Czat

Jesteś za ulepszeniem czatu w grze?

  • Tak

    Głosy: 21 70,0%
  • nie

    Głosy: 5 16,7%
  • obojętnie

    Głosy: 4 13,3%

  • W sumie głosujących
    30
Status
Zamknięty.

DeletedUser15270

Guest
Witam. Mam propozycje dotyczącą czatu, który jest ale nikt go nie używa... Utrudnia to nieco rozgrywkę gdyż wysyłanie wiadomości jest troche uciążliwe jeśli chce sie dłużej pogadać :D. Proponuje dodanie dźwięku nowej wiadomości, podzielenie go na pokoje itp. Można dodać jeszcze parę rzeczy ale teraz nie przychodzą mi do głowy...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Czat

mam wrażenie, że twoje propozycje niewiele zmienią w używalności czatu...

po pierwsze nie ma zwykłych dźwięków a co mówić o czacie... fajnym rozwiązaniem byłby np migający napis "czat" albo jakaś migocząca kropka obok niego (np zielona).

możliwość czatu z jedną osobą to rzecz dobra, ale póki co doskonale zastępowały ja wiadomości priv...

PS.
no i uciążliwe sa te komunikaty o opuszczaniu/wchodzeniu na czat
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15270

Guest
Odp: Czat

Ale jednak komunikacja w grze jest bardzo męcząca. Czat miał ją poprawić, jednak jego nieużyteczność sprawia że niemal nikt go nie używa... Możnaby go przyczepić gdzieś po prawej stronie ekranu albo zmienić na shoutboxa sojuszowego... Opcji jest wiele, jednak w tej formie jest on niepotrzebny :(

PS. Dźwięki by sie przydały jednak jesli na razie nie ma o czym mówić, to chociaż tak jak jest z raportami i wiadomościami. Przy napisie "czat" po lewej stronie dodać jakiś znaczek gdy ktoś coś napisał...
 

DeletedUser8878

Guest
Odp: Czat

O ile jestem za zmianami polepszającymi czat wewnątrz sojuszu,

z tymi slowami sie zgodzę w 100% szukałem już posta podobnego, jednak za mało mam chyba chęci do kopania calego forum...

uważam że większość graczy w sojuszach używa różnych komunikatorów typu skype TS... jednak nie każdy ma możliwość np używać go w pracy, a siedzi na grepo, a rozbudowany czat wewnątrz sojuszowy mógłby to znacznie usprawnić, nie chodzi mi o jakieś grube zmiany, wystarczyło by aby np założyciel (lider) sojuszu mógłby do moderować co przez to rozumiem, mógłby zakładać pokoje nowe, niech by było max 5-6, z czego była by jeszcze funkcja "blokowania" albo czegoś w stylu ukrytych zakładek - dostępne tylko tym "wybranym"

niestety ale planowane akcje są zazwyczaj poprzez PW albo takie komunikatory - ze względów oczywistych - kretów:p a taki pokój dla "uprzywilejowanych" byłby super rozwiązaniem!!!
 

DeletedUser11114

Guest
Odp: Czat

najzwyklejszy czat który znajdowałby się na dole monitora na pewno usprawniłby komunikację między graczami , czat mógłby być w postaci paska chociaż wolałbym okienko którego nie dałoby się całkowicie zamknąć za to można by takie okienko zmiimalizować , tak jest w wielu grach , ja jeszcze w takim czacie dodałbym zakładki z możliwością pisania do sojuszników jak i global gdzie można by było pisać do całego świata ew ograniczenie jakie bym wprowadził żeby używać czatu globalnego to np 30-50 miast lub pkt w rozbudowie a po to by gracze którzy nie mają pojęcia o grze nie spamowali , dla nich zrobiłbym zakładkę pt pomoc i tam mogliby na bieżąco uzyskiwać odpowiedzi od bardziej doświadczonych graczy , na pewno nasz team miałby mniej roboty na forum ;p i jeszcze jedna zakładka w takim okienku czatu którą bym dodał to szept lub pw , jak zwał tak zwał i miałaby za zadanie kontaktowanie się z konkretnym graczem lub graczami ... Nazw gier nie można wymieniać to wklejam przykładowego screena

czat.jpg

jak widzicie niektóre zakładki są podświetlone oznacza to że ktoś coś napisał i tak można by informować gracza o pojawiających się na czacie wiadomościach

43.jajko_-43.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8878

Guest
Odp: Czat

mam wrażenie, że twoje propozycje niewiele zmienią w używalności czatu...

po pierwsze nie ma zwykłych dźwięków a co mówić o czacie... fajnym rozwiązaniem byłby np migający napis "czat" albo jakaś migocząca kropka obok niego (np zielona).

możliwość czatu z jedną osobą to rzecz dobra, ale póki co doskonale zastępowały ja wiadomości priv...

PS.
no i uciążliwe sa te komunikaty o opuszczaniu/wchodzeniu na czat

oczywiście odnośnie czatu wewnątrz sojuszowego , uważam za rozwiązanie świetne takie (tzn to jest moja propozycja):

* kliknięcie w czat wiąże się z automatycznym zalogowaniem na czacie tzn z obecnością - automatycznie wyskakiwało by okno z czatem, brak kliknięcia w słowo czat po lewej stronie w wierszu poleceń nie daje żadnych komunikatów - offline na czacie

* czat odpowiednio rozbudowany ale nie za szeroko, mianowicie dodałbym funkcje:
- możliwość otwierania pokoi nowych ale tylko i wyłącznie przez założycieli (liderów - osób z uprawnieniami) np max 5 pokoi
- możliwość zapraszania innych sojuszy (np koalicjanta - ponieważ jak się akcje robi to ułatwiło by komunikację)
- możliwość zapraszania pojedynczych "wybranych" graczy (np jakiejś grupy graczy - atakującej)
- możliwość blokowania pokoi, tzn np pokój jest zamknięty a założyciel (lider) opiekun tego pokoju może zaprosić wybrane osoby, tj pokój nie jest dostępny dla wszystkich

wyjdę dalej z założenia takiego, czat teraz jest ogólnie funkcją omijaną i nieużywaną taka jest prawda, ponieważ jest tylko jeden pokój ogólno dostępny, na którym można pogadać sobie o pierdołach tak prawdę mówiąc, nie wykorzystuje się czatu do funkcji takich jakich można by było - takich jak planowanie ataku czy nawet obrony, sami wiemy że grepo to gra strategiczna ogólnie mówiąc dosyć dobrze rozbudowana, każdy "kumaty" gracz żyje w pewnym kolektywie ze swoimi "ziomkami" którzy w celu lepszej komunikacji niż zwykłe PW w grze używa zewnętrznych komunikatorów - skype, TS i inne np.: aby sprawnie przeprowadzić akcję ofensywną.
Jednak jesteśmy tylko ludźmi a nie cyborgami, mamy życie realne, nie każdy siedzi jak maniak (bez urazy dla nikogo), pracują, jednak ci którzy mają możliwość siedzą i w pracy gdzieś ukradkiem i własnie taki rozbudowany czat umożliwiłby komunikację, bo wątpię aby w pracy ktoś używał TSa hehe

myślę że argumentów było by dużo za, jak i na pewno znajdą się przeciw, jak to się mówi co człowiek to inne zdanie, jednak osobiście uważam że tak rozbudowany czat o można powiedzieć funkcje podstawowe byłby strzałem w 10;]

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Pytanie z ciekawości ile taki temat musi wisieć, i jakie muszą być warunki aby taki "projekt" przeszedł AKCEPT GREPOTEAM i został wprowadzony???
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czat

Nie wiem czy choc o tym pomyślałeś, ale taki projekt musi być dobry ;)
A pomysłu nie akceptuje GREPOTEAM tylko Team Propozycyjny. Zastanawiam się czy choćby zajrzałes do regulaminu tego działu znim zacząłeś tu pisać.
Jeśli gracze i TP uznają pomysł za przydatny jest on przekierowywany do InnoGames, a to już nie zależne od nas czy to zatwierdzą czy nie.
 

DeletedUser8878

Guest
Odp: Czat

słuchaj nie wiem czy się czepiasz do mnie czy co, ale nie piszesz chyba w temat, piszemy o rozbudowaniu czatu... piszesz, że projekt musi być dobry, więc jak masz coś do dodania to pisz śmiało...
jak masz jakieś zdanie do tego z miła chęcią wysłuchamy... ale morały proszę na PW mi prześlij i nie zaśmiecaj wątku...

pisz na temat a nie nabijaj posty ok :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czat

Zadałeś pytanie. Ja Ci odpowiedziałem. Nabijanie postów nie jest mi potrzebne, ale też nie zamierzam Cię przekonywać, że tak jest, bo nie bardzo mi na tym zależy. Jeśli zamierzamy się ściśle trzymać regulaminu właśnie wyręczyłeś Moderatora w jego pracy co jest róznież zakazane. Ja już zagłosowałem i jestem przekonany, że słusznie. :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czat

Wątpię, że pomysł przejdzie. Poza tym, grepo i tak rżnie się niesłychanie względem jakości jaką oferuje... nie sądzicie że dodanie takiego rozwiązania kompletnie zajeździ poczciwy silnik tej gry?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10899

Guest
Odp: Czat

Nie ma sensu rozbudować tak czatu. Poza tym propozycji z czatem było już wiele. Odrzucam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry