Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5

Guest
W tej niema,ale za jakiś czas będzie i jeśli rozumiem dobrze to będzie to dotyczyć wszystkich graczy,więc napewno to nie pomoże nowym graczom.

Czy masz na myśli, że za jakiś czas będzie zmieniony poziom akademii do badania podboju? Jeżeli tak, to nie, nie ma w planach takiej zmiany, właśnie dlatego, że bardziej doświadczeni gracze mogliby to wykorzystywać do szybkiego przejmowania miast początkujących ;)

A co do cudów kiedyś grało się długo żeby nabić te pkt potrzebne teraz to chyba na każdym świecie już te pkt są osiągnięte przed 6 miesiącami.
Wiem że każdy gracz chce krócej drugi dłużej,ale gra zostaje cały czas przyszpieszana i światy po 7 miesiącach zaczynają umierać. Cuda wybudowane i i chęć do gry na danym świecie maleje.
Pewnie niedługo będzie ze cuda będą budowane po 4 miesiącach.

Myślę, że problem polega na tym, że światy umierają po wybudowaniu cudów, ale zostają otwarte przez kolejne kilka miesięcy albo i ponad rok. Wielu osobom nie chce się kontynuować aktywnej gry i cała frajda znika, gdy nie ma z kim walczyć. Co do samego rozpoczęcia ery cudów, to osobiście się z tobą zgadzam, wydłużyłabym trochę ten okres, ale jednocześnie byłabym za tym, żeby szybciej zamknąć serwer.

co zostało zrobione w poprzedniej aktualizacji ,że ramka aktywności jaką oferuje quack tools jest obcięta i nie da się z niej korzystać

Czy dałoby się to jakoś naprawić ?

Z naszej strony niestety nie jesteśmy w stanie nic zrobić, trzeba poczekać aż Quak zaktualizuje swój skrypt.

Opis misji wyspowych w Wiki jest nieaktualny, stad teraz moje pytanie, czy to oznacza, ze bonus ulepszony atak calkowicie wypada z gry czy bedzie dalej dostepny w innych misjach wyspowych?
Ulepszony atak nadal będzie dostępny, zmiana na procarzy dotyczy tylko tej jednej misji :) Zostanie ona zmieniona w wiki po aktualizacji, bo muszę zrobić zrzut ekranu.
 

DeletedUser29552

Guest
To czego mi brakuje to opcji"pobierz surowce ze wszystkich swoich wiosek ", bez konieczności przeskakiwania z miasta do miasta . Może być przy Kapitanie pal licho . Przy kilkudziesięciu miastach , brakuje mi pauzy w pracy by na apce wszędzie pobrać surowce .
 

DeletedUser23323

Guest
Wbrew mojej woli mój post został przeniesiony do tego działu , choć uważam, że nie tu jego miejsce i powinien być w dyskusjach.

Koniec eventów czy koniec grepolis?

Myślę, że pora zadać sobie to pytanie.

Ostatni event z przesadzoną ilością mityków wprowadził totalne zaburzenie gry.
Istniejąca nierównowaga między możliwością zaddeffowania okupacji a ilością latających mityków doprowadziła praktycznie do ustania podbojów.
Po zakończeniu eventu jeszcze przez kilka - kilkanaście dni będą latały mityki z sakiewek.
Potem będzie około 2 tygodnie normalnej gry i zapewne kolejny event a w nim sklepik z mitykami.
Gra obecnie wygląda tak, że okresy w miarę normalnej gry są coraz krótsze.

Zaczyna to irytować. Okresy eventowych i po- eventowych zaburzeń gry trwają już dłużej niż normalna gra.
Przez czas eventu nie mają żadnego znaczenia strategie czy umiejętności graczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11114

Guest
Nie grałem 5 lat ale po tym jak zajrzałem 2 miesiace temu na grepo to uważam ze grepolis to nie jest juz gra strategiczna tylko jeden wielki sklepik dla baranow co nie potrafią grać i jedynie grubym portfelem podbudowują swoje "wielkie" ego . Szkoda czasu a tym bardziej pieniędzy na ten gówniany szwabski produkt bo utrzymac okupacje przez tydzien czy 2 po evencie jest niemozliwe a jak juz jakis zlotnik jest w okolicy to mozna sobie darowac podboje ... a w ogole to nie wiem po co to pisze i tak inno games jedyne co zrobi to nstp event dla "graczy" z portfelem bez dna... Takze róbcie więcej eventów gdzie nie trzeba nic robic poza wydawaniem złota :p
Reasumujać kiedys takie dodatki nazywały sie chitami ktore były za darmo a teraz nazywa się to opcja premium albo item shop za ktory trzeba placic no ale kasa musi sie zgadzac :)
 
To czego mi brakuje to opcji"pobierz surowce ze wszystkich swoich wiosek ", bez konieczności przeskakiwania z miasta do miasta . Może być przy Kapitanie pal licho . Przy kilkudziesięciu miastach , brakuje mi pauzy w pracy by na apce wszędzie pobrać surowce .
jak już tym wątkiem idziemy to również przycisk na wysłanie surowców ze wszystkich miast na budowę cudaka również by się przydał ;)
 
Z mojego punktu widzenia Grepolis powinno isc w kierunku "wymuszania" wiekszej aktywnosci gracza bez wzgledu na to jakie sa ustawienia swiata (szybki,wolny)
Zrozumialym faktem jest to,ze nikt z nas nie siedzi na grze 24h ale przy odpowiedniej organizacji (np JA
smiley_emoticons_biggrin.gif
) staram sie wchodzic kilka razy dziennie w domu komputer poza domem apka. Wieksza czestotliwosc misji wyspowych ktore daja w obecnej chwili bonusy od rzadkich do wspanialych - moze zwiekszyc bank nagrod o X ilosc birem na godz lub x ilosc ogni oprocz jednostek ladowych oraz innych bonusow :eek:d premii do ilosci wydobycia surek,ilosc uzyskiwania lask po szybsza rekrutacje/budowe
Przemyslec system eventow. Jasnym jest ze wszystko oparte jest o biznes i nikt nic za darmo nie robi ale jednostki mityczne powinny wrocic do najtrudniej pozyskiwanej jednostki. Dzis wpadaja eventy i ekwipunek jaki posiadamy dla aktywnego gracza w krotkim okresie czasu nabity jest mantykorami,harpiami lub gryfami. Ze strategicznego punktu widzenia (a grepolis jest gra strategiczna) majac mozliwosc wykradania lask ze swiatyn graczy ktorych atakujemy p[lus premia do ilosci lask na godzine z misji wyspowych cala paczke latajcy idzie zrobic dosc szybko ale wymaga to aktywnosci a nie do odcinania kuponow z eventu.
Mamy bohaterow..dzis paka ogni robi sie niemal migiem z tytulu Arystotelesa....20 poziom plus ZEW i paczka ogni odbudowana tego samego dnia.
Gra nabiera sztucznej dynamiki poniewaz mamy wokolo tyle roznych "fajerwerkow" dostepnych w grze, ze strategia i rozmyslnosc prowadzenia gry przegrywa z iloscia jakze latwego dostepu do jednostek siejacych najwieksze spustoszenie. Owszem sa pkt walki,mamy miasta czesto w wiekszej ilosci niz 100 itd ale zobaczcie...kiedys od startu do EC musialo pyknac blisko rok gry dzis 6-7 miesiecy. WYscig z cudami,sojusz XYZ stawia 7 ,wygral i do widzenia...a Wlasnie cuda winny w znaczacy sposob podnosic chec do dalszej gry wiec korzysci wynikajace z posiadania cudu musza miec znaczacy wplyw na dalsza czesc rozgrywkiale to wymaga calkowitej zmiany obecnej formy jaka wszyscy znamy.
 

DeletedUser27944

Guest
W zada należy sobie wsadzić to powiadomienie czasowe o zbierani sury z wiosek. Jak kiedyś się to robiło: pach, pach, pach - tak teraz 2 razy dłużej + przycinki + denerwujące czekanie na dwa "jakże cenne" komunikaty. A na co to komu???
 

DeletedUser5

Guest
NUDZIELEC, czym objawia się u ciebie problem z handlem? Sprawdziłam na moim koncie i nie zauważyłam błędu, dlatego byłabym wdzięczna za więcej informacji.

Dex Aligator, dziękuję za informację, przetestujemy zamulanie okna podczas zbierania surowców i zgłosimy to do techników.
 

DeletedUser27944

Guest
Dex Aligator, dziękuję za informację, przetestujemy zamulanie okna podczas zbierania surowców i zgłosimy to do techników.[/QUOTE]

Ależ proszę bardzo
Proszę też mnie nie wrzucać do jednego gara z tym Panem powyżej. Nie czepiam się "władzy" dla zasady, szanuję waszą pracę, informuję tylko że jest gorzej niż było
Pozdrawiam szanowną i jakże zacną administrację owej gry na Polskiej ziemi ;-)
 
Dex Aligator, dziękuję za informację, przetestujemy zamulanie okna podczas zbierania surowców i zgłosimy to do techników.

Ależ proszę bardzo
Proszę też mnie nie wrzucać do jednego gara z tym Panem powyżej. Nie czepiam się "władzy" dla zasady, szanuję waszą pracę, informuję tylko że jest gorzej niż było
Pozdrawiam szanowną i jakże zacną administrację owej gry na Polskiej ziemi ;-)[/QUOTE]

Ja się nie czepiam tylko stwierdzam fakty, błędy w grze są zgłaszane od bardzo dawna, większość do dziś nie zostało naprawionych. Znam gry które w wersji beta są lepiej dopracowane niż grepolis dlatego będę często przypominać o tym że od wielu lat ci technicy nie zrobili nic by usprawnić grę.
 
Komunikat jest kompletnie niepotrzebny, poza tym informacja o czasie pozostałym do odebrania surowców blokuje możliwość klikania w oknie kapitana wiosek rolniczych, więc dostęp za który się płaci jest zablokowany. Jeżeli coś daje się dla ułatwienia, to po co taką możliwość później zabrać?
 

DeletedUser29238

Guest
Nic nie jest blokowane. Do tej pory po zbiorach surowców pola tez były niedostępne. Jak surowce będą gotowe, banner zniknie i można ustawić wszystko zgodnie z wolą gracza, tak jak do tej pory. Jest pomysł graczy, żeby banner przesunąc niżej, żeby nie zasłaniał informacji. Informacja nie pokaże się, dopóki nie pobierze się surowców ze wszystkich dostępnych wiosek na wyspie.
 

DeletedUser14399

Guest
ja nie kumam czemu ma to służyć przecież na wioskach było info o następnej kolekcji
 

DeletedUser5

Guest
Ależ proszę bardzo
Proszę też mnie nie wrzucać do jednego gara z tym Panem powyżej. Nie czepiam się "władzy" dla zasady, szanuję waszą pracę, informuję tylko że jest gorzej niż było
Pozdrawiam szanowną i jakże zacną administrację owej gry na Polskiej ziemi ;-)
Technicy wiedzą już o tym problemie, mam jednak prośbę. Jeśli komuś również podgląd wiosek zamula podczas zbiórki surowców, byłabym wdzięczna, gdybyście mogli dać znać i napisać którego świata to dotyczy.

Komunikat jest kompletnie niepotrzebny, poza tym informacja o czasie pozostałym do odebrania surowców blokuje możliwość klikania w oknie kapitana wiosek rolniczych, więc dostęp za który się płaci jest zablokowany. Jeżeli coś daje się dla ułatwienia, to po co taką możliwość później zabrać?

Komunikat rzeczywiście znajduje się w niefortunnym miejscu, przekazaliśmy prośbę, żeby został przeniesiony niżej, żeby nie zasłaniał listy wiosek.
 

DeletedUser19924

Guest
Zamula cały czas na Apollonii..klikam zbiórkę surki, przechodzę do następnego miasta, a tam mnie cofa do poprzedniego i wywala komunikat. Trzeba po raz kolejny klikać na dane miasto i dopiero klikać zbiórkę surki. Nie zawsze, ale jak ktoś zbiera z automatu, to się wkurzyć można jak trzeba się wracać co jakiś czas.

Na razie miast mało, to nie przeszkadza za bardzo, lekko irytuje...jednak jak miast przybędzie, to będzie tylko gorzej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry