Dyskusja na temat aktualizacji gry.

DeletedUser11944

Guest
  • Aktualizacja ta zawiera mniej pozycji niż zwykle. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jesteśmy w trakcie pracy nad ekscytującą funkcją oraz innymi ulepszeniami, które nie są jeszcze widoczne dla Graczy.
Szykuje sie ekscytujaca funkcja oraz inne ulepszenia. Normalnie nie moge sie doczekac, taki jestem tym podekscytowany.
 

DeletedUser30644

Guest
Po prostu widząc że dodaliście cudowną opcję przechodzenia z portu i koszar do akademii... A macie gdzieś to, że na iOSie nie ma mowy o skutecznym powiadomieniu o nadchodzącym ataku moje zwieracze oszalały z radości :D i os...em dywan :D

Ja nie mam problemów żadnych, może masz niezaktualizowany system?
 

DeletedUser32327

Guest
Pierwszy raz się tutaj wypowiem ale czuję że po raz ostatni.
Jestem początkującym graczem Grepo. Trafiłem tutaj niesiony chęcią odmiany. Do tej pory grałem w inną grę Innogames tzn "Plemiona"
Siłą rzeczy porównuję te dwa produkty.
Krótko o wrażeniach. Jest miło nowi ludzie nowe rzeczy do opanowania i o to mi chodziło. Grepolis jest ładniejsze graficznie ale na tym kończą się pozytywy.
Najwłaściwszym słowem które opisuje wrażenia jest to że gra jest absurdalnie nieprzyjazna pełna różnych bezsensowności. Pewnie bym długo musiał tutaj wymieniać je po kolei i szczerze po prostu mi się nie chce. O kilku wspomnę.
1. Brak możliwości zmienienia kolejkowania zarówno budowy jak i rekrutacji. By wykasować rekrutację z drugiego slota muszę zlikwidować kolejno kolejkę w slotach 7, 6, 5 , 4, i 3
2. Brak skrótów klawiszowych typu "A" "D" pozwalających przeskok do następnego miasta w kolejce
3. Błędna aktualizacja stanu wojsk ... Tzn zbyt często trzeba wchodzić w koszary lub port by ilość wojsk się zgadzała w prawym panelu.
4. Personalizacja mapy na poziomie średniowiecznym
5. Prymitywna organizacja miast w grupach. Masowa rekrutacja to chyba działa tylko w teorii
Coś takiego jak współdzielenie notatek lub komend to magia nie do ogarnięcia dla moich nowych przyjaciół a by się przydało
Gra działa wolno. Przywykłem do tego że korzystam w wielu kart w których dane są aktualizowane niezależnie. Tzn w jednej karcie rekrutuję w następnej mam otwarte forum w kolejnej jakiś event. Tutaj się tego nie da zrobić a nawet jakby się dało to gra by po prostu stanęła.
Coś takiego jak grupy dynamiczne to tutaj jest chyba nieosiągalną perspektywą
Cóż z tego że gra ładnie wygląda jak jest tylko pięknie pomalowanym najlepszym kosmicznej technologii lakierem maluchem 126p a w innym miejscu innogames zrobiła brzydko pomalowanego ale Bugatti Veirona.
Może po prostu zróbcie w swoich programistycznych teamach jakieś zmiany bo wiem że te gloryfikowane przeze mnie "Plemiona" też były pełne braków i głupot jednak obserwowałem jak gra się rozwijała i stawała się z każdym rokiem coraz przyjaźniejsza
Mam nadzieję że to była konstruktywna krytyka
 

DeletedUser11944

Guest
Czy informacje o aktualizacji 2.182 sa prawdziwe?
Chodzi o ten fragment:

[Z propozycji graczy] Zmniejszony zostanie obszar brany pod uwagę przy wyznaczaniu wysp dominacyjnych. Zgodnie z tą zmianą, wysp dominacyjnych będzie mniej i usytuowane będą bardziej w centrum.
Zmiana ta dotyczyć będzie światów, które nie zostały jeszcze otwarte.

Bo na angielskim forum jest juz zupelnie inaczej:

Following player feedback, we will make the area valid for Domination smaller. As a result of this change, once the Domination era starts, there will be less islands valid for Domination and there will be more focus on the center of the world.
This change will only affect worlds which did not reach the Domination era yet.
https://en.forum.grepolis.com/index.php?threads/update-to-version-2-182.62116/
 

DeletedUser11944

Guest
Zmienianie zasad w trakcie zaawansowanej rozgrywki to kpina z ludzi, ktorzy podobno graja w strategiczna gre. Nie dosc, ze reguly nigdy nie byly do konca wyjasnione, to jeszcze robi sie teraz to. Podjete do tej pory dzialania sojuszy, aby ulatwic sobie wygrana okazuja sie bezsensowne po tej aktualizacji, bo raczej utrudniaja granie o najwyzsze cele. Kilka miesiecy pracy ludzi idzie do kosza. Moze po nastepnej aktualizacji dowiemy sie, ze jednak bedzie era cudow? Czy ktos odpowiadajacy za aktualizacje w ogole mysli? Coraz gorzej sie dzieje z grepolis, mi wlasnie wybito granie z glowy, bo nie ma sensu tracic czasu na cos gdzie nie mozna niczego byc pewnym i element planowania jest zabijany.
 

DeletedUser11944

Guest
A informacji o tym na jakiej zasadzie wyznaczane sa wyspy dominacyjne, oczywiscie pewnie sie nie doczekamy...
 

Adzi90

Zespół Grepolis
Pierwszy raz się tutaj wypowiem ale czuję że po raz ostatni.
Jestem początkującym graczem Grepo. Trafiłem tutaj niesiony chęcią odmiany. Do tej pory grałem w inną grę Innogames tzn "Plemiona"
Siłą rzeczy porównuję te dwa produkty.
Krótko o wrażeniach. Jest miło nowi ludzie nowe rzeczy do opanowania i o to mi chodziło. Grepolis jest ładniejsze graficznie ale na tym kończą się pozytywy.
Najwłaściwszym słowem które opisuje wrażenia jest to że gra jest absurdalnie nieprzyjazna pełna różnych bezsensowności. Pewnie bym długo musiał tutaj wymieniać je po kolei i szczerze po prostu mi się nie chce. O kilku wspomnę.
1. Brak możliwości zmienienia kolejkowania zarówno budowy jak i rekrutacji. By wykasować rekrutację z drugiego slota muszę zlikwidować kolejno kolejkę w slotach 7, 6, 5 , 4, i 3
2. Brak skrótów klawiszowych typu "A" "D" pozwalających przeskok do następnego miasta w kolejce
3. Błędna aktualizacja stanu wojsk ... Tzn zbyt często trzeba wchodzić w koszary lub port by ilość wojsk się zgadzała w prawym panelu.
4. Personalizacja mapy na poziomie średniowiecznym
5. Prymitywna organizacja miast w grupach. Masowa rekrutacja to chyba działa tylko w teorii
Coś takiego jak współdzielenie notatek lub komend to magia nie do ogarnięcia dla moich nowych przyjaciół a by się przydało
Gra działa wolno. Przywykłem do tego że korzystam w wielu kart w których dane są aktualizowane niezależnie. Tzn w jednej karcie rekrutuję w następnej mam otwarte forum w kolejnej jakiś event. Tutaj się tego nie da zrobić a nawet jakby się dało to gra by po prostu stanęła.
Coś takiego jak grupy dynamiczne to tutaj jest chyba nieosiągalną perspektywą
Cóż z tego że gra ładnie wygląda jak jest tylko pięknie pomalowanym najlepszym kosmicznej technologii lakierem maluchem 126p a w innym miejscu innogames zrobiła brzydko pomalowanego ale Bugatti Veirona.
Może po prostu zróbcie w swoich programistycznych teamach jakieś zmiany bo wiem że te gloryfikowane przeze mnie "Plemiona" też były pełne braków i głupot jednak obserwowałem jak gra się rozwijała i stawała się z każdym rokiem coraz przyjaźniejsza
Mam nadzieję że to była konstruktywna krytyka


Dużo tego zostało napisane, kilka trafnych uwag zostało wypowiedzianych. Dla mnie osobiście fajny pomysł gdyby można było modyfikować i usuwać kolejkę rekrutacji/budowy. Mianowicie można na klawiaturze zmieniać miasto nie używają myszki. Niestety problem z wyświetlaniem obecnych jednostek nadal czesto występuje gdy prowadzimy rekrutację. Moją opinią nie dodawałbym nic do mapy i może wyglądać nawet na poziom średniowiecza, dodawanie kolejnych bajerów do gry może nie wyjść na plus grywalnie a tylko wizualnie. Ważne aby gra płynnie śmigała bez zbędnego zawieszania. Co do grupowania miast to osobiście nie narzekam. Jest bardzo prosto zrobione i rekrutacja tam również dobrze wychodzi. Co prawda współdzielenie notatnika nie wiem czy byłoby dobrym pomysłem. Ja raczej traktuje notatnik jako własny brudnopis.Jeśli mam ciekawy plan wtedy korzystam z forum sojuszu i dzielę się opinia z innymi. Współdzielenie komend ? Jeśli mówimy o ruchach wojsk to jest to możliwe dzięki planerowi ataków.
 

DeletedUser32327

Guest
Adzi
Sorry. Pisząc o personalizacji mapy nie mam na myśli dodawanie jakichkolwiek bajerów. Chodzi mi wyłącznie o rozszerzenie możliwości a czy ktoś będzie chciał z tych możliwości korzystać to już jest indywidualna sprawa. Po prostym najechaniu kursorem można zobaczyć w grepolis widzimy natychmiast tylko nawę gracza, nazwę jego sojuszu i wartość punktową. W plemionach mogę zdecydować że mogę być wyświetlone pod spodem w "dymku" takie informacje jak
REZ9mMi.png

ktoś może z tego korzystać albo nie w każdym razie jest wybór.
Ktoś może napisać że większość tego jest jak się kliknie myszą tylko że to tu wolno działa. Wyobraź sobie teraz że ogarniasz teren to musisz wejść w każde miasto aby dowiedzieć się czegoś więcej. Tymczasem tutaj tylko błądzisz myszą a informację pojawiają się w ułamku sekundy i w ułamku sekundy jesteś już na innym mieście.
I teraz nie miałem na myśli udostępniania swojego notatnika. Zwróć uwagę na pozycję na screenie "Pokaż notatnik wioski" To jest krótka notatka lub długa zależy kto co chce tam wpisać. Przykładowo mogę tam wpisać np "miasto z 1000 katapult" Przy mieście pojawia się dymek a pod spodem w/w opis. I teraz ten sam dymek z tym samym opisem widzi na mapie grupa ludzi która jest zdefiniowana przeze mnie powiedzmy Rada czy jakaś grupa dowódców lub cały sojusz. Nie trzeba wtedy w sojuszu produkować jakiś baz danych gdzie przeciwnik co ma bo to się robi automatycznie.
To samo mogę powiedzieć o pozycji "Pokaż komendy"
Na grepolis odbywa się to tak że ktoś wkleja na forum lub wysyła w wiadomości podgląd np 10 ataków. Tylko po co skoro nic nie trzeba wysyłać jeżeli mogę widzieć kiedy wchodzą ataki kolegi od razu na mapie gdy udostępnił mi komendy.
Takich nieprzyjazne rzeczy można mnożyć. Sprowadza się to do tego że Ci Nazwijmy ich Radni mają od cholery roboty i męczą się robiąc jakieś bazy danych na forum notorycznie moderowanej tylko wyłącznie dlatego że programiści grepolis nie chcą się lepiej postarać.
Podkreślam jeszcze raz że dawniej tego na "Plemionach" nie było a udogodnienia te pojawiły się wraz z latami gry ale już kilka lat temu. Zostały wywalczone przez aktywny udział graczy w określaniu swoich oczekiwań. Nie wiem ...Może po prostu środowisko graczy plemion jest bardziej zwarte
 

Adzi90

Zespół Grepolis
Nigdy nie grałem w Plemiona więc nie wiem jakie mają mozliwosci. Z tego co wiem niektóre skrypty posiadaja tez pewne udogodnienia i może tam szybciej doczekamy się którejś z propozycji jakie wymieniłeś.
 

DeletedUser15806

Guest
Halo. Na Ipadzie polowa funkcji nie dziala po tej super aktualizacji dzisiaj. Support raczy przekazac to wyzej.
 

DeletedUser15806

Guest
Zrobi ktos cos z tym. Nie da sie przejsc z miasta do miasta uzywajac strzalek kierunkowych, ani wybierajac z listy, nie otwiera sie podglad polecen przy kliknieciu na mieczyki. To sa podstawy, bez tego nie da sie grac.
 
Do góry