[Wyjaśnione] Czemu światy są coraz "mniejsze"?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25428
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser25428

Guest
Zwróciłem uwagę, że Alfa była bardzo zasiedlona. Zobaczyłem świat Nikaia, który jest malutki w porównaniu z pierwszym światem polskiego Grepolis. Wcześniej, to Lindos według mnie był mało zasiedlony, ale Nikaia jest jeszcze mniej zasiedlona. Czemu tak się dzieje, mimo, że jest kilka-kilkanaście tysięcy graczy? Obawiam się, że za kilka lat, jak już będzie wychodził np. 99 lub 100 świat polskiego Grepolis, to ten świat będzie tak mało zasiedlony (jeśli ten trend zmniejszania światów się utrzyma, to będzie tylko jedno morze (i to nawet nie w pełni) zasiedlone.
 

DeletedUser23832

Guest
1. Bo programiści InnoGames to tak naprawdę elfy, które nie ukończyły nawet studium informatycznego... za to świetnie strzelają z łuku.
2. Jakby to powiedziano w środowisku raperskim - Inno się sprzedało i postawiło na kasę nie na zajawkę:)
3. Grepolis to zbiorowisko miliona charakterów, a po napotkaniu niektórych na swojej drodze dochodzi się do wniosku, że lepiej wsadzić .... w ul, niż obcować z takimi jednostkami.
 

DeletedUser25428

Guest
1. Bo programiści InnoGames to tak naprawdę elfy, które nie ukończyły nawet studium informatycznego... za to świetnie strzelają z łuku.
2. Jakby to powiedziano w środowisku raperskim - Inno się sprzedało i postawiło na kasę nie na zajawkę:)
3. Grepolis to zbiorowisko miliona charakterów, a po napotkaniu niektórych na swojej drodze dochodzi się do wniosku, że lepiej wsadzić .... w ul, niż obcować z takimi jednostkami.
1. Może to i prawda. ;)
2. Niestety tak.
3. Nie rozumiem o co ci chodzi.
 

DeletedUser5

Guest
Jeśli chodzi o liczbę miast ma mapie - ciężko porównywać Alfę do któregokolwiek innego świata, nawet Beta była sporo mniejsza. Pierwszy świat, rejestrowało się na nim mnóstwo osób, nawet długi czas po starcie serwera gracze chcieli się wykazać swoimi umiejętnościami i zakładali tam konta (rejestracja została zamknięta po ponad 1.5 roku). Lindos jest aktualnie niemal tak samo zasiedlony jak Ny, trzynasty świat Grepo, w momencie zamknięcia serwera. Nie obawiałabym się o Nikaię, ruszyła miesiąc temu, jest jeszcze sporo czasu na poszerzenie granic :)
 

DeletedUser25428

Guest
Czemu tylko Alfa była tak bardzo zasiedlona? Wiem, że to pierwszy świat Grepo ale od razu po niej wielu graczy przestało grać?
 
coraz mniej graczy to i światy mniejsze, nie ma co pisac o wielkosci bo kazdy swiat w wersji 1.0 byl wiekszy niz 2.0 :p wyjatkiem moze byc Ny bo to pierwsze 2.0 i gracze chcieli zobaczyc roznice
 

DeletedUser5

Guest
theslayer7, na pewno część graczy przestała grać. To naturalne, gracze dowiadują się o grze z jakiejś reklamy, rejestrują się, żeby ją wypróbować, a jeśli nie spełnia ich oczekiwań, to porzucają konta. Większe znacznie ma tutaj to, że rejestracja aktywna była bardzo długo, więc gracze wchodzili na Alfę nawet po kilku-kilkunastu miesiącach od startu. Dużo osób po utracie miast ponownie rozpoczynało grę na tym samym serwerze, przez co pojawiali się na morzach coraz dalszych od centrum. Sam świat istniał bardzo długo - został zamknięty po niemal czterech latach, bo graczom szkoda było całkowicie porzucić grę po takim czasie, choćby z sentymentu.

Poza tym, na światach z prędkością x1 może zarejestrować się więcej graczy niż na serwerach z wyższą prędkością, których mamy coraz więcej. Około rok temu powstał świat (kojarzę, że była to chyba Edessa, ale nie jestem pewna), na którym zarejestrowało się tylu graczy, że rejestracja została zamknięta w ciągu mniej niż miesiąca od startu i musieliśmy bardzo szybko otworzyć nowy świat ;)
 

DeletedUser28857

Guest
tam zaraz schyłek zycia produktu:D wielu graczy tak jak ja gra z jakimis przerwami, ma preferencje dotyczacej światów, ja gram tylko na szybkich światach wolnych nie lubbie ze względu na slimaczenie sie gry, po prostu za wolno to idzie. szybkie daja frajde, a jeszcze wieksza jak wejdziesz wśrod ciekawych ludzi i trafisz na fajny sojusz:D, grałem dotychczas w nemezis gre musiałem zakończyc ze wzgledów osobbistych i juz ich nie moge znależć :) a fajni ludzie tam byli:) teraz NIKAIA i dzialamy w innym soju. produkt jak najbardziej bedzie żyl jeszcze dłuuuugo, a wielkosc swiata zalezy od ilosci rejestrujacych sie
 

DeletedUser28884

Guest
Bądźmy realistami. Nie da się zapobiec zasiedleniu światów polskiego grepolis. W sumie, mielibyśmy wpływ i zależność na grę, gdyby była przez nas reklamowana np. znajomym. Niestety nic nie zrobimy - tak jak oznajmiła Shanqa. Są różne charaktery, nie każdemu gra przypasowuje się do gustu. Poza tym, jest wiele światów nie zamkniętych. Jeszcze jest sporo czasu, aby zasiedlenie np. świata Nikaia uległo zmianie, czy nawet zmianom. ;)
 

DeletedUser19924

Guest
Ale Tobie teraz o co chodzi? Zazwyczaj nie mam problemów ze zrozumieniem pisanego tekstu, ale po trzykrotnym przeczytaniu Twojego, kompletnie nie wiem o co Tobie chodzi :)
 

DeletedUser28932

Guest
Największy świat ma ponad 10000 graczy. To jest mało?
 

DeletedUser29104

Guest
Sama ilość graczy nie mówi aż tak wiele lepiej przedstawia to pogląd do którego morza ci gracze sięgają na np. Eta grało się na morzach typu 23 czy 76 dzisiaj gracze kończą się prawie zawsze na "drugorzędnych" morzach czyli 46 56 43 53 63 65 64 66 33 34 35 36 rzadko kiedy widuje się graczy na dalszych morzach :x
 
Status
Zamknięty.
Do góry