Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser19924

Guest
Będą bardziej zagęszczone okolice samych cudaków i tam słana surka. W dodatku wszystko zagęszczane jedynie przez sojusz, który cud buduje. Pewnie spowolni to cały etap budowy, ale jak gracze z głównego sojuszu będą aktywni, to dużych strat nie będzie...
 

DeletedUser26738

Guest
Będą bardziej zagęszczone okolice samych cudaków i tam słana surka. W dodatku wszystko zagęszczane jedynie przez sojusz, który cud buduje. Pewnie spowolni to cały etap budowy, ale jak gracze z głównego sojuszu będą aktywni, to dużych strat nie będzie...
wiesz jak to będzie wyglądało ten sojusz który będzie miał więcej nawiedzonych graczy wygra najnudniejszy etap tej gry
no jest jeden nudniejszy polityka ale czy ona była kiedyś interesująca
smiley_emoticons_sleep.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Hehe...coś w tym na pewno jest.

PS: Jakby nie było, to przecież i teraz tak jest. Były światy już u nas, które wygrywały sojusze mniejsze niż budująca przeciw nim koalicja...wszystko się właśnie o tą aktywność rozchodziło.
 

DeletedUser

Guest
Jak tak w temacie moze nie do końca aktualizacji.
Inno zniszczyło grę dokumentnie i z każdą aktualizacją proces ten postępuje. Czas zgasić światło i zamknąć drzwi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
a ja z zupełnie innej beczki wioski rolnicze o ile koszty rozbudowy wioski są w tej chwili przyjemniejsze do zaakceptowania o tyle nie rozumiem dlaczego została zmiejszona pojemnośc magazynowa bodajże z 22000 do 15000 co skutkuje brakiem surowców do farmienia
co do maksymalnego kursu wymiany fajna jest opcja wymiany zamiast 2000 3000 ale co z tego jak wymiana została zmiejszona do 1;1,25
a co za tym idzie przy starej metodzie można było wymienic surowiec 2 razy a teraz tylko raz po korzystnym kursie i tak naprawde kolejna poprawka gry wyszła gorzej dla graczy niż było przed nią
rozumiem że pracujecie nad ulepszaniem rozgrywki ale tak naprawdę sami sobie strzelacie w kolano nie pytając się graczy a może bardziej nie słuchając się graczy co oni o tym myślą
smiley_emoticons_idea2.gif

Z ciekawości, jak często udawało wam się osiągnąć limit surowców w wioskach z PW na 5 i 6 poziomie (bo tylko na tych limit został zmniejszony)? Jeżeli dobrze liczę, to wychodzą mi około 22 godziny klikania co 10 minut (z lojalnością chłopów, prędkość świata x1, 6 poziom wioski).

Co do handlu - masz rację, można będzie zdobyć mniej dodatkowych surowców, wykorzystując korzystny kurs. Za to uda się wymienić więcej surowców jednego typu na drugi, bo oprócz zwiększenia mocy handlowej, zmniejszona została redukcja kursu. Handel 2000 surowców przed zmianą powoduje dokładnie taki sam spadek kursu, jak obecnie 3000. Czas odnowienia jest ten sam.
 

DeletedUser20114

Guest
i tak oto się okazuje, że wcześniejsze obawy ludzi związane z wprowadzeniem wiosek za punkty walki były jednak jak najbardziej uzasadnione...

Zamiast 8 wiosek, zrobiono 6 i zlikwidowano możliwość plądrowania. Jednakże aby osłodzić stratę:
Grepolis wiki napisał:
Ponieważ dostępnych jest tylko 6 wiosek, zamiast 8, jak w starym systemie, powiększyliśmy ilość surowców, które można zdobyć, o 25%

Chcemy również zwiększyć użyteczność wiosek rolniczych
a to poprzez:
Będziecie potrzebowali mniej kliknięć, by zebrać surowce z wiosek (...)
Dostosujemy również maksymalną ilość surowców, które możecie zebrać danego dnia. Zebranie wszystkich surowców wyprodukowanych przez wioskę stanie się łatwiejsze, ponieważ będziecie mieli więcej opcji, by to zrobić. Oznacza to, że nie zachęcamy już do korzystania z żądania surowców co 5 sekund, by uzyskać wszystkie surowce. Prawdopodobnie uda wam się to zrobić za pomocą opcji co 90 minut, w zależności od tego jak często logujecie się w trakcie gry. Nie będziecie musieli farmić wiosek co 5 minut przez długi czas - zamiast tego możecie zebrać wszystkie surowce z wioski logując się częściej, lecz na znacznie krótszy czas.
faktycznie....
żeby wczyścić do zera na maksa rozbudowane nowe wioski (i to jeszcze z badaniem "lojalność chłopów") trzeba było klikać co 10 min przez 22h
dla porównania: wyczyszczenie starych wiosek (na 6 poziomie, z badaniem "dyplomacja"), plądrując co 5 min - zajmie.... 22,6 h

po ostatnim "ulepszeniu" nowe wioski można wyczyścić w czasie około 14h
niby fajnie, bo mniej siedzenia, tylko czemu zdecydowano zmniejszyć ilość surek, zamiast zwiększyć wielkość żądania?

idąc dalej:
dla świata z prędkością x1
ilość surowców do zebrania ze starych wiosek: 8x12500 = 100 000
ilość surowców do zebrania z nowych wiosek: 6x5000 = 30 000

Dzięki tej zmianie zebranie maksymalnej ilości surowców będzie łatwiejsze i nie będziecie zmuszeni do klikania co 5 minut, by to osiągnąć.
no, faktycznie - jest

Wioski rolnicze powinny być czymś pozytywnym
Powinienem zarabiać 20 tyś miesięcznie.


Złośliwi powiedzą, że te zmiany są po to, aby zwiększyć ruch na targowisku (handel za złoto).
Może coś w tym jest...
 
w dziale propozycje powinny być umieszczane wszelkiego rodzaju "genialne" pomysły Inno odnośnie co chcą zmienić ... i oczywiście obowiązkowo ankieta
może wtedy nie będzie tak durnych zmian w grze jak do tej pory ...
gracze będą mogli wtedy sami zadecydować czy taka "genialna" zmiana będzie mieć szansę na pojawienie się ...
a wy Innowcy skupcie się na poprawie błędów a nie wymyślaniem jak nas na siłę "zadowolić"

kurs z wiosek o kant d... obić teraz można
przed zmianą
1.7 2000= 3400 i drugi rzut już po 1.1 2000=2200 , 5600 surki ogółem
po zmianie
1.25 3000=3750 bez drugiej korzystnej wymiany ... 3750 surki ogółem ... więc niby gdzie to "więcej" ?? co ?

niszczycie tę grę z każdą aktualizacją ...

pomysł na miasta na cudakach bez ochronki ok nawet na to się mogę zgodzić ... ale dajcie możliwość graczowi mieć jakiś podgląd w trybie "view only" + możliwość kontaktowania się z sojuszem bez używania zewnętrznych aplikacji ...
bez konieczności przerywania urlopu ... oczywiście jeżeli taki gracz chciałby coś zrobić to po prostu przerywa urlop i tyle ...
nawet w dziale propozycja jest już wzmianka na ten temat
https://pl.forum.grepolis.com/index.php?threads/logowanie-w-trybie-obserwatora.26868/
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5

Guest
przed zmianą
1.7 2000= 3400 i drugi rzut już po 1.1 2000=2200 , 5600 surki ogółem
po zmianie
1.25 3000=3750 bez drugiej korzystnej wymiany ... 3750 surki ogółem ... więc niby gdzie to "więcej" ?? co ?
Tutaj warto uwzględnić czas. Pojedyncza wymiana surowców z wioską (przed zmianą 2000 surowców, po zmianie 3000 surowców) zabiera 0,6 kursu. Kurs wzrasta o 0,6 przez 30 godzin (nie zostało to zmienione).

Przed zmianą były trzy opcje opcje (dla uproszczenia, nie uwzględniam tutaj odczekania kilku dodatkowych godzin, podczas których kurs będzie troszkę wyższy).
Handlujesz co 30 godzin, pierwszy handel jest podwójny (spadek z 1.7 na 1.1 i następnie z 1.1 na 0.5), pozostałe pojedyncze (z 1.1 na 0.5)
a) 5600 surowców -> początek handlu
b) 2200 surowców -> po 30 godzinach
c) 2200 surowców -> po 60 godzinach
d) 2200 surowców -> po 90 godzinach
e) 2200 surowców -> po 120 godzinach
Łącznie, po 120 godzinach udało ci się uzyskać 14400 surowców

Handlujesz co 30 godzin, każdy handel jest pojedynczy (spadek z 1.7 na 1.1)
a) 3400 -> początek handlu
b) 3400 -> 30
c) 3400 -> 60
d) 3400 -> 90
e) 3400 -> 120
Łącznie, po 120 godzinach udało ci się uzyskać 17000 surowców

Handlujesz co 60 godzin, każdy handel jest podwójny (spadek z 1.7 na 1.1 i następnie na 0.5)
a) 5600 > początek
b) 0 -> 30
c) 5600 -> 60
d) 0 -> 90
e) 5600 -> 120
Łącznie, po 120 godzinach udało ci się uzyskać 16800 surowców

Po zmianie w ostatniej aktualizacji.
Handlujesz co 30 godzin, każdy handel jest pojedynczy (spadek z 1.25 na 0.65)
a) 3750 -> początek
b) 3750 -> 30
c) 3750 -> 60
d) 3750 -> 90
e) 3750 -> 120
Łącznie, po 120 godzinach udało ci się uzyskać 18750 surowców.

Oczywiście, przed zmianą trzeba było wydać mniej surowców, aby uzyskać dodatkową surkę. W najbardziej korzystnej opcji (handel co 60 godzin) wystarczyło wydać 8000 surowców, żeby zdobyć prawie 17 tysięcy, czyli 9 tysięcy dodatkowo. I właśnie na tym polegał problem, jeżeli gracz nie handlował regularnie z wioskami, to przez te przykładowe 5 dni, we wszystkich sześciu wioskach straciłby razem 54 tysiące darmowych surowców.

Teraz handel nie daje aż tak ogromnej przewagi. Jeżeli brakuje ci jakiegoś surowca, możesz go wymienić w wiosce, przy okazji dostając trochę dodatkowo. Możesz uzyskać więcej docelowego surowca niż przed zmianą, ale jednocześnie musisz ponieść większy koszt. Nadal zyskujesz, ale mniej.
 
Tutaj warto uwzględnić czas. Pojedyncza wymiana surowców z wioską (przed zmianą 2000 surowców, po zmianie 3000 surowców) zabiera 0,6 kursu. Kurs wzrasta o 0,6 przez 30 godzin (nie zostało to zmienione).

Po zmianie w ostatniej aktualizacji.
Handlujesz co 30 godzin, każdy handel jest pojedynczy (spadek z 1.25 na 0.65)
a) 3750 -> początek
b) 3750 -> 30
c) 3750 -> 60
d) 3750 -> 90
e) 3750 -> 120
Łącznie, po 120 godzinach udało ci się uzyskać 18750 surowców.

...

jisas .. serio ... jak będę chciał otworzyć lokatę długoterminową to wtedy taka zmiana ma sens ...
większość graczy potrzebuje "na już" więcej surki i wymienia w momencie potrzeby a nie non stop w okresie podanym przez Ciebie ...
tylko jeżeli zachodzi taka potrzeba ... więc w wymianach "krótkoterminowych" dostaliśmy po d....e

Oczywiście, przed zmianą trzeba było wydać mniej surowców, aby uzyskać dodatkową surkę. W najbardziej korzystnej opcji (handel co 60 godzin) wystarczyło wydać 8000 surowców, żeby zdobyć prawie 17 tysięcy, czyli 9 tysięcy dodatkowo. I właśnie na tym polegał problem, jeżeli gracz nie handlował regularnie z wioskami, to przez te przykładowe 5 dni, we wszystkich sześciu wioskach straciłby razem 54 tysiące darmowych surowców

ROTFL ;) dziękujemy że się martwicie o to ile surek stracimy ...
ale zaraz ... ?? jak stracimy skoro jej nie pobraliśmy ?? ...
skoro nie pobraliśmy to nic nie tracimy ... proste ...
(przykład akcje giełdowe ... trzymasz akcje , kurs spada , i mimo że "virtualnie tracisz" to do póki nie sprzedasz to nic nie tracisz)

może zróbcie DLC "opcja wyłącznie handlowa" to wtedy tacy gracze będą sobie handlować z wioskami i nic innego nie robić ...
bo argument "gracz nie handlował regularnie" do mnie nie przemawia ;)
wymieniam surki wtedy gdy zachodzi taka potrzeba a nie kiedy kurs wróci do normy ... i w kółko



wróćcie do wersji przed wprowadzeniem zmian z tą wymianą surek pomiędzy wioskami
2000 przy kursie 1.7 był idealnym rozwiązaniem ...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser26738

Guest
Z ciekawości, jak często udawało wam się osiągnąć limit surowców w wioskach z PW na 5 i 6 poziomie (bo tylko na tych limit został zmniejszony)? Jeżeli dobrze liczę, to wychodzą mi około 22 godziny klikania co 10 minut (z lojalnością chłopów, prędkość świata x1, 6 poziom wioski).

Co do handlu - masz rację, można będzie zdobyć mniej dodatkowych surowców, wykorzystując korzystny kurs. Za to uda się wymienić więcej surowców jednego typu na drugi, bo oprócz zwiększenia mocy handlowej, zmniejszona została redukcja kursu. Handel 2000 surowców przed zmianą powoduje dokładnie taki sam spadek kursu, jak obecnie 3000. Czas odnowienia jest ten sam.
no i w tym cały problem bo przed aktualizacją nigdy a potrafie przesiedzieć i 20 godzin przed kompem a tu aktualizacja bodajże w srodę a w czwartek akcja więc siedzenie cały dzień i przy godzinie 22 wpis osiągnięto maksymalny limit dzienny i tu niemiła niespodzianka zostaje wyłączyć kompa albo lecieć na targowisko i kupić surke za złotko
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Heh...ja tam z handlu z wioskami korzystam tylko w jednym wypadku. Tylko jak mi brakuje kamienia do festynu:) A w wioskach, gdzie kamień jest "-", to trzeba pohandlować jak chce się kliknąć cztery razy dziennie festyny. Wcześniej zadanie było ułatwione, bo kliknąć można było dwa razy na spokojnie, wychodząc na plus i zostawiając trochę surki na później. A aktualnie kliknę raz, a z drugim razem się wstrzymam, bo mi tej surki szkoda traci...

...także jak dla mnie, to zmiana niezbyt korzystna. Ale, co ja tam z tego korzystam, jak prawie nie korzystam.
 

DeletedUser26738

Guest
Tutaj warto uwzględnić czas. Pojedyncza wymiana surowców z wioską (przed zmianą 2000 surowców, po zmianie 3000 surowców) zabiera 0,6 kursu. Kurs wzrasta o 0,6 przez 30 godzin (nie zostało to zmienione).

Przed zmianą były trzy opcje opcje (dla uproszczenia, nie uwzględniam tutaj odczekania kilku dodatkowych godzin, podczas których kurs będzie troszkę wyższy).
Handlujesz co 30 godzin, pierwszy handel jest podwójny (spadek z 1.7 na 1.1 i następnie z 1.1 na 0.5), pozostałe pojedyncze (z 1.1 na 0.5)
a) 5600 surowców -> początek handlu
b) 2200 surowców -> po 30 godzinach
c) 2200 surowców -> po 60 godzinach
d) 2200 surowców -> po 90 godzinach
e) 2200 surowców -> po 120 godzinach
Łącznie, po 120 godzinach udało ci się uzyskać 14400 surowców

Handlujesz co 30 godzin, każdy handel jest pojedynczy (spadek z 1.7 na 1.1)
a) 3400 -> początek handlu
b) 3400 -> 30
c) 3400 -> 60
d) 3400 -> 90
e) 3400 -> 120
Łącznie, po 120 godzinach udało ci się uzyskać 17000 surowców

Handlujesz co 60 godzin, każdy handel jest podwójny (spadek z 1.7 na 1.1 i następnie na 0.5)
a) 5600 > początek
b) 0 -> 30
c) 5600 -> 60
d) 0 -> 90
e) 5600 -> 120
Łącznie, po 120 godzinach udało ci się uzyskać 16800 surowców

Po zmianie w ostatniej aktualizacji.
Handlujesz co 30 godzin, każdy handel jest pojedynczy (spadek z 1.25 na 0.65)
a) 3750 -> początek
b) 3750 -> 30
c) 3750 -> 60
d) 3750 -> 90
e) 3750 -> 120
Łącznie, po 120 godzinach udało ci się uzyskać 18750 surowców.

Oczywiście, przed zmianą trzeba było wydać mniej surowców, aby uzyskać dodatkową surkę. W najbardziej korzystnej opcji (handel co 60 godzin) wystarczyło wydać 8000 surowców, żeby zdobyć prawie 17 tysięcy, czyli 9 tysięcy dodatkowo. I właśnie na tym polegał problem, jeżeli gracz nie handlował regularnie z wioskami, to przez te przykładowe 5 dni, we wszystkich sześciu wioskach straciłby razem 54 tysiące darmowych surowców.

Teraz handel nie daje aż tak ogromnej przewagi. Jeżeli brakuje ci jakiegoś surowca, możesz go wymienić w wiosce, przy okazji dostając trochę dodatkowo. Możesz uzyskać więcej docelowego surowca niż przed zmianą, ale jednocześnie musisz ponieść większy koszt. Nadal zyskujesz, ale mniej.
na takie przeliczniki jestem chyba za głupi wymiana z wioskami zyskujesz tracisz i takie tam za dużo chyba główkujecie nad tymi aktualizacjami
w wymianie z wioska nie jest istotna ilość uzyskanego dodatkowego surowca bo
nawet przyjmując że dostaniesz te 5600 przed aktualizacją
1.7 2000= 3400 i drugi rzut już po 1.1 2000=2200 , 5600 surki ogółem
czy te
1.25 3000=3750 bez drugiej korzystnej wymiany ... 3750 surki ogółem ...
i nie ważne czy po 30 60 czy 90 godzinach będziesz miał więcej
chodzi o to że wymieniasz jeden surowiec na drógi
kamien na drzewo srebro na kamien itd..
w głównej mierze chodzi że po aktualizacji dostajesz nie mniej surowca tylko możesz wymienić mniej surowca i a to już jest lipa i jakieś tam przeliczniki ile można czegoś tam uzyskać za 30 godzin ni jak się mają do gry
przed aktualizacją uzyskiwałeś 5600 surowca wydając 4000 czyli zyskujesz 1600
a po aktualizacji uzyskujesz 5700 surowca wydając 6000 czyli tracisz 300
no matematyka w inno szwankuje ale swoją drogą mogę siebie zacytować
i tu niemiła niespodzianka zostaje wyłączyć kompa albo lecieć na targowisko i kupić surke za złotko
no co Panowie i Panie jak się bawić to się bawić złoto rządzi tylko czekać aż będzie można surke od inno kupić za golda
 

DeletedUser26738

Guest
Heh...ja tam z handlu z wioskami korzystam tylko w jednym wypadku. Tylko jak mi brakuje kamienia do festynu:) A w wioskach, gdzie kamień jest "-", to trzeba pohandlować jak chce się kliknąć cztery razy dziennie festyny. Wcześniej zadanie było ułatwione, bo kliknąć można było dwa razy na spokojnie, wychodząc na plus i zostawiając trochę surki na później. A aktualnie kliknę raz, a z drugim razem się wstrzymam, bo mi tej surki szkoda traci...

...także jak dla mnie, to zmiana niezbyt korzystna. Ale, co ja tam z tego korzystam, jak prawie nie korzystam.
fakt jest jeden z wymianą surowca w wioskach korzysta sie na początkowym etapie gry bo później przy większej ilości wiosek już go sobie przerzucasz a i wioski skalpujesz co 8 godzin bo ci się nie chce
fakt kolejna pomyłka w tej grze festyn miejski po co walczyć skoro możesz sobie sloty za festynki robić o wiele szybciej i taniej niż budowanie wojska atakowanie bronienie bezsensowne budujesz sobie wioche klepiesz festynki masz slota rozbierasz nieaktywnego i znowu festynki i tak do końca świata i okazuje się że jak zrobisz sobie do tego teatry to możesz zostać top jeden na świecie nic nie robiąc
 

DeletedUser20114

Guest
Oczywiście, przed zmianą trzeba było wydać mniej surowców, aby uzyskać dodatkową surkę. W najbardziej korzystnej opcji (handel co 60 godzin) wystarczyło wydać 8000 surowców, żeby zdobyć prawie 17 tysięcy, czyli 9 tysięcy dodatkowo. I właśnie na tym polegał problem, jeżeli gracz nie handlował regularnie z wioskami, to przez te przykładowe 5 dni, we wszystkich sześciu wioskach straciłby razem 54 tysiące darmowych surowców.

Teraz handel nie daje aż tak ogromnej przewagi. Jeżeli brakuje ci jakiegoś surowca, możesz go wymienić w wiosce, przy okazji dostając trochę dodatkowo. Możesz uzyskać więcej docelowego surowca niż przed zmianą, ale jednocześnie musisz ponieść większy koszt. Nadal zyskujesz, ale mniej.
Z całym szacunkiem, Shannqa, ale strasznie kulawa ta logika.

(...) I właśnie na tym polegał problem, jeżeli gracz nie handlował regularnie z wioskami (...)
wytłumacz, proszę, dlaczego InnoGames uważa to za "problem"

we wszystkich sześciu wioskach straciłby razem 54 tysiące darmowych surowców
czyli, skoro nie zagrałem wczoraj w Lotto, to straciłem 25 mln PLN ?

Możesz uzyskać więcej docelowego surowca niż przed zmianą, ale jednocześnie musisz ponieść większy koszt. Nadal zyskujesz, ale mniej.
więc programiści uznali, że handel z wiochami po kursie 1,7 jest problemem i postanowili go rozwiązać "zabierając".
Najpierw dali, teraz zabrali...
Chciałbym przypomnieć (po raz kolejny), że taki podwyższony kurs (jak wynikało z wiki oraz z zamieszczanych przez Ciebie informacji na FO), miał być "rekompensatą" za zabranie nam 2 wiosek.

Teraz handel nie daje aż tak ogromnej przewagi.
a ilu GRACZY tak na prawdę handluje w ten sposób: wymieniając surki we wszystkich wioskach co 30/60 godzin?
Z tego, co się orientuję (i jak widać po wypowiedziach tutaj, słusznie), to większość handluje z wioską jak ma taką potrzebę (brakuje określonego rodzaju surki).
Mi sie po prostu wydaje, że chcecie uderzyć w handel na początku światów.
Zredukowanie kursu surek w wioskach rolniczych może spowodować wzrost cen za złoto (mniej surki, za tę samą ilość złota). A zatem ci, co kupują surki za golda, będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni
 

DeletedUser5

Guest
Dziękuje za wasze komentarze, zwłaszcza te krytyczne :) Jak zawsze, przekażę wasze opinie na temat zmian do projektantów gry, dlatego bardzo dobrze, że rozwinęła się dyskusja w jaki sposób korzystacie z handlu i pobierania surowców.

wytłumacz, proszę, dlaczego InnoGames uważa to za "problem"

Tak jak wspomniałeś, zwiększony kurs był poniekąd rekompensatą za usunięcie dwóch wiosek, przez co w teorii można było wyrównać surowce, które może zdobyć gracz z wiosek. W praktyce, surowców można było zdobyć więcej niż w wioskach rolniczych. Po zmianie, dodatkowe surowce z handlu są zmniejszone o połowę i nadal wynoszą trochę więcej niż w wioskach rolniczych. Więcej na ten temat napisałam poniżej.

czyli, skoro nie zagrałem wczoraj w Lotto, to straciłem 25 mln PLN ?

Twój sąsiad zagrał i wygrał 25 milionów, za które kupił budynek, w którym mieszkasz ;)

więc programiści uznali, że handel z wiochami po kursie 1,7 jest problemem i postanowili go rozwiązać "zabierając".
Najpierw dali, teraz zabrali...
Chciałbym przypomnieć (po raz kolejny), że taki podwyższony kurs (jak wynikało z wiki oraz z zamieszczanych przez Ciebie informacji na FO), miał być "rekompensatą" za zabranie nam 2 wiosek.

Biorąc pod uwagę realne możliwości graczy zbierania surowców i handlowania, surowców w starych wioskach z PW można było zdobyć więcej niż w wioskach rolniczych, nawet mimo zabrania 2 wiosek. Fizycznie niemożliwe jest zbieranie surowców codziennie przez 24 godziny (od czasu do czasu jak najbardziej, ale nie regularnie), i nie da się zdobyć aż tylu wymuszonych lojalności, żeby cały czas korzystać z plądrowania. Zrobiłam sobie podsumowanie handlu i zbierania surowców, opierając się na moim 5-dniowym przykładzie. Nie będę wam wklejać całości obliczeń, ale założyłam, że gracz siedzi przed Grepolis 18 godzin dziennie, a 8 godzin śpi (i korzysta wtedy z 8-godzinnego plądrowania). Dodałam do tego dodatkowe surowce z handlu, czyli przykładowo, jeśli wymieniam 2000 na 2500 surowców, to dodatkowo dostaję 500. Wyszło mi:

- wioski rolnicze - 207520 surowców
- wioski z PW przed zmianami - 240480 surowców
- wioski z PW po zmianach - 172500 surowców

Tyle surowców gracz może zebrać posiadając miasto ze wszystkimi wioskami na wyspie, każda z nich jest na maksymalnym poziomie. Nie zaprzeczam, surowców jest mniej.

Mi sie po prostu wydaje, że chcecie uderzyć w handel na początku światów.
Zredukowanie kursu surek w wioskach rolniczych może spowodować wzrost cen za złoto (mniej surki, za tę samą ilość złota). A zatem ci, co kupują surki za golda, będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni
Z jednej strony, ogólnie będzie mniej surowców w obiegu, bo mniej można pozyskać z wiosek. Z drugiej strony, w pierwszych tygodniach świata ilość surowców się zwiększy, ponieważ wioski będzie łatwiej rozbudowywać (mniejszy koszt PW), a limity dzienne zostały znacznie zwiększone na poziomach 1-3.

Dodałam do wiki porównanie wszystkich zmian w wioskach z PW, możecie przejrzeć je tutaj.
 

DeletedUser26738

Guest
Z jednej strony, ogólnie będzie mniej surowców w obiegu, bo mniej można pozyskać z wiosek. Z drugiej strony, w pierwszych tygodniach świata ilość surowców się zwiększy, ponieważ wioski będzie łatwiej rozbudowywać (mniejszy koszt PW), a limity dzienne zostały znacznie zwiększone na poziomach 1-3.
ok to jest jakiś argument ale tak naprawdę rozbudowanie wiosek na pierwszej wyspie nie stanowi problemu czy przy starym czy przy nowym gdyż jest obóz bandytów (z założenia jest żeby można za pw rozbudować wioski i łatwiej rozwinąć pierwszą wioche ) robi się problem przy kolejnych wiochach i tu będzie ułatwienie
problem w tym że wprowadzono zmianę w handu z wiochami tak troszkę na wyrost o ile pierwszy odruch był przyjemny (o fajnie mogę wymienić więcej surowca na raz) o tyle po chwili obuchem w łeb i znowu aktualizacja popsuła coś co było przydatne
i nie chodzi tu wcale o uzyskiwanie dodatkowego surowca fajnie bo jest ale chodzi o wymianę surowca przy starym systemie potrzebując np drzewo mogłeś pozwolić sobie nawet na trzy wymiany jak potrzebowałeś danego surowca licząc się z tym że stracisz troszkę tego surowca ale to było do przyjęcia a teraz wymienisz raz i tyle
Biorąc pod uwagę realne możliwości graczy zbierania surowców i handlowania, surowców w starych wioskach z PW można było zdobyć więcej niż w wioskach rolniczych, nawet mimo zabrania 2 wiosek. Fizycznie niemożliwe jest zbieranie surowców codziennie przez 24 godziny (od czasu do czasu jak najbardziej, ale nie regularnie), i nie da się zdobyć aż tylu wymuszonych lojalności, żeby cały czas korzystać z plądrowania. Zrobiłam sobie podsumowanie handlu i zbierania surowców, opierając się na moim 5-dniowym przykładzie. Nie będę wam wklejać całości obliczeń, ale założyłam, że gracz siedzi przed Grepolis 18 godzin dziennie, a 8 godzin śpi (i korzysta wtedy z 8-godzinnego plądrowania). Dodałam do tego dodatkowe surowce z handlu, czyli przykładowo, jeśli wymieniam 2000 na 2500 surowców, to dodatkowo dostaję 500. Wyszło mi:
o ile przed aktualizacją ani razu nie splądrowałem wiosek do końca nawet wrzucając przed północą cykl 8 godzinny bo niebyło realnej możliwości przesiedzieć przed kompem 22h o tyle teraz wystarczy niespełna 12h i wioski są zeskalowane z sórowca
proste po 24 wrzucasz cykl 8 godzinny i przez cały dzień w granicach 12h masz wiochy puste i nie zapominajmy o tym że na noc znowu możesz wrzucić cykl 8 godzinny
wiem że oskalpowanie wiosek z całego surowca są ekstremalnymi wypadkami ale aktualizacja spowodowała że grasz jest skazany na handel z innym graczami
 

DeletedUser13617

Guest
Nie powinno być aktualizacji. Tylko propozycje aktualizacji. I ankieta w wiadomości systemowej.

Jeśli gracze są Za - odpalamy.
Jeśli gracze na Nie - do śmieci.
Jeśli ponad 2/3 graczy na Nie - przygotowujący zmianę na śmietnik.

--------------

Zmiana w surkach? Jedyny powód to próba wyciągnięcia większej ilości kasy od gracza. Reszta to bajdurzenia.

Zmiany w Cudach? Na chybcika pokradzione pomysły osób tworzących skrypty. Plus niedopracowane technicznie pomysły z urlopami. Żeby przykryć nieudolność i brak koncepcji u twórców gry.

Tak jak już pisałem kiedyś - Zakład Pracy Chronionej.
 
Nie będę wam wklejać całości obliczeń, ale założyłam, że gracz siedzi przed Grepolis 18 godzin dziennie, a 8 godzin śpi (i korzysta wtedy z 8-godzinnego plądrowania).

Widzę że standardowo niekorzystne posty znikają :) Czyli zakładasz ze gracz gra 18h a potem śpi 8h ? Rozumiem że z matematyki jesteś tak dobra jak programiści z inno ;) Chyba że chodzi o to że w tych 18h gracz 8h spi tylko jak spi to jakim cudem siedzi przed grepolis? :) Z logiki widzę słabo :p z matematyki tak samo..
 

DeletedUser5

Guest
*El Gato*, tak to jest, jak po nocach liczę zamiast spać, jak standardowy gracz Grepolis :D Chodziło oczywiście o to, że w ciągu doby spędza 16 godzin przy grze, a 8 godzin odpoczywa.
 
W nowej wersji można znacznie łatwiej dowiedzieć się o zdobytych odznaczeniach.

Dodaliśmy wykrzyknik do przycisku Grepolisscore, który informuje o tym, że niedawno zdobyto odznaczenie.
Ikona wyświetla się do czasu, gdy przejrzane zostaną zakładki z nowymi odznaczeniami.


BRAWO ;) wiedziałem że czegoś tu brakowało , Dziękujemy za ten wykrzyknik wszyscy razem ;)

może już starczy takich durnych aktualizacji ?
gdzie była zamieszczona ankieta dotycząca aktualizacji ? kto głosował na tak ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry