[Dobry] Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19857
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19857

Guest
  • Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce z dokładnością co do sekundy?

    Dzieje się tak ponieważ w grę wbudowany jest mechanizm o nazwie Anty-timing(w skrócie AT) - czyli zabezpieczenie, które za każdym razem gdy wysyłasz jakiś atak lub wsparcie dodaje lub odejmuje od jego czasu kilka sekund bądź też pozostawia ten czas bez zmian.
  • Ile sekund maksymalnie może dodać lub odjąć ten mechanizm?

    Maksymalna ilość sekund, którą może odjąć lub dodać jest określona w ustawieniach danego świata. Na obecnie otwartych światach w wersji polskiej występują tylko dwa rodzaje Anty-timingu: 10 sekundowy(na większości światów) i 5 sekundowy(na specjalnym świecie zwanym światem bohaterów).
  • Czemu służy ten AT?

    Jest on utrudnieniem w bardzo dokładnym przeprowadzaniu podboju jakiegoś miasta - bez niego ataki mające wyczyścić z wojska miasto mogłyby bez trudu wchodzić sekundę przed nim i w ten sposób niezwykle utrudniać jego obronę. Drugi powód to utrudnienie w korzystaniu z botów* i skryptów.
  • Czy można jakoś oszukać AT i wysłać atak na dokładną godzinę?

    Nie, nie da się.
  • Czy można jakoś wpływać na czas dodany lub odjęty przez AT?

    Nie, nie można.
  • Mam premium. Czy można wykupić pakiet regulujący czas dodany lub odjęty przez AT?

    Nie, AT nie da się regulować.
    [*]Od czego zależy czy AT dodaje lub odejmuje czas?
    Zależy to od tego co wylosuje mechanizm i jest nie zależne od czasu dojścia ataku, godziny wysłania ani jakichkolwiek działań użytkownika.
  • Czy AT działa na wszystkich światach polskiego Grepolis?

    Tak, na wszystkich.
  • Czy AT wpływa na akcję szpiegowską?

    Nie, szpieg dociera o dokładnej godzinie.
  • Jak więc przeprowadzać dokładne akcje ze statkiem kolonizacyjnym w starym systemie podboju?

    Przy wysyłaniu ataków wyczyszczających wojsko z miasta, należy wziąć pod uwagę, że może do niego zostać dodana lub odjęta maksymalna ilość sekund, dlatego najlepiej jest odejmować od czasu statku kolonizacyjnego: max. czas AT+1 sekundę - dla bezpiecznego ataku, a w przypadku wsparć okupacji należy dodać do tego czasu: max. czas AT+1 sekundę. Jeżeli jednak wsparcie wyślemy sekundę wcześniej to niespowoduje to nam szkody, ponieważ na starym systemie wsparcia po kolonie jeśli zostaną wysłane później niż kolon i wchodzą w tej samej sekundzie co kolon nie mają prawa go klinować(czyli wejść przed niego) tylko zawsze wspierają okupację

*Bot - program, który gra za nas - jest on nielegalny, używając go można stracić konto.

Jeżeli czegoś nie ująłem coś jest nie jasne to piszcie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

  • Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce z dokładnością co do sekundy?

    Dzieje się tak ponieważ w grę wbudowany jest mechanizm o nazwie Anty-timing(w skrócie AT) - czyli zabezpieczenie, które za każdym razem gdy wysyłasz jakiś atak lub wsparcie dodaje lub odejmuje od jego czasu kilka sekund bądź też pozostawia ten czas bez zmian.
  • Ile sekund maksymalnie może dodać lub odjąć ten mechanizm?

    Maksymalna ilość sekund, którą może odjąć lub dodać jest określona w ustawieniach danego świata. Na obecnie otwartych światach w wersji polskiej występują tylko dwa rodzaje Anty-timingu: 10 sekundowy(na większości światów) i 5 sekundowy(na specjalnym świecie zwanym światem bohaterów).
  • Czemu służy ten AT?

    Jest on utrudnieniem w bardzo dokładnym przeprowadzaniu podboju jakiegoś miasta - bez niego ataki mające wyczyścić z wojska miasto mogłyby bez trudu wchodzić sekundę przed nim i w ten sposób niezwykle utrudniać jego obronę. Drugi powód to utrudnienie w korzystaniu z botów* i skryptów.
  • Czy można jakoś oszukać AT i wysłać atak na dokładną godzinę?

    Nie, nie da się.
  • Czy można jakoś wpływać na czas dodany lub odjęty przez AT?

    Nie, nie można.
  • Mam premium. Czy można wykupić pakiet regulujący czas dodany lub odjęty przez AT?

    Nie, AT nie da się regulować.
  • Czy AT działa na wszystkich światach polskiego Grepolis?

    Tak, na wszystkich.
  • Czy AT wpływa na akcję szpiegowską?

    Nie, szpieg dociera o dokładnej godzinie.
  • Jak więc przeprowadzać dokładne akcje ze statkiem kolonizacyjnym w starym systemie podboju?

    Przy wysyłaniu ataków wyczyszczających wojsko z miasta, należy wziąć pod uwagę, że może do niego zostać dodana lub odjęta maksymalna ilość sekund, dlatego najlepiej jest odejmować od czasu statku kolonizacyjnego: max. czas AT+1 sekundę - dla bezpiecznego ataku, a w przypadku wsparć okupacji należy dodać do tego czasu: max. czas AT+1 sekundę.

*Bot - program, który gra za nas - jest on nielegalny, używając go można stracić konto.

Jeżeli czegoś nie ująłem coś jest nie jasne to piszcie.

A mógłbyś dodać odpowiedź na pytanie: * Co zależy od tego, żeby AT było w + czy - ? *
 

DeletedUser19857

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Tak, za chwilkę dodam.
 
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Na starym systemie wsparcia po kolonie jeśli zostaną wysłane później niż kolon i wchodzą w tej samej sekundzie co kolon nie mają prawa go klinować tylko zawsze wspierają okupację.Możesz to dopisać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Zawsze kiedyś myślałem, że to od naszej punktacji zależy jaki AT zrobi nam psikus.

PS: AT prawie nic nie robi podczas bitwy.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Jak to nic nie robi?
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

PS: AT prawie nic nie robi podczas bitwy.
Nie wiem dlaczego tak uważasz. Od AT zależy los wielu miast, które bronimy lub podbijamy, czasami o wygranej w bitwie decyduje jeden atak który może wejść w niewłaściwym czasie.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Dokładnie, przy większej ilości miast i ilości ataków oraz wsparć może się tego nei odczuć aż tak chociaż zdarza sie tak że nic nie wchodzi blisko jak byśmy chcieli ale przy mniejszej ilości maist każdy czas jest na wagę złota.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

at nic nie robi?! gdyby nie on nie stracił bym jedno miasto:D !
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Dodam ,że były światy z AT +-30 sek , AT nie działa na cofane akcje (istotny fakt w SSP) , oraz ,że sposobów na "oszukanie" AT jest kilka , oprócz nielegalnych botów ,istnieje także sposób "spowalniaczy" (np. wolny trans do ogni) ,które dają możliwość kilku prób dopasowania, Atalanta (dokładnie to samo) ,oraz metoda szybkiego ponawiania (np. przy wysyłaniu ataku rozbijającego kierujesz pierwszą próbę na 5 sek przed kolonem ,masz 25% szans ,że wyjdzie ładnie po kolonie ,jeśli się nie uda ,cofasz i ponawiasz 10 sek po kolonie itp.).
 
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Jeżeli jednak wsparcie wyślemy sekundę wcześniej to niespowoduje to nam szkody, ponieważ na starym systemie wsparcia po kolonie jeśli zostaną wysłane później niż kolon i wchodzą w tej samej sekundzie co kolon nie mają prawa go klinować(czyli wejść przed niego) tylko zawsze wspierają okupację

Czy to się tyczy tylko gracza co wysłał kolona , czy wsparcia sojuszników też będą wchodzić po kolonie ,jeśli będą wpadać w tej samej sekundzie ? :)
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Jeżeli np. Ty wysyłasz kolona a twój sojusznik wysłał wsparcie i wchodzi to w tej samej sekundzie nie klinuję kolona tylko wspiera okupację.
 
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

No tak , czyli wróg nie może wstawić wsparcia przed kolona w tej samej sekundzie ? Bo raczej ten system AT nie wykryje kto jest wrogiem , a kto sojusznikiem :)
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Tego dokładnie nie wiem ale zdaję mi się że tak samo jest z wrogiem i z sojusznikiem, wątpię aby system AT odróżniał wroga od sojusznika.
 
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

No mi się wydaje to trochę głupie dlatego myślę ,że z tymi wsparciami w sekunde kolona to tylko wychodzi u tego gracza co wysłał kolona - inaczej nie moze być :)
 

DeletedUser12898

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Pierw wchodzi to co dluzej plynie :pP
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

To co pierw zostało wysłane to pierw wchodzi
 
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Dochodzę do wniosku ,że człowiek całe życie się uczy :D :D:D
ale mnie bardziej interesuje : (zacytuje siebie:D)
No tak , czyli wróg nie może wstawić wsparcia przed kolona w tej samej sekundzie ? Bo raczej ten system AT nie wykryje kto jest wrogiem , a kto sojusznikiem
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dlaczego mój atak/wsparcie nie dochodzą na miejsce co do sekundy?

Czyli wróg może je wysłać ale wesprze okupacje (Oj pisałem ten post trochę i już nie jestem pewien i nie chcę Cię wprowadzić w błąd ale chyba tak)
 
Do góry