Czas dotarcia w sekundach

  • Rozpoczynający wątek livius
  • Data rozpoczęcia

Czy sekundy powinny być pokazywane?

  • Tak - przydało by się

    Głosy: 32 80,0%
  • Nie

    Głosy: 7 17,5%
  • Nie, bo i tak zawsze jestem na nie ;-)

    Głosy: 1 2,5%
  • Obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    40
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Nie wiem czy już było - szukałem ale nie znalazłem
jeśli tak to proszę usunąć/zamknąć


moja propozycja jest prosta
chodzi o pokazanie czasu dojścia ataku w sekundach
chodzi mi o atak który już idzie - po co to?

ano do synchronizacji ataków jak i obrony

np. ktoś puścił na mnie 2 ataki i widzę 11:20 drugi też 11:20
gdybym miał w sekundach np. 11:20:34 i 11:20:40
to bym mógł np. wbić się wsparciem przed drugi
a tak to trzeba bawić się we wróżkę ;-)

PS. proszę przenieść do działu propozycje - niechcący wrzuciłem do pytań ..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Oczywiście jestem na tak. Bardzo ułatwia w klinowaniu ataków jak i w wypuszczaniu kilku ataków w tej samej sekundzie, bo widać wtedy czy jest Cię ktoś w stanie sklinować czy nie :)
 

DeletedUser

Guest
A mi wydaje się że nie, nie mam jakiegoś konkretnego wytłumaczenia ale tak jakoś nie wchodzi mi ten pomysł...:(
 

DeletedUser

Guest
A mi wydaje się że nie, nie mam jakiegoś konkretnego wytłumaczenia ale tak jakoś nie wchodzi mi ten pomysł...:(

Bo podejrzewam, że nigdy nie klinowałeś ataków ani Ciebie nie klinowali więc nie wiesz jak to wygląda w naturze gdy idzie na Ciebie 50 ataków w jednej sekundzie, a tak to masz przynajmniej jasność że jeden wchodzi np: 11:22:01 a następny 11:22:35 i jak w ten sposób masz rozpisane to wiesz, że masz ponad pół minuty na ucieczkę lub wbicie się z klinem :)
 

DeletedUser

Guest
Zagłosowałem na tak...ale teraz tak patrzę i w sumie jest przecież odliczanie w sekundach - wojsko mi wraca i pokazuje, że będzie za 0:27:58...
i nie mówcie, że można wcisnąć klina pomiędzy 11:22:01:345, a 11:22:01:643 - no chyba, że fartem :p
 

DeletedUser

Guest
Zagłosowałem na tak...ale teraz tak patrzę i w sumie jest przecież odliczanie w sekundach - wojsko mi wraca i pokazuje, że będzie za 0:27:58...
i nie mówcie, że można wcisnąć klina pomiędzy 11:22:01:345, a 11:22:01:643 - no chyba, że fartem :p

jak wybierasz jednostki to masz czas w sekundach - ale i tak liczy czas od chwili otwarcia okienka więc na nic się to przyda
natomiast jak już puścisz atak to nie widać sekund w rozkazie
więc synchronizowanie ataków jak wróżenie z fusów ..
 

DeletedUser

Guest
Działania militarne z precyzją do tysięcznej sekundy....dajcie spokój. gdzie to byłoby ryzyko, zabawa. Strach przed utratą armii.....

o to w tym wszystkim chodzi.....
 

DeletedUser

Guest
jak wybierasz jednostki to masz czas w sekundach - ale i tak liczy czas od chwili otwarcia okienka więc na nic się to przyda
natomiast jak już puścisz atak to nie widać sekund w rozkazie
więc synchronizowanie ataków jak wróżenie z fusów ..

To chyba my w inne gry gramy :p
87224204.png
 

DeletedUser

Guest
Kto gra pierwszy raz w grę tego typu nie zrozumie do czego służy odliczanie sekundowe przy wysyłaniu wojsk.
Jestem na TAK.
 

DeletedUser

Guest
Ja na nie. Gra Grepolis powinna być unikatowa inna niż ikariam i plemiona. Pozatym grając w tę grę szukam dreszczyku emocji i przygód. Nie łatwego atakowania i wygrywania.
 

DeletedUser

Guest
Ja na nie. Gra Grepolis powinna być unikatowa inna niż ikariam i plemiona. Pozatym grając w tę grę szukam dreszczyku emocji i przygód. Nie łatwego atakowania i wygrywania.

a czy dreszczyku ci właśnie nie dostarczy czy udało się zsynchronizować atak/obronę ;-)
porównał bym całą sprawę do posiadania karabinu maszynowego w czasach Indian - masz karabin maszynowy i przegrywasz bo wystrzelałeś całą serię minutę przed atakiem lub po - bo nie masz możliwości zobaczenia kiedy wróg nadchodzi :D:D:D

tak więc sekundy są ważne ..
 

DeletedUser

Guest
Kto gra pierwszy raz w grę tego typu nie zrozumie do czego służy odliczanie sekundowe przy wysyłaniu wojsk.
Jestem na TAK.

ja gram od początku listopada. i nadal nie rozumiem czemu służy to odliczanie:D
jednak nie przeszkadza mi ono - przyzwyczaiłem się. w zasadzie nigdy mi nie przeszkadzało... ciekawe rozwiązanie:D
 

DeletedUser77

Guest
Na nie, wystarczy wejść w szczegóły ataku i jest podana dokładna godzina, dotarcia wojska do celu.
 

DeletedUser

Guest
Na nie, wystarczy wejść w szczegóły ataku i jest podana dokładna godzina, dotarcia wojska do celu.

Nie dokładna a przybliżona. Sprawdziłem to kilka razy wysyłając ataki jeden po drugim na ta sama osadę w odstępie 10 sekund tak pokazywał zegar czasu dojścia wojsk a weszły w odstępie sekundy. To było na bliskiej odległości w obrębie jednej wyspy. Nie wiem jak by to wyglądało przy takim ataku na inną wyspę.
Przy takim rozwiązaniu odliczanie sekundowe nie ma sensu.

Nawiązując jednak do tego odliczania to nie chodzi o zegar ,który odlicza czas dojścia wojska ale zegar który nie odlicza czasu gdy go wysyłasz.

Posłużę się przykładem z Traviana. W Plemionach chyba tez tak jest.
Odliczanie czasu wysyłania wojska dawało możliwość atakującemu wysłanie kilku ataków z różnych osad na jedna osadę z dokładnością do sekundy.
Ponieważ do przęjęcia osady potrzeba było kilka ataków Konsula ,Szlachcica ,Barona czy jak by go tam zwał który to Drogi i długo szkolący się zawodnik zdejmował z wioski około 20% jej zadowolenia. Po zdjęciu zadowolenia do 0 przejmowało się osadę. Zazwyczaj jako pierwszy szedł atak czyszczący osade a pózniej w odstepie sekundy wchodzili kolejni Kansule itp z małym wojskiem i zdejmowali po 20 % zadowolenia. W akcji mogło brac udział kilku graczy którzy wysyłali swoich konsuli. Umawialiśmy się ,że atak będzie o jakiejś tam godzinie i po zsynchronizowaniu zegara serwera z zegarem komputera wysyłane były ataki.
Obrońca jak był bystrym graczem spodziewał się ze taki atak to atak na przejecie osady i miał mozliwosc zrobic unik przed atakiem czyszczącym i wbic sie np sekunde po nim do swojej osady i wybic tych konsuli. Zadawał bolesne straty atakujacemu. Oddalał kolejny atak na kilkanascie godzin lub nawet dni.
Ale to jest strategia raczej dla mocno zaawansowanych graczy w innych podobnych grach.
Poniewaz ta gra ma inny mechanizm przejmowania osady oraz przybliżony a nie dokładny czas dojścia wojsk odliczanie sekundowe przy wysyłaniu wojska nie ma sensu. Bo nie da sie do tego wykorzystać.
A szkoda bo byłoby przydatne aby wysłac wsparcie po ataku czyszczącym i udanej rozpoczetej okupacji. W czasie jak najkrótszym tj. 1-3 sekundy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry