Dion - rozmowy o świecie i nie tylko!

DeletedUser35664

Guest
Jeśli chodzi o kółko w którym gramy w planszówki to serdecznie zapraszam w imieniu swoim oraz alphahydranoid do sojuszu karkówka z grilla.
Siły mamy skromne za to aspiracje wysokie.
W standardzie mamy owocowe czwartki luźne piątki a jeśli ktoś zapyta a co z środą? Odpowiadamy. Środa to dzień loda
 

dorocia

Zespół Grepolis
Zgodnie z danymi systemowymi na chwilę obecną świat ma 5 miesięcy i 29 dni.
Wyznaczenie nowego celu lub rozpoczęcie odliczania 24 godzinnego okresu do rozpoczęcia Ery Cudów przeprowadzane są przez system w momencie, gdy świat skończy pełne 6 miesięcy.
 
Z planszówek to ja osobiście jestem Team monopoly.
Ze scrablowcami mam kosę. Uważam że powinno im się zabierać prawa wyborcze
Monopoly>Scrable

wiesz Leituś, planszówki nie kończą się na Monopoly czy Scrabblach i czekałam jak mi nasz przeciwnik zapoda właśnie może co innego... A ogólnie też wolę Monopoly, chociaż mówią, ze to gra dla ludzi, co to się lubią kłócić... tak jakby granie w monopoly = kłótnia... Sama zupełnie tego nie rozumiem.... Dawać mnie te cuda... Lisy mają już wygrać :)!!!!
 
Zgodnie z danymi systemowymi na chwilę obecną świat ma 5 miesięcy i 29 dni.
Wyznaczenie nowego celu lub rozpoczęcie odliczania 24 godzinnego okresu do rozpoczęcia Ery Cudów przeprowadzane są przez system w momencie, gdy świat skończy pełne 6 miesięcy.


dorocia A gwoli scislosci jak liczone jest pelne 6 miesiecy? Czy jest to 6 x 30 dni czy liczone sa dni miesiaca wedlug miesiecy kalendarzowych, tj jesli swiat zaczal sie 7 pazdziernika to 6 miesiecy minie 6/7 kwietnia?

Bo wydaje mi sie ze rozbieznosci z tego wynikaja, kalkulator na placach budowy cudow liczy 180 dni (ktore minelo wczoraj lub dzis - w zaleznosci czy 7 pazdziernika liczony jest jako dzien 0 lub 1), a wedlug Pani postu wynika ze to jednak miesiace kalendarzowe niezaleznie od ilosci dni.
 
Ostatnia edycja:
dorocia A gwoli scislosci jak liczone jest pelne 6 miesiecy? Czy jest to 6 x 30 dni czy liczone sa dni miesiaca wedlug miesiecy kalendarzowych, tj jesli swiat zaczal sie 7 pazdziernika to 6 miesiecy minie 6/7 kwietnia?

Bo wydaje mi sie ze rozbieznosci z tego wynikaja, kalkulator na placach budowy cudow liczy 180 dni (ktore minelo wczoraj lub dzis - w zaleznosci czy 7 pazdziernika liczony jest jako dzien 0 lub 1), a wedlug Pani postu wynika ze to jednak miesiace kalendarzowe niezaleznie od ilosci dni.

Liczac 180 dni od startu serwera wypada dzisiaj(5.04) tzn jesli serwer wystartowal o 8 to dzisiaj o 8 minelo 180 pelnych dni, co oznacza ze przy nocnym przeliczeniu serwer zarejestruje ta informacje- jezeli moja logika jest wlasciwa to serwer odliczyl 180 dni (liczac dzien startu) ale na przeliczeniu zdjal blokade i dopiero jutro obliczy punkty do startu ec
 
Ostatnia edycja:
Liczac 180 dni od startu serwera wypada dzisiaj(5.04) tzn jesli serwer wystartowal o 8 to dzisiaj o 8 minelo 180 pelnych dni, co oznacza ze przy nocnym przeliczeniu serwer zarejestruje ta informacje- jezeli koja logika jest wlasciwa to serwer odliczyl 180 dni (liczac dzien startu) ale na przeliczeniu zdjal blokade i dopiero jutro obliczy punkty do startu ec
Dokładnie tak, a przynajmniej tak było na byblosie
 

dorocia

Zespół Grepolis
Zgodnie z informacją zamieszczoną na tej stronie Wiki Grepolis

EC Wiki.png

Jednym z wymogów rozpoczęcia Ery Cudów jest istnienie świata co najmniej 6 miesięcy czyli 180 dni (bo 6 miesięcy x 30 dni = 180 dni). Skoro dzisiaj jest 180. dzień, to świat istnieje 179 dni. Pełnych dni, a dzisiejszy (180. dzień) się jeszcze nie skończył.
179 dni to jest 5 miesięcy i 29 dni - co jest zgodne z danymi systemowymi i moją wcześniejszą informacją opartą na tychże danych.

Można to porównać do marszu/biegu na 5 kilometrów - nie zalicza się wyznaczonej odległości po "wkroczeniu" w kolejny (piąty) kilometr, lecz dopiero po przekroczeniu granicy zakończenia 5 kilometrów. 4 kilometry i 999 metrów to wciąż nie jest zaliczenie 5 kilometrów.
 
Do góry