Dyskusja na temat aktualizacji

Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

czyli mam rozumiec ze duzy trans bedzie mial 26 miejsc ale jak zbadamy koje bedzie mial 32 ??
Dokładnie tak.

masz racje co do śmierci gry gdy brak zmian , ale trzeba je z głową wprowadzać - czyli np , nie na wszystkich światach naraz , a tylko na nowych - np jestem deffowym graczem i mam ląd na starych transach - teraz te transy bede musiał (część) wybić tak ?? bo nagle cos takiego wprowadzono ( choć np do tej pory nikt nie wypowiedział sie z adminów czy badanie koi , bedzie zwiekszało ładownośc starych transów do 32 ????).
teraz dalej mam wioche pegazów i co po tych zmianach zostaje mi je rozwalić - bo nie nadają sie do niczego , za to gracz z mantami , cedrami wyjdzie na tym bardzo korzystnie .
Moim zdaniem wprowadzanie takich zmian w trakcie gry jest pomyłką i tyle , ale juz wprowadzenie tych zmian na nowym świecie wzbudziło by tym światem duze zainteresowanie - pewnie kazdy tylko dla sprawdzenia jak to działa i jak sie sprawdza by ta wystartował
Częściowo się z tobą zgadzam, na pewno modyfikowanie swoich miast, aby odpowiadały zmianom w zrównoważeniu, będzie uciążliwe. Niestety, z powodów technicznych wprowadzenie zmian tylko na najnowszych światach nie jest możliwe. Zostało to ogłoszone we wrześniu.

Kochany złoto ma do tego to, że grając z nim jesteśmy w stanie mieć Arcykapłankę, a koszty mityków spadają w tej aktualizacji, więc możemy o wiele szybciej robić mityki, które są mocniejsze od innych jednostek i wszystkich będą kasowały. :) Poza tym nie pisz, że się rzadko loguję, bo na grze jestem po kilka godzin dziennie o różnych porach i wiem co daje złoto i dużo czasu na Grepo.
Zmiana kosztu jednostek mitycznych obowiązuje wszystkich graczy, nie tylko tych, którzy korzystają z Arcykapłanki ;) Dla osób, które nie używają premium, ich rekrutacja również będzie tańsza.

hmm,mityki nigdy nie zastąpią innych jednostek :) powiedz mi czy minotaur zastąpi zagrodę kawalerzystów :confused: nie, więc :) a wy co o tym zrównoważeniu temat o tym jest już od dużego czasu :p trzeba tylko umieć zaglądać, szkoda mi usunięcia wyroczni :( była przydatna a w tamtym temacie jest napisany link ( po angielsku) do miejsca z listą zmian usuwają wyrocznię no i szkoda tego to już nie fajne posunięcie :( ale długo będę się przyzwyczajał :( i większość ludzi też, a nie doczytałem jednak nie usuwają :confused:
W tej aktualizacji zmienione będą tylko jednostki i badania. Zaplanowane są również poprawki w budynkach, ale nie nastąpi to w niedalekiej przyszłości, te zmiany jeszcze nie zostały wprowadzone na betę i możliwe, że ulegną jeszcze modyfikacji.

Częściowo się z tobą zgadzam, na pewno modyfikowanie swoich miast, aby odpowiadały zmianom w zrównoważeniu, będzie uciążliwe. Niestety, z powodów technicznych wprowadzenie zmian tylko na najnowszych światach nie jest możliwe. Zostało to ogłoszone we wrześniu.
Bohaterowie są od jednego ze światów - nie wprowadzono ich na poprzednich, więc dlaczego nie można by zastosować tej samej zasady w przypadku zmian, które teraz mają wejść?:)

Bohaterowie są od jednego ze światów - nie wprowadzono ich na poprzednich, więc dlaczego nie można by zastosować tej samej zasady w przypadku zmian, które teraz mają wejść?:)
no wlasnie, zmiany regul podczas rozgrywki sa nie na miejscu
poprawki w akademiach teraz trzeba robic, pousuwalem niektore badania, a teraz sie okazuje, ze chce je z powrotem...

Ravereth

Guest

Moim zdaniem tłumaczenie typu: "Niestety, z powodów technicznych wprowadzenie zmian tylko na najnowszych światach nie jest możliwe." nie ma najmniejszego sensu. Problem można było rozwiązać w bardzo prosty sposób, a mianowicie poinformować o zmianach miesiąc lub dwa przed ich wprowadzeniem i dodatkowo informację o TEJ aktualizacji wyróżnić w samej grze, choćby komentarzem o jej znacznym wpływie na zmianę przydatności jednostek.

Poinformowanie graczy na miesiąc lub dwa przed dało by im szansę, na opłacalne pozbycie się jednostek i modyfikacje miast. Ja np. posiadając wioski z pegazami zazwyczaj je oszczędzam i zachowuję na czarną godzinę. Wiedząc wcześniej o aktualizacji wysłałabym pegazy na pierwsze lepsze wsparcie, żeby zrobić jeszcze z nich użytek.

No ale oczywiście zamiast zrobić coś dla GRACZY Inno woli zrobić coś dla SIEBIE i zmusić jak największą ilość użytkowników do wybicie swojego wojska i przyspieszonej rekrutacji nowych jednostek za pomocą złota.

To zrównoważenie rozgrywki było już opisywane kilka miesięcy temu z informacją, że zostanie wprowadzone w tym roku. Rok się pomalutku kończy, więc trzeba było się przygotować na coś takiego.

Nie żebym kogoś teraz tutaj bronił oczywiście, bo sam mam trochę wątpliwości...

A co do tych pegazów, to może i są trochę słabsze w obronie, jednak z drugiej strony można je stawiać prawie dwa razy szybciej niż to było do tej pory. Ich koszt został mocno zmniejszony jeśli chodzi o łaski. Z drugiej strony, to zmiany wprowadzone idą w dobrym kierunku i promują grę ofensywną. Szczególnie widać to po mantach, których koszt zmniejszył się dość znacznie, a do tego ich siła w ataku jeszcze wzrosła, podobnie ma się rzecz z harpiami :)

Ravereth

Guest

To zrównoważenie rozgrywki było już opisywane kilka miesięcy temu z informacją, że zostanie wprowadzone w tym roku. Rok się pomalutku kończy, więc trzeba było się przygotować na coś takiego.

Nie żebym kogoś teraz tutaj bronił oczywiście, bo sam mam trochę wątpliwości...

A co do tych pegazów, to może i są trochę słabsze w obronie, jednak z drugiej strony można je stawiać prawie dwa razy szybciej niż to było do tej pory. Ich koszt został mocno zmniejszony jeśli chodzi o łaski. Z drugiej strony, to zmiany wprowadzone idą w dobrym kierunku i promują grę ofensywną. Szczególnie widać to po mantach, których koszt zmniejszył się dość znacznie, a do tego ich siła w ataku jeszcze wzrosła, podobnie ma się rzecz z harpiami :)
Ja mówię o poinformowaniu w grze w innej formie niż zwyczajowe nic nie wnoszące aktualizacje

Dlatego piszę, że nikogo nie bronię, tylko wspominam, że wzmianki o tych zmianach pojawiły się już dawno temu. Równie dobrze mogę powiedzieć, że sam jestem zaskoczony, że to zrównoważenie rozgrywki zostało wprowadzone jako aktualizacja i w dodatku na starych światach zupełnie niespodziewanie.

SidowDwoch

Guest

ej to teraz po jaką cholerę są nam potrzebne biermy i ognie ?

przecież tiermy teraz walą te 2 jednostki na łeb i nie są wgl potrzebne skoro sukces obrony i ataku jest większy niż atak ogni oraz obrona bierm ? albo wyrównane

[ciach]

Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ognie i biremy z tego co widzę dalej mają przewagę nad triremami. Przeliczając siłę ataku/obrony jaka wypada na jednego mieszkańca. Chyba, że coś źle policzyłem

Tyle tylko, że triremy są jednostką uniwersalną, równie dobrą w obronie jak i ataku. To jest ich zdecydowany plus...chyba trzeba będzie na próbę wyprodukować kilka paczek:)

wojtekninja

Guest

A dlaczego nic nie zrobiono z Branderami? wogóle planujecie coś z tą jednostką porobić??

ej to teraz po jaką cholerę są nam potrzebne biermy i ognie ?

przecież tiermy teraz walą te 2 jednostki na łeb i nie są wgl potrzebne skoro sukces obrony i ataku jest większy niż atak ogni oraz obrona bierm ? albo wyrównane

[ciach]
Hah trza czytać co planują w Inno wcześniej.
Ja już sporo trirem natrzaskałam.
Lubię rydwany, bo się nadają do tego i tego, więc teraz pokocham triremki :)
Zresztą rydwany teraz w cenie przy tylu latających harpiach.

Ravereth

Guest

Hah trza czytać co planują w Inno wcześniej.
Ja już sporo trirem natrzaskałam.
Lubię rydwany, bo się nadają do tego i tego, więc teraz pokocham triremki :)
Zresztą rydwany teraz w cenie przy tylu latających harpiach.
A ilość pływających harpii pozostaje bez zmian? ;)

Tyle tylko, że triremy są jednostką uniwersalną, równie dobrą w obronie jak i ataku. To jest ich zdecydowany plus...chyba trzeba będzie na próbę wyprodukować kilka paczek:)
na pewno ma to znaczenie na starym systemie podboju.
Na starym systemie rzeczywiście widać to wyraźniej. Jednak na nowym także będą w cenie, tym bardziej na froncie, gdzie przeciwnik lubi sobie w nocy polatać ogniami po portach przeciwnika w poszukiwaniu ogni. Trirema powinna zatrzymać takie zapędy :)

No nie do końca masz rację...bez tego przymiotnika zdanie traci trochę na sensie mimo wszystko.

Co się dzieję z grą?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

[ciach] znowu problemy,czy jest ktoś wstanie powiedzieć co znowu popsuliście?