Czy mam dostatecznie dobrą armię?

  • Rozpoczynający wątek Billada
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Teorie opartą na własnych doświadczeniach :) 8 wiosek na wyspie i za każdym razem 0 oporu nie obchodzi mnie czy mi wierzysz czy nie :)

btw. Wesołych Świąt :)
 

DeletedUser

Guest
A ja dziś miałem opór przy 48% nastroju( z dyplomacją) a potem przy 47% i 44% nie miałem oporu.
 

DeletedUser7343

Guest
ja jak farmiłem mantami(im opór często nie straszny :p) to nie miałem oporu przy 10% :D
Zawsze można ominąć opór,tylko ,że jeżeli omijamy go przy nastroju 1% to powinniśmy skończyć z tą grą z grać w toto lotka :D:D
 

DeletedUser

Guest
70% bez dyplomacji
57% z dyplomacją

To są bezpieczne 100%-owe granice.
 

DeletedUser7343

Guest
powiedzmy sobie szczerze,jak ktoś potrzebuje surki to farmi do 50% czy nawet 40%,a jeżeli robi to z nudów a chce być bezpieczny to leci po wszystkich wioskach.Zresztą nie ma co rozprawiać nad farmieniem bo niedługo wchodzi nowy system.
 

DeletedUser

Guest
70% bez dyplomacji
57% z dyplomacją
To są bezpieczne 100%-owe granice.
A nie jest przypadkiem 75% i 55%?
Z tego co pamiętam - to dla leniuchów co nie lubią cyferek też dobrym wyznacznikiem są fejsiki ludzików - jak się śmiechają - można ich odwiedzać bez ryzyka, jak są takie sobie - czyli nie koniecznie wesołe może być wpierdziel, a gdy kolo dzierży sierpik zamiast kufelka - wpierdziel z dużym prawdopodbieństwem ...
 

DeletedUser

Guest
A jak to będzie w nowym systemie wyglądało? jak gdzieś jest to tutaj napisane, to podrzuc linka, nie będzie offtopicu. Musiałem na to nie natrafic.

Ja bez dyplomacji z zasady nie atakowałem nigdy wiochy poniżej 70% nastroju i buntu nigdy nie miałem. Po zbadaniu dyplomacji też nie miałem nigdy buntu powyżej ok 55% nastroju, ale myśle, że bunt może wystąpic i przy wyższych procentach, ale z bardzo małym prawdopodobieństwem, bo znów na odwrót, ktoś złupił przede mną wiochę, nastrój do ok. 30% i buntu nie było. Jak dla mnie po prostu - im niższy procent tym większe prawdopodobieństwo buntu. Dlatego trzymam się swoich progów i liczę, że mnie nie zawiodą.
 

DeletedUser

Guest
A jak to będzie w nowym systemie wyglądało? jak gdzieś jest to tutaj napisane, to podrzuc linka, nie będzie offtopicu. Musiałem na to nie natrafic.

Ja bez dyplomacji z zasady nie atakowałem nigdy wiochy poniżej 70% nastroju i buntu nigdy nie miałem. Po zbadaniu dyplomacji też nie miałem nigdy buntu powyżej ok 55% nastroju, ale myśle, że bunt może wystąpic i przy wyższych procentach, ale z bardzo małym prawdopodobieństwem, bo znów na odwrót, ktoś złupił przede mną wiochę, nastrój do ok. 30% i buntu nie było. Jak dla mnie po prostu - im niższy procent tym większe prawdopodobieństwo buntu. Dlatego trzymam się swoich progów i liczę, że mnie nie zawiodą.

jak ktoś złupi wioskę, to tobie nastroju nie obniża, także nie wkręcaj. siła wioski rolniczej jest wspólna dla wszystkich mieszkańców wyspy, nastrój nie.
 

DeletedUser

Guest
A nie jest przypadkiem 75% i 55%?
Z tego co pamiętam - to dla leniuchów co nie lubią cyferek też dobrym wyznacznikiem są fejsiki ludzików - jak się śmiechają - można ich odwiedzać bez ryzyka, jak są takie sobie - czyli nie koniecznie wesołe może być wpierdziel, a gdy kolo dzierży sierpik zamiast kufelka - wpierdziel z dużym prawdopodbieństwem ...

Na 55% i 56% z dyplomacją już wpadłem. Wpadłem tylko raz i więcej nie próbowałem. Na 57% nigdy mnie nie zaatakowali.
Bez dyplomacji na 69% wpadłem. Na 70% jw.

Nie wierzę w 'fejsiki' :p Moim światem rządzą liczby :)

Co do siły i nastroju zelgawis2 prawdę rzecze, a Iustinianusowi się pewnie nastrój z siłką pomerdał :)
 

DeletedUser

Guest
Yoch to jak wyjasnisz mistrzu, ze niektorzy mieli bunt powyzej tych 57%? Szansa pewnie jest niewielka, pewnie ponizej 1%, ale to dalej nie 100% pewnosci :)

Co nie zmienia oczywiscie faktu, ze oplaca sie farmic do tych 57 (wzglednie 56%) nastroju, bo podejmowane ryzyko jest niewspolmiernie nizsze, niz zyski z tego wzgledu...
 

DeletedUser

Guest
Yoch to jak wyjasnisz mistrzu, ze niektorzy mieli bunt powyzej tych 57%? Szansa pewnie jest niewielka, pewnie ponizej 1%, ale to dalej nie 100% pewnosci :)

Co nie zmienia oczywiscie faktu, ze oplaca sie farmic do tych 57 (wzglednie 56%) nastroju, bo podejmowane ryzyko jest niewspolmiernie nizsze, niz zyski z tego wzgledu...

Chciałbym powiedzieć, że nie uwierzę dopóki nie zobaczę.
Od 8 miesięcy jak wystartowałem zawsze trzymałem się tego samego.
Nigdy nie zdarzył mi się bunt na 57%.
Dzisiaj zobaczyłem raport z buntem przy 58% (nie swój).

Szansa na bunt przy takim nastroju faktycznie pewnie jest w liczona w tysięcznych procenta, co zgadza się nie daje 100% pewności...

Nie zmienia to faktu, że nie przestanę farmić przy 57%.

Hehe - moim też - ale nie bez kozery instrukcje do M-16 robili w formie komiksów - większość ludzi po prostu nie lubi cyferek :D

Ale skoro zwróciłeś na to uwagę to przetestuje te 'fejski'.
Przy 61% jak byk jest napisane wioską nie będzie się bronić, ciekawe jaka jest granica fejsikowa.

EDIT:// Fejsiki mówią, że 100% granica jest od 60% :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@up
przecież piszę o tej granicy od miesięcy, a wy nadal swoje.
 

DeletedUser

Guest
czeski błąd.
Cała gra to kalkulator jeden wielki, który liczy cyferki, prawdopodobieństwo, a losowo chyba tylko szczęście w atakach.
 

DeletedUser

Guest
no no, wojsko przyzwoite ale ja bym nie podawał takich dosłownych informacji na temat wojska bo np. ktoś to przeczyta i będzie blisko Ciebie to może Ciebie zjechać, ale to z dnia na dzień stan wojska się zmienia, przynajmniej u mnie.:p
Proponuję dorobić trochę floty :)
 

DeletedUser

Guest
Dobre wojska są!!
Według mnie to jak an twoje punkty to dobrze!
 
Do góry