Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser10289

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Chciałbym jeszcze dodać, że jeśli ten pasek nie zostanie zmieniony to niestety będę zmuszony zakończyć grę gdyż na notebooku i smartfonie grać się nie da :(
Ogólnie to mam takie odczucie, iż ta gra w przeciągu ostatniego roku bardzo się zepsuła - wręcz zeszła na psy. Z każdą aktualizacją gra chodzi coraz gorzej, wolniej i się wiesza. Ponadto jest ogromna przewaga pomiędzy graczami z premium a tymi bez, co znacznie zepsuło przyjemność z gry - właściwie to całkowicie ją zepsuło. O ile podglądy, kapitan, kaplanka i reszta są do przeżycia to skracanie jednostek za złoto skasowały Grepo z listy gier strategicznych. Przez takie wlaśnie postępowanie z tej gry odeszło wielu dobrych graczy i jak tak dalej pójdzie to .... , a zresztą nie będę wyrokował - czas pokaże.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Zmiana mi się nie podoba. Wcześniej było o wiele lepiej .Zgadzam się z wcześniejszymi graczami bo osoby bez premium większych szans mieć nie będą i nie raz widziałem takie sytuacje ze ludzie się złotem nie wiadomo jak ratowali ;(

-Poczytałem jednostka jest słaba ale nierekrutowana za surowce ciekawe to róznicy mi nie robi
-Zamiana miejsc była bez sensu
-Pasek bez komentarza

Wiele osób deklaruje koniec gry , warto brać to pod uwagę bo wtedy aż tak wyróżnione złoto nic nie da
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Co do paska u mnie nie sprawia problemu, wyspę widać normalnie - zajmuje bardzo mało miejsca. Pomysł na wzór jest jednak grafika do poprawy. Ikonki nie zaliczę do najwyższej klasy... Złoto na środku to za przeproszeniem bezczelność. Zgodzę się z przedmówcami, że powinien tam być podgląd miasta. Jednak jeśli nie wszyscy gracze mają ten "komfort", że pasek zajmuje mało miejsca powinno zostać to wycofane, bo nie wyobrażam sobie jak ktoś wcześniej pisał, że musi przesuwać mapę, żeby zebrać surowce z wyspy bo mu ją pasek zasłania - śmieszne.

Idąc dalej - rezerwacje na +

Oczywiście po aktualizacji gra zwolniła, ikonki z raportami, wiadomościami wariują. Także wersja z nieodczytaną treścią na forum była lepsza (chodzi mi o ten znaczek w starym menu).

Jednostka mityczna nic nie warta - broń obuchowa, czyli tak jak u kawalerii, jednak poziom obrażeń kolosalnie mniejszy. Obrona bardzo słaba na 3 jednostki 20, czyli wychodzi 6,7/1 jednostkę - żenada. Wolę sobie zrobić normalnych szermierzy, łuczników, a jeśli mam nadmiar łask - sojusznicy zawsze potrzebują.
Do tego wygląd tej jednostki zbliżony jest do superbohatera z czasów nowożytnych, a jest to gra starożytna więc zaprzestańcie wprowadzać boskości i rzeczy fantastyczne - zmniejsza się w ten sposób nastrój dawnych czasów.
Co prawda dobre nowe menu taki nastrój mogłoby wprowadzić, ale dopracujcie grafikę i przetestujcie na kimś innym niż na graczach, którzy powinni czekać tylko na gotowe i zachęcać inne osoby do gry.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

... a jest to gra starożytna więc zaprzestańcie wprowadzać boskości i rzeczy fantastyczne - zmniejsza się w ten sposób nastrój dawnych czasów ...

Ja powiedziałbym dokładnie odwrotnie, starożytna Grecja była przesiąknięta wiarą w bóstwa, największe zabytki współczesnej Grecji to dawne świątynie jak choćby najbardziej znany Partenon czyli świątynia Ateny dziewicy. Wiara w spełnialność próśb skierowanych do bóstw i popartych ofiarą była powszechna.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Ja powiedziałbym dokładnie odwrotnie, starożytna Grecja była przesiąknięta wiarą w bóstwa, największe zabytki współczesnej Grecji to dawne świątynie jak choćby najbardziej znany Partenon czyli świątynia Ateny dziewicy. Wiara w spełnialność próśb skierowanych do bóstw i popartych ofiarą była powszechna.

Skupiłeś się na najmniej istotnej części ignorując, że jako jednostka jest po prostu słaba. Jeśli dasz mi dobre zastosowanie dla tej jednostki to naprawdę, czapki z głów.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Ja powiedziałbym dokładnie odwrotnie, starożytna Grecja była przesiąknięta wiarą w bóstwa, największe zabytki współczesnej Grecji to dawne świątynie jak choćby najbardziej znany Partenon czyli świątynia Ateny dziewicy. Wiara w spełnialność próśb skierowanych do bóstw i popartych ofiarą była powszechna.

Zgadzam się, ale mówiłem o wprowadzeniu jednostki, a nie o bóstwach. Jak najbardziej Grecja była przesiąknięta wiarą w różne bóstwa i to jest już zastosowane - mamy bogów, którzy oferują dodatkowe wzmocnienie, mamy świątynie jako budowlę. I nawet byłbym za tym, że było takich budowli więcej, żeby te miasto nabrało wdzięku i naturalności, ale pamiętajmy o faktycznych rzeczach. Gryzie się jednak z tym owa jednostka, mamy wystarczającą ilość jednostek mitycznych, które moim zdaniem są maksymalnym dodatkiem rzeczy fantastycznych, które jednak nie kolidują z tym, aby wprowadzać jak wyżej pisałem budowle, posągi w których Grecy widzieli ponadludzką moc.
 

DeletedUser12035

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Dodatek rezerwacje może być, jednostka też ujdzie niech już będzie ale ten pasek zbędny u dołu ...
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Skupiłem się na wytłuszczonym fragmencie tekstu twierdzącym, że jest to gra starożytna i nie mają być wprowadzane boskości itp bo odbiera to klimat grze, nie zgadzam się z tą opinią i wyraziłem swoje zdanie.
Co do nowej jednostki to jej sens jest chyba największy w początkowej fazie rozwoju miast gdzie podbijamy wioski rolnicze i każdy kawałek surowca jest na wagę złota, a łaski czasem zbywają. Jak ona się sprawdzi w praktyce, życie pokaże. Oczywiście można powiedzieć, że lepszy rydwan od Zeusa czy wspaniała piątka od Ateny, ale nie zawsze mamy to bóstwo pod ręką.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Jednostka to lipa ale rzeczywiście w początkowej fazie może się przydać. Rezerwację testujemy od wtorku i na razie nie znaleźliśmy żadnych błędów, więc to fajna sprawa. Pasek chmy tu mam dylemat, za wyjątkiem premium to mi się nawet podoba ale gram na zwykłym lapku. Na fonku nawet wolę nie próbować... Jedyny dla mnie problem to to, że do takiego paska za duże jest okienko farmienia z kapitanem. Ja je mam cały czas otwarte, żeby zobaczyć pasek to muszę stronę przewijać lub przenieść okienko wyżej i zasłonić inne opcję.
 
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Jedyny dla mnie problem to to, że do takiego paska za duże jest okienko farmienia z kapitanem. Ja je mam cały czas otwarte, żeby zobaczyć pasek to muszę stronę przewijać lub przenieść okienko wyżej i zasłonić inne opcję.

Tej wielkosci powinno byc okno do farmienia wioch + moja propozycja do zminimalizowania tego okna

mapaoeg.png


reszta zmian to kwestia przyzwyczajenia ale moim zdaniem powinna byc tez opcja do zminimalizowania paska z opcjami
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

zmiana ciekawa, tylko dlaczego o czasu zmianydzieją się dziwne żeczy. najczęstrza przypadłość to samoczynne przełączanie się miast - bardzo irytująca sytuacja
 

DeletedUser7343

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Czy nasz wysłannik jest jednostką mityczną?
Może np farmić świątynię i mieć te +10% po badaniach?

Jeżeli nie to ja nie widzę fenomenu tego wojownika,a wręcz przeciwnie,jest to porażka :) Obrona żałosna,jak i atak,szybkość przeciętna,pojemność to w ogóle najmniejsza ze wszystkich a czas budowy również długi.
 

DeletedUser15534

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

jeszcze trochę zmian i zarżniecie tą grę ,na słabym łączu albo notbooku wszystko przestaje chodzić,a już dolny pasek przy obecnym standardzie 16:9 to czysta głupota,ja włączam auto ukrywanie paska windows żeby zwiększyć pole widzenia,a wy wstawiacie jeszcze większą krowę,a lewy dolny róg pusty i do niczego nie potrzebny,najlepiej walnijcie ikonki na środku,a ja po rogach będę szukał miasta
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Ja dzisiaj postanowiłam przekornie zareagować na tak nachalną sugestię - rezygnuję z Premium - ode mnie już nie dostaniecie ani grosika. Może zacznę przegrywać - wtedy znajdę sobie inną grę :) Wesołych Świąt :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Mi tylko chodziło o to, że w grze już świetnie zostały dobrane elementy boskie więc ciężko jest to ulepszać i moim zdaniem właśnie ta jednostka nie była trafnym wyborem. Wolałbym rzeczy realne o boskim znaczeniu. Ale zamknijmy już ten temat, szanuję zdanie innych i chcę żeby kolejne decyzje i nowości były bardziej udane i zadowoliły znacznie większą ilość użytkowników. Wg. mnie aktualizacja powinna być bardziej dopracowana, przede wszystkim pasek, ale pomysły są w dobrym kierunku i część na dobre weszła z życie i z tego się cieszymy - mam na myśli rezerwacje.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Może się i mną nie przejmują, ale ja nie przywykłam płacić za buble :) Lepsze jest wrogiem dobrego - było fajnie jest do bani - właściwie odechciewa się grać, ekran skacze przy próbach zrobienia czegokolwiek - czasy ataków i wsparć robią jakieś "podskoki" zanim pokażą się właściwe. Jedyna fajna rzecz w tej aktualizacji to rezerwacje, ale to nie stanowi rekompensaty. Aktualizacja jest może i po myśli InnoGames ale uprzykrza grę i jest nie przygotowana do wdrożenia. Myślę, że straty jakie poniesie pomysłodawca, będą dla Niego przykrą niespodzianką :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Czy ktoś jeszcze ma problemy z płynnością działania gry od wczoraj i doświadcza dziwnych "zwiech"?
 
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Czy nasz wysłannik jest jednostką mityczną?
Może np farmić świątynię i mieć te +10% po badaniach?
Boski wysłannik jest jednostką mityczną, a więc działają na niego również badania dotyczące jednostek mitycznych.

Czy ktoś jeszcze ma problemy z płynnością działania gry od wczoraj i doświadcza dziwnych "zwiech"?
Po każdej aktualizacji zawsze warto wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki Cache. Proszę spróbuj tego, a jeśli nadal będzie tak samo, to sprawdź, czy masz aktualną wersję przeglądarki i javy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry