Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5

Guest
Chwila moment. Co to znaczy w tym momencie nie ma w planach? To gdzie super specjalny odcinek nagrany przez sympatycznych Inno-ludów w którym nas poinformowali, że zamiast super zakończenia nowego dadzą nam super ksero ze skryptów?

W jakiej przyszłości się maja pojawić te "większe zmiany"? Nowe zakończenie gry miało być już kilka lat temu.
Rok temu wystąpił przed nami jeden zapłakany pan (czy tez pani), bardzo przepraszał i oświadczył, że w 2016 roku NA 100% pojawi się NOWE ZAKONCZENIE GRY.

Nie znam za dobrze języka ale dodał też chyba, że jeśli i tym razem nie dadzą rady to w zamian każdy gracz na start otrzyma 25K golda. Największy pakiet.

A Ty nam tu teraz opowiadasz jakieś pierdoły.

Gadaj dlaczego nie ma nowego zakończenia gry. A jaqk nie wiesz to dawaj tu tego pajaca z tego filmiku co to obiecywał. Chyba możesz go tu lognąc co nie?

Super specjalny odcinek lub ogłoszenie za jakiś czas się pojawi, ale wolałam skonsultować się z szefami i odpowiedzieć ci jak wygląda sytuacja na dziś :) Nie napisałam, że nie będzie w ogóle nowego zakończenia - ma być, ale nie zamiast cudów. W pierwszej kolejności muszą zostać naprawione problemy z cudami (i ten proces trwa, w najbliższych aktualizacjach będą kolejne przydatne zmiany). Gdy cuda będą bardziej grywalne, mają zostać wprowadzone nowe elementy rozgrywki.
 
jeśli dalej będą cuda to zakończenie będzie nadal takie samo , teraz jedynie usprawniać próbują stare zakończenie ... co ma sie zmienić ? zamiast 4 cudów będzie potrzeba 5 ? czy może będzie teraz 14 cudaków ?
 

DeletedUser6248

Guest
biję pokłony kreatywności programistów InnoGames... :rolleyes:



serio? po tylu latach?
funkcja, którą najpierw wprowadził DIO (ilość surek widoczna tylko dla wysyłającego)
a następnie GRCRT w wersji beta (ilość surek widoczna dla założycieli i liderów, na naszej stronie) ?

o_O

i zupełnie już przypadkowo, kilkanaście tygodni po mojej wymianie maili z szefem programistów IG na ten temat (omówienie kwestii bezpieczeństwa)?

ech... :confused:

Ciekawi mnie, czy funkcjonalność będzie łudząco podobnia jak rezerwacje udostępnione w ramach rozszerzenia GRC :confused:
Można zobaczyć, ktoś zrobił filmik i udostępnił na YT

Jaki był postęp prac w sprawie zliczania cudaków?
Ano taki: https://snag.gy/zP4abY.jpg - jak widać już zliczało na pl50.
Posiadamy dane dla 157 światów związanych z 3908 cudami.
Utrudnieniem ze strony IG przed udostępnieniem było zapewnienie ograniczonego dostępu (w 100% zrozumiałe), co bez wsparcia IG nie było możliwe.

Dlaczego piszę, że było? Bo właśnie możemy naszą pracę wyrzucić do kosza - ja mam niesmak :confused:
I nauczkę, nic już przed uruchomieniem nie przedstawię IG :(
 

DeletedUser20245

Guest
No świetna aktualizacja.Ani z tel ani z kompa nie można wejść na grę
 

DeletedUser20114

Guest
to te "innowacyjne" zliczanie surek na cuda im się czkawką pewnie odbiło
smiley_emoticons_auslachen2.gif
 

DeletedUser20114

Guest
no dobra,

serwery wstały po aktualizacji i "nowy" dodatek już jest dostępny
smiley_emoticons_bravo2.gif


E5Rp2dq.png



i tu moje pytanie:

czy budując cudaki, surowce są jedyną "rzeczą", którą na nie wysyłamy?

Czego tu jeszcze brakuje, co jest równie istotne?
wizard.gif
7.gif


jak już zżynać, to chociaż porządnie
2evru6h.jpg
 

DeletedUser18058

Guest
Za mało kumaci by wprowadzić nowe zakończenie gry , nigdy nie będzie nowego
następuje coraz większe dojenie z kasy ludzi , nowych graczy coraz mniej , światy będą coraz rzadziej wypuszczane , aż zamkną za pare lat grepolis pl

wcale już nie myślą o tym nowym zakończeniu , teraz muszą wstawić nam na ekran jak najwięcej przycisków "kup"
co w tym dziwnego?
rąbią nas od lat. nie ważne czy tam gdzieś w chmurach czy tu u nas.
część rzeczy odpala nam przecież nasz kochany team.
to oni wymyślają różne bzdetne promocje żeby podlizać się tu i ówdzie.
co z tego, że 90% osób pluje na takie zmiany.
co z tego, że można sobie pisać i 5000 postów dziennie.
Liczy się jedno "Kasa misiu kasa"

nie ważne, że możnaby zarabiać więcej gdyby tych opcji kup było mniej.
łatwiej jest zabłysnąć nową promocją niż wymyślić coś bardziej skomplikowanego ale dla szerszego grona
 

DeletedUser13617

Guest
No wróciłem po urlopie i chciałem dopytać administrację o coś. Czy ta aktualizacja nie zginie za chwilę?
Bo jak jest kradziona to może lepiej żeby jej nie wprowadzać?
Jak przyjedzie policja na internet do Grepolis to zabierze aktualizację, bo jest podpisana A/P a nie INNO.
I jak wtedy rozstrzygną się Cuda?
 

DeletedUser28123

Guest
Witam,
aktualizujecie i aktualizujecie a czy nie mogli byście W KOŃCU zmienić wartości w oknie "handel"? Na co komu jedynkowe i dwójkowe wartości? Ustawcie suwak tak by przesuwał sie o przynajmniej 25 a już najlepiej o 50. Zajmijcie się tym proszę bo w obecnym stanie jest to szalenie irytujące.
Chodzi mi o "handel" między własnymi miastami.
Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Grasz bez skryptów? Sama gra niestety nie posiada jakiegoś fajnego systemu ułatwiającego przesyłanie surki dlatego jeśli dużo jej przesyłasz to zainstaluj chociażby grc. Co do aktualizacji to problem jest taki ze inno poprawia grę od dupy strony i zamiast zajać się tym co jest najważniejsze to poprawiają głupoty ktore nikomu nie przeszkadzają. Jeśli z handlem coś zrobią to niedługo skrypty nie będą potrzebne :p a najśmieszniejsze jest to że inno wykorzysta to i wrzuci do gry jako "własny" pomysł.
 

DeletedUser20114

Guest
nikt z IG się nas jeszcze nie pytał o sposób realizacji modułu handlowego. Jest więc szansa, że jeszcze przez jakiś czas się utrzyma
2evru6h.jpg
 

DeletedUser6248

Guest
Co było w GRCRT (lub wcześniej w GRC) i pojawiło się w grze, co zmusiło nas do wycofania funkcjonalności:

Moduł rezerwacji - 03.09.2012 dyskutowałem z Faark odnośnie legalizacji na niemieckich serwerach, wytłumaczyłem co i jak działa, a raptem, po ok. 6 m-cach Faark jest jako developer w IG i pojawiają się rezerwacje w grze - przypadek?

W wersji 3.0.0 z dnia 31.03.2014 dodaliśmy informację o stanie posiadanych monet (dot. światów z bohaterami), musieliśmy wycofać, gdyż pojawiło się w prze (nawet miejsce nie zostało zmienione!) - przypadek?

Był postulat graczy, aby po rzuceniu czaru "Mądrość" można było przenieść dane do symulatora. Wisiało, jako przekazane do realizacji półtora roku aż dodaliśmy to w wersji 3.2.4 06.08.2014 i musieliśmy wycofać 10.12.2014, gdyż pojawiło się w grze - dwa lata - niezły czas realizacji

A teraz wdrożenie licznika surowców wysłanych na cudaki, choć kilkanaście tygodni wcześniej dyskutowaliśmy z IG odnośnie zapewnienia ograniczenia dostępności dla sojuszu. Nie rozmawialiśmy ze sprzątaczką, a z szefem developerów w IG - czy serio nie wie co się dzieje w zespole? Nie mógł nam napisać "dajcie sobie spokój bo już lada dzień to wdrożymy"? To co jest udostępnione w grze wygląda jakby było napisane na kolanie w drodze do pracy.

To co zarabiamy na reklamach (darowizn prawie nie ma), pompujemy w infrastrukturę GRCRT czasami miesięcznie dopłacając.
Nasza infrastruktura to nie tylko skrypt, to również utrzymanie serwera związanego ze statystykami, serwera backupu oraz, aby zapewnić wszystkim użytkownikom szybszy dostęp, dla domeny jest uruchomione dns anycast, a dla plików statycznych CDN (niestety płatny, gdyż niezły jest transfer - jeszcze nie jest w pełni wykorzystany, a już miesięcznie transfer wynosi ponad 600GB)

Jak sądzicie, czy w jakikolwiek sposób IG rekompensuje przejęcie rozwiązań ze skryptów i wdrożenie w grze? My nie dostaliśmy nic, no może poza dodatkową pracą, aby wypuścić aktualizację wyłączając daną funkcjonalność w skrypcie.

Na opcjach premium zarabiają krocie i takie podejście nie jest fair play.
 
W sumie to oni powinni zapłacić za wykorzystanie waszych pomysłów, nawet jeśli to gracze wam coś podsunęli do głowy to wy to wykonaliście. Z drugiej strony mam wrażenie że Ig wtedy by zaczęło niszczyć twórców skryptu uznając ich prace za nielegalny dodatek by potem za free wykorzystać zawarte w skrypcie pomysły bez żadnych opłat.

nikt z IG się nas jeszcze nie pytał o sposób realizacji modułu handlowego. Jest więc szansa, że jeszcze przez jakiś czas się utrzyma
2evru6h.jpg

pewnie nie wiedzą jak to działa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Urlop nie będzie chronił przed atakami miast, które znajdują się na wyspach z cudami, które są w trakcie budowy lub całkowicie rozbudowane.
  • Ta zmiana jest konieczna, aby zapobiec uzyskiwaniu nieuczciwej przewagi przez sojusze, które celowo blokują cuda świata, wysyłając członków sojuszu na urlop trwający kilka tygodni.
  • Początkowo, zmiana będzie dotyczyć wyłącznie światów, na których era cudów jeszcze się nie rozpoczęła. Na pozostałych serwerach, zostanie ona wprowadzona 2 stycznia 2017.


Z tej strony, to zmiana na plus. Co jednak z osobami, które rzeczywiście tego urlopu potrzebują? Ktoś wyjeżdża na wakacje/zachorował/itp/itd...przecież to jest normalne. I teraz przed pójściem na urlop będzie musiał oddać wszystkie miasta, które ma na cudach, bo będą one "bezbronne"? Jak mam rozumieć, przez urlop nie będzie dostawał powiadomień z apki, że idą ataki na jego miasto, a co ważniejsze nie będzie miał możliwości w ogóle się bronić?
 

DeletedUser22102

Guest
Z tej strony, to zmiana na plus. Co jednak z osobami, które rzeczywiście tego urlopu potrzebują? Ktoś wyjeżdża na wakacje/zachorował/itp/itd...przecież to jest normalne. I teraz przed pójściem na urlop będzie musiał oddać wszystkie miasta, które ma na cudach, bo będą one "bezbronne"? Jak mam rozumieć, przez urlop nie będzie dostawał powiadomień z apki, że idą ataki na jego miasto, a co ważniejsze nie będzie miał możliwości w ogóle się bronić?

po prostu sobie wykombinowali, żebyś nie wyjeżdżał na urlop, tylko zamiast tego siedział w domu i pompował pieniądze w Grepolis...zobaczysz, że na tej zmianie wyjdą finansowo na plus, dorzucą w wakacje jakiś 2 event, żeby był zarówno w lipcu jak i sierpniu do tego i będzie ok.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Jak ktoś będzie potrzebował urlopu to weźmie urlop, a sojusz obstawi mu te miasto. Będą wiedzieli czy pada wsparcie.
 

DeletedUser20114

Guest
Sapcio, wybacz, ale...

2evru6h.jpg

rozumiem, że ta wypowiedź jest poparta doświadczeniem, że do obrony wioski na cudzie, jej właściciel nie jest potrzebny?
haha.gif
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Jest potrzebny, ale nie jest niezbędny.
Kilka razy już ktoś z sojuszu mi obstawiał wioski bo czujka padła.
Jest to poważne utrudnienie, ale jest to wykonalne.

Szukam możliwości obrony w tej sytuacji :D.
 
Status
Zamknięty.
Do góry