[Wyjaśnione] Czy atak na opuszczone nie powinien ściągać ochronki?

Status
Zamknięty.
Zwykły atak na szare miasto nie przerywa ochrony początkowej.
Natomiast atak statkiem kolonizacyjnym już tak.
Szczegóły znajdują się na tej stronie naszej Wiki Grepolis.
Wydaje mi sie, że Szanowny Pan Doktor Brzeszczot pytał, czy taka sytuacja(nie przerywanie ochronki przez atak na szaraczka) jest zamierzona, czy jest to po prostu błąd.
I to jest zagadka, którą niezmiernie trudno będzie rozwikłać.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odnoszę wrażenie, że moja wiadomość zawiera odpowiedź na to pytanie, ale uściślę
- zwykły atak wysłany na opuszczone miasto nie przerywa ochrony początkowej;
- natomiast atak z kolonem wysłany na opuszczone miasto przerywa ochronę początkową.

Takie są założenia systemowe i jeżeli zdaniem Szanownego Pana Doktora Brzeszczota (lub innego gracza) założenie to powinno zostać zmienione, odsyłam do działu "Propozycje".
 
To mam inne pytanie. Czy wcześniej było to możliwe, bo nie pamiętam. Wpis na Wiki jest z 18.07 zeszłego roku o tym że 22.07 wejdzie zmiana w aktualizacji biorąca pod uwagę świątynie, ale czy tylko?
 

dorocia

Zespół Grepolis
P8GROM - jako zwykły administrator z ograniczonym dostępem do danych, nie mogę sprawdzić zgłaszanego przez Pana problemu. Dlatego Pańskie zgłoszenie zostało przekazane do osób, które mogą kompetentnie zająć się sprawą. O przekazaniu zgłoszenia do sprawdzenia został Pan poinformowany przeze mnie w tickecie.

drbrzeszczot - nie rozumiem uwagi o "dojściu do ładu" - od momentu wprowadzenia tej zmiany mechanika utraty ochrony początkowej nie budziła żadnych wątpliwości. Powtórzę po raz kolejny:
- zwykły atak wysłany na opuszczone miasto nie przerywa ochrony początkowej;
- natomiast atak z kolonem wysłany na opuszczone miasto przerywa ochronę początkową.
 
P8GROM - jako zwykły administrator z ograniczonym dostępem do danych, nie mogę sprawdzić zgłaszanego przez Pana problemu. Dlatego Pańskie zgłoszenie zostało przekazane do osób, które mogą kompetentnie zająć się sprawą. O przekazaniu zgłoszenia do sprawdzenia został Pan poinformowany przeze mnie w tickecie.

drbrzeszczot - nie rozumiem uwagi o "dojściu do ładu" - od momentu wprowadzenia tej zmiany mechanika utraty ochrony początkowej nie budziła żadnych wątpliwości. Powtórzę po raz kolejny:
- zwykły atak wysłany na opuszczone miasto nie przerywa ochrony początkowej;
- natomiast atak z kolonem wysłany na opuszczone miasto przerywa ochronę początkową.
A ja nie rozumiem jak można tego nie zauważyć. Po 2 latach od zmiany sama napisałaś że taki atak może pozbawić ochrony... Fakt, każdy może się pomylić. Czy w obu systemach wygląda to tak samo?
 

dorocia

Zespół Grepolis
Nadal nie rozumiem w czym jest problem - czy mechanizm zdejmowania ochrony początkowej przy ataku z kolonem na szare miasto nie działa?
Czy może nie działa na którymś systemie podboju? A może dzieje się jeszcze coś innego?
Z Pańskich postów nie jestem w stanie uzyskać konkretnych informacji, proszę o uściślenie problemu.

Sprawdziłam na obu systemach podboju i zdejmowanie ochrony początkowej po wysłaniu ataku z kolonem na opuszczone miasto działa.
Różnice pomiędzy systemami są dwie:
1. Na starym systemie podboju trzeba mieć zbadany "Podbój", na nowym nie jest to badanie wymagane.
2. Na nowym systemie znacznik ochrony zdejmowany jest z ikony miasta od razu po wysyłce ataku z kolonem na szare miasto.
W przypadku starego systemu podboju znacznik ochrony zdejmowany jest z ikony miasta z lekkim opóźnieniem.

I to opóźnienie przekażę do sprawdzenia.

Czy to co napisałam rozwiało Pańskie wątpliwości?
 
Problem jest w przepływie informacji. Po prostu pamiętam jak zdejmowałem ochronę atakiem, a teraz tego nie mogę. Dowiedziałem się tego co chciałem. Było, nie ma. A czy między czasie nie doszło do rozjazdu w tym co jest określone, a tym co faktyczne nie jestem w stanie sprawdzić, za długą przerwę miałem, jednak nie było to 4 lata (ogłoszenie o zmianie). Teraz trzeba się przyzwyczaić do tej informacji
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odnoszę wrażenie, że jednak nie przeczytał Pan mojej odpowiedzi na spokojnie albo przeczytał Pan to, co Pan chciał przeczytać...
Sprawdziłam, działa. Na obu systemach podboju.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Powtarzam po raz kolejny - zwykły atak na szare miasto nie zdejmuje ochrony początkowej. Atak z kolonem na szare miasto ochronę początkową zdejmuje. Dokładnie to napisałam, zacytuję moją odpowiedź:

Sprawdziłam na obu systemach podboju i zdejmowanie ochrony początkowej po wysłaniu ataku z kolonem na opuszczone miasto działa.
Różnice pomiędzy systemami są dwie:
1. Na starym systemie podboju trzeba mieć zbadany "Podbój", na nowym nie jest to badanie wymagane.
2. Na nowym systemie znacznik ochrony zdejmowany jest z ikony miasta od razu po wysyłce ataku z kolonem na szare miasto.
W przypadku starego systemu podboju znacznik ochrony zdejmowany jest z ikony miasta z lekkim opóźnieniem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry