[Ulepszenie] Dodatkowe opcje w podglądzie jaskiń

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7343
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem usprawnień do poglądu jaskiń.

  • Jeszcze jak!

    Głosy: 5 62,5%
  • Nie korzystam z premium/danego podglądu, obojętnie.

    Głosy: 1 12,5%
  • Tylko jedna opcja mnie przekonuje (która?).

    Głosy: 2 25,0%
  • Beznadzieja, uważam te usprawnienia które pomagają w zarządzaniu kontem za niepraktyczne.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    8
Status
Zamknięty.

DeletedUser7343

Guest
Witam,

kolejna mała propozycja z mojej strony,która według mnie była by całkiem przydatna.Otóż nikt nie kwestionuje przydatności niektórych podglądów oferowanych przez zarządcę,takich jak kultura czy rekrutacja,które zaoszczędzają nam wiele klikania dzięki masowym poleceniom.Otóż to jest właśnie to! Po to zostały stworzone,żeby pomagać w zarządzaniu ogromną ilością miast na raz.Niestety nie wszystkie oferowane podglądy są tak przydatne - jednym z nich według mnie jest ten odpowiadający za jaskinie.Nie przeczę,że jeżeli chcę wysłać szpiega to zaglądam tam i szukam ,gdzie mniej więcej odkłada się najwięcej srebra,ale nie mniej jednak,dla mnie podgląd ten sprawia wrażenie wybrakowanego - nie ma w nim opcji typowych dla tego rodzaju rzeczy.

Tutaj są moje dwie sugestie:
1.Posortowanie miast pod względem ilości srebra w jaskini - nie muszę chyba dużo tutaj wyjaśniać,jak się ma już trochę miast to sprawdzanie po kolei każdego poszczególnego jest mocno niepotrzebnym zajęciem. Tak jak podgląd z handlem zawiera możliwość sortowania po posiadanych surowcach,tak samo powinno być tutaj,nie wiem wręcz jak ktoś mógł o tym nie pomyśleć.Przydatną wydaje mi się też możliwość posortowania po ilości srebra w magazynie.
2.Opcja masowego wpłacania srebra - znowu posłużę się analogią do innych podglądów,tym razem do tego z kulturą tudzież rekrutacją.Ten pierwszy też jest przejrzysty i widać gdzie możemy zrobić jakiś festyn,ale bez możliwości odpalenia ich w każdym możliwym miejscu byłby prawie bezużyteczny.To samo ma miejsce tutaj.Na dole powinny być dwie tabelki,do jednej wpisywało by się ile srebra chcemy zmagazynować (tak jak przy rekrutacji, można też wybrać "MAX") a do drugiej ile srebra ma nam zostać w magazynie.Następnie wystarczyłoby zaakceptować i już, surka wpłacona na konto w każdym mieście.


O ile pierwszy podpunkt jest ,według mnie, bez wahania wprost przydatny dla każdego użytkownika korzystającego z premium, to ktoś mógłby zarzucić że druga opcja jest zbędna i co jeśli komuś się to nie przyda bo on na przykład nie chce tego robić masowo bo wyda przez przypadek potrzebne srebro,więc dla niego ten dodatek jest niepotrzebny w grze.Śpieszę z pomocą! Operowanie (z grubsza) każdym podglądem opiera się na jednej rzeczy - pogrupowaniu miast.Chociażby jaki ma sens masowo rekrutować ognie jak zrobimy je wtedy w każdym mieście? Ale jak wejdziemy do grupy z samym offem morskim,no to już inna bajka.Chyba każdy w swojej wieloletniej karierze miał przyjemność rekrutować biremy i nie jest raczej tajemnicą,że srebro w takim przypadku się odkłada.Nie zawsze jest czas żeby sobie porozsyłać surowce po imperium,więc może gdyby była by taka opcja ,co na przykład można by wpłacić masowo srebro do jaskini...

Zaznaczę na koniec,że piszę ten post z perspektywy kogoś kto ma ponad 100 miast,bo wiadomo że dla gracza ,który ma 5,10 czy 20 miast,takie opcje nie robią realnej różnicy.Lecz z czasem brakujące elementy gry,takie jak te proponowane przeze mnie,zaczynają być widoczne.I też proszę się wstrzymać z protestami typu "teraz to ludzie z premium już będą niezwyciężeni dzięki tym zmianom",bo nie będą bardziej niezwyciężeni niż są aktualnie :)

Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam

EDIT: Ortografia i rozbudowanie koncepcji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25428

Guest
Tylko pierwsza. Czemu nie druga? Sam/a sobie odpowiedziałeś/aś na to pytanie. Ktoś może niechcący wydać potrzebne srebro.
 

DeletedUser7343

Guest
Ująłem już fakt,że druga opcja była by szalenie efektywna w przypadku konkretnych grup miast (takich jak deff morski), ale poza wyborem poszczególnych grup masz też inny mechanizm zabezpieczający przed niechcianym wydatkiem - ilość srebra jaką chcesz zachować.
Przykład:
Masz pełny magazyn w niektórych miastach,a w innych po 23k srebra. Wybrałeś,że chcesz wpłacić po 10k w każdym, ale minimum srebra w magazynie masz ustawione na 15k,żeby chociażby móc potem zrobić festyn.Wtedy w miastach gdzie się przelewało zostanie Ci po 20k,a tam gdzie było mniej będziesz miał równo 15k,bo wpłacone będzie tylko 7k,dzięki ograniczeniu.

Poprzez takie narzędzie można zarządzać srebrem do jaskiń w pożądany sposób i to w dodatku bardzo łatwo.Wypełniasz tylko dwie tabelki,ile chcesz dać i ile zatrzymać.
 

DeletedUser19924

Guest
Już skrypt oferuje coś podobnego przecież. Kliknąć trzeba co prawda w każde miasto w podglądzie, ale wpłaci Ci zawsze tyle, żeby zostało 15k srebra w mieście :)
 

DeletedUser7343

Guest
Najwyraźniej też skrypt, bo u mnie nie ma żadnej możliwości sortowania.
 

DeletedUser27444

Guest
Faktycznie .. te sortowanie to też Quack Toolsammlung
 

DeletedUser29238

Guest
Dziękujemy za chęć ulepszenia gry. Propozycja przeszła wstępną weryfikację i została przesłana do dalszego rozpatrzenia.
Bierzemy pod uwagę opcję nr 1, czyli: Posortowanie miast pod względem ilości srebra w jaskini.
 
Status
Zamknięty.
Do góry