dot. zmiany regulaminu

  • Rozpoczynający wątek Du bist mein Feind
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Chciałbym zapytać administrację i przy okazji zachęcić do dyskusji graczy na temat nowej zmiany w regulaminie.

Mowa o:
W każdej sytuacji, gdy gracze grają zgodnie z zasadami, ale wbrew zasadzie "fair-play", dając wyraźną przewagę nad innymi graczami, zastrzegamy sobie prawo do zablokowania tych kont i nałożenia na nie kary adekwatnej do wykroczenia.

Po trzykrotnym przeczytaniu tego krótkiego, acz niesamowicie skomplikowanego zdania od razu pojawiły się u mnie wątpliwości.
Czy zawiłość tego zapisu jest celowa, by przeciętni gracze nie wiedzieli o co w nim chodzi i nie kłócili się dostając bana? Przyznam, że nawet ja, student prawniczego kierunku, mam problemy z jednoznacznym rozszyfrowaniem tego przepisu.

Druga sprawa, która mnie poruszyła to to, że zmiana została ogłoszona po jej "cichym" wprowadzeniu, mało tego, bez wcześniejszego zapoznania jej z graczami oraz pytania o akceptację.

No i wracając do części merytorycznej, najważniejszej, czyli skutków, jakie może wywołać ten "niewinny" zapis.
Jeśli dobrze, choć pobieżnie, zrozumiałem jego sens, to administracja właśnie zastrzegła sobie prawo do rozdawania banów na prawo i lewo na zasadzie "widzimisię". Czymże jest gra "fair play"? Jak bardzo niesprecyzowanym jest to określenie...
Wychodzi na to, że nawet uczciwa gra, nie naruszająca żadnego punktu dotychczasowego regulaminu nie jest pewnikiem zabezpieczającym możliwość gry. Ten zapis pozwala doczepić się supportowi i wlepić bana, w chwili gdy ten nie ma żadnego argumentu, by to zrobić.
Morał jest przykry - nie warto być najlepszym, nie warto atakować słabszych, nie warto atakować całym sojuszem, bo ktoś może uznać to za złamanie zasad "fair play". Cichaczem została wprowadzona kolejna zmiana na rzecz biednych i ucieśnionych graczy, którym zdarzył się przykry wypadek i są przejmowani. Podobnym zagraniem było wprowadzenie nowego systemu podboju, pod etykietką "zbyt skomplikowanego starego systemu", by pomóc obrońcom i wprowadzając jeszcze bardziej skomplikowany i jeszcze trudniejszy - dla agresorów.


Mam nadzieję, że temat zostanie potraktowany poważnie przez support, temat nie zostanie zamknięty, a ja nie dostanę bana
 

DeletedUser

Guest
Sam zapis jest niedorzeczny. Jeżeli silniejszy nie będzie mógł atakować słabszych*, to jaki jest cel grania w Grepolis? Obserwowania, jak obrazki budynków zmieniają się w mieście? Czym jest fair-play, jeśli nie grą zgodnie z zasadami? Co oznacza "dawanie znacznej przewagi nad innymi graczami"?
Oczywiście mogę się mylić, dlatego też czekam na odpowiedź administracji.

* - słabszych, czyli po prostu gorszych. Nie bójmy się tego określenia, to tylko gra.
 

DeletedUser

Guest
To ja wnosze o przyznanie bana zgodnie z powyzsza zasada wszystkim posiadaczom premium :)
 

DeletedUser462

Guest
ABSURD.

Przepis zredagowany jest jakąś niezrozumiałą dla mnie polszczyzną (dając przewagę - chyba wykorzystując przewagę, ale nikt z nas nie jest od tego żeby tłumaczyć z polskiego na polskie).

Niezależnie od tego nowość znaczy dokładnie tyle: mamy prawo zerwać zawartą z graczem umowę kiedy tylko będziemy chcieli, choćby nawet gracz w żaden sposób nie łamał zasad gry.

Trzeba być jeleniem żeby w tej sytuacji inwestować w premium.

Mam nadzieję że administracja gry pójdzie po rozum do głowy i wycofa się z tego kuriozalnego zapisu. Bo komu ma on służyć?
 

DeletedUser

Guest
jeżeli były jakieś zmiany w regulaminie i nikt o tym nie powiedział graczom to jest dla mnie absurd.
Ale więcej nie będe pisał bo boję się bana,w końcu jestem Cykor:p
 

Robin65

Zespół Grepolis
Czyli przepraszam, że co? Co oznacza fair-play? Granie zgodnie z zasadami jest właśnie fair play. Pozwolę sobie na cytat z wikipedii
Jest wyrazem postawy reprezentowanej ........, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.
W świetle tej definicji bardzo poproszę o doprecyzowanie tego zapisu bo w tej chwili jest bez sensu. Chcecie chronić słabszych graczy to wprowadźcie jednoznaczne zasady, które tego zabraniają i pożegnajcie większość aktywnych użytkowników.
 

DeletedUser

Guest
Może chodziło o to, że mimo, iż gracz nie jest oszustem, to jednak jego wioska szybko przyrasta w punkty? Nie wiem... Dziwnie sprecyzowane zdanie. :)
 

DeletedUser462

Guest
Może chodziło o to, że mimo, iż gracz nie jest oszustem, to jednak jego wioska szybko przyrasta w punkty? Nie wiem... Dziwnie sprecyzowane zdanie. :)

A co to znaczy "szybko". Szybciej niż innym to jest już "za szybko"?.

Jeśli nie jest oszustem to chyba nigdy nie jest "za szybko".

Być może znam powód wprowadzenia tego przepisu. Obym się myliła. Czas pokaże.
 

DeletedUser

Guest
W sensie... Szybciej niż teoretycznie powinien, np. bez premium, przy założonych atakach na innych. :)

Możesz powiedzieć, o co chodzi.xD
 

DeletedUser

Guest
W każdej sytuacji, gdy gracze grają zgodnie z zasadami, ale wbrew zasadzie "fair-play", dając wyraźną przewagę nad innymi graczami, zastrzegamy sobie prawo do zablokowania tych kont i nałożenia na nie kary adekwatnej do wykroczenia.

Panowie i szanowne panie zachowajmy spokój. Tak sformułowane zdanie nic nam nie mówi, więc nie możemy wysuwać pochopnych wniosków.

mnie zastanawia użycie słowa "dając" bo ono psuje szyk zdania i sprawia że jest ono nielogiczne. Powiem szczerze że tak nielogicznej wypowiedzi czy sformułowania dawno nie słyszałem. może to miało być słowo "mając"?

Idźmy dalej. "fair-play" jeżeli tworzycie zapis w POLSKIEJ wersji gry, w regulaminie napisanym po POLSKU to używajcie POLSKICH słów, zrozumiałych dla POLSKICH graczy. Dobrze że mamy już tutaj definicję tego zwrotu, jako sportową i honorową grę, bez wykorzystania błędów sędziego, czyli np. bugów i błędów w grze, które wg. istniejącego regulaminu należy zgłaszać do suportu.

Proszę administrację o ustalenia dokładnie co ma oznaczać sformułowanie "znaczną". Na jakiej zasadzie będzie to obliczane? może istnieją jakieś tabele? może jakiś skomplikowany wzór matematyczny lub algorytm? a może decyduje wartość procentowa różnicy punktów? Proszę to sprecyzować.

Kolejna sprawa"zastrzegamy sobie prawo" czyli kto sobie zastrzega? Proszę to sprecyzować.

No i najciekawsze: "kara adekwatna do wykroczenia". Czyli gra zgodnie z zasadami gry jest wykroczeniem przeciw tym zasadom? Czy to nie jest paranoja?

Proszę sprecyzować za jakie wykroczenia jakie kary grożą.

Np.

Za atak na gracza który ma jedną wioskę mniej od nas ban na 7 dni.
Za atak we 2 graczy na jedna wioskę, ban globalny
itd,

Jeżeli mamy przestrzegać jakiś nowych zasad, które do tego mogą być w sprzeczności z innymi zasadami których musimy przestrzegać, to chcielibyśmy dokładnie je poznać aby odnaleźć się w tym gąszczu przepisów.

i dalszy ciąg mojego wywodu, co w przypadku jeżeli zaatakujemy kogoś a on dostanie pomoc do sojuszu i nasz atak się nie powiedzie? Obrońca powinien dostać bana bo gra nieczysto.

Jak ktoś chce bawić się w tworzenie regulaminów to powinien to przemyśleć!

I jeszcze pytanie na koniec: Czemu ma to służyć???:mad:
 

DeletedUser1094

Guest
A jaka kara za używanie kapitana, handlarza czy Dowódcy?
O skracaniu czasu budów już nie wspomnę

Kto ma bana ten ma władzę :D
Znaczy ma bany i może rozdawać :p
Zapis po prostu niedorzeczny.
 

DeletedUser462

Guest
Voltan z dużym zainteresowaniem przeczytałam Twoją wypowiedź. Wprawdzie mniej więcej w jej połowie zjeżył mi się mój długi włos na głowie, ale na szczęście w końcu dostrzegłam ironię.

Widzę że obydwoje zadaliśmy to samo pytanie - komu/czemu ma to służyć.

Przechodząc do meritum: skoro nikt z twórców nowelizacji regulaminu nie jest łaskaw wyjaśnić nam o co chodzi (a jak wszyscy wskazują sam zapis jest nielogiczny) to zwracam się z uprzejmą prośbą o wskazanie takiego podmiotu w InnoGames który będzie uprzejmy dokonać mi (nam) wykładni nowego przepisu.

Z góry dziękuję za informację.
 

DeletedUser5

Guest
Druga sprawa, która mnie poruszyła to to, że zmiana została ogłoszona po jej "cichym" wprowadzeniu, mało tego, bez wcześniejszego zapoznania jej z graczami oraz pytania o akceptację.
Zasady gry mogą zostać zmienione w każdym momencie bez pytania o zgodę graczy. Zmiana nie została ogłoszona po jej wprowadzeniu, lecz jeszcze przed.

Jeśli dobrze, choć pobieżnie, zrozumiałem jego sens, to administracja właśnie zastrzegła sobie prawo do rozdawania banów na prawo i lewo na zasadzie "widzimisię". Czymże jest gra "fair play"? Jak bardzo niesprecyzowanym jest to określenie...
Wychodzi na to, że nawet uczciwa gra, nie naruszająca żadnego punktu dotychczasowego regulaminu nie jest pewnikiem zabezpieczającym możliwość gry. Ten zapis pozwala doczepić się supportowi i wlepić bana, w chwili gdy ten nie ma żadnego argumentu, by to zrobić.
W tym zapisie chodzi np. o pushing, czyli masowe przesyłanie surowców, wojsk czy używania czarów od jednego gracza do drugiego. Zabronione jest więc prowadzenie konta, którego głównym celem jest wspieranie innych osób, a nie rzeczywista gra.

Proszę administrację o ustalenia dokładnie co ma oznaczać sformułowanie "znaczną". Na jakiej zasadzie będzie to obliczane? może istnieją jakieś tabele? może jakiś skomplikowany wzór matematyczny lub algorytm? a może decyduje wartość procentowa różnicy punktów? Proszę to sprecyzować.
Nie istnieje żaden wzór ani tabela. Jeśli ktoś kilka razy wyśle koledze surowce, to oczywiśnie nie ma się czego obawiać. Natomiast osoba, która przykładowo przez długi czas wspiera innego gracza, a sposób rozwijania jej miasta jest podporządkowany współpracy między kontami, może zostać ukarana.
Kolejna sprawa"zastrzegamy sobie prawo" czyli kto sobie zastrzega? Proszę to sprecyzować.
My, czyli administracja Grepolis.

Proszę sprecyzować za jakie wykroczenia jakie kary grożą.
Np.
Za atak na gracza który ma jedną wioskę mniej od nas ban na 7 dni.
Za atak we 2 graczy na jedna wioskę, ban globalny
itd,
Takie akcje nie są zabronione ani nieuczciwe, więc nie ma za nie żadnej kary.
I jeszcze pytanie na koniec: Czemu ma to służyć???:mad:
Jak już wyżej napisałam, ma to służyć otrzymywaniu nieuczciwych korzyści dzięki kontom innych osób. Może to w pewnym stopniu zostać porównane do multikonta, tyle że w przypadku pushingu konta należą do różnych osób, nie do jednego gracza.

A jaka kara za używanie kapitana, handlarza czy Dowódcy?
O skracaniu czasu budów już nie wspomnę

Kto ma bana ten ma władzę :D
Znaczy ma bany i może rozdawać :p
Zapis po prostu niedorzeczny.
Konto premium jest oczywiście dozwolone ;) Jestem pewna, że blokady nie będą nadawane "ot tak", lecz na podstawie silnych dowodów. Osoby grające uczciwie nie mają się czego obawiać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Alez komu chcialoby sie grac tylko po to zeby pushowac kogos innego?
To juz predzej multikonto ktorego nie da sie udowodnic (np ze sluzbowego laptopa zony z mobilnym netem sie nie da).
 

DeletedUser

Guest
czyli mam takie pytanie zaczełem grać dawno po starcie serwera i np; kolega wysyła mi cały czas surki rzuca czary wysyła defa i moge za to dostać bana?:eek:
 

DeletedUser5

Guest
Alez komu chcialoby sie grac tylko po to zeby pushowac kogos innego?
To juz predzej multikonto ktorego nie da sie udowodnic (np ze sluzbowego laptopa zony z mobilnym netem sie nie da).

Niektórym niestety się chce. Np. znajomy, który przestaje grać, mógłby przecież wchodzić kilka razy dziennie na konto i przesyłać graczowi surowce. W Plemionach niejednokrotnie spotkałam się z takimi sytuacjami.

czyli mam takie pytanie zaczełem grać dawno po starcie serwera i np; kolega wysyła mi cały czas surki rzuca czary wysyła defa i moge za to dostać bana?:eek:
Jeśli będzie robił to przykładowo codziennie przez miesiąc, to owszem, jest to zabronione. Oczywiście miesiąc to okres umowny; ten punkt regulaminu został dopiero wprowadzony i z czasem łatwiej będzie nam stwierdzać czy doszło do pushingu czy zwykłego wsparcia. Nie zależy to tylko od czasu, ale także i ilości przesłanego wojska czy surowców. Czym innym jest dwukrotne wysłanie 10 tysięcy surowców, czym innym jest przesyłanie regularnie nawet mniejszej ich ilości.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Niektórym niestety się chce. Np. znajomy, który przestaje grać, mógłby przecież wchodzić kilka razy dziennie na konto i przesyłać graczowi surowce. W Plemionach niejednokrotnie spotkałam się z takimi sytuacjami.

i to jest nie niesprawiedliwe?
nie to jest zwykła pomoc dla kolegi
 

DeletedUser

Guest
Jak to ??

Ja codziennie wysyłam ok 20k surowców do różnych miast i conajmniej połowę tego dostaję i tak samo kilkudziesięciu członków mojego sojuszu.
Czy to oznacza, że możemy oczekiwać bana zaraz, bo za dobrze ze sobą współpracujemy ?

Wydawało mi się, że ten limit określa poziom targowiska i ewentualny czas przesyłu surowców.
 
Status
Zamknięty.
Do góry