Czy sojusz moze mi pomoc w podbijaniu wioski?

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,
Czy w trakcie podbijania czyjes wioski moj sojusz moze mi pomoc w obronie jej przed probami jej odzyskania? Jesli tak, to w jaki sposob?
 

DeletedUser

Guest
Dobrze zrozumiałem, chodzi o sytuację w której Ty przejmujesz cudzą wioskę i wcześniejszy właściciel w roli agresora próbuję Ci ją odebrać, a Twój sojusz stara Ci się pomóc?

Jeżeli o to chodzi to tak, może Ci pomóc ;) Najprostsze rozwiązanie to podesłanie do Ciebie jednostek do obrony tej wioski, ale mogą też np rzucać czary boskie Afrodyty i Hery (szczególnie właśnie w sytuacji obronnych się przydają)
 

DeletedUser

Guest
Dokladnie o taka sytuacje chodzi.
Aby podeslac jednostki do obrony wioski, to musza wyslac statki i wojsko z rozkazem Atak normalny, czy Wsparcie?
No i oczywiscie, czy atak ma byc wyslany na wioske, ktora przejmuje, czy wioske, z ktorej wyslalem wojsko ze statkiem kolonizacyjnym?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Jeżeli o to chodzi to tak, może Ci pomóc ;) Najprostsze rozwiązanie to podesłanie do Ciebie jednostek do obrony tej wioski, ale mogą też np rzucać czary boskie Afrodyty i Hery (szczególnie właśnie w sytuacji obronnych się przydają)

Afrodyty?
Jeśli chodzi o moce boskie to ja bym raczej postawił na Atenę - opiekunka - 5 losowych jednostek lub Zeus - boski znak - rydwan aby zwiększyć ilość wojska w obronie i po zakończeniu oblężenia jednostki te przynależą do miasta, na start jak znalazł.

Po rozpoczęciu okupacji wojska wysyłasz na miasto oblegane jako wsparcie
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Przepraszam pomyliłem Atenę z Afrodytą :) Nie wiem dlaczego ale w głowie mam, że jest tutaj Hera i Afrodyta, może dlatego że mi się bardziej podoba ;)

Tak jak wspomniał Rubin... jeżeli chcesz skutecznie przejąć wioskę to po ustaleniu KIEDY DOKŁADNIE JĄ PRZEJMIESZ wyślij swoje wojska na oblegąną wioskę w formie wsparcia, wtedy przejmiesz wioskę, wsparcie dojdzie chwilę później i masz o wiele większe szanse na zatrzymanie wioski niż jak miałbyś czekać na wsparcie od sojuszu...
 

DeletedUser

Guest
Afrodyty?
Jeśli chodzi o moce boskie to ja bym raczej postawił na Atenę - opiekunka - 5 losowych jednostek lub Zeus - boski znak - rydwan aby zwiększyć ilość wojska w obronie i po zakończeniu oblężenia jednostki te przynależą do miasta, na start jak znalazł.

Po rozpoczęciu okupacji wojska wysyłasz na miasto oblegane jako wsparcie

Gdzieś mi się obiło o oczy, że jednostki czarowane idą jako wsparcie, ale dla właściciela miasta, jednak ręki sobie uciąć nie dam.


masz o wiele większe szanse na zatrzymanie wioski niż jak miałbyś czekać na wsparcie od sojuszu...

A co jeśli dogadasz się wcześniej ze sojusznikiem? A co jeśli sojusznik jest na tej samej wyspie co Ty i czas dojścia wojsk będzie podobny do czasu Twoich jednostek?
Większe szanse są jak się ma więcej wojska. Więcej wojska ma się atakując w kilka osób :p
Poza tym, miasto okupuje się 24h (lub 12h), istnieje duuuże prawdopodobieństwo, że wsparcie jednak dotrze na czas :p
 

Robin65

Zespół Grepolis
Gdzieś mi się obiło o oczy, że jednostki czarowane idą jako wsparcie, ale dla właściciela miasta, jednak ręki sobie uciąć nie dam.

Jak wrzucałem koledze "magiczne" jednostki do miasta które oblegał to po jego zdobyciu miał je na stanie miasta dokładnie w takiej ilości jaką mu raportowałem
 

DeletedUser

Guest
I masz zupełną rację :] Przekręciłam fakty. Chodziło mi oczywiście o to, że takie czary rzucane na miasto idą na konto okupującego, nawet jeśli czary rzucali sojusznicy ofiary.
Echh, skleroza nie boli...
 
Status
Zamknięty.
Do góry