Dyskusja na temat aktualizacji gry.

z tym każdym to bym nie przesadzał ;) raz na jakiś czas trzeba ... a w szczególności jak coś nie działa ...

dorocia

Zespół Grepolis
Tu się z Panią zgadzam, fatalni informatycy byli zatrudnieni i tragiczne jest to grepo napisane, ze po każdej aktualizacji się psuje i trzeba czyścić pamięć podręczną.
A może chodzi o rejestry i inne dane zachowane w przeglądarce, które zaburzają poprawne jej (przeglądarki) działanie?
Ja się nie znam, nigdy nie twierdziłam, że tak jest, ale jak "polatam" po stronach i przeglądarka/wyszukiwarka zwalnia tylko czyszczenie pamięci podręcznej pomaga.

w pracy na pc po aktualizacji wszystko śmigało natomiast na pc w domu dziwne historię się wydarzyły? i czemu tak że na jednym ok na drugim nie?
Może w pracy komputer ma automatyczne czyszczenie pamięci przeglądarki po każdym zakończeniu pracy? Może w pracy gra Pan jednak mniej niż w domu - wiadomo, pracodawcy nie lubią gdy pracownicy wykorzystują służbowe narzędzia w prywatnych celach ;)

dorocia

Zespół Grepolis
z tym każdym to bym nie przesadzał ;) raz na jakiś czas trzeba ... a w szczególności jak coś nie działa ...
Wszystko zależy od intensywności korzystania z przeglądarki/wyszukiwarki. Jedni nie czyszczą wcale przez długi czas bo nie muszą, inni czyszczą codziennie bo tak lubią bądź muszą dla zachowania płynności działania. Jednak po aktualizacji, która jest co 2 tygodnie, poświęcenie kilku minut na poprawę działania chyba nie jest zbyt wielkim obciążeniem. A pozwala uniknąć wielu niespodzianek.

A może chodzi o rejestry i inne dane zachowane w przeglądarce, które zaburzają poprawne jej (przeglądarki) działanie?
Ja się nie znam, nigdy nie twierdziłam, że tak jest, ale jak "polatam" po stronach i przeglądarka/wyszukiwarka zwalnia tylko czyszczenie pamięci podręcznej pomaga.

Może w pracy komputer ma automatyczne czyszczenie pamięci przeglądarki po każdym zakończeniu pracy? Może w pracy gra Pan jednak mniej niż w domu - wiadomo, pracodawcy nie lubią gdy pracownicy wykorzystują służbowe narzędzia w prywatnych celach ;)
No nie jest tak jak Pani piszę :)
Komputer w pracy budowałem sam taki jaki chciałem do pracy :) tak więc wszystko co jest na nim zainstalowane instalowałem osobiście.

Już komuna dawno się skończyła i nie każdy ma tak rygorystyczną pracę i pracodawcę terrorystę :p

dorocia

Zespół Grepolis
Rozumiem, że w pracy gra Pan cały czas w Grepolis.
Co ma do tego komuna to nie jestem w stanie pojąć. Pracowałam u Niemca i komputery/sieć miały blokadę na wyjścia zewnętrzne.

Rozumiem, że w pracy gra Pan cały czas w Grepolis.
Co ma do tego komuna to nie jestem w stanie pojąć. Pracowałam u Niemca i komputery/sieć miały blokadę na wyjścia zewnętrzne.
Dokładnie tak :)
" z niewolnika nigdy nie będzie dobrego pracownika" Nie chce się zagłębiać w szczegóły ale mój pracodawca ma luźne podejście i nie ważne czy coś zrobię w 1 h czy 8 praca ma być wykonana. Jestem technikiem serwisu i siedzę 90% czasu przy pc i reklamacje mają się zgadzać.
A z tą komuną to miałem na myśli to że już chyba odchodzi się od systemu pracy gdzie 8 h od deski do deski 15 min przerwy i za wyjęcie tel w pracy jakieś kary czy nagany lub innego rodzaju rozwiązania. Trochę poszło do przodu i to wszystko :pMimo wszystko odeszliśmy znacząco od tematu :p

dorocia

Zespół Grepolis
To wracajmy do tematu zasadniczego :)

Czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki pozwala usunąć ewentualne "zawirowania" i powinno być wykonywane częściej niż raz w roku.
Zalecamy po każdej aktualizacji gry, na pewno nie zaszkodzi a może pomóc w wielu przypadkach.

Gratuję grepolis, że po tylu latach dziwnych aktualizacji albo niepotrzebnych. Zrobili coś co jest fajne. Już mi się podoba. Może ograniczy to ludzi grających na botach :) Chociaż w to wątpię. Mimo wszystko pomysł 10/10

Po co komu informacja który bóg jest czczony w mieście? Przynajmniej do tej pory wymagało to jako tako sprawdzania a teraz wszytsko na tacy wyłożone. Może do szpiega dodamy informację kiedy ostatnio logował się gracz, żeby już nie było żadnych tajemnic? xd
No i wariat ile mitycznych defensywnych bylo w obiegu na starym systemie ? I tak większość noobkow to na ptusku jedzie jak zapali sie żółty do dopiero ma jaja atakować xd
A po co to komu?!to zabieg inno zeby wiecej mitycznych defensywnych bylo w obiegu

Ostatnia edycja:
Milczuch ale w jakim celu ma być w obiegu więcej defensywnych mitycznych skoro ludzie i tak wolą latajki rekrutować do odbijania. Defensywne mityczne to nawet często można spotkać w ataku z kolonem tzw wojo pod cofke.