Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5

Guest
Zapraszamy do dyskusji na temat aktualizacji w Grepolis. Które zmiany przypadły Wam do gustu? Czego jeszcze brakuje? Co sądzicie o rozwoju gry?

Ostatnia aktualizacja:
- Wersja 2.30
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Oj... Jakbyście jeszcze mogli otworzyć okna żeby trochę sprawiedliwości wpadło to by było klawo ;-)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Oj... Jakbyście jeszcze mogli otworzyć okna żeby trochę sprawiedliwości wpadło to by było klawo ;-)

Zima idzie, zamiast otwierania okien lepiej grzejniki włączyć ;)

Co do sprawiedliwości - jakie według ciebie elementy gry wprowadzone w update'ach nie są sprawiedliwe? Czy chodzi o premium?

Bardzo mi się podobają wszystkie zmiany ale czy możemy już wrócić do wersji 1.0 ?

Dlaczego konkretnie sądzisz, że 1.0 było lepsze od obecnych wersji? Mógłbyś bardziej to rozwinąć?

gra zaczyna polegać na zasobnosci portfela/konta a nie na tym co człowiek ma w głowie...
Zrobcie serwer bez golda(płatny stały abonament miesieczny ~300-500monet) a zobaczycie ze to też się opłaca

Kojarzę, że padł taki pomysł w dziale z propozycjami, ale za nic nie mogę znaleźć teraz tego tematu. Czy mógłbyś podesłać linka, żebym doczytała o co konkretnie tam chodziło? :)
 

DeletedUser9664

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Kojarzę, że padł taki pomysł w dziale z propozycjami, ale za nic nie mogę znaleźć teraz tego tematu. Czy mógłbyś podesłać linka, żebym doczytała o co konkretnie tam chodziło? :)
http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?11476-Płatny-Serwer-bez-GOLDa

Ależ proszę...
A o co chodzi? hmm logiczne... * gram bez złota, zerwo skracania/zarządców/kapitanów i reszty*
a w zamian by serwer był rentowny, gracze są zobowiązani np opłacać miesięczny abonament w wysokości xxx monet...

Dobrze by było jeszcze jak by na takim serwerze administracja pilnowała graczy intensywniej (poszukiwania MK, botów itp) by gra była jak najbardziej uczciwa...


Dlaczego konkretnie sądzisz, że 1.0 było lepsze od obecnych wersji? Mógłbyś bardziej to rozwinąć?
Gra się nie cieła przy zmasowanych atakach, była płynniejsza *na swój sposób* ;]
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?11476-Płatny-Serwer-bez-GOLDa

Ależ proszę...
A o co chodzi? hmm logiczne... * gram bez złota, zerwo skracania/zarządców/kapitanów i reszty*
a w zamian by serwer był rentowny, gracze są zobowiązani np opłacać miesięczny abonament w wysokości xxx monet...

Dobrze by było jeszcze jak by na takim serwerze administracja pilnowała graczy intensywniej (poszukiwania MK, botów itp) by gra była jak najbardziej uczciwa...
Dzięki :) Hmm.. co do zarządcy, to bardziej odpowiadałaby mi chyba opcja automatycznego zarządcy na każdym koncie bez dodatkowych opłat, ciężko byłoby bez niego grać. Choć, z drugiej strony, może właśnie na tym polegałoby wyzwanie ;) Ale nie jestem przekonana. Załóżmy, że grasz sobie grasz, a nagle zabraknie ci pieniędzy / opóźni ci się wypłata / musisz wydać ostatnie zaskórniaki na lekarza. Co wtedy? Plusem płatnych dodatków do darmowej podstawy jest fakt, że nie musisz płacić. Na tym świecie byłoby to konieczne, co nie bardzo mi się podoba.

Gra się nie cieła przy zmasowanych atakach, była płynniejsza *na swój sposób* ;]
Rozumiem, mnie też to trochę boli, bo mój komputer jest zbyt słaby do gry :p Ale akurat ja problemy mam z wieloma grami online, nie tylko z Grepolis, niestety ;) Zastanawiam się czy na lepszym sprzęcie działałoby to lepiej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9664

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Rozumiem, mnie też to trochę boli, bo mój komputer jest zbyt słaby do gry :p Ale akurat ja problemy mam z wieloma grami online, nie tylko z Grepolis, niestety ;) Zastanawiam się czy na lepszym sprzęcie działałoby to lepiej.

Komputer tu nic nie am do rzeczy... sprawdzałem na sprzęcie wartym ponad 15 tyś zł.. 16gb ram, procek 8rdzeniowy, grafika 2x2gb do tego łącze symetryczne 100/100 mb... takie same zawieskzi łapał na każdej przegladarce...
Wiec wina leżeć musi w zbyt obciążonym skrypcie gry (ale to tylko moja ocena)

A do trudnosci gry... hmmm.. tak jak i na Plemionach zawsze są wariaty co bez premki grają z sporą liczbą miast ;]
więc o To chodzi... :>
PLAY HARD GO PRO


ad:mad:
Załóżmy, że grasz sobie grasz, a nagle zabraknie ci pieniędzy / opóźni ci się wypłata / musisz wydać ostatnie zaskórniaki na lekarza. Co wtedy? Plusem płatnych dodatków do darmowej podstawy jest fakt, że nie musisz płacić. Na tym świecie byłoby to konieczne, co nie bardzo mi się podoba.

brak takiej opłaty byłby zmianą na urlop w grze (Tylko na świecie ebz golda);] Bynajmniej tak to wygląda na innej grze przegladarkowej z stałym abonamentem... ]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Retryk dobrze gada.

Oprócz tego co do tej pory napisano, wersja 1.0 była znacznie lepsza również ze względu na system farmienia wiosek rolniczych, który był znacznie bardziej "dla ludzi". Na 1.0 w ogóle nie korzystano z botów, bo nie było ku temu powodu... cała sprawa się nakręciła po wprowadzeniu genialnego pomysłu klikania co 5 minut.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Aktualizacja do wersji 2.30
Drodzy gracze,

w najbliższy czwartek, 11 października, gra zostanie zaktualizowana do wersji 2.30. Oto lista zmian:

(..)


Naprawione błędy:
(..)
Planer ataków nie zawsze wysyłał powiadomienia.


Nadal nie działa.

Wczoraj ustawiłem w planerze ataki z wyjściem na dzisiaj. Ataki zacząłem wysyłać a przypomnień nie dostaję.

----
Edit:

No w końcu!!
Wysłałem dziesięć ataków z planera i nie było powiadomień. Dopiero minutę przed puszczeniem jedenastego ataku dostałem powiadomienie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9664

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Retryk dobrze gada. Na 1.0 w ogóle nie korzystano z botów, bo nie było ku temu powodu... cała sprawa się nakręciła po wprowadzeniu genialnego pomysłu klikania co 5 minut.

A tam jak masz powyżej 20 wisoek to juz człowiekowi się odechciewa klikać co mare minut, przyjemniej wydoić raz na 8h na full surki ^^

A Retryk zawsze dobrze gada :> xD
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Jest recepta na głód i bezrobocie, nie trzeba wcale wracać do 1.0 ;-)
Obecnie jest za duża różnica w pozyskiwaniu surowców miedzy graczami aktywnymi, a mniej aktywnymi. Nie chce mi się tego teraz dokładnie przeliczać, ale gracz bardzo aktywny jest w stanie uzyskać 5-6 razy więcej surowców niż gracz mało aktywny (praca, szkoła, inne obowiązki)
Grunt to równowaga i odpowiedni balans
- Albo zwiększyć np. x2 wydobycie wszystkich kopalń niwelując różnicę w pozyskiwaniu surowców (wtedy przepaść się zmniejszy procentowo)
- Albo zmniejszyć różnicę surowców między farmieniem wiosek np. co 5min, a co 8h
Bez tego ani rusz jeżeli chodzi o jakiekolwiek zmiany na lepsze
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Rzeczywiście stary system farmienia był świetny, a ten nowy to kopalnia botów ;P Premium zawsze dawało, daje i b/d dawać przewagę, ale bez chociaż częściowej umiejętnosci gry nawet wszystkie premki ci nie pomogą wygrać ;D
 

DeletedUser9664

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

sSebciuuu :}
co ty gadasz... premium daje i to aż za dużo ułatwień... ;p
jak nie silniejsza armia to wiecej surki, jak nie surka to murek w 5 minut na 25lvl, jak nie murek to slot na nowe miasto i tak non stop.. wystarczy spać na złocie i już, a zawsze są tacy napaleńcy...
acz tak sam używam premium GDYŻ JEST TO OBECNIE OBOWIĄZKOWE by mieć szanse równe z innym czołowymi graczami... ;p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Ja tam nie używałem premki, nie używam i raczej używać nie bedę. Niestety zazwyczaj to jest powód moich porażek, no ale to tylko gra. w każdym razie, czym więcej aktualizacji tym więcej można z premką niz bez i tym bardziej robi sie różncia między graczem dobry z premką i graczem dobrym bez niej, to ejst tajkieś 1 dzień gracza z premką = 3 dni gracza bez >.<
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

1 dzien z premium = 3 bez? kolego, jakim cudem skonczyles gimnazjum? :)
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

A ja powiem tak:

Mi nie przeszkadza że wprowadzono 2.0 (trudno, skoro twórcom gry się tak zachciało to co nam do tego..) Ale najbardziej mnie boli że mimo iż wszyscy chcą 1.0 nadal nie ma podziału na światy: Dobrze by było gdyby otwierano światy w wersji 2.0 oraz 1.0, Każdy by grał na czym by chciał, a tak to nie dość że zepsuli strategie tej gry to jeszcze zamienili stare światy które były w wersjach 1.0 na 2.0 ;/ I niech mi nie mówi nikt że za późno, bo skoro są dwa systemy podboju do wyboru to mogliby i w tym kierunku zaszaleć. A szkoda, bo chętniej bym się zalogował na dawnej Alfie czy Becie niż na obecnym Bizancjum czy Atenach (Te farmienie wiosek, podwyższanie zadowolenia o 15%, wyłącznie stary system, okno na cały ekran, mapa bez zbędnych kolorów i przeciągnięć, zero laggów, botów, mniej złotników.. achh to były czasyy ..)
 
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Na cholere jakies aktualizacje wprowadzacie niby mial byc problem z odznaczeniami rozwiazany a jeszcze wieksza kicha jest co to ma byc
 

DeletedUser77

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

@[profil]GreeN Theme[/profil]
Niestety rozwijanie obu wersji na raz nie było by dobrym pomysłem. Dodatkowo wersja 1.x posiadała pewne ograniczenia dotyczące jej rozwijania, których nie posiada wersja 2.x. Z wydajnością i szybkością działania gry na starszych komputerach fakt, zgodzę się, że 1.x działała lepiej ale trzeba iść z duchem czasu i techniki, bo ten kto stoi w miejscu to tak jak by się cofał.

@[profil]adriankiller[/profil]
Problem został już zlokalizowany lecz naprawienie go wymagało więcej czasu, dlatego też nie pojawiło się to już w tej wersji, gdyż deweloperzy po prostu nie zdążyli tego naprawić. Miejmy nadzieję, że w kolejnej aktualizacji zostanie ten kłopot rozwiązany.
Dostaliśmy też informację o tym, że wszystkie odznaczenia są w bazie lecz błąd dotyczy tylko ich wyświetlania więc nie ma obaw, że ktoś z Was straci jakiekolwiek odznaczenie.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

To nie rozwijać a zostawić jeden świat dla noobów takich jak ja którzy wolą old school ;p

yż deweloperzy po prostu nie zdążyli tego naprawić. Miejmy nadzieję, że w kolejnej aktualizacji zostanie ten kłopot rozwiązany.

To że nie zdążyli tego naprawić to jest do zrozumienia, ludzka rzecz. Ale skoro nie zdążyli to nie powinno się ogłaszać na forum że zostanie to naprawione w aktualizacji ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry