[Wyjaśnione] Czy moge zatrzmywać atak na moje miasto tylko jednostkami morskimi?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser34352
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser34352

Guest
Pytanie takie jak w tytule. Jak działa okręty, w sensie obrony miasta.
 
możesz próbować ale ...
1. jak atak jest przeprowadzony latającymi mitykami , to okręty broniące w porcie nic nie wskórają ...

2. jeżeli atak jest z tej samej wyspy na której jest twoje miasto i jest atak lądowy , również okręty z portu nic nie wskórają

3. jeżeli płynie do Ciebie atak ognie/hydry+off na łódkach .. to w zależności jak dużo okrętów broniących posiadasz w mieście i jak dużo okrętów płynie w obstawie możesz skutecznie odeprzeć taki atak w 80-90%, część jednostek w zależności od proporcji się przedostanie na ląd i zaatakuje miasto ... przykład bez żadnych bonusów premek itp ... masz w mieście 2000birem .. płynie atak z 20 ogniami i 100 transów + 300 rydków - kilka rydwanów przetrwa i o ile nie rozbiją się na murku lub jednostkach lądowych to będą mogły na nowym systemie np wzniecić bunt ..

4. inny przypadek ognie + mityki latające ... mimo posiadania obrony morskiej , jednostki latające jak w przykładzie 1 przetrwają i zaatakują ...

5. jeżeli płynie atak bez obstawy czyli same statki transportowe + ląd (bez latających) to posiadając 1 biremę zatapiasz cały skład ;) ...
 

DeletedUser34352

Guest
Dzięki, ale mam jeszcze jedno pytanie. Opłacają się Tiremy? Ze względu na że jest teraz "Puchar Grecji " można łatwo zdobyć całkiem dużo jednostek i nwm co brać z jednostek morskich tiremy czy biremy?
 
No bo ogień ataku ma 20, birema obrony 20
A triemka ma ataku i obrony po 15.6
Niby na froncie moze byś usefull triemka, ale z drugiej strony, na froncie to najlepiej offa budować.

Chyba, że piszesz o starym podboju, wtedy nie wiem, nie gram na starym, ale dusza mi mowi, że z kolonem sie opłaca puścić triemki najbardziej.
 
napisz że to przeliczenia na 1 ludzika wchodzącego na ilość potrzebną na daną jednostkę .. bo pewnie siedzi i porównuje z okienkiem w porcie ...
 

DeletedUser34352

Guest
nie, zrozumiałem tylko nie wchodze na forum co chwile
 
Do góry