[Ulepszenie] Czar Oczyszczenie od Artemidy - zmiana

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23534
  • Data rozpoczęcia

Czy też chcesz zmiany ?


  • W sumie głosujących
    49
Status
Zamknięty.

DeletedUser27444

Guest
Co do zdejmowania osłonek to nie będę się wypowiadać
smiley_emoticons_irre.gif
,ale co do wartości nie sądzę żeby podnoszenie ilości łask na oczyszczenie było dobrą droga do zrównoważenia.
W tej chwili masz możliwość puszczenia ataku z Zeusem , Artemidą ,Ateną czy Hadesem wszystkie czary zwiększające możliwości twoich jednostek w ten czy inny sposób.
A jest tylko Artemida żeby te zaklęcia zdjąć !
Mimo że na pierwszy rzut oka Oczyszczenie wygląda na tanie ..w rzeczywistości wcale takie nie jest
Artemida musi być w stanie postawić się
smiley_emoticons_mttao_schuetze.gif
4 innym bogom!
a zawsze można puścić parę fejków z łezką
smiley_emoticons_steckenpferd.gif
 

DeletedUser23832

Guest
Likwidacja oczyszczenia lub ograniczenie negatywnych czarów na dany atak do 1 sztuki ( 1 sztorm np. max na jeden atak )
 

DeletedUser28932

Guest
Dlaczego chcecie żeby czar podrożał tak bardzo? Można zrobić tak, żeby kolona Ci nikt nie zbił. Albo zrobić tak, żeby sztorm nie dotyczył kolona... Po co zmieniać koszt czaru Artemidy, jak można trochę zmienić możliwości sztormu... Albo, żeby zrobić tak, jak napisał przedmowca: jeden czar na jeden atak... Tylko trochę to zmienię; jeden czar po oczyszczeniu... Gdyby oczyszczenie kosztowało około 300 łask, to owszem obrońca nie miał takich możliwości, ale atakujący miałby kilkukrotną przewagę. Są słabsi gracze, co mają kilka miast po 10000 pkt. Drugi gracz jest o wiele mocniejszy. Obrońca walnął oczyszczenie w ostatnim ataku, bo myślał, że ostatni to kolon. Agresor był sprytniejszy i przedostatni atak to kolon. Gracz walnął na ostatni mądrość patrzy to zwykły atak robi cofkę, a tu nagle wbija kolon. Przyjmijmy nawet, że obrońca zrobił to oczyszczenie i mądrość 5 minut po informacji, że to atak, atak był slabiutki 50 procarzy, więc nic się kolonowi nie stało i agresor wykiwał obrońcę. Fajnie? Oczywiście to tylko przykład, ale takie coś może się stać...
 

DeletedUser

Guest
Zgadzam sie ze zmiana, oczyszczenie powinno kosztowac kolo 300 by niedalo sie dwoch na raz rzucic.
 

DeletedUser17870

Guest
Dla mnie ten czar to porazka. Co drugi atak mam ściągany zaklęciem Oczyszczenie. Następnie rzucany sztorm na większą pakę ogni czy kolona. Weterani wiedzą jak szybko zebrać łaski by podświetlić tak kilka ataków. Co z tego ze potracę swoje łaski na boski wiatr itd...jak sciąga mi się połowę przy kilku atakach. Pojedyncze to 90% nie dociera bez interwencji gracza. Można sobie planować, ustawiać wszystko by ktoś w 5min wszystko rozwalił dzięki Artemidzie. To zaklęcie jest za mocne.
Nie ma tu równych podziałów. Olsona Ateny -szybkie światy te 3h to za krotki czas, a Hades i te jego śmieszne zaklęcie zarazy czy jakoś tak? Czemu tego nikt nie poprawi? Jest tak beznadziejne.ze ledwo je kojarzę a gram już kilka lat....nic w tym Inno nie robią ....wystarczy zerknąć na ostatnie 2 lata , po takiej nieobecności widzę jedynie kosmetykę wiosek rolniczych , zero wojsk , zero magi, zero nowych technologii, a świat starożytny był dużo bardziej urozmaicony niż to co tu mamy...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27444

Guest
Nie rozumiem twojego narzekania ... "ściąga mi połowe przy atakach" !!! Są na to sposoby przecież. To jest bądź co bądź strategia.
Możesz atakować ogniami pokrytymi Artemidą i to za 100 łask ... a jak ci zdejmie to wtedy dajesz wiatr ...
Widziałem kozaków którzy posyłali ognie z łezką i czekali aż przeciwnik ją zetrze :D ... możesz wysyłać fejki pokryte.
Jasne że wszystko wymaga łask i przemyślenia więc może i mniej ataków "bo ja se wyślę co mam w tym mieście" dochodzi do celu.
Ale na tym ta gra polega .... przynajmniej tak mi się wydaje
 

DeletedUser19924

Guest
Paaaanie, tutaj są już artyści, którzy traktują jeden atak kilkoma gniewami i sztormami:) Jak atak idzie trochę dłużej, to ciskają czym popadnie w każdy atak po kilka razy. Ci zdolniejsi mają nawet wyspy, gdzie mogą spokojnie pofarmić łaski przy takiej okazji...choć na szczęście nie jest to jeszcze zbyt rozległe zjawisko. Prędzej, czy później coraz więcej osób będzie z tego korzystać. A jakby ktoś się uparł, to zawsze może sobie dokupić jeszcze Heraklesa i prosić o rozbijanie się w portach kolegów...

Łaski aktualnie to nie problem. Można zdobyć ich niezliczoną ilość jak dobrze wszystko zostanie przeprowadzone. Oczyścić atak i ciskać w niego czarami każdy może...to się aż nudne robi.

A może ograniczymy możliwość czarowania ataków czasowo? Tak jak to wygląda z miastami, gdzie można rzucić negatywny czar raz, w określonym czasie...
 

DeletedUser18203

Guest
Zgadza się dobrze byłoby to zmienić.
To z tym rzucaniem czarów czasowo na jeden atak nie było by głupie.
Ustawić od prędkości świata.
Myślę że nawet może być tak samo czasowo jak z rzucaniem czarów negatywnych na miasto.
Don dobra myśl.
Warto otym zagłosować.
 

DeletedUser17870

Guest
Zerknąłem na Hadesa i jest : świat Oropos , zaklęcie Plaga :) kosztuje 250 łask, czas działania 1:30h . Zmniejszona produkcja w mieście o 50%. Hm... gdzie tu sens i logika ? porównajcie z Oczyszczeniem za 200 łask od Artemidy.
Gdyby to zaklęcie trwało 12h może nie byłoby martwe i gracze zaczęliby go używać...może warto je zmienić ? wydłużyć czas lub zamienić na np... 5% populacji znajdującej się w mieście umiera :p.
 

DeletedUser26738

Guest
Paaaanie, tutaj są już artyści, którzy traktują jeden atak kilkoma gniewami i sztormami:) Jak atak idzie trochę dłużej, to ciskają czym popadnie w każdy atak po kilka razy. Ci zdolniejsi mają nawet wyspy, gdzie mogą spokojnie pofarmić łaski przy takiej okazji...choć na szczęście nie jest to jeszcze zbyt rozległe zjawisko. .
ale czy to nie jest gra strategiczna a ten czar nie jest elementem strategii nikt nie jest w stanie oczyścić 20 ataków i na 20 rzucić sowe i ewentualnie gniew czy sztorm ale jak delikwent zrobi sobie 100 katasów i goni po wyspie 2 h to sam się prosi o gniew a jak ktoś jest artystą to przez te 2h ściągnie mu wszystkie katapulty taki bonus do obrony chcesz być agresorem w strategii to wypracuj sobie takie metody żeby obrońca musiał się napocić z atakami
Łaski aktualnie to nie problem. Można zdobyć ich niezliczoną ilość jak dobrze wszystko zostanie przeprowadzone. Oczyścić atak i ciskać w niego czarami każdy może...to się aż nudne robi.
.
jest jedno ograniczenie czas który potrzebujesz do farmienia ich a pamiętaj że musisz kraść na oczyszczenie i gniew więc już masz 2 wiochy pod łaski
wszystko ładnie wygląda gdy idzie jeden atak ale już przy kilku robi się problem a kilkunastu niestety ale jesteś tylko część rozwalić gniewem kwestia strategii agresora
A może ograniczymy możliwość czarowania ataków czasowo? Tak jak to wygląda z miastami, gdzie można rzucić negatywny czar raz, w określonym czasie...
ale takie samo ograniczenie musiał byś wprowadzić dla agresora rzucanie zaklęć ograniczone czasowo
bo w innym wypadku dajesz agresorowi rzucanie pozytywnych zaklęć agresorowi ale obrońca już nie może
pozatym jak by to miało wyglądać oczyszczenie sowa gniew ewentualnie sztorm i łezka masz już 4 czary
ograniczyć do 2 negatywnych zaklęć
nie bardzo widzę takiej możliwości
Zerknąłem na Hadesa i jest : świat Oropos , zaklęcie Plaga :) kosztuje 250 łask, czas działania 1:30h . Zmniejszona produkcja w mieście o 50%. Hm... gdzie tu sens i logika ? porównajcie z Oczyszczeniem za 200 łask od Artemidy.
Gdyby to zaklęcie trwało 12h może nie byłoby martwe i gracze zaczęliby go używać...może warto je zmienić ? wydłużyć czas lub zamienić na np... 5% populacji znajdującej się w mieście umiera :p.
z tym mam dylemat o ile plaga nie zrobi ci krzywdy o tyle 5% populacji w piach co 1,30 h rano możesz się zdziwić bo artysta wybije ci połowę wojska
narzekacie na oczyszczenie a największym wrogiem agresora jest powiadomienie na telefonie o ataku tu bym szukał rozwiązania problemu może by tak zrezygnować z powiadomienia na telefonie o ataku
bo tu są dopiero prawdziwi artyści którzy mają wszystko gdzieś i wchodzą tylko na grepo jak im apka brzęczy
 

DeletedUser26558

Guest
Jak dla mnie to ta cała sytuacja,to wynik "narzekania" ludzi ktorym z paczki 300+zapałek do celu doleciała 1/3 albo takich co mysleli ze puszczajac klocka na 200ogniach z nadzieja ze przetrwa...aby moc porzadnie poczarowac trzeba sie po pierwsze troche napocic w poczatkowym etapie rozgrywki nad rozwojem miast (czyli nad rozbudowa w odpowiedni sposob miast),a pozniej rowniez madrze rozplanowac ktore miasta straca na sile militarnej w zamian za posiadanie boskich do kradziezy łask...

mowicie ze obronca przez oczyszczenie ma łatwiej...na pojedynczy atak,moze i owszem,jednak jak leci 10+ to juz trzeba sie natrudzic aby moc cos postracac czarami.

1negatywny czar na 1 atak mowicie...ale co z kwestia kilkukrotnego nakładania czaru przez agresora...tu tez powinno byc zrownowazenie,skoro do tego dazymy,czyli decyzja...albo od razu z nadzieja ze nikt nie oczysci,albo wyczekanie do ostatnich minut przed wejsciem ataku.

oczyszczenie+sowa+ (gniew/sztorm)+łezka to koszt 760/780 łask...a agresor po najmniejszej linii oporu zuzywa tych łask 100,najdrozszy jest wiatr...takze mimo wszystko to agresor ma przewage,bo jesli leci tych atakow 10,to aby kazdy potraktowac czarem troche tych łask potrzeba.no i bardzo duza role odgrywa aktywnosc i czas,bo w 30min 7,5k łask to jest sztuka nazbierac.

i tutaj wchodzi do gry istota gry strategicznej,czyli opracowanie zarowno strategii w madrym i skutecznym wysyłaniu atakow na AKTYWNEGO OBRONCE (nie na nieaktywnego),jak i rozdysponowanie zasobami obronnymi,ktorymi rowniez jest mozliwosc kradziezy łask...plus gra zespołowa,w sojuszu.zarowno w ataku,obronie jak i oddaniu łask kolezance koledze...no i rownie dobrze atakujacy uzywa oczyszczenia,bo ilu z nas sciagało łezki z idacych atakow...?

głos oddany,"pozostawmy bez zmian"
 

DeletedUser29238

Guest
Dziękujemy za chęć ulepszenia gry. Propozycja nie przeszła wstępnej weryfikacji i została odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry