[Ulepszenie] Dominacja

Czy jesteś za wprowadzeniem takiej zmiany

  • TAK

    Głosy: 30 81,1%
  • NIE

    Głosy: 4 10,8%
  • NIE MAM ZDANIA

    Głosy: 3 8,1%

  • W sumie głosujących
    37
Status
Zamknięty.
wnioskuję o zmianę w systemie dominacji

po wejściu świata w okres dominacji wyłączenie opcji palikowania na wyspach dominacyjnych ...
ukróci to sztuczne wydłużanie okresu ostatecznej dominacji i osiągnięcia celu do jej wystartowania ,

innym nie tak rygorystycznym rozwiązaniem jak blokada palików byłoby stałe przypisanie miast w momencie aktywacji ery dominacji
czyli tylko te miasta na wyspach dominacyjnych które w dniu wejścia świata w erę "D" liczyły by się do % dominacji ..
każde nowo założone na paliku nie liczyło by się w ogólnej punktacji ...
to rozwiązanie musiało by wnieść dodatkowy znacznik na danym mieście (dominacyjnym) aby można było łatwo zidentyfikować miasta wchodzące w skład dominacji .
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29615

Guest
czy to przemyslales?
Na wolnych swiatach zdobyc miasto na sasiedniej wyspie odleglej o godzine to troche ciezko jak aktywni sa, a w okolicy nie masz woja Twojego duzo czy soja. Mocno to moze utrudnic przejmowanie miast.
Raczej mi to wyglada na walke ze skutkami niz przyczynami
Moze wystarczy ograniczenie do jednego palika na tydzien?
Rozumiem zamysl, ale wiesz, jedno polepszysz drugie sp..artaczysz.
 
ale przecież o to chodzi o zdobywanie miast dominacyjnych a nie na potęgę palikowanie aby wydłużać okres dominacji ...
przykład Imbroz .. od momentu wejścia świata w erę dominacji po miesiącu czasu pojawiło się 300 nowych miast z palików ...
 
A ja ostatnio(dzięki temu, że ktoś nie wiedział jak dominacja działa) to doszedłem do wniosku, że ciekawym rozwiązaniem było by, gdyby liczyły się tylko wyspy w pełni kontrolowane przez jeden sojusz(oczywiście wymagało by to też jakiś utrudnień, dla ostatnich kropek na wyspach, w stylu obrony osłabionej o x%).
 
innym nie tak rygorystycznym rozwiązaniem jak blokada palików byłoby stałe przypisanie miast w momencie aktywacji ery dominacji
czyli tylko te miasta na wyspach dominacyjnych które w dniu wejścia świata w erę "D" liczyły by się do % dominacji ..
każde nowo założone na paliku nie liczyło by się w ogólnej punktacji ...
to rozwiązanie musiało by wnieść dodatkowy znacznik na danym mieście (dominacyjnym) aby można było łatwo zidentyfikować miasta wchodzące w skład dominacji .
tak więc blokada palików chyba jednak jest łatwiejsza do zastosowania ;) .
 

DeletedUser29615

Guest
no wg mnie to mniej rygorystyczne jest znacznie lepsze.
Czasem trzeba popalikowac okolice jak sie chce przejac zabunkrowane miesciny a ma sie mala sile 'ognia'.
 

DeletedUser29757

Guest
To jest bardzo dobra propozycja. Genialna w swojej prostocie i myślę bardzo skuteczna jeśli chodzi o usprawnienie dominacji.

A ja ostatnio(dzięki temu, że ktoś nie wiedział jak dominacja działa) to doszedłem do wniosku, że ciekawym rozwiązaniem było by, gdyby liczyły się tylko wyspy w pełni kontrolowane przez jeden sojusz(oczywiście wymagało by to też jakiś utrudnień, dla ostatnich kropek na wyspach, w stylu obrony osłabionej o x%).
Mi się marzy, aby miasta na wyspach w pełni kontrolowanych liczyły się podwójnie. Dzięki temu sojusze będą miały motywację aby domykać wyspy, a jednocześnie jeśli ktoś się wbije na taką wyspę to tak jakby podbijał 21 miast od razu. Dużo więcej strategii by było w grze i zabawę też myślę przednią.
 
Głos za. Dobre rozwiązanie. Dzięki temu wszyscy się skupią na walce czyli przejmowaniu i obronie istniejących miast, a nie tworzeniu palików.
 
To jest bardzo dobra propozycja. Genialna w swojej prostocie i myślę bardzo skuteczna jeśli chodzi o usprawnienie dominacji.


Mi się marzy, aby miasta na wyspach w pełni kontrolowanych liczyły się podwójnie. Dzięki temu sojusze będą miały motywację aby domykać wyspy, a jednocześnie jeśli ktoś się wbije na taką wyspę to tak jakby podbijał 21 miast od razu. Dużo więcej strategii by było w grze i zabawę też myślę przednią.
W sumie, to jest to nawet lepsze rozwiązanie, bo nie zamyka innych opcji, a za to daje większe możliwości gry, taktycznych decyzji itd.
No i jednocześnie zmniejsza znaczenie złomiarstwa i festyniarstwa, a bardziej stawia na walkę, no więc mój głos pod czymś takim by się znalazł.
Jak się wena znajdzie, do robienia propozycji, to dla zasady się zrobi.

Dobra skoro już jestem na tym forum, to zrobię tą propozycję i będzie spokój.
 
wnioskuję o zmianę w systemie dominacji

po wejściu świata w okres dominacji wyłączenie opcji palikowania na wyspach dominacyjnych ...
ukróci to sztuczne wydłużanie okresu ostatecznej dominacji i osiągnięcia celu do jej wystartowania ,
już nie przesadzajcie te paliki nie opóźniają nie wiadomo jak rozgrywki zwykle na końcu jest sojusz który prowadzi i ze znaczną przewagą kilkaset palików nie wiele zmienia.
 
opóźniają na potęgę ;)
start dominacji .. il. miast 6475 %40% - 2590
1,5msc il.miast 6878 %40% 2752

tak więc jak spokojnie przez te 1,5 msc można było osiągnąć cel 40% tak przy nowych palikach trzeba przejmować dalej ...

tak więc nowo założone miasta na palikach nie powinny się wliczać w późniejszym etapie do bazowej ilości miast w czasie startu ery "D"
również "restarty kont" powinny startować na wyspach nie dominacyjnych
 
Ostatnia edycja:
no wiesz , na Emporionie łatwiej osiągnąć wymagany limit ze względu na ilość osób w soju 50 ...
na Imbroz przy takim samym limicie sojuszowym serwer byłby już zamykany ;)
 
Tu inny problem jest, sloty się wolniej robią, przez co te paliki tak czy siak przedłużają serwer o kilka tygodni.

W sumie to świat 1/1/1 z wolną dominacją i limitem 15 osób na sojek to by bylo coś xD

@edit te 1/4/4 to odruchowe było
 
opóźniają na potęgę ;)
start dominacji .. il. miast 6475 %40% - 2590
1,5msc il.miast 6878 %40% 2752

tak więc jak spokojnie przez te 1,5 msc można było osiągnąć cel 40% tak przy nowych palikach trzeba przejmować dalej ...

tak więc nowo założone miasta na palikach nie powinny się wliczać w późniejszym etapie do bazowej ilości miast w czasie startu ery "D"
również "restarty kont" powinny startować na wyspach nie dominacyjnych

1. Dla dominującego militarnie sojuszu, zdobycie 100 miast to jest robota na tydzień, w dodatku sami mogą palikować, w końcu niezagrożeni mogą się złomować choćby i codziennie, jak również do woli atakować wszystkich wokół i zbierać PW.

2. O wiele większe możliwości opóźniania końca rozgrywki ma sojusz dominujący, na przykład poprzez usuwanie graczy z dużą liczbą miast dominacyjnych z sojuszu, albo przerzucanie ich do drugiego składu, albo tworzyć jakieś podsojusze i dzielić tylko forum.

Im większa różnica w tabeli między sojuszem nr 1 a resztą, tym dłużej można opóźniać ostateczną rozgrywkę w ten sposób - trzeba tylko pilnować, by nie przekraczać obniżających się co jakiś czas wymogów procentowych. A nawet jeśli się odpali ostateczny etap rozgrywki, to również można go szybko zakończyć, usuwając określoną liczbę graczy ze składu.

Ba, można tak długo opóźniać, aż się innym sojuszom przestanie chcieć grać, no bo w końcu, jak się nie ma szans na zwycięstwo, to walka o 2 i 3 miejsce jest jedynie grą o prestiż. Dla niektórych to wówczas gra o pietruszkę.

3. Trudno jest mi w pełni ocenić, ale przy sporej nierównowadze sił Dominacja jest nudna chyba nawet dla dominatorów (choć pewnie nie dla wszystkich). Moim zdaniem powinny być jakieś mechanizmy skracające długość rozgrywki przy sporej różnicy między sojuszami walczącymi o dominację - ale zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwe opracować takie mechanizmy, bo każdy tego typu mechanizm wprowadziłby jakieś możliwe utrudnienie słabszym sojuszom, a silniejsi i lepiej zgrani zawsze znajdą sposób, by te regulacje ominąć.

Na przykład zakaz łączenia forów dla więcej niż 3 sojuszów ograniczyłby możliwości tworzenia większych koalicji dla małych i słabych sojków, a zgrany i dobrze prowadzony sojusz zawsze może się kontaktować innymi kanałami.
 
jak sam napisałeś Dominacja jest nudna ... i nie widzę powodu sztucznego przedłużania Dominacji przez sojusz dominujący ... wręcz przeciwnie , chcą jak najszybciej zebrać 40,5% i odpalić dominację i zapomnieć o serwerze .... co innego reszta świata ... lub indywidualni gracze którzy straciła większość miast i nie została wyzerowana to w drodze "zemsty" palikują co popadnie na wyspach dominacyjnych ...

żaden z systemów (Cuda/Dominacja) nie jest idealny ... jak na Dominacji jedynie sojusz dominujący może opóźniać start samej dominacji
tak na Cudach dowolny sojusz którego gracze posiadają po min 100 miast może sobie odpowiednio wydłużać start Ery Cudów ..
 
> i nie widzę powodu sztucznego przedłużania Dominacji przez sojusz dominujący

Też nie widzę powodu sztucznego przedłużania rozgrywki, ale cóż, widać to tylko moja perspektywa.

Gdybyś wrócił do Dolarków ze swojego jednoosobowego sojuszu, brakowałoby Wam coś ponad 100 miast do 40%. Dokładacie Soulmana z drugiego składu, robicie ze 40-50 palików Ewentualnie, jak brzydzicie się palików, można poprosić drugi skład o oddanie brakujących. Voila!

No i proszę bardzo, dwa tygodnie i kończymy świat :)

GG EZ
 
opóźniają na potęgę ;)
start dominacji .. il. miast 6475 %40% - 2590
1,5msc il.miast 6878 %40% 2752

tak więc jak spokojnie przez te 1,5 msc można było osiągnąć cel 40% tak przy nowych palikach trzeba przejmować dalej ...

tak więc nowo założone miasta na palikach nie powinny się wliczać w późniejszym etapie do bazowej ilości miast w czasie startu ery "D"
również "restarty kont" powinny startować na wyspach nie dominacyjnych
no 2752miast wzrost o 162 miast w 1.5msca proszę cie to jest opóźnienie mega?
162% ok 50 członków sojuszu (zależy jakie ustawienia) 3,24 miasta na łeb :D no mega opóźnienie albo się gra albo nie.
jeżeli 160 miast dla dominującego sojuszu jest przeszkodą nie do pokonania to słabo :p
dodatkowo sojusze palikujące sobie bardziej szkodzą niż coś zyskują :)
Imo szukacie nie tam gdzie trzeba zmian zmiany powinny być takie by wymuszały walkę i to wszystko paliki nie mają z tym nic wspólnego :)
 
Ostatnia edycja:
ale o czym Ty piszesz ? 160 miast to dodatkowo to tego co już zostało zdobyte
start Ery "D"
21.08 6475 - 1711 26,54 % / 2590 40%
14.10 6959 - 2784 40%

jak widzisz przez te prawie 2 msc bez jednego tygodnia musieliśmy zdobyć ( nie zapalikować) dodatkowe 1000 miast a nie 160 ...
a serwer ma jedną wadę ... 30osobowe sojusze nie jak np na Synopie 45 czy Emporion 50 ... tak te 15 - 20 graczy robi kolosalną różnicę w finalnym rozrachunku

prawdopodobnie te dodatkowe 15-20 osób w sojuszu doprowadziło by do tego że serwer już od miesiąca byłby zamknięty :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry