Czat - komendy

  • Rozpoczynający wątek Ramzes104
  • Data rozpoczęcia

Jestem...


  • W sumie głosujących
    18
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam!

Proponuję, by dodać możliwość używania komend na czacie sojuszu.
Przykładowe komendy:
/topic: ustawia temat dla sojuszu
/help: wyświetla dostępne komendy
/private: prywatna rozmowa na czacie z danym graczem
/leave: zamyka okienko czatu

Przykłady mogą się mnożyć, niektóre z nich sprawdzają się w innych grach(choćby w kwestiach organizacyjnych). Nie wiem, czy jest to możliwe technicznie, ale myślę, że tak ;)
 

DeletedUser

Guest
nie jestem przekonany do końca... może rozwiniesz ten temat?
 

DeletedUser

Guest
nie jestem przekonany do końca... może rozwiniesz ten temat?

Co tu rozwijać?

Wchodzisz w czat i piszesz /leave - okienko się zamyka.
Jeśli jesteś założycielem piszesz: /topic: atakujemy gracza xxx o godzinie 20:00 - wtedy każdy wchodzący na czat to przeczyta. Owszem, można to zrobić poprzez PW ale na czacie łatwiej, np. nie wysyłasz kilku massów gdy trzeba coś przełożyć itd.
 

DeletedUser

Guest
za to w czacie nie ma bb-code a w privach są. czat i tak jest rzadko używany przez graczy, więc opcje typu:
/topic: atakujemy gracza xxx o godzinie 20:00
lepiej wychodzą masowymi privami.

/leave: zamyka okienko czatu
mogę to zrobić jednym kliknięciem:D
 

DeletedUser

Guest
@Robin- Nie wiem, czy dodanie paru komend pomoże czatowi przetrwać... co ci da komenda topic, skoro masz możliwość wysłania masówki? co da ci komenda leave, skoro masz przycisk, żeby wyjść? co da ci komenda private, skoro możesz pogadać przez zwykłe wiadomości? Nie wiem, czy dodanie tego typu rzeczy do czatu zwiększy jego atrakcyjność. Ja osobiście jeśli muszę z kimś pogadać używam gg- to mi wystarcza. Mam nawet osobne konto do rozmów prywatnych i do rozmów z graczami.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Też tego nie wiem i sam tego środka łączności za bardzo nie preferuję, ale skoro już jest to lepiej go ulepszyć lub usunąć niż pozostawić w obecnej formie.
 

DeletedUser

Guest
Ten pomysł mi się podoba nawet bardzo zawsze gdy gadałem z innym członkiem sojuszu inni podsłuchiwali a jak to wprowadzą to bez obaw będe
mógł gadać z innym i nie będą podsłuchiwać

Jestem na TAK!



obraz.aspx
 

DeletedUser

Guest
To nie to samo, zawsze rozmowa na czacie jest bardziej "na żywo". A poza tym szybsza i łatwiejsza...

Łatwiejsza...tak...ale nie szybsza...
Ten chat się okropnie zacina, ścina...i Bóg wie co jeszcze...:/

takie komendy jakie ty podałeś raczej się nie sprawdzą bo jak już to ktoś wcześniej powiedział :po co leave jak mamy łatwy i szybki przycisk "Opuść Czat"
albo topic jak są masy...

Póki co to na NIE jednak jak podasz więcej komend i będą one "naprawdę" przydatne to na się jeszcze zdecyduje :D
 

DeletedUser

Guest
po tylu komentarzach i tak nie przejdzie... do niemiec idą tylko te najlepsze propozycje, a jest wiele które miały głosy rozłożone np. 20 'tak', 0 'nie', 1-2 'obojętne' i nie zostały wcielone w życie
 

DeletedUser

Guest
Co do komend - te są na czacie w TW(tam jest więcej, ale te mogą sprawdzić się też tutaj). Pomyślę nad wymyśleniem innych, przydatnych tylko w Grepolis.

topic: Ustawia temat w pokoju.
clear: Resetuje zawartość okienka czatu.
logout: Wylogowuje cię z gry.
hide: Ukrywa okienko czatu.
ignorelist: Pokazuje wszystkich ignorowanych użytkowników.
ignore: Ignoruje innego użytkownika.
unignore: Usuwa użytkownika z listy ignorowanych.
help: Włącza tę pomoc.

Moje propozycje:
town/raport/forum: przenosi do widoku miasta/raportów/forum miasta

Oczywiście one się przydadzą podczas długiej i szybkiej rozmowy, jeśli ktoś nic na czacie nie pisze trudno, żeby się przez niego wylogowywał.
 

DeletedUser

Guest
clear: Resetuje zawartość okienka czatu. jeden klik (wyczyść historię)
logout: Wylogowuje cię z gry. jeden klik po lewej
hide: Ukrywa okienko czatu. jeden klik

te trzy mogą się przydać (nie wiem tylko po co ignorować sojusznika - to gra zespołowa...)
ignorelist: Pokazuje wszystkich ignorowanych użytkowników.
ignore: Ignoruje innego użytkownika.
unignore: Usuwa użytkownika z listy ignorowanych.
 

DeletedUser

Guest
@up: jeśli w gildii jest 150 graczy to zawsze znajdzie się jakiś delikwent
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Odsetek graczy korzystających z czatu jest stosunkowo niewielki. Wprowadzenie tego typu zmian z całą pewnością nie podniesie go. Większość graczy korzysta z wszelkiego rodzaju komunikatorów, które umożliwiają rozmowy głosowe i gromadzenie archiwum korespondencji co zniechęca do korzystania z czatu w grze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry