Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

- Poprawiono sposób sumowania bonusów celem wyeliminowania niesprawiedliwych sytuacji, w których gracze mogli zbyt szybko zrekrutować wojsko. Teraz są mnożone, a nie dodawane. Formuła: czas budowy * [1 * bonus_1 * bonus_2 * ... * bonus_n]); kolejna rzecz zepsuta. do tych co tak narzekali ze to nie uczciwe!! trzeba było uzbierac sobie odpowiednie czary a nie marudzic ze cos jest dla cb nie uczciwe. te poprawki [ciach] co raz bardziej az sie odechciewa grać im wiecej poprawek tym gorzej

Usunięcie wulgaryzmów
Kakardinho
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14968

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Poprawiono sposób sumowania bonusów celem wyeliminowania niesprawiedliwych sytuacji, w których gracze mogli zbyt szybko zrekrutować wojsko. Teraz są mnożone, a nie dodawane.

Skoro korzystanie z bonusów jest niesprawiedliwe i "władze" grepo uznały, że zbyt szybka rekrutacja jest nie w porządku to kolejnym sensownym krokiem powinno być zlikwidowanie opcji skracania za złoto:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Te połączenie wszystkich bonusów, czyli (w przypadku jednostek lądowych) przyrost liczby mieszkańców + przyspieszona rekrutacja z misji wyspowych i Błogosławieństwo Szkolenia Tyche powodowało zaburzenie (nie jakieś dramatyczne ale jednak) zmysłu strategicznego w grze. Przykładowo sojusz miał jedno miasto na wyspie, gdzie wszystkie pozostałe były w rękach wroga i przy dobrym dograniu surowców był w stanie regularnie czyścić wszystkie miasta do zera. Mi samemu zdarzyło się w ciągu jednego dnia przy pomocy jednego miasta wykosić bunkierek przeciwnika pod naszym cudem z ponad 3k birem - co oczywiście było dla mnie korzystne ale obiektywnie patrząc było to mało sprawiedliwe.

Przynajmniej dla mnie grepo jest jednak pewnym ciągiem przedsięwzięć, które trzeba zrobić by wygrać - krok po kroku budując swoją pozycję i im mniej będzie możliwych akcji "na hura" tym lepiej. To nie jest RTS (Starcraft) - każda zmiana, która będzie zmuszała nas wszystkich do bardziej taktycznej gry jest na plus:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

No i już niedługo herosi będą
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Testowałem je przez jakiś czas i herosi mi się podobają. Jest to zmiana, która nie zrewolucjonizuje grepo ale doda z pewnością sporo możliwości działania.
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Testowałem je przez jakiś czas i herosi mi się podobają. Jest to zmiana, która nie zrewolucjonizuje grepo ale doda z pewnością sporo możliwości działania.
oczywiście doda pieniążków właścicielom INNO a graczom odejmie z kieszeni ....
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Oczywiście można wszystko sprowadzać do jednego i powtarzać jak mantrę. Można też spojrzeć bardziej na zmiany, które dodadzą dodatkowe możliwości taktyczne.
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Oczywiście można wszystko sprowadzać do jednego i powtarzać jak mantrę. Można też spojrzeć bardziej na zmiany, które dodadzą dodatkowe możliwości taktyczne.


I tu się zgadzam. Prawie każda aktualizacja coś fajnego dodaje, coś co urozmaica grę, umila ją itp. Gra idzie w dobrym kierunku, brawo! :)
 

DeletedUser19386

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Co z tą numeracją mórz, czy jest ona dla osób które mają problemy ze wzrokiem? Niestety wygląd znacznie ucierpiał przez te wielkie cyfry, czy nie można tego zmniejszyć, przynajmniej o połowę lub nawet 60-70%? Mam rozdzielczość 1920x1080 i teraz mam numery dwa razy większe niż miasto na mapie, totalnie rozpraszają wzrok ... :).

Może warto dodać w ustawieniach w dziale "Mapa" opcję wyłączenia tego?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Jest odpowiedź na to w dziale pytania.
To opcja Potuska.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

@aktualizacja

Jeżeli gracz wspiera inną osobę jednostkami z kilku swoich miast, w wypadku ataku otrzyma on jeden połączony raport zamiast kilku.
W końcu zostanie to wprowadzone :) super, przy rozbudowanej rozgrywce dostaje się po 30 raportów z jednego ataku - bedzie przejrzyściej a i napewno serwer na tym nie ucierpi :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

najlepsza sprawa :)
ale myślę że Grepolis i tak staje się grą w której aby wygrać trzeba mieć więcej w portfelu niż w głowie.

Największy minus to taki ze nigdy nikt nie doczeka się swiata bez premium itp bo było by to nie opłacalne,a taki swiat spodobał by się duzej liczbie graczy,każdy miałby możliwość bycia w Topce,a nie tylko ci co wydają po kilka tysięcy monet... dla INNO jednak taka sprawa to by było jedynie strata czasu i pieniędzy wiec nie ma nawet co na to liczyć,ale myślę iż można było by chociaż ustopniować to co się tu dzieje...zamiast wyrównywania rozrywki gra staje się jeszcze bardziej nie sprawiedliwa...
Ja na Rho grałem z wszystkich sił ale i tak nie miałem co marzyć o Topce,chociaż w Wojownikach byłem przed dużo ilosćią złotników...
Myślę że chociaż jeden śiat mógłby taki powstać,wycofanie całkowite premium jest nie możliwe,ale wycofanie wszystkiego poza Zarządcą,Kapitanem,Arcykapłanką,Dowódcą i Handlarzem , to mogło by w miarę wyrównać Grę,chociaż bez tego było by nawet lepiej.

Taki chociaż jeden świat ujawnił by kto tak naprawdę potrafi grać,a nie tylko trzaskać złotem..
Szkoda że to tylko marzenia dużej ilości graczy które i tak się nie spełnią...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

najlepsza sprawa :)
ale myślę że Grepolis i tak staje się grą w której aby wygrać trzeba mieć więcej w portfelu niż w głowie.

Największy minus to taki ze nigdy nikt nie doczeka się swiata bez premium itp bo było by to nie opłacalne,a taki swiat spodobał by się duzej liczbie graczy,każdy miałby możliwość bycia w Topce,a nie tylko ci co wydają po kilka tysięcy monet...

Myślę że chociaż jeden śiat mógłby taki powstać,wycofanie całkowite premium jest nie możliwe,ale wycofanie wszystkiego poza Zarządcą,Kapitanem,Arcykapłanką,Dowódcą i Handlarzem , to mogło by w miarę wyrównać Grę,chociaż bez tego było by nawet lepiej.

Taki chociaż jeden świat ujawnił by kto tak naprawdę potrafi grać,a nie tylko trzaskać złotem..
Szkoda że to tylko marzenia dużej ilości graczy które i tak się nie spełnią...

Niestety tutaj muszę się zgodzić. Myślę, że bardzo wielu graczy chciałoby zagrać bez "inwestycji"... Gra byłaby wtedy o wiele ciekawsza. Może spróbujcie zrobić świat na którym za zadania gracz dostawałby jakieś punkty np. "zasług" które mógłby wykorzystać na uaktywnienie funkcji kapłanki czy innych opcji premium? A żeby było ciekawiej za zadania związane z religią punkty szły by na kapłankę, za zadania z wojskiem - na dowódcę, za handel - na handlarza itd.

Pomyślcie o tym, a może gra nabierze tempa i rumieńców...
Pozdrawiam
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

najlepsza sprawa :)
ale myślę że Grepolis i tak staje się grą w której aby wygrać trzeba mieć więcej w portfelu niż w głowie.

Największy minus to taki ze nigdy nikt nie doczeka się swiata bez premium itp bo było by to nie opłacalne,a taki swiat spodobał by się duzej liczbie graczy,każdy miałby możliwość bycia w Topce,a nie tylko ci co wydają po kilka tysięcy monet... dla INNO jednak taka sprawa to by było jedynie strata czasu i pieniędzy wiec nie ma nawet co na to liczyć,ale myślę iż można było by chociaż ustopniować to co się tu dzieje...zamiast wyrównywania rozrywki gra staje się jeszcze bardziej nie sprawiedliwa...
Ja na Rho grałem z wszystkich sił ale i tak nie miałem co marzyć o Topce,chociaż w Wojownikach byłem przed dużo ilosćią złotników...
Myślę że chociaż jeden śiat mógłby taki powstać,wycofanie całkowite premium jest nie możliwe,ale wycofanie wszystkiego poza Zarządcą,Kapitanem,Arcykapłanką,Dowódcą i Handlarzem , to mogło by w miarę wyrównać Grę,chociaż bez tego było by nawet lepiej.

Taki chociaż jeden świat ujawnił by kto tak naprawdę potrafi grać,a nie tylko trzaskać złotem..
Szkoda że to tylko marzenia dużej ilości graczy które i tak się nie spełnią...

tak mogły by wyglądać światy bohaterów ;)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Aktualizacja do wersji 2.57
Gra
Nowości i zmiany:
Wprowadzono wyszukiwarkę sojuszy! Czy kiedykolwiek rozpocząłeś grę na nowym świecie, chcąc dołączyć do jakiegoś sojuszu, lecz nie wiedziałeś który wybrać? Wyszukiwarka znacznie to ułatwi: znajdziesz w niej najważniejsze informacje na temat okolicznych sojuszy. Ta funkcja jest stworzona głównie z myślą o początkujących graczy, którzy chcą łatwiej znaleźć odpowiedni sojusz.
Dodano możliwość wycofania jednostek ze wsparcia do macierzystego polis, jeśli to miasto znajduje się pod okupacją.

dużo tych nowości i zmian nie ma ;) pojaw się kiedyś większa aktualizacja ? przede wszystkim taka naprawiające zgłoszone błędy kilka miesięcy temu bo widzę że za każdym razem inno pomija je a są bardziej uciążliwe niż te które są naprawiane do tej pory
 

DeletedUser16837

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Poda ktoś mi jak mam pobrać tą aplikację grepolis na telefon z winodws 8
 
Status
Zamknięty.
Do góry