę trwa a kolony płyną coraz szybciej... badanie żagle na maszt, bohater Atalanta, sandały... Czar oczyszczenia moim zdaniem jest nieco tani, to fakt, ale jeśli cena jego miała by wzrosnąć to powinien też zdejmować z miasta czar ochrony miasta... Nie podałeś ani jego nowej ceny ani też pełnego jego opisu w proponowanej wersji... Propozycja nie dopracowana i chaotyczna, proponowałbym dobrze przemyśleć i rozważyć wszystkie za i przeciw... Bo możliwe, że premiuje deffowców ale kto powiedział, że deffowiec to ktoś gorszy? Moim zdaniem oczyszczenie premiuje bardzo dobrych graczy kosztem noobów, którzy ani nie potrafią puścić fejkowych kolonów, ani odpowiednio zorganizować ataków. Jakby oczyszczenie kosztowało 300 łask "problem" by został dalej, bo dobrzy zorganizowani gracze i tak tych kilka razy po 300 łask nazbierają, a słabsi na tym najbardziej stracą, bo często jest ich to jedyna opcja obrony.... Jak jeszcze łaski od Artemidy można zbierać w miarę szybko, chociaż gryf nie należy do sprinterów, to zbieranie łask Posejdona nie jest zajęciem prostym... Mało kto mimo wszystko rekrutuje boskich wysłanników a o Cyklopach to wolałbym się nie wypowiadać...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20622

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Zdecydowanie popieram przedmówców w kwestii 'kamiennego gradu', który jest większym problemem niż oczyszczenie.Rzeczywiście jak ktoś wspomniał tu wcześniej - jeśli czar miałby kosztować więcej to powinien też on obejmować dodatkowe funkcje, jak np.zdejmowanie ochrony miasta - to by w jakiś sposób rekompensowało wzrost kosztów za oczyszczenie, ale też uatrakcyjniłoby troszkę grę.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Dla mnie oczyszczanie nie może działać na ochronę miasta. W tej chwili tylko obrońca i agresor mogą rzucać sobie oczyszczanie...na ataki. A wprowadzicie zdejmowanie ochronki, to straci ona w ogóle sens. Taką ochronkę będzie mógł każdy zdjąć, a potem rzucić sobie łańcuchem błyskawic od razu...i tak co x czasu (x- czas co jaki mona rzucać negatywne zaklęcia na miasto).

Tę ochronkę zostawcie w spokoju...
 

DeletedUser20805

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Dla mnie oczyszczanie nie może działać na ochronę miasta. W tej chwili tylko obrońca i agresor mogą rzucać sobie oczyszczanie...na ataki. A wprowadzicie zdejmowanie ochronki, to straci ona w ogóle sens. Taką ochronkę będzie mógł każdy zdjąć, a potem rzucić sobie łańcuchem błyskawic od razu...i tak co x czasu (x- czas co jaki mona rzucać negatywne zaklęcia na miasto).

Tę ochronkę zostawcie w spokoju...

Jeśli się mówi A, trzeba powiedzieć i B - narzekacie na to, że oczyszczenie jest tanie i promuje obrońców, więc dajmy szansę dla agresorów - atak lądem z katapultami czasami idzie w zależności od ustawień serwera nawet 3-4 godziny, w czasie eventów byli tacy co potrafili zmienić śliny i solidny atak do rozmiarów fejka... a i bez eventu mozna rzucić spokojnie 2x gniew co może całkowicie pozbawić puszczony atak obstawy katapult lub sprowadzić go do niegroźnego podjazdu ledwie rysującego mur... Wiele akcji spaliło na panewce bo obrońca rzucał sobie ochronkę na miasto w czasie bonusu nocnego i spokojnie zza wysokiego muru obserowował rozbijające się fale wrogich oddziałów... Jeśli przyjmiemy, że oczyszczenie jest czarem negatywnym to obrońca czy agresor będzie miał czas aby ponownie sobie ją wrzucić w zależności od szybkości świata może to być np 2 godziny, czy godzinę i 20 minut itd...

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ja bym to widział tak, że oczyszczenie podrożało by do 280 łask, może zdejmować tak jak zdejmowało dotychczas czary z ataku ale też i zdejmuje ochronę miasta z uwzględnieniem, że jest czarem negatywnym i nie można sek po nim rzucić burzenia, błyskawicy itp... czyli tak samo jak po trzęsieniu ziemi trzeba odczekać odpowiedni do ustawień serwera czas
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23534

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Podałem przykładowo ile powinno kosztować oczyszczenie po zmianie (decyzja i tak należy do twórców), nie opisywałem zmian działania czaru bo tylko i wyłącznie ta propozycja dotyczy kosztu oczyszczenia, po co więc to opisywać ? Uzasadniłem dlaczego w mojej opinii ten czar jest tani i zaproponowałem zwiększenie jego kosztu. Czy oczyszczenie będzie kosztować 300 czy 400 łask zapewne wiele nie zmieni ale przyznasz racje że 200 łask jest łatwiej zebrać niż np 400 :)

Co do boskich wysłanników to na akcju bardzo wiele osób je rekrutuje. Są przede wszystkim tani i szybciej je rekrutujesz niż inne mityczne jednostki.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Tę ochronkę zostawcie w spokoju...

Popieram a wgl to bym skasował opcje ściągania zaklęć z miasta poprzez oczyszczenie. Po co to ?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Ja bym to widział tak, że oczyszczenie podrożało by do 280 łask, może zdejmować tak jak zdejmowało dotychczas czary z ataku ale też i zdejmuje ochronę miasta z uwzględnieniem, że jest czarem negatywnym i nie można sek po nim rzucić burzenia, błyskawicy itp... czyli tak samo jak po trzęsieniu ziemi trzeba odczekać odpowiedni do ustawień serwera czas

To już jest bardziej sensowna opcja, potraktowania tego czaru jako "negatywnego"...wtedy mógłby ściągać ochronkę. Tyle, że wiele by to wtedy nie dało, bo musiałbyś trafić na nieaktywnego gracza. Aktywny wrzuci sobie ochronkę z powrotem, a ściągnąć ją będzie można dopiero po X czasie zależnym od ustawień serwera. Choć jakby nie patrzeć, to jakiś tam plus dla agresora będzie, bo obrońca będzie musiał baczniej kontrolować miasta.
 

DeletedUser20805

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Podałem przykładowo ile powinno kosztować oczyszczenie po zmianie (decyzja i tak należy do twórców), nie opisywałem zmian działania czaru bo tylko i wyłącznie ta propozycja dotyczy kosztu oczyszczenia, po co więc to opisywać ? Uzasadniłem dlaczego w mojej opinii ten czar jest tani i zaproponowałem zwiększenie jego kosztu. Czy oczyszczenie będzie kosztować 300 czy 400 łask zapewne wiele nie zmieni ale przyznasz racje że 200 łask jest łatwiej zebrać niż np 400 :)

Co do boskich wysłanników to na akcju bardzo wiele osób je rekrutuje. Są przede wszystkim tani i szybciej je rekrutujesz niż inne mityczne jednostki.

- - - Automatycznie połączono posty - - -



Popieram a wgl to bym skasował opcje ściągania zaklęć z miasta poprzez oczyszczenie. Po co to ?

|ciach| Ktoś, podejrzewam, bez urazy oczywiście znający się lepiej na mechanizmach gry wymyślił tą opcję i zrobił różnoraką analizę zagadnienia... Dostała ona akceptację i została wprowadzona... Czemu ma służyć? A no temu co wszystkie - lepszej zabawie. Ale najpewniej utopiono Ci kolona raz czy dwa |ciach| i zrobił Cię na szaro, więc wołasz o większe koszty oczyszczenia, żeby móc spokojnie sobie za pomocą 1 czy 2 kolonów przejmować słabeuszy... Bo taka jest prawda... Każdy klasowy gracz grający na światach 3 generacji ma paczkę gryfów, paczkę mant i przynajmniej 100 boskich wysłanników w mieście z Posejdonem i dla niego nie jest dużym problemem pożyczyć od sąsiada z sojuszu te łaski i ich odpowiednio użyć... Jeśli mamy do czynienia z nowym podbojem to ma te 7-8 godzin czasu zawsze, żeby się do tego przygotować... Koszt 300 czy więcej łask za czar oczyszczenia nie zmieni za wiele sytuacji dobrych graczy, natomiast jest ciosem właśnie do graczy mających mniej czasu i mniej miast czy zaczynających przygodę z Grepo... Uatrakcyjnienie rozgrywki poprzez wprowadzenie 3 generacji się zwiększa, bo każda zmiana musi to nieść, natomiast nie można takiej opcji zarezerwować tylko dla topowych graczy, którzy i tak już maja przewagę... Inno jak i my sami potrzebujemy świeżej krwi - nowych graczy, którzy nie będą zerowani 2 dni po ochronce bo to nie o to chodzi... Wiec po to się wprowadza zmiany właśnie promujące słabszych i mniej aktywnych graczy... Koszt bym jak już napisałem zwiększył ale do 280 łask, dodając do tego możliwość ściągania wszystkich czarów z miasta, tyle tylko, że tak jak mówiłem klasyfikowany musiałby być jako czar negatywny, podobnie jak plaga, trzęsienie ziemi czy błyskawica...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23534

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Chyba nie wiesz o czym piszesz i do kogo :) Nie zrobiłem propozycji z takich powodów z jakich piszesz. Z obserwacji i na własnym przykładzie wiem że ten czar jest zbyt tani jak na jego możliwości i promuje obrońcę. Nawet jak ktoś by mi tak ubił kolona to rozpaczać nie będę bo to tylko gra.

Problemem jest zrównoważenie gry. Nie wiem czy pamiętasz początek misji wyspowych, bonus do ataku i obrony wynosił 30% - ile wtedy było sprzeciwów że wartości są za duże? :) Podobnie jest z tym czarem, jest po prostu za tani i dlatego powstał ten temat.


Ps i nie obrażaj innych graczy bo nie temu służy ten temat
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20805

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Nie było moim zamierzeniem nikogo obrażać, ale chyba niezbyt uważnie czytasz co się pisze.
Postulujesz tylko o to, żeby czar kosztował więcej czyli był dostępny tylko dla garstki dobrych graczy i tym samym właśnie jeszcze bardziej zwiększył problemy zrównoważenia gry. Moje propozycja daje bonus dla agresora, ale także i dla obrońcy bo ochrona może być jak pewnie wiesz często czarem negatywnym. Zwiększenie ok, ale nie drastyczne, akurat takie żeby mając pełny magazyn łask nie móc 2 krotnie oczyścić ataku i potraktować go czy sztormem czy gniewem.
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Rozsądna wydaje się być ta wartość 280 łask ale plus klasyfikacja jako negatywny czar.
 

DeletedUser20622

Guest
Odp: Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

Ja bym to widział tak, że oczyszczenie podrożało by do 280 łask, może zdejmować tak jak zdejmowało dotychczas czary z ataku ale też i zdejmuje ochronę miasta z uwzględnieniem, że jest czarem negatywnym i nie można sek po nim rzucić burzenia, błyskawicy itp... czyli tak samo jak po trzęsieniu ziemi trzeba odczekać odpowiedni do ustawień serwera czas

To już ma sens
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 
Status
Zamknięty.
Do góry