Czat

  • Rozpoczynający wątek macieski4
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba się wam zmiana dotycząca czatu ?

  • Podoba mi się

    Głosy: 16 64,0%
  • Niech podoba

    Głosy: 8 32,0%
  • Obojętnie

    Głosy: 1 4,0%

  • W sumie głosujących
    25
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Proponuje zmienić w czacie jedna rzecz jak na początek :) a mianowicie : Gdy pojawia się nowa osoba na czacie jest napisane np :"macieski4 wszedł na czat" i tak samo gdy ktoś wychodzi z czatu "macieski4 opuścił czat" . Proponuje to wywalić ponieważ robi się spory niepotrzebny śmietnik gdyż po prawo widać kto jest na czacie i nie jest to potrzebne .

Sorka za błąd w ankiecie :D . 2 propozycja miała być "Nie podoba"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
czat to jest moim zdaniem niewypał. przeszkadza w grze i nie ma żadnego konkretnego zastosowania(od komunikacji jest forum). zasłania ekran gry i przeszkadza. jeśli ma on zostać to proponował bym zeby było zrobione ze można go "chować" czyli włażąc i wyłączać a tu tego brakuje
 

DeletedUser

Guest
Jest możliwość chowania klikasz " Odłącz okienko czatu " a potem "zminimalizuj czat" i juz w niczym nie przeszkadza :) a jak ktoś coś napisze pojawia się mały znaczek przy czacie .
 

DeletedUser1608

Guest
Szukacie dziury w całym to jest dobre bo, np na kogoś czekasz, a na czacie jest sporo ludzi nie chce Ci się szukać czy osoba jest już czy nie, a tak dostajesz wiadomość, że właśnie wszedł. To samo z wyjściem piszesz z kimś nagle ktoś wyszedł przy kilkunastu osobach byś nawet nie zauważył i pisał dalej sam do siebie jak do ściany.

Zmienił bym raczej to aby była możliwość rozmowy tylko z jedną osobą, a nie przy całym sojuszu.
 

DeletedUser

Guest
Ludzie, nie ma chatu, jest źle. Jest chat - jest... źle. Jeny jeny...

Mi tam pasuje tak jak jest obecnie. A z chatu nie musicie korzystać przecież.


I małe info - gdy wciśniecie "Odłącz okienko czatu" to nie urośnie wam na cały ekran. Wystarczy wtedy sobie go ustawić gdzie się wam podoba :)

A co do samej propozycji... przy większej ilości ludzi piszących może przeszkadzać, ale czy znowu aż tak bardzo? Ilu was tam w klanie jest i jak często wchodzicie/wychodzicie? :p Osobiście jestem za zostawieniem tych tekstów.
 

DeletedUser

Guest
Info o wejściu/wyjściu z chatu zdecydowanie do wywalenia.

Brakuje mi także opcji dostępnej na przykład w skypie. Mianowicie historia chatu z przed chociażby kilku godzin. Wchodzę na chat a tam pusta strona. Nie wiadomo jaki np. był początek dyskusji lub ile innych rozmów już się odbyło.

Dostępna historia chatu już z moim udziałem to maksymalnie 32 linie. Litości.

Czekałem długo na wewnętrzny chat w grze ale projekt nieprzemyślany i mocno niedopracowany.
Mam jednak nadzieję, że programiści wyciągną wnioski z naszych uwag i poprawią chat. Jest to najlepszy sposób na integrację wewnątrz sojuszu i o wiele wygodniejszy od forum jeśli chodzi o szybkie dyskusje czy planowanie wspólnych akcji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ludzie, nie ma chatu, jest źle. Jest chat - jest... źle. Jeny jeny...
A to Polska właśnie... :)

Co do pomysłu - za. te wejścia/wyjścia z czatu zajmują czasem więcej miejsca niż sama rozmowa.

@tharoo od kontaktów 'w 4 oczy' masz gg, skype czy inne komunikatory.
 

DeletedUser

Guest
Sam pomysł czatowania uważam za bardzo dobry, na pewno może znacznie to ułatwić kontakt w sojuszu. Brakuje mi jednak dwóch rzeczy:
- jakiegokolwiek komunikatu że ktoś wszedł na czat bez jego otwierania (coś a'la koperta gdy mamy powiadomienie o nowej wiadomości, lub migający raport)
- bardzo pomocna byłaby również opcja, która po odłączeniu okienka czatu pozwalałaby na jego własną regulację (zwiększanie/zmniejszanie okna czatu) czyli po prostu dostosowanie samemu wielkości okna wedle swoich potrzeb.
 

DeletedUser

Guest
Ujednolicę to wszystko bo widzę że sobie nie radzicie :p

1. Wywalić info o wejściu/wyjściu z czata
2. Zrobić czat "POD" oknem z grą na całej szerokości tegoż okna !!
3. Zrobić automatyczne logowanie do czata - nie chcesz gadać z sojuszem to nie graj :). Wchodzisz na świat logujesz się na czata który jest na DOLE i w niczym nie przeszkadza :) nie musisz tam nawet pisać :D

jak coś jeszcze wymyślę to napiszę :D
 

DeletedUser

Guest
janexxx1980 czat możesz zminimalizować, przesuwać, itd.
 

DeletedUser

Guest
Kompromisem co do wejść i wyjść (i bardzo prosto implementowalnym), mogło by być wyświetlanie tych informacji bardzo bladą (np. jasno szarą) czcionką. Np taką jak nazwa gracza.
 

DeletedUser

Guest
Mi czat odpowiada. Szybciej się coś ustala niż na forum. Tylko ,że liderzy powinni mieć tam możliwość moderowania :)
 

DeletedUser1608

Guest
Info o wejściu/wyjściu powinno być pogrubioną trzcionką i mieć kolory zielony/czerwony. Do tego jak już mówiłem w wypowiedzi wyżej możliwość prywatnej rozmowy i czat był by idealny. Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Kompromisem co do wejść i wyjść (i bardzo prosto implementowalnym), mogło by być wyświetlanie tych informacji bardzo bladą (np. jasno szarą) czcionką. Np taką jak nazwa gracza.

nic to nie da. obecnie wygląda to mniej więcej tak:
gracz a wszedł na czat
gracz b wszedł na czat
gracz b opuścił czat
gracz c wszedł na czat
gracz a opuścił czat
gracz c: cześć wszystkim
gracz d wszedł na czat
gracz e wszedł na czat

kolory nic nie zmienią... nadal będzie sporo wejść/wyjść.
 

DeletedUser

Guest
Kompromisem co do wejść i wyjść (i bardzo prosto implementowalnym), mogło by być wyświetlanie tych informacji bardzo bladą (np. jasno szarą) czcionką. Np taką jak nazwa gracza.
dokładnie o tym samym myślałem jeszcze by trzcinka była jak najmniejsza choć czytelna

Info o wejściu/wyjściu powinno być pogrubioną trzcionką i mieć kolory zielony/czerwony. Do tego jak już mówiłem w wypowiedzi wyżej możliwość prywatnej rozmowy i czat był by idealny. Pozdrawiam
absolutnie nie to nie jest informacja godna podkreślania czy kolorowania
na czacie mają być widoczne nasze texty a nie texty automatyczne pisane przez komputerowego bota :)

poza tym ta opcja co wam sie nie podoba czyli kolega dołączył/opuścił czat
może w tym przypadku rozwiązać podobny problem poruszany na forum o lampce on/off-line wystarczy że ktoś kto przesiaduje na grze dość dużo czasy będzie siedział na czacie i notował kto był zalogowany a kto nie
ponadto jak kolega dosiądzie sie do was do czata spyta sie czy był dzisiaj ten i ten kolega wówczas jak nie zapamięta sie spogląda sie w historie i juz wiadomo kto bł a kto nie
te informacje sa istotne i pomocne - i oby nie wykorzystać tego przeciw nim bo tam sa podane co do sekundy kiedy sie jest i było na czacie czyli podczas gry

tak wiec jestem za wyświetlanie tego bladą małą (czytelną) czcionką
ale przy zostawieniu obu informacji w tym samym kolorze
i dlatego dam na tak biorąc te pomysły wpisane obok
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Tego typu informacje pojawiają się na praktycznie każdym czacie. Nie ma potrzeby usuwać tych informacji z czatu Grepolis.
 
Status
Zamknięty.
Do góry