Dyplomacja II

To jak?

  • Niepotrzebnie założony temat

    Głosy: 0 0,0%
  • Wolę starom koncepcję

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam
Na początku proszę o przeczytanie całego posta zanim zagłosujecie i się wypowiecie.Jeśli wam się nie chce czytać to proszę zostawcie ten temat w spokoju.
Na forum niby jest podobny już temat ale nie wiem czy przeszedł i do tego chciałem zrobić ankietę czy moja wersja pomysłu (patrz niżej) nie była by lepsza.

Została by wprowadzona zakładka Dyplomacja (podoba jak w plemionach , ale będzie kilka dużych różnic w jej działaniu).
Sam początek jest bardzo podobny to tego z plemion,mianowicie założyciel by mógł nadać rangę(więcej info-obrazek) dzięki której mógłby zaproponować sojusz lub Pakt o nieagresję innemu sojuszowi,a także wojnę([dla graczy z poza plemion]zakładka mogłaby przypominać zaproszenia do sojuszu tzn. Wpisujemy nazwę sojuszu,potem wybieramy PON/Sojusz/Wojnę), a ten drugi sojusz musiałby się na to zgodzić.Jeśli chodzi o wojnę to nie wymagała by zgody 2 sojuszu(to rzecz oczywista).
Poniżej zamieszczam obrazek na którym widać obecny wygląd prawa Dyplomacja,
i w związku z tym mam również pytanie:
Co obecnie daję to prawo?
dyplomacja.jpg

II sprawa pasowało by też uaktualnić wiki grepolis.


Tu dam linka do starego tematu (nie mojego autorstwa):
Stary temat

Ps.Do wyrażenie jednej opinii posłużę się cytatem:
Co do dyplomacji to ja bym zmienił żeby było można dodać bez zgody drugiego. Bo nie zawsze bierze się sojusz dla normalnych stosunków a dla ogólnego widoku czyli zapoznania się gdzie jakie sojusze są wokół nas.
Dla takich osób by można wprowadzić dodatkową funkcję ale niech to już oni zaproponują, najlepiej w postaci nowej propozycji dodanej po wprowadzeniu tej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
1. dłużej sie nie dało? aż nei chce mi się czytać... następnym razem proponuję krótko i na temat:)

2. za duże te screeny (zwłaszcza pierwszy - wystarczyłoby okroić do 3 pierwszych członków)
 

DeletedUser

Guest
Bardzo dobry pomysł, dopracowany (jeden z nieiwelu posiadający scener) itd.

Jestem zdecydowanie "za"

PS. to pierwszy Twój pomysł który mi się spodobał :)
 

DeletedUser

Guest
Wolę starom koncepcję
a co to znaczy "starom"??

Pochwalę się, przeczytałam Twojego posta nawet 2 razy.

Sam początek jest bardzo podobny to tego z plemion,mianowicie założyciel by mógł nadać rangę(więcej info-obrazek) dzięki której mógłby zaproponować sojusz lub Pakt o nieagresję innemu sojuszowi,a także wojnę, a ten drugi sojusz musiałby się na to zgodzić. Jeśli chodzi o wojnę to nie wymagała by zgody 2 sojuszu(to rzecz oczywista).

Fajnie, że grasz w Plemiona, ale nie zakładaj że wszyscy w nie grają i będą wiedzieć o co Ci chodzi, zwłaszcza po tak chaotycznym opisie.

Chcesz dać Założycielowi możliwość nadawania rangi, dzięki której będzie on mógł podpisywać najróżniejsze Pakty oraz proponować wojny. Zakładasz jednocześnie, że sojusz któremu złoży się ofertę będzie musiał ją przyjąć, natomiast wojny akceptować nikt by na szczęście już nie musiał, bo byłoby to załatwiane z automatu.
Nie rozumiem po co Założyciel miałby nadawać rangę (nie wiem komu?), żeby móc podpisywać pakty. Nie rozumiem też w jakim celu tworzyć pakty, skoro sojusz przeciwny musiałby się na nie zgodzić, nawet jeśli by mu to nie leżało.
Z Twojego screena w zasadzie nic nie wynika... przepraszam, ale ja nic nie widzę :/

Gdybym nie czytała między wierszami, to bym tak właśnie zrozumiałą Twoje słowa. Do poprawy. Proponuję napisanie całego pomysłu od nowa.

Odpowiedź na Twoje pytanie:
W tej chwili chyba nic nie daje... Przypuszczam, że Dyplomacja zostanie rozbudowana w dalszych aktualizacjach gry, ale zaznaczam, że jest to moje przypuszczenie.
 

DeletedUser

Guest
1.Nie bardzo mam pojęcie jak napisać to jaśniej(może pomożesz?).
2.Screen jest tylko do pytania.
3.Mówisz że prawo do dyplomacji nie powinno być odzienie , ale pamiętaj że w niektórych sojuszach są osoby które zajmują się tylko tym, a jak tobie po prostu to nie potrzebne to nie nadasz nikomu tej rangi oprócz założycieli i liderów (bo oni i tak będą mieli to prawo jak będą liderami).
4.Zawsze jak mam fajny pomysł to zapominam jego części jak go pisze :/ (zaraz dopiszę innym kolorem), w przypadku gdy nie będziecie zadowoleni z poprawki to wrócimy do starej wersji.
5.Może inni nie będą rozumieć porównania z plemionami , ale główne chodzi o to aby administracja zrozumiała aby wprowadziła to poprawnie a przecież to ci sami twórcy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
plutonowy skoro są prawa na pewno pojawi się wszystko związane z dyplomacją. trzeba tylko poczekać na odpowiednią aktualizację.


Została by wprowadzona zakładka Dyplomacja (podoba jak w plemionach , ale będzie kilka dużych różnic w jej działaniu).
Sam początek jest bardzo podobny to tego z plemion,mianowicie założyciel by mógł nadać rangę(więcej info-obrazek) dzięki której mógłby zaproponować sojusz lub Pakt o nieagresję innemu sojuszowi,a także wojnę, a ten drugi sojusz musiałby się na to zgodzić.Jeśli chodzi o wojnę to nie wymagała by zgody 2 sojuszu(to rzecz oczywista).

domyślam się o co chodzi - nie ma co komplikować. czasem jest tak, że: mamy z 2 sojuszami sprzymierzenie i żeby je odróżniać jeden zaznaczamy jako pon a inny jako sprzymierzenie. więc umawiając się z obcym sojuszem na sprzymierzenie a proponując mu w zakładce pon możemy się spotkać z protestem ze strony przeciwnej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Do tego co mówisz dobra była by opcja aby koło zawartego Sojuszu , Pon wybrać kolor jakim będzie ono zaznaczone, powiedzmy że 3 odcienie 1 koloru (jak administracja chciała by zarobić to mogli by dodać ażeby za Złote monety wykupić więcej możliwych kolorów).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dodałbym też blokadę ataków na graczy z którymi mamy PON i Sojusz aby nikt przez pomyłkę nie wysłał ataku na taki sojusz
Mój głos na NIE. Uważam, że to beznadziejny pomysł...
Przykład:
masz farmę, którą często atakujesz; ta farma jakoś dowiaduje się z kim masz PoN, pisze do nich podanie, a że np. ma dużo punktów, to zostaje przyjęta. Wtedy Tobie blokuje się możliwość ataków i musisz pisać, żeby go wyrzucili, załóżmy, że zanim rekrutant/lider odczyta Twoją wiadomość, też może minąć trochę czasu, który farma poświęci na odbudowę wojsk, a który zarazem Ty stracisz, bo mógłbyś wtedy atakować.
Chyba logiczne, że skoro jesteś w sojuszu, to wiesz z kim masz pakty i nie atakujesz tych osób, po co jakieś blokady?
 

DeletedUser

Guest
Jestem jak najbardziej za. Pomysł ten przyda się w grze dla ułatwienia zachowania poszczególnych ustaleń dyplomatycznych. Nie widzę przeszód dla których propozycja dyplomacji miałaby nie zostać wprowadzona, a wręcz przeciwnie są same plusy tego pomysłu :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry