Dyskusja i pytania na temat zabaw offtopu

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser16342

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

cvxz1000;229175 -[B napisał:
Kradziej[/B] - osoba ta co noc może wysłać informację do Mistrza Gry o tym, komu danej nocy zje owsiankę. Celem złodzieja jest zjedzenie wszystkich owsianek.
- Klienci - ludzie zjadający owsiankę, których jedynym celem jest zjeść owsiankę i odgadnąć, kto jest kradziejem.
- Pogromca Kradziejstwa - Kieruję(Ty się kierujesz? Bo piszesz w 1. os. lp.)

Kradziej - interesujący neologizm, który używa się, gdy brakuje słowa złodziej... :)

Jestem na nie z powodu takiego, że kto by chciał grać w zabieranie owsianek, w ogóle gdzie tu akcja? Zabójstwo zmienione na kradzież owsianki? Fascynujące. Nie :)
Ale czekam na nowy Twój pomysł, może będzie ciekawszy :)
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Elastynko, role były w jakiś sposób losowane, czy sama je ustaliłaś?
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Kradziej - interesujący neologizm, który używa się, gdy brakuje słowa złodziej... :)

Jestem na nie z powodu takiego, że kto by chciał grać w zabieranie owsianek, w ogóle gdzie tu akcja? Zabójstwo zmienione na kradzież owsianki? Fascynujące. Nie :)
Ale czekam na nowy Twój pomysł, może będzie ciekawszy :)

Z ust mi to wyjąłeś. Ujemne punkty reputacji dla tych co niszczą nasz narodowy język!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

A ja tam używam słowa "kradziej", bo fajnie brzmi. Z tą różnicą, że ja go używam dla żartu :rolleyes:

Ale kolega młody jest, ma jeszcze czas, żeby się nauczyć języka ;)
 

DeletedUser16342

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Tutaj się zgodzę, z Michałem :D


Z ust mi to wyjąłeś. Ujemne punkty reputacji dla tych co niszczą nasz narodowy język!!!!!!!!!!!!!!!!
A plusy dla tych, co o tym mówią :p

Dzisiaj wyjeżdżam i wracam 2 sierpnia, życzę wam udanych wakacji na razie, później wracam. Chciałem walczyć o tytuł Spamera Miesiąca, ale już nie dam rady :D Spróbuję w sierpniu. Miłego wypoczynku :)
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Proszę Cię cvxz1000 i panuj nad emocjami.
To, że wygadałem Ci prawdę to nieznaczy, że możesz mnie hejtować reputacją w miejscach w których nie wiesz o co chodzi.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Temat trochę schodzi na nie ten tor, prosze pohamujcie się.

Role wybierałam sobie losowo, ale też patrzałam na frekwencję :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Mam lepszy pomysł:
Każdy czeka na swoje śniadanie, gdyż wstał z łóżka - to była owsianka. Najpyszniejsze co mogło być! Każdy na to czekał, stali w kolejce po jedzenie i uwielbiali to, gdyż przyzwyczaili się do smaku. Ale co to? Porcji dla Zeusa zabrakło! Tylko to mogła być, która lubi, ale to bardzo ludzi kradnąć owsianki!

Cel gry:
Klienci:
Waszym zadaniem jest odkrycie, kto zjada owsianki i musi poczuć gniew Zeusa!
Kradziej:
Nie może dać się zdemaskować. Musi umiejętnie się kamuflować i szybko zjadać owsianki klientów, którzy go podejrzewają. Cel zostanie osiągnięty, gdy zostanie w grze zbyt mała ilość osób by mogli ich przegłosować za dnia.

Zasady gry:

- Nie podajemy do publicznej informacji swoich ról, w przypadku gdy wyjdzie na jaw, że dana osoba oszukuje, zostaje wykluczona z gry.
- Najważniejsze jest by wczuć się w klimat rozgrywki, pisać tak, aby nie dać się zdemaskować.
- Ci, którym zjedzono owsianki idą zrozpaczeni do swojego pokoju i milczą już do końca. Aczkolwiek mogą śledzić temat z zapałem.
- Możecie wymyślać sobie, kim jesteście na co dzień i czym się zajmujecie oraz tworzyć różne zabawne sytuacje, historyjki, alibi, czy też rzucać oszczerstwa na innych, typu "widział/a jak on/ona kradnęli..." Niech to nie będzie bezsensowne wytykanie się palcami. Używajcie argumentów, nawet głupich, bez pokrycia, wyssanych z palca. Dajcie się ponieść wyobraźni i bawcie się dobrze!
-UWAGA! PISZEMY W TRZECIEJ OSOBIE!
- Po zakończeniu Zabawy Fabularnej zostanie ona złączona i opublikowana na GreTime's. Uczestnicy zapisujący się do zabawy zgadzają się na publikację. Dlatego tez ważnym jest, abyśmy pisali w trzeciej osobie!

Cała gra podzielona jest na dwie fazy. Fazę dnia i fazę nocy, które występują na przemian. Każda z nich trwa 12 godzin. Faza dnia zaczyna się o 10:00 rano i kończy o 22:00, natomiast faza nocy zaczyna się o 22:00, a kończy o 10:00. Jeśli ktoś nie zdąży zagłosować, lub wykonać swojej funkcji, to trudno, Mistrz nie będzie opóźniał gry, ze względu na jedną osobę, tzn., jeśli porywacz w nocy nie wyśle PM, nikt nie zginie. A jeśli, np. mieszkaniec w dzień nie weźmie udziału w głosowaniu, to przepadło. Jeśli dożyje, będzie mógł zagłosować następnego dnia.

Faza dnia:
- To szansa na oczyszczanie się z zarzutów poprzez konwersację. To pora na snucie domysłów i rzucanie oskarżeń.
- Imię JEDNEJ osoby, którą typujesz musisz napisać kolorem czerwonym i pogrubić. W innym wypadku twój głos się nie liczy.
- Dyskusja trwa do końca fazy dnia. Wtedy osoba, na którą oddano największą ilość głosów - musi odejść od kuchni, gdyż nie może zjeść spokojnie, bo klienci patrzą na niego złym wzrokiem. Jeśli jest remis, to o tym kto pójdzie do swego pokoju decyduje Mistrz Gry.
- Jeśli ktoś pójdzie do pokoju, Mistrz Gry nie zdradza jego tożsamości i również zapada noc.

Faza nocy:
- W nocy mieszkańcy śpią (nie toczą się rozmowy).
- Kradziej, Pogromca Kradziei, Oprawca, Łotrzyk - wykonują swoje akcje.
- Noc kończy się po upływie 12 godzin. Nastaje ranek. Mistrz Gry informuje o tym, czy ktoś musi iść do swojego pokoju.

Role:
- Kradziej - osoba ta co noc może wysłać informację do Mistrza Gry o tym, komu danej nocy zje owsiankę. Celem złodzieja jest zjedzenie wszystkich owsianek.
- Klienci - ludzie zjadający owsiankę, których jedynym celem jest zjeść owsiankę i odgadnąć, kto jest kradziejem.
- Pogromca Kradziejstwa - Kieruję się wyczuciem. W nocy typuje jedną z osób, której ukradnięcie owsianki przewiduje i wysyła tę informację w postaci pm do Mistrza Gry. Jeśli uda mu się odgadnąć, osoba wytypowana przez kradzieja nie ma zjedzonej owsianki.
- Oprawca - Każdej nocy może udzielić protekcji jednej osobie. Jeśli ta osoba zostanie wskazana przez Kradzieja, ratuje jej skradzioną owsiankę. Może również chronić samą/samego siebie.
- Łotrzyk - Wybiera jedną osobę, której bierze owsiankę, gdyby owsianka wpadła w niepowołane ręcę. Jeśli w wyniku głosowania dziennego osoba ta ma iść do pokoju, nie ginie, gdyż jemu Łotrzyk pomaga.

Uwaga!

Postacie posiadające dodatkowe umiejętności mogą korzystać z nich maksymalnie 3 razy (za wyjątkiem psychopaty, który używa swoich zdolności przez cały okres gry bez ograniczeń) w ciągu całej rozgrywki, używają swoich zdolności za pośrednictwem prywatnych wiadomości, kontaktując się z Mistrzem Gry(Elastynka)


Zapisy trwają do XX.XX.XXXX

Dobry pomysł?

Więc pomysł się nie nada?
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Niestety, raczej nie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

:( Moje serduszko jest zawiedzione
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Jak będziesz wymyślał propozycje na siłę, tylko po to, żeby dać jakąkolwiek propozycję, to z reguły będziesz spotykał się z podobnym odzewem. Pamiętaj, że najlepsze pomysły przychodzą same.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Wybierajcie- średniowiecze, starożytność czy współczesność? (na współczesność mam jeden miazga fabułę :rolleyes:)

PS. Widzieliście?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Ja jestem za średniowieczem. Rycerze, wojny i w ogóle.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

średniowiecze
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Współczesność. :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

średniowiecze :)
 

DeletedUser18501

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Zdecydowanie Średniowiecze
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Mamy czas, wymysle jakąś fajna fabułę... Księżniczkę już zostawmy, ale może... Nie powiem wam ha!
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja i pytania na temat zabaw fabularnych

Czy "Wybory Spamera Miesiąca - Lipiec 2013" nie powinny już być otwarte?
 
Do góry