[Ulepszenie] Dominacja - zmiany

Jesteś za tymi zmianami ?

  • Tak

    Głosy: 19 86,4%
  • Nie

    Głosy: 2 9,1%
  • obojętne

    Głosy: 1 4,5%

  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.
Jack właśnie o to chodzi żeby stworzyć możliwości dla nowych graczy. Gdy ograniczysz nagrody tylko dla wąskiego grona nie będą chętni do kontynuowania gry. Niby z jednej strony bonusy które przestawiłem zwiększałby dysproporcje pomiędzy graczami doświadczonymi a początkującymi lecz będzie większa możliwość ich uzyskania
Jeśli wejdzie na świat 3/4 zorganizowane ekipy to tak będzie ciężko nowym się przebić. Gdy wejdzie tylko jedna lub dwie to już jest ta szansa na ugranie czegoś ktoś musi to drugie/trzecie miejsce zająć
Z doświadczenia wiem ile graczy nowych pisze o przyjęcie ale ja im nie jestem w stanie pomóc w organizowanych ekipach można przyjąć kilku nowych chętnych ale nic więcej. Trzeba stworzyć warunki dla rozwoju takich graczy. Stworzenie takiego światu żeby wąska grupka ogarniętych graczy mogła wygrać ale i taka masówka mogła coś osiągnąć
Ograniczenie na światach do grupy 60 osób wygranych sprawia że bonusy trafią tylko do grupy topowych graczy i generalnie w większości przypadków do tych samych. Nowi nieco słabsi gracze i tak nic nie dostają
Edit 1:
Bądźmy poważni takich ekip po 300 osób nie będzie ;p
 

DeletedUser15806

Guest
Jack właśnie o to chodzi żeby stworzyć możliwości dla nowych graczy. Gdy ograniczysz nagrody tylko dla wąskiego grona nie będą chętni do kontynuowania gry. Niby z jednej strony bonusy które przestawiłem zwiększałby dysproporcje pomiędzy graczami doświadczonymi a początkującymi lecz będzie większa możliwość ich uzyskania
Jeśli wejdzie na świat 3/4 zorganizowane ekipy to tak będzie ciężko nowym się przebić. Gdy wejdzie tylko jedna lub dwie to już jest ta szansa na ugranie czegoś ktoś musi to drugie/trzecie miejsce zająć
Z doświadczenia wiem ile graczy nowych pisze o przyjęcie ale ja im nie jestem w stanie pomóc w organizowanych ekipach można przyjąć kilku nowych chętnych ale nic więcej. Trzeba stworzyć warunki dla rozwoju takich graczy. Stworzenie takiego światu żeby wąska grupka ogarniętych graczy mogła wygrać ale i taka masówka mogła coś osiągnąć
Ograniczenie na światach do grupy 60 osób wygranych sprawia że bonusy trafią tylko do grupy topowych graczy i generalnie w większości przypadków do tych samych. Nowi nieco słabsi gracze i tak nic nie dostają
Edit 1:
Bądźmy poważni takich ekip po 300 osób nie będzie ;p
Tylko, ze takie ekipy juz sa. I dlatego ten proceder trzeba ograniczyc. Ja uwazam, ze wlasnie tak powinno byc. Masz ekipe 90 osob to 30 musisz podziekowac za wspolprace. Oczywiscie nie mozna tego calkiem zabronic ale uczynic niekorzystnym juz tak.
 
Ta grupka stałych ekip i tak odznaczenia będzie zdobywać, wygrywać świata trzeba coś zrobić dla tych mniejszych i słabszych żeby mieli po co grać
Może i ograniczenie odznaczeń do jednego sojuszu złe nie jest lecz danie nagród dla kilku sojuszu jest lepszym rozwiązaniem od jednego wygranego
 

DeletedUser11944

Guest
Te 250-300 osob w stalej ekipie to byl oczywiscie glupi zarcik, ale trendy sa takie, ze moze kiedys tak bedzie ;)
Mnie osobiscie do Grepo zraza dualizm, bo co gram jakis swiat, to jest "my albo oni" i to wedlug mnie to wlasnie wieksze ekipy temu dualizmowi sprzyjaja. Sam szukalbym rozwiazan, aby sprawic zeby liczylo sie kilka sojuszy grajacych na wlasna reke, a nie dwie koalicje czy rozbudowane, wieloczlonowe soje, a chyba im mniejszy limit graczy tym byloby o to latwiej. Na pewno byloby tez ciekawiej.
A tak w ogole to mozna sobie tu gdybac, a i tak nic z tego nie wyniknie, kiedy ostatnio jakis konkretniejszy pomysl z tego forum wszedl w zycie? ;) W Grepo nie ma duzo wiekszych zmian, a na pewno nie maja na nie wplywu polscy gracze, poza tym jak zmiany sa to sa slabiutkie. Jakie zmiany czy nowosci byly w ostatnim czasie? Dominacja i swiat obfitosci czyli niewypaly stworzone przez Inno, a nie graczy, mniej punktow za walke z sojusznikiem - co tylko przeszkadza, a jest obchodzone przez wychodzenie z soja, paru nowych bohaterow i jakies drobne zmiany w grafice, interfejsie czy ikonkach. I chyba tyle.
 

DeletedUser30541

Guest
Mi się podoba taka koncepcja.
Ewentualnie zstanowił bym się nad takim rozwiązaniem, żeby po "powiązaniu" sojuszy do dominacji liczyć x najlepszych kont z powiązanych sojuszy (gdzie x to nominalna liczba członków sojuszu)
 
nie czytałem całości ale skoro chcesz by ograniczyć zliczanie pkt do 4 mórz to w sumie można było zaproponować by taki świat się składał z 4 mórz :p
a dlaczego? skoro i tak w grepo gra max aktywnie 1k graczy to można ich zmieścić na 4 morzach a gdyby było mało to zwiekszyć wielkość świata o 2
 

DeletedUser15806

Guest
Ja mam pytanie, dlaczego moj wczorajszy wpis zostal usuniety ?
 

DeletedUser29757

Guest
Podoba mi się ta propozycja, choć trzeba przyznać iż sporo pracy nad nią jeszcze przed nami :) Co z tego że ona nie ma szans na wejście w życie - sama dyskusja na ten temat i jej dopracowywanie jest świetną zabawą samo w sobie, więc wspólnie uczyńmy ją lepszą :)

Po kolei:
Jedno miasto = jeden punkt, cała wyspa niebieska punkty 2x - pomysł z mnożeniem punktów jest genialny w swojej prostocie i w sumie dość łatwy do implementacji w obecnym systemie dominacji. Tak to powinno wyglądać.
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif


Skałki też w to wliczamy. Skałki niech sobie zostaną na mapie, ale nie zmuszajmy graczy do palikowania tam. Jeśli nie będziemy punktowali miast na skałkach, to sojusze nie będą zainteresowane ich palikowaniem - a w ten sposób pojawiają się dziury w obronie i dużo łatwiej się wbić na całą niebieską wyspę - a o to chodzi właśnie, bo to nadaje grze dużo większej dynamiki.

Punktowane są tylko główne 4 morza czyli m44/54/55/45 - jeśli pozostałe morza się nie będą liczyły, to równie dobrze może ich nie być, co było już dyskutowane i podpisuję się pod tym obiema ręcoma. A gdyby miało nie być mórz na obrzeżach to możemy te 4 morza centralne podzielić na mniejsze, aby usprawnić rozgrywkę.
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif


Określenie z góry ile będzie trwała rozgrywka
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif


W czasie ery dominacji wszystkie sojusze dostają bonus 50% do punktów walki, produkcji surowców, rekrutacji wojsk -
Podoba mi się ten pomysł, ale może jednak trochę mniejsze te bonusy powinny być, bo to może trochę za bardzo zaburzyć bilans rozgrywki. Z drugiej strony Inno nie ma problemu aby takie właśnie bonusy wrzucić w środku trwania serwera, więc może czemu nie... Na pewno wolałbym te nagrody społecznościowe dostać podczas finalnej rozgrywki niż teraz.

Powiązanie - cała ta propozycja była by łatwiej strawna bez tego wątku. Temat do dyskusji w osobnym temacie raczej. Ja jestem przeciwny. Z drugiej strony pomysły aby karać sojusze za współpracę wydają mi się jeszcze gorsze, niemniej czekam z niecierpliwością na wpis Gmarta co wymyślił w tej sprawie.

Podium - kolejny pomysł genialny w swojej prostocie i myślę że to jest najważniejsza część tej propozycji. Sama ta jedna zmiana może sprawić że koalicje nie będą tak atrakcyjne, a gracze nie będą musieli rezygnować z gry przed zakończeniem serwera. Do końca będzie o co walczyć i każdy sojusz, nawet top10 będzie się mógł włączyć do walki o 3 miejsce (a może nawet pierwsze). Wystarczy zamknąć z 10 swoich wysp i wpić się na kilka wysp rywali podczas finalnej rozgrywki. A jeśli chcesz aby NiePośpisz dostało nagrodę na koniec to grajcie tak aby zajęli miejsce na podium.

Ale ogólnie cała propozycja na duży plus i w ankiecie leci TAK, choć liczę że finalna propozycja będzie jednak trochę inna :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry