Dyplomacja

Podoba ci się ten pomysł?

  • Tak

    Głosy: 19 82,6%
  • Nie

    Głosy: 4 17,4%
  • Obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    23
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mam taki pomysł, żeby w nowej aktualizacji softu działała dyplomacja. Każdy sojusz miałby listę nie pisaną ręcznie, lecz generowaną przez serwer. W widoku innych sojuszy byłyby opcje, np. "Zaproponuj pakt o nieagresję" lub "Zaproponuj pakt wojenny", na co oczywiście drugi sojusz musiałby się zgodzić.

Co myślicie o tym pomyśle? Nie jest dopracowany, ale oceńcie ;)
 

DeletedUser

Guest
[...] W widoku innych sojuszy byłyby opcje, np. [...] "Zaproponuj pakt wojenny", na co oczywiście drugi sojusz musiałby się zgodzić

Myślę, że na pakt wojenny nie trzeba się zgadzać. Po prostu informujesz drugi sojusz, że wstępujecie na wojenną ścieżkę i albo załatwicie to dyplomatycznie albo wojna i tu nie ma wymogu zgody skoro jeden sojusz brnie dalej.
 

DeletedUser

Guest
Ale chodzi mi bardziej o pakt wojenny w sensie, że sojusze razem atakują inny sojusz, a nie siebie nawzajem. A tak w ogóle to fajny pomysł twój jest, brzmiałby "Wstąp na wojenną ścieżkę". :D
 

DeletedUser1608

Guest
Pomysł niezły ale chyba był już ruszany o ile się nie mylę. Powinno takie coś być do tego osobna zakładka po wejściu w sojusz. Często mamy jakieś sojusze, a nawet nikt o nich nie wie bo niema ich zapisanych lub są nieaktualne. Gdyby było wszystko widoczne i czytelne było by bardzo dobrze, do tego kolorki sztandarów na mapie świata :). Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest dobry ja bym jeszcze dodał, że po podpisaniu paktu zablokowane zostają ataki na sojuszników. Z własnego doświadczenia wiem, że czasami gracze atakują sprzymierzeńca, co powoduje rozwiązanie PON'a.
 

DeletedUser

Guest
@up i @up2: dobre pomysły, teraz tylko czekać aż się pojawią w grze ;)

A w razie paktu wojennego, automatycznie wróg drugiego sojuszu stałby się naszym wrogiem, ale to jest raczej słaby pomysł.
 

DeletedUser

Guest
Myślę, że to bardzo dobry pomysł....tylko co on da? :)
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest dobry ja bym jeszcze dodał, że po podpisaniu paktu zablokowane zostają ataki na sojuszników. Z własnego doświadczenia wiem, że czasami gracze atakują sprzymierzeńca, co powoduje rozwiązanie PON'a.

tego bym nie blokował
zawsze jest ciekawiej jak nie wiesz czy obok to rzeczywiście sojusznik
czy może zaraz cię trzepnie czy to celowo czy to przypadkowo ;-)

a i temat do zamknięcia
w wersji 1.19 wprowadzona zostanie dyplomacja
właśnie wgrywają na niemieckim serwerze
wprawdzie bez kolorowania ale już niedługo ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
no to szkoda, że bez kolorków bo to bardzo by pomogło w orientacji na mapie
 

DeletedUser

Guest
to bardzo dobrze, temat do zamknięcia jak napisał livius. a z kolorów ubolewał nie będę ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry