Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5716

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Drodzy gracze,

w dniu dzisiejszym zostanie wycofana jedna ze zmian, które zostały wprowadzone w ostatniej aktualizacji:

Właściciel okupowanego miasta nie otrzyma punktów walki.



Pozdrowienia,
Team Grepolis

No i po problemie.. mi tam pasuje :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Bunt graczy i wszystko załatwione :D Chociaż tutaj administracja słucha głosu ludu, a nie jak w innej grze IG ;P
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Jedyną logiczną zmianę wywalili.

Ech, widać teraz jak na dłoni jacy ludzie w to grają.
 

DeletedUser14968

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

No pięknie, bardzo sensowna zmiana została wycofana...choć nie widziałem konkretnych argumentów przeciw, tylko masę wpisów typu bez sensu, nie będę grał, a czemu taka zmiana bez nas itd...
Nigdy was nie denerwowało jak jakiś grajek robił płacz na forum o odbijanie miasta, które i tak tracił, ale dzięki punktom z wojsk własnego sojuszu miał potem sloty na dwa nowe?
A może ta zmiana prowadziła by do kolejnych np lepszego podziału punktów w obronie niż prosty ilościowy, który mamy obecnie?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Oczywiście tej zmiany nie poprzesz, ba, być może nawet nie zrozumiesz jej sensu, jeżeli jesteś fanem otrzymywania punktów z obrony pomimo tego, że już nie bronisz miasta.

bronie nie bronie , do konca okupacji nie jest powiedziane kto bedzie wlascicielem tego miasta a jednostki obronne padaja na terenie tego polis wiec sprawiedliwym jest podzial pkt deff

punkt widzenia zalezy od pkt siedzenia - jedni zdobywaja glownie pkt off , drudzy deff inni to i to , wg mnie podzial pkt deff jest jak najbardziej sprawiedliwy

nie jestem fanem otrzymywania pkt deff z odbijania u mnie okupacji - bo rzadko sie zdarza abym mial kolona
 

DeletedUser19362

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

a już myślałem, że herosi będą :(
 

DeletedUser9137

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

No właśnie kiedy będzie aktualizacja z nowościami ?
Herosi, zróżnicowanie gry itd. ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Jest jeszcze błąd gdy żądamy surowców przy nastroju 79% wioski nie buntują się ale gdy przełączamy się na plądrowanie PRZY URUCHOMIONYM BONUSIE WYMUSZONA LOJALNOŚĆ wioski się buntują jakby to było zwykłe plądrowanie przy którym się traci nastrój :(
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Kolejna już nie liczę która aktualizacja bez większych zmian, ale myślę że w następnej aktualizacji jak twórcy gry napisali będzie nowy interfejs i pełny podgląd miasta, o herosach napisali że do świąt powinni być więc pozostaje nam czekać.
Niestety, nie byliśmy w stanie dokończyć realizację nowego interfejsu: ten zostanie przesunięty do następnej wersji.
W poniedziałek nasz zespół rozpoczął pracę nad rozwojem wersji 2,46. Nacisk w tej wersji jest do sfinalizowania nowego interfejsu użytkownika i przygotować nadchodzące pełny opis miasta ekranu.
 
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Za to nit nie zapomniał o naprawie błędów w Grepo Olimpiadzie , która skończyła sie kilka dni temu :)
 

DeletedUser6419

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Pomijając sprawy naprawiania błędów, które są rzeczą naturalną, dla mnie rewolucyjną zmianą w nadchodzącej aktualizacji jest to, że :
"Dodano nazwę atakowanego miasta w powiadomieniu o nadchodzącym ataku."
- przy ilości miast powyżej 100, lub 200 , odnalezienie miasta na które szedł atak , mogło być niemożliwe , przed dojściem ataku do celu, jeśli szedł z bliskiej odległości.

Pozostają jeszcze dwie ważne sprawy, które będą coraz częściej wracały.

1. Sprawa otwarcia nowego świata bez opcji Premium. (ustalenie wysokości miesięcznego abonamentu , jest sprawą drugorzędną ).
W chwili obecnej gra ulega wynaturzeniu. I nie jest prawdą, że o ostatecznym sukcesie decydują umiejętności.
Być , może, gdy Premium spiduje się gracz początkujący. Przy względnie wyrównanych umiejętnościach i możliwościach czasowych graczy, rozgrywka traci sens.
Przykład z życia:
Na jednym ze światów, przy maksymalnym porcie i "budowniczym statków" budowa jednego ognia trwa ponad 1 h .
Zagrodę ogni można wybudować maksymalnie szybko w ciągu przeszło 12 dób.
Tymczasem gracz, który rano stracił z miast A, B i C ognie, wieczorem puszcza z tych miast 3 nowe pełne składy ogni.
W początkach Grepo, stosowanie Premium było "delikatne", głównie ograniczone do handlarzy, dowódców itp.
Teraz, poza tymi głównymi funkcjami, służy głównie do skracania czasu produkcji woja.
Grupa graczy w jednym soju, wydających po kilka tys miesięcznie na Prenium. po prostu zaburza rozgrywkę.
Podobnie wytworzyła się grupa graczy, którzy wchodzą na nowe światy, by za pomocą premiowego spidu (najsilniej jego efekty działają w początkowej fazie gry) zdobywać TOPowe pozycje w rankingach.
Najczęściej jednak gracze ci rezygnują w dalszej fazie gry, przenosząc się na nowy świat.
- nie chodzi o zmianę reguł całości Grepo, ale o otworzenie choć jednego świata o charakterze sportowego fair play , w którym decydowały by w pojedynku czyste umiejętności i zakazany byłby doping.

2. Oczekuję od twórców gry, stworzenia tak sprawnego modułu gry, jakim były uprzednio statystyki GRC.
(nie jest tu argumentem, że GRC jest niejako modułem zewnętrznym, - można bowiem stworzyć sprawnie działający moduł o takich cechach, wewnątrz gry).
Żadne wodotryski nie mogą przysłaniać faktu spadającej funkcjonalności i grywalności.
Uprzednio, śledząc miasta na mapie, jednym kliknięciem dostawaliśmy NATYCHMIAT !!! (ułamek sekundy) dostęp do info o np. aktywności gracza.
Obecne statystyki "z mapy" mielą się w sposób niewiarygodnie długi, wkurzając i zniechęcając w ogóle do ich używania, oraz mają ograniczony zakres historii przeglądania - co np. przy ocenie terminu końca urlopu gracza, ma fundamentalne znaczenie.

Pozdrawiam.
stary pies
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Zgodzę się z przedmówcą,powiadomienie na które miasto nadciąga atak to najważniejsza zmiana.Będę musiał przyzwyczaić się do witającej na stronie głównej zaloguj się,oraz zmiany wsparcie na wesprzyj.

Aktualizacja ogólnie na plus,dzięki temu wspomnianemu powiadomieniu.
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Mi właśnie coś nie grało, a to ten przycisk ''zaloguj się'' zamiast ''zaloguj'' :D I tak patrzę i nie wiedziałem czy to już było, czy nie. Ale po poście klubowicza wiem, że to dodali. Za pomoc w rozwiązaniu tej nader trudnej zagadki :)D) otrzymujesz pkt reputacji :) Łap :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Kiedyś na forum zapodałem pomysł filtrowania raportów - więc jak wpadło mi w oczy, że aktualizacja wprowadzi filtrowanie raportów to się ucieszyłem. Nie myślałem jednak, że temat zostanie potraktowany tak zdawkowo. Liczyłem na wyszukiwanie po nazwie miasta lub gracza.
Tak więc nie ukrywam, że jestem rozczarowany...
Następne rozczarowanie moje wiąże się z wersją grepolis na Androida - obiecywana, obiecywana (plotki głosiły o pojawieniu się w sierpniu) i w końcu jest... wersja na IOS a co z Androidem?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Od kiedy są nowe czasy oczekiwania na koniec misji?Kiedyś np musiałem poczekać 4h.A dzisiaj wyskoczyło mi,że będę musiał czekać aż 13:30h.To jest błąd,czy nowość po aktualizacji?
 
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Od kiedy są nowe czasy oczekiwania na koniec misji?Kiedyś np musiałem poczekać 4h.A dzisiaj wyskoczyło mi,że będę musiał czekać aż 13:30h.To jest błąd,czy nowość po aktualizacji?
Nowość po aktualizacji (link):
Ulepszono misje wyspowe:
Stopień wyzwania zależy od postępów w grze.
Zrównoważono progi punktowe dotyczące poszczególnych stopni wyzwania.
Zrównoważono niektóre obecne misje: zmieniono parametry i wyzwania.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

a ja żeby zdobyć 9 rydków muszę pokonać pół tysiąca wojaków - bez sensu :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

mam glupia prosbe
moze zanim zrobicie aktualizacje to sprawdzicie jak ona dziala
bo co aktulizacja to masakra:(
 
Status
Zamknięty.
Do góry