[Ulepszenie] Doprowadzenie czatu gry do użytku.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24898
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za poniższymi zmianami?

  • Tak

    Głosy: 5 62,5%
  • Nie

    Głosy: 0 0,0%
  • Obojętne

    Głosy: 3 37,5%

  • W sumie głosujących
    8

DeletedUser24898

Guest
Jak wiadomo w grze mamy do dyspozycji czat.
Jest to tylko teoretycznie używane, ponieważ zazwyczaj gdy wchodzimy na czat i tak tam nikogo niema.

Moja propozycja polega na tym aby przy czacie pokazywane było ile osób aktualnie siedzi na czacie.
Mamy takie coś przy wiadomościach i raportach (liczba nieprzeczytanych).
Mamy takie przy forum sojuszu (liczba nowych wpisów na forum)

Fajnie by było, jak by przy czacie pokazywana była liczba osób, która aktualnie ma włączony czat :cool:
W tedy ktoś inny zainteresowany wiedział by że na czacie ktoś jest i też by dołączył.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Doprowadzenie czatu gry do użytku.

To i tak nic nie zmieni, i tak nikt nie wejdzie na czat (w skrypcie DIO widać ile osób siedzi na czacie)
Więc obojętnie.
Tutaj masz bardziej jasną propozycję czatu.
Tutaj klikaj
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Doprowadzenie czatu gry do użytku.

Tylko, że przy włączonym DIO rozciąga ten chat na wszystkie światy
smiley_emoticons_biggrin.gif
A jak ostatnio zainstalowałem od nowa skrypt i nie wyłączyłem tej opcji (jak dla mnie jest zbędna), to i tak pokazywało 0 przez dłuższy czas.

Także skłaniam się do opcji, że taka zmiana i tak wiele nie wniesie...mając do dyspozycji choćby skype, ten chat w ogóle jest nam niepotrzebny w takiej formie, jaka jest do tej pory. Tutaj trzeba zacząć od gruntownych zmian i przebudowy całego chatu, a dopiero potem można wprowadzać takie kosmetyczne zmiany jak Twoja.
 

DeletedUser24898

Guest
Odp: Doprowadzenie czatu gry do użytku.

No właśnie, największym walorem propozycji jest jej prostota.
Mechanizmy takie już są gotowe dla wiadomości, raportów i forum.
Można by je małym nakładem pracy również zaimplementować w czacie.
Faktem jest że zgrani znający się gracze komunikują się za pomocą innych mediów,
jednak nie możemy zapominać o graczach początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z grą.
Moim zdaniem mały nakład pracy a efektu końcowego i tak nikt nie może na 100% przewidzieć.
Dlatego głosuję na TAK :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Doprowadzenie czatu gry do użytku.

Właśnie chodzi o to, że mając zainstalowany DIO-Tools taki licznik jest widoczny...więc nie trzeba wprowadzać propozycji w życie. W dodatku Diony trochę rozbudował ten chat jeszcze.

Także głosowałem na obojętnie, bo używać w takiej formie ten chat nie ma sensu, ale jak komuś ma to coś ułatwić, to dlaczego mam być na nie...
 
Do góry