Dyskusja na temat światów obfitości

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Już wkrótce do gry zostanie wprowadzony nowy typ serwerów - światy obfitości, w których pierwsze miasto gracza nie będzie mogło nigdy zostać pobite. Szczegóły na ten temat znajdziecie w wiki.

Zachęcam do dyskusji - co sądzicie o wprowadzeniu takiego świata do gry? Zwrócę uwagę na to, że jest to świat specjalny, na zasadzie Hiperborei czy dawnego Achillesa. Brak możliwości podboju pierwszego miasta nie zostanie wprowadzony na zwykłe serwery.
 
To będzie świat dla słupów, noobów i innych nieudaczników. Grepolis schodzi na psy, a wy jeszcze bardziej takimi pomysłami pogrążacie tą grę. Jak ktoś się boi ataków czy utraty miasta to niech pogra w simsy. To nie jest ruch w dobrym kierunku.
 

DeletedUser30713

Guest
Spoko dla nowych graczy, którzy chcą sobie pograć słupiąc jak na hiperborei. Blokuje to mega możliwości sojuszom, które nie weszły ekipą, a chcą budować cuda swiata, bo ciężko im będzie znaleźć dobre miejsce pod cudaki. Dominacja też na takim świecie nie wchodzi w grę. Można też zakropkować morza innym graczom, tak żeby nie mieli możliwości budowy cudów poprzez zapraszanie znajomych, czy robienie jakiś fejk kont. Moim zdaniem pomysł średni, gdyż bardzo łatwo można tutaj zepsuć taki świat i wystarczy do tego jedna osoba, której choć trochę będzie się chciało.
Co innego by było gdyby miasta początkowe były w jakiejś odległości od centrum i tamte wyspy byłyby do zapalikowania, wtedy nie byłoby miast niemożliwych do zdobycia w centrum. Spoko opcja na dominację mi się wydaję w tym wypadku i daje możliwość zrobienia pierwszego palika nie na skałkach, a na wyspie, także centrum i tak by się szybko zapełniło.
Mimo wszystko jest to propozycja co najwyżej dla nowych graczy. Wątpię, żeby szanujący się, doświadczony gracz chciałby na takim świecie zagrać.
 

DeletedUser31742

Guest
Ja bym dał tą opcje, ale na taki początek, czyli na około 20/30 dni a nie do końca gry XD oraz zgadzam się z ,,yavus", który powiedział, że ta gra schodzi na psy, najgorszym pomysłem jest ta blokada do ataków/wsparć +/- 10 sekund, kto to wymyślił??? Teraz to nie jest kwestia skilla a kwestia szczęścia w grze... żeby cokolwiek zgrać na "synchro", które jest raczej mało możliwe. :) Dzięki za to! (Oczywiście to ,,Dzięki za to!" to sarkazm... pisze to żebyście przypadkiem nie pomyśleli sobie, że to popieram)
 

DeletedUser30713

Guest
najgorszym pomysłem jest ta blokada do ataków/wsparć +/- 10 sekund, kto to wymyślił??? Teraz to nie jest kwestia skilla a kwestia szczęścia w grze... żeby cokolwiek zgrać na "synchro", które jest raczej mało możliwe. :) Dzięki za to! (Oczywiście to ,,Dzięki za to!" to sarkazm... pisze to żebyście przypadkiem nie pomyśleli sobie, że to popieram)

zgranie dobrego synchro z AT to jest właśnie skill
smiley_emoticons_saufen.gif
 

DeletedUser30582

Guest
Ja bym dał tą opcje, ale na taki początek, czyli na około 20/30 dni a nie do końca gry XD oraz zgadzam się z ,,yavus", który powiedział, że ta gra schodzi na psy, najgorszym pomysłem jest ta blokada do ataków/wsparć +/- 10 sekund, kto to wymyślił??? Teraz to nie jest kwestia skilla a kwestia szczęścia w grze... żeby cokolwiek zgrać na "synchro", które jest raczej mało możliwe. :) Dzięki za to! (Oczywiście to ,,Dzięki za to!" to sarkazm... pisze to żebyście przypadkiem nie pomyśleli sobie, że to popieram)

Rzeczywiście, wysłanie wojska bez at, to wyższy poziom "skilla", trzeba się przecież znać na zegarku i zrobić doktorat z naciskania myszki.
At jest od początku tej gry, więc jedyna konkluzja to, że jesteś nowym graczem.
Ciekawe czy jak twój przeciwnik obroniłby się bez at, to pisałbyś że oszukiwał, bo przeciez "skill" trafiania posiadają tylko wybitni.
 

DeletedUser17617

Guest
To będzie świat dla słupów, noobów i innych nieudaczników. Grepolis schodzi na psy, a wy jeszcze bardziej takimi pomysłami pogrążacie tą grę. Jak ktoś się boi ataków czy utraty miasta to niech pogra w simsy. To nie jest ruch w dobrym kierunku.

To bedzie swiat specjalny, swiat dla ludzi, ktorzy maja w czterech literach nocne pobudki, poranne wstawanie i ciagle czuwanie nad przegladarkowa bzdura, a mimo to maja ochote rozbudowac miasteczko, moze i wiecej miesteczek i w ten sposob oderwac sie na chwile od pracy, rodziny, nauki etc.
Bedzie to swiat dla ludzi, ktorzy posiadajac napiety grafik dnia nie maja czasu ani ochoty blyskawicznie reagowac na brzeczenie jakiejs gierki.
Nie bardzo rozumiem, co ma strach do rzeczy. Osobiscie nie znam osoby, ktora balaby sie brzekniec w telefonie lub przegladarce. Dopuszczam jednak mysl, ze ktos z powaznymi prpblemami psychicznymi moglby strach odczuwac tam gdzie wiekszosc wzrusza ramionami lub bawi sie.
Suma sumarum, roznorodnosc opcji do wyboru nikomu nie zaszkodzi.
 
fajna rzecz
powinny być dostępne logowania na wszystkie morza do wyboru, mogli by ludzie urządzać małe mecze 1 vs 1, albo 6 vs 6, na określony przez siebie czas
ale te 20% to za mało a do tego jak na razie mało precyzyjnie podane, powinno być tak z 50 ( jak np w grze desertoperations chyba tak było )
cytat z naszej wiki:
Przykładowo: Jeżeli gracz ma 1000 punktów, nie może atakować gracza, który ma mniej niż 800 punktów. Nie może również atakować gracza, który ma więcej niż 1200 punktów.
gracz 1000 nie może atakować gracza 1200 bo ma 20%
ale gracz 1200 może atakować gracza 1000 bo ma 16,67 %

a jeżeli zostaniemy przy tych 20-u procentach powinno to być napisane tak:
gracz nie może atakować graczy większych o 25% oraz mniejszych o 20%
np gracz 1000 nie może atakować gracza który ma poniżej 800 ani gracza który ma powyżej 1250
wtedy dla gracza 1250 gracz 1000 jest mniejszy o 20%
sory że nie wszyscy nadążają i łapią różnicę między procentami naliczanymi w górę i w dół oraz nie łapią różnicy między pojęciami procentów i punktów procentów
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5

Guest
Spoko dla nowych graczy, którzy chcą sobie pograć słupiąc jak na hiperborei. Blokuje to mega możliwości sojuszom, które nie weszły ekipą, a chcą budować cuda swiata, bo ciężko im będzie znaleźć dobre miejsce pod cudaki. Dominacja też na takim świecie nie wchodzi w grę. Można też zakropkować morza innym graczom, tak żeby nie mieli możliwości budowy cudów poprzez zapraszanie znajomych, czy robienie jakiś fejk kont. Moim zdaniem pomysł średni, gdyż bardzo łatwo można tutaj zepsuć taki świat i wystarczy do tego jedna osoba, której choć trochę będzie się chciało.
Co innego by było gdyby miasta początkowe były w jakiejś odległości od centrum i tamte wyspy byłyby do zapalikowania, wtedy nie byłoby miast niemożliwych do zdobycia w centrum. Spoko opcja na dominację mi się wydaję w tym wypadku i daje możliwość zrobienia pierwszego palika nie na skałkach, a na wyspie, także centrum i tak by się szybko zapełniło.
Mimo wszystko jest to propozycja co najwyżej dla nowych graczy. Wątpię, żeby szanujący się, doświadczony gracz chciałby na takim świecie zagrać.

Na ten moment nie ma planów wprowadzenia na tym świecie zakończenia rozgrywki, ani dominacji ani cudów.
 

DeletedUser31663

Guest
Kiedy zrobicie świat, w którym zamiast okrętów będziemy mogli budować statki kosmiczne, a zamiast procarzy będziemy atakować klonami rodem z Star Wars? :D

Lepsze byłby te białe gwiadzy czy to to było, co by niszczyły miasto do zera i zostawałby jedynie miejsce na palik :D
 

DeletedUser31794

Guest
Witam,
jako przedstawiciel najpotężniejszych sojuszy: Legionu Ateńskiego, Kroniki oraz Kasyna, pytam:
Kiedy startuje świat z nowymi zasadami (świat obfitości)?

Jeszcze tylko tutaj nie wygraliśmy więc mimo braku zakończenia, tutaj również chcemy tego dokonać.
Z poważaniem,
xxx
 

DeletedUser3480

Guest
Witam,
jako przedstawiciel najpotężniejszych sojuszy: Legionu Ateńskiego, Kroniki oraz Kasyna, pytam:
Kiedy startuje świat z nowymi zasadami (świat obfitości)?

Jeszcze tylko tutaj nie wygraliśmy więc mimo braku zakończenia, tutaj również chcemy tego dokonać.
Z poważaniem,
xxx
no co Ty powiadasz :)
To ja jeszcze tego nie wiem a już na forum piszą :)

pozdrawiam mojego idolabłazna :)
 

DeletedUser31794

Guest
Manfredzie, niepotrzebnie wyszedłeś z naszej "fesbukowej" grupy starych wyjadaczy.
Byłbyś na bieżąco...
 

DeletedUser31794

Guest
Czy szanowny suport odpowie na moje pytanie?
"Kiedy startuje świat z nowymi zasadami (świat obfitości)?"
 

DeletedUser29238

Guest
Przed startem świata ukaże się stosowne ogłoszenie na forum wraz z datą startu. Obecnie świat jest testowany.
 
Do góry