Dodanie potwierdzenia budowy i anulowania ..

  • Rozpoczynający wątek livius
  • Data rozpoczęcia

Czy potwierdzanie pytaniem powinno być wprowadzone?

  • Tak - tracenie czasu lub surowców jest trochę denerwujące

    Głosy: 11 55,0%
  • Nie

    Głosy: 8 40,0%
  • Nie bo i tak zawsze jestem na nie ;-)

    Głosy: 1 5,0%

  • W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam

ponieważ anulowanie budowy wiąże się ze stratą surowców
proponuje dodać pytanie "Czy wybudować budynek"
bo przecież można kliknąć przypadkowo i budowa leci ..

tak samo można kliknąć przypadkowo na anulowaniu budowy
i też nie ma pytania czy na pewno anulować - a jak klikniemy to surowce przepadły ..
 

DeletedUser

Guest
Pomysł bez sensu. Wystarczy uważać przy klikaniu budowy i wówczas nie będzie przypadków. Kilka sekund więcej nikogo nie zbawi.
 

DeletedUser

Guest
chyba nie grałeś nigdy przez komórkę ..

Owszem grałem niejednokrotnie. I nie widzę potrzeby potwierdzania budowy lub anulowania budów.
Niema wogóle żadnych czynników "za" aby ten pomysł mógł wejść w życie.
 

DeletedUser

Guest
Owszem grałem niejednokrotnie. I nie widzę potrzeby potwierdzania budowy lub anulowania budów.
Niema wogóle żadnych czynników "za" aby ten pomysł mógł wejść w życie.

czynniki są - zmęczenie i strata surowców - chyba dość oczywiste?
dodatkowo - ja mam np. telefon dotykowy bez "patyczka"
klikam palcem w komórce
tak więc np. chcę zobaczyć ile kosztuje kolejny poziom budynku i przez przypadek klikam zamiast ikonkę to link do budowania - i już nie ma odwrotu ..
 

DeletedUser

Guest
Również mam podobny problem , bo w sumie kilka sekund więcej nikogo nie zbawi , dużo roboty przy tym chyba nie będzie a uniekniemy takich przypadków.
 

DeletedUser

Guest
ja mogę być za pod warunkiem, że tą opcje można by było wyłączać w opcjach, bo nie wszyscy chcą z tego korzystać zawsze.
 

DeletedUser

Guest
ja mogę być za pod warunkiem, że tą opcje można by było wyłączać w opcjach, bo nie wszyscy chcą z tego korzystać zawsze.

słuszna uwaga :)

PS. do przeciwnika z drugiego postu
czy grałeś z laptopa(NetBooka) z touchpad'em - tu też ten problem występuje ..
 

DeletedUser

Guest
takie coś z opcją włączenia w Ustawieniach byłoby przydatne, również w koszarach

kilka razy miałem sytuację taką (przyczyną był lag) że chciałem zrekrutować odpowiednią ilość wojska - klikam OK, klepsydra się pojawia i znika, a potem nic. To klikam drugi raz, i pojawia się kolejka z dwukrotnie rekrutowaną tą samą ilością woja :/
 

DeletedUser

Guest
Miałem identyczną sytuację jak ma2cin, a szkoda anulować szkolenia bo połowa surki idzie się wtedy paść. Głosuję na tak.
 

DeletedUser

Guest
co do budynków - jestem przeciw.

gdy chodziłoby o jednostki - jestem za. czasem wydaje się że zatwierdzenie nie chce wejść a zaznaczyliśmy mniej niż max i klikamy drugi raz - i okazuje się że mamy 2/7 miejsc w kolejce zamiast 1/7. cofanie drugiego powoduje że odzyskujemy tylko część surki.
 

DeletedUser

Guest
Ja tak miałam przy wpłacaniu na szpiega (były lagi), ale się nauczyłam cierpliwości i problem zniknął.
Osobiście nie mam ochoty klikać dwa razy więcej przy zlecaniu budowy/produkcji, więc jestem na nie. Chyba że opcja była by tylko dla chętnych, to jestem skłonna zmienić zdanie.
 

DeletedUser

Guest
chyba nie grałeś nigdy przez komórkę ..
czynniki są - zmęczenie i strata surowców - chyba dość oczywiste?
dodatkowo - ja mam np. telefon dotykowy bez "patyczka"
klikam palcem w komórce
tak więc np. chcę zobaczyć ile kosztuje kolejny poziom budynku i przez przypadek klikam zamiast ikonkę to link do budowania - i już nie ma odwrotu ..
Nie wiem co te posty miały wnieść do tematu... Grepolis nie jest grą "komórkową", a "przeglądarkową" więc argumentowanie jakichkolwiek zmian tym że Tobie będzie łatwiej grać przez komórkę jest według mnie śmieszne... Nikt Ci nie każe grać przez komórkę, robisz to tylko by zyskać dodatkową przewagę, nad graczami którzy tej możliwości nie mają i są ograniczeni do komputera.

Co do samej opcji, wymuszałaby tylko dodatkowe kliknięcia, które są nie przydatne, a więc zbędne większości graczy. Co więcej przy dość częstych lagach, czekanie na dodatkowe "okienka", gdy się wstawią po kilka budów naraz (senat + koszary + port) byłoby tym bardziej denerwujące

Więc jestem zdecydowanie PRZECIW


p.s.
W przeciwieństwie do Lainy:
... Chyba że opcja była by tylko dla chętnych, to jestem skłonna zmienić zdanie.
Możliwość wyłączenia tej opcji, nie spowodowałaby u mnie zmiany zdania, jedynie osłabienie mojego sprzeciwu na tyle, że może bym zagłosował na "Nie mam Zdania"
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem co te posty miały wnieść do tematu... Grepolis nie jest grą "komórkową", a "przeglądarkową" więc argumentowanie jakichkolwiek zmian tym że Tobie będzie łatwiej grać przez komórkę jest według mnie śmieszne... Nikt Ci nie każe grać przez komórkę, robisz to tylko by zyskać dodatkową przewagę, nad graczami którzy tej możliwości nie mają i są ograniczeni do komputera.
"

nie no padłem - a co komórka ma w sobie?
przecież, że ma przeglądarkę .. więc nadal jest to gra przeglądarkowa ..

a jak już chcesz się tak irytować to
pomyśl na odwrót - jak ktoś nie ma komputera tylko komórkę
to kto ma łatwiej?
dodatkowo pisałem o przykładzie gry na laptopie z touchpad'em - więc nie tylko komórek to dotyczy ..

i ogólnie jak widzisz poprzednie posty - to nie tylko mnie się coś takiego przytrafia ..
 

DeletedUser

Guest
Qnops, ale ja powiedziałam, że jestem skłonna zmienić zdanie, a nie że zdanie zmienię na pewno :p

livius, ogólnie to strasznie marudzisz. O ile się orientuję, to komórka służy do dzwonienia, tudzież do wysyłania sms'ów. Przeglądarka to jeden z bajerów (niekoniecznie kompatybilnych bajerów :p ), których prodycenci pakują w te biedne komóreczki, żeby się lepiej sprzedawały ;]

Póki co jest 9 do 4, także bez szaleństw.

Jak Ci się uda wprowadzić pomysł w życie, to gratuluję, ale jeśli będzie bez możliwości wyboru "chcę/nie chcę", to przewiduję liczne protesty, w tym także mój.
 

DeletedUser

Guest
nie no padłem - a co komórka ma w sobie?
przecież, że ma przeglądarkę .. więc nadal jest to gra przeglądarkowa.
Nie no padłem
Jeżeli to co masz w telefonie to przeglądarka, to czemu masz kłopoty z trafianiem w dobre guziki, których nie mają inni korzystający z przeglądarek. Nie wiesz czemu? To ci odpowiem:
Bo to co masz w telefonie to nie przeglądarka, a komórkowy bajer przeglądarko-podobny.

a jak już chcesz się tak irytować to
pomyśl na odwrót - jak ktoś nie ma komputera tylko komórkę
to kto ma łatwiej?
Jak ktoś nie ma komputera tylko komórkę, to dzwoni z niej lub gra w tetrisa, a nie w Grepolis.

dodatkowo pisałem o przykładzie gry na laptopie z touchpad'em - więc nie tylko komórek to dotyczy ..
Nie zwróciłem uwagi na posty odnoszące się do laptopów, więc nie zarzucaj mi tego

Co więcej Ankieta jest bardzo tendencyjna powinna być w niej opcja "Nie korzystam z Grepolis w komórce, mam to gdzieś"

Więc dyskutując na temat propozycji dodam jeszcze, że musisz niestety zrozumieć że grupą docelową Grepolis nie są właściciele komórek, tylko użytkownicy PCetów, czy to stacjonarnych, czy ruchomych. (do tego odnosiło się moje porównanie "komórkowa" / "przeglądarkowa")
I wprowadzanie jakichkolwiek zmian ułatwiających granie tym kliku procentom "komórkowców", a uprzykrzających życie reszcie jest nie realne, bo cóż nie wierze w robienie przelewów na premium przez komórkę. ^^
 

DeletedUser

Guest
Trza uważać a jak ktoś nie potrafi bo jest nie zdarą to jego problem ;) Jestem na nie. :D
 

DeletedUser

Guest
Nie no padłem
Jeżeli to co masz w telefonie to przeglądarka, to czemu masz kłopoty z trafianiem w dobre guziki, których nie mają inni korzystający z przeglądarek. Nie wiesz czemu? To ci odpowiem:
Bo to co masz w telefonie to nie przeglądarka, a komórkowy bajer przeglądarko-podobny.

Jak ktoś nie ma komputera tylko komórkę, to dzwoni z niej lub gra w tetrisa, a nie w Grepolis.

Nie zwróciłem uwagi na posty odnoszące się do laptopów, więc nie zarzucaj mi tego

Co więcej Ankieta jest bardzo tendencyjna powinna być w niej opcja "Nie korzystam z Grepolis w komórce, mam to gdzieś"

Więc dyskutując na temat propozycji dodam jeszcze, że musisz niestety zrozumieć że grupą docelową Grepolis nie są właściciele komórek, tylko użytkownicy PCetów, czy to stacjonarnych, czy ruchomych. (do tego odnosiło się moje porównanie "komórkowa" / "przeglądarkowa")
I wprowadzanie jakichkolwiek zmian ułatwiających granie tym kliku procentom "komórkowców", a uprzykrzających życie reszcie jest nie realne, bo cóż nie wierze w robienie przelewów na premium przez komórkę. ^^

ty to chłopie masz jakieś kompleksy

co do komórki - tak jest tam przeglądarka
na PC też masz wiele przeglądarek i jedna jest lepsza druga gorsza ..
a co do trafiania w guzik - to powiedzmy sobie szczerze - rekrutowałeś kiedyś wojska? ile razy ci się zamuliło, że skłonny byłeś kliknąć raz jeszcze bo nie byłeś pewny czy poprzednio załapało?

Jak ktoś nie ma komputera tylko komórkę, to dzwoni z niej lub gra w tetrisa, a nie w Grepolis.
to mnie rozbawiło - mam komórkę z tym co chciałem żeby miała i z tego korzystam - lubisz tetrisa graj do woli - ja gram w gry przeglądarkowe bo to lubię

Nie zwróciłem uwagi na posty odnoszące się do laptopów, więc nie zarzucaj mi tego

a co ja jasnowidz jestem? jak się wypowiadasz to czytaj wszystko a nie tylko pobieżnie - o laptopach pisałem więc to dobry przykład, że nie dotyczy tylko komórek ..

co do tendencyjnych odpowiedzi w ankiecie - tak miałem napisać cała listę 10000 pozycji żeby zawierały wszystkie możliwe głupie odpowiedzi :D:D:D
ankieta ma być prosta, żeby nie było pomyłek w trakcie głosowania

Laina napisał:
livius, ogólnie to strasznie marudzisz. O ile się orientuję, to komórka służy do dzwonienia, tudzież do wysyłania sms'ów. Przeglądarka to jeden z bajerów (niekoniecznie kompatybilnych bajerów :p ), których prodycenci pakują w te biedne komóreczki, żeby się lepiej sprzedawały ;]

Póki co jest 9 do 4, także bez szaleństw.

Jak Ci się uda wprowadzić pomysł w życie, to gratuluję, ale jeśli będzie bez możliwości wyboru "chcę/nie chcę", to przewiduję liczne protesty, w tym także mój.

czasami po marudzić każdy lubi :D:D:D
ja również jestem za tą opcją z możliwością ustawiania w ustawieniach - bo nie ma co uszczęśliwiać wszystkich na siłę :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jestem przeciwny. Większość osób nie gra w grepo na komórce i chyba nie ma sensu, by programiści męczyli się nad czymś, co uszczęśliwi tylko malutki procent graczy, a dla reszty będzie utrapieniem( bo ja na przykład nie lubię multum razy klikać na kompie). Tak więc to się im po prostu nie opłaca, wolą zająć się czymś, co będzie korzystne dla większej liczby graczy.

Ewentualnie mógłbym zmienić zdanie, gdyby można było to wyłączyć, jednak myślę, że nie jest tak potrzebne i wolałbym by programiści robili bardziej użyteczne rzeczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry