Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser30073

Guest
za niedługo to wy wprowadzicie już nowe premki
"
1-od obrony morskiej
2-od ataku morzem
3-od obrony lądem
4-od ataku lądem
5-więcej łask o 50%
6-silniejsze mity w ataku
7-silniejsze mity w obronie
8-szybsze handlowanie
9-planer ataków
10-szybsze zbieranie surowców
11-więcej produkcji srebra
12-więcej produkcji kamienia
13-więcej produkcji drewna
14....

"
Zajmijcie się może zrobieniem fajnego eventu? coś nowego? a nie takie badziewie które tylko uturdni gre bo jakoś mi się nie widzi budowac miast od 0 żeby nie usuwać aktualnych badań w akademiach
Oj inno Jak zwykle na NIE !!!!!!!
 

DeletedUser5

Guest
na tak : grad i przebicie
zabrakło jeszcze "grabienia łask" on/off
Jak uważacie, często zdarzają się takie sytuacje, w których macie ochotę wyłączyć grabienie miast? Jeśli mielibyśmy dodać przełączniki do gradu i przebicia, to w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać je również do grabienia, ale zastanawiam się w jakich okolicznościach byłoby to dla was przydatne.

Klocek wraca na 22 poziom, czy po prostu zostało użyte stare zdjęcie?

Stary obrazek, rzeczywiście może to wprowadzać w błąd, aktualnie nie ma w planach przeniesienia kolona z powrotem na 22 poziom.

A może to wszystko jest celowym działaniem, aby sztucznie wydłużyć światy...bo przecież tak się stanie w jakimś stopniu jak trzeba będzie poświęcać punkty kultury w większej ilości na anulowanie badań w akademii niż nowe sloty?!

Słuszna uwaga, jak wspomniałeś we wcześniejszym poście, może to być szczególnie problematyczne przy przejmowaniu nowych miast i spowalniać rozwój, bo nie dość, że nie wiemy jakie badania są w danym mieście przed jego podbiciem, to dodatkowo zmiana specjalizacji byłaby kosztowna.

Ja tam jestem ciekawy jak się zmieni ilość potrzebnych punktów na dane badania...jeżeli aktualnie potrzebujemy na taran 10 punktów, to po tych zmianach powinna być za połowę tych punktów. W końcu będzie dawać jedynie połowę wcześniejszych możliwości.

Tych punktów badań już trochę brakuje w niektórych opcjach, trzeba je rozsądnie przyznawać i często zrezygnować z jednego ważnego badania, kosztem drugiego. Może trzeba będzie dać 5 punktów na poziom akademii zamiast 4? Na tak rozbudowaną akademię potrzeba pewnie więcej punktów, bo jak znam życie rozbicie jednego badania na dwa nie zmniejszy o połowę wymaganych punktów na dane badanie. Jak znam życie, to może i coś się zmieni, ale niewiele..co by ludzie częściej zmieniali jej wystrój.

Aktualnie:
1. Na taran wydajemy 10 punktów w akademii po zmianach i dwóch badaniach 13 punktów do wydania.
2. Na falangę wydajemy 9 punktów, po zmianie 12 punktów
3. Na wybrańców wydajemy wydajemy 10 punktów, a po zmianie 13 punktów
4. Na rekrutację mityków trzeba będzie wydać dodatkowo 6 punktów (10 za badania - 4 zwrotu)

Dziękuję ci za bardzo konkretną opinię. Jeśli chciałbyś zrobić miasto dobre do wszystkiego, to rzeczywiście koszt punktów badawczych byłby znacznie wyższy, za to przy specjalizacji oszczędziłbyś trochę punktów i mógł je wykorzystać na inne badania. Mimo wszystko trzeba wziąć to pod uwagę, szczególnie w przypadku zmiany badań w mieście.

Jak wspomnieliśmy w ogłoszeniu, wasze komentarze są bardzo ważne, bo od nich zależy czy zmiany wejdą w życie czy nie. Przekażę wasze opinie do projektantów gry, jeśli macie jeszcze jakiekolwiek sugestie lub po prostu chcielibyście oddać głos na tak lub na nie, to piszcie śmiało :)
 

DeletedUser19924

Guest
Jeśli chciałbyś zrobić miasto dobre do wszystkiego, to rzeczywiście koszt punktów badawczych byłby znacznie wyższy, za to przy specjalizacji oszczędziłbyś trochę punktów i mógł je wykorzystać na inne badania. Mimo wszystko trzeba wziąć to pod uwagę, szczególnie w przypadku zmiany badań w mieście.
Przecież aktualnie już nie da się zbytnio zrobić "uniwersalnego" miasta...punktów zabrakłoby w połowie akademii. Chyba, że ktoś nie bada ulepszeń do rekrutacji, to mógłby sobie pozwolić na chociażby badanie łucznika w miastach z offem, czy wszystkich rodzajów statków w portach...

...a jak dojdzie więcej badań, to już trzeba się będzie zacząć zastanawiać, co jest nam najbardziej potrzebne z danej specjalizacji miasta...bo akurat te dodatkowe badania do obrony/ataku badać będzie trzeba z musu. Podstawa...
 
Ewentualna zmiana i dodanie badań są bez sensu. Zamiast skupić się na rzeczach istotnych usprawniających grę, to nadchodzi kolejne rozdrabnianie się. Na szczęście tym razem nie ma tragicznej argumentacji, jakoby nowi gracze mieli problemy ze zrozumieniem działania danego elementu, jak to było kiedyś.

Jest to wprowadzenie kolejnego pomysłu mieszającego w grze i kompletnie do niczego niepotrzebnego, bo obecne badania takie jak: taran, falanga, wybrańcy bogów działają bardzo dobrze i nie widzę potrzeby wprowadzania podziału na atak/obronę.

Ktoś kto wpadł na ten pomysł nie gra w grepolis, bo nie wie albo nie pomyślał, że wojska z danego miasta nie wykonują jednego działania, ale mają miejsce oba przypadki. Jeżeli mamy zbadany taran i falangę-standard na nowym systemie, gdzie często dochodzi do sytuacji, że atakujemy z danego miasta, a później musimy go bronić.
Zgodnie z nowym pomysłem dokładamy sobie niepotrzebnie kolejne badania zamiast posiadać jedno uniwersalne.

Nowy system wskazuje na obronę zarówno lądem jak też morzem, więc musielibyśmy mieć 4 badania, gdy teraz wystarczą 2. W momencie wprowadzenia ewentualnych nowych badań potrzebny byłby zmniejszony ich koszt, by suma potrzebnych punktów na badania podzielone równała się poprzednim lub też zwiększenie ilości punktów za poszczególne poziomy akademii.

Lepszą zmianą byłoby umożliwienie korzystania z wiosek rolniczych po podbiciu/założeniu miasta, ponieważ jak wiemy, musimy odświeżyć grę, żeby móc je sobie rozwinąć zamiast korzystać z nich od razu. To byłaby zmiana na plus w grze, a nie tworzenie raczej z nudów dodatkowych niepotrzebnych opcji.
smiley_emoticons_rollsmiliey.gif
 
Ja to sobie tak myślę czy w projekcie nie ma jakiegoś drugiego dna
Mało kto robi akademie 36, komu zależy na "doświadczeniu w bitwach" robi 34, komu na tym badaniu nie zależy robi np 31 i ma "wybrańców bogów" oraz "plądrowanie świątyni", niektórzy zostają przy akademiach jeszcze niższych np 28 aby mieć podbój lub 30 na festyny, nie wspominając o ich rozwalaniu nawet.
Proponowana zmiana wymusi większe akademie żeby mieć badania, do których gracz był przyzwyczajony, pal licho z 6-ma mieszkańcami za 2 ostatnie levele ale w eko to ponad 700 niepotrzebnych punktów, jeżeli przemnożyć to przez kilkanaście/kilkadziesiąt miast to morale siądzie a "moralowcy" na pewno akademii nie podniosą, a obecność morale to już ma być standard ( z malutkimi tylko wyjątkami )
 
Jak uważacie, często zdarzają się takie sytuacje, w których macie ochotę wyłączyć grabienie miast? Jeśli mielibyśmy dodać przełączniki do gradu i przebicia, to w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać je również do grabienia, ale zastanawiam się w jakich okolicznościach byłoby to dla was przydatne.

w takich samych jak grad ;) chcę lecieć zgrabić łaski to lecę ... z innej beczki jednymi mitykami łatwiej mi wyczyścić miasto ale drugimi chiałbym wlecieć i zebrać łaski ;) a tak ... zbierają pierwsze które wlecą :( ..

odnośnie rozdzielenia badań ;) atak/obrona
zapomnieliście o jeszcze jednej opcji
jeżeli proponujecie dodać rozdzielone badania to zostawcie również te podwójne (TARAN/FALANGA/WYBRAŃCY) wtedy każdy będzie mieć wybór ..
w ten sposób wilk syty i owca cała ;)
 

DeletedUser23003

Guest
Jak uważacie, często zdarzają się takie sytuacje, w których macie ochotę wyłączyć grabienie miast? Jeśli mielibyśmy dodać przełączniki do gradu i przebicia, to w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać je również do grabienia, ale zastanawiam się w jakich okolicznościach byłoby to dla was przydatne.



Stary obrazek, rzeczywiście może to wprowadzać w błąd, aktualnie nie ma w planach przeniesienia kolona z powrotem na 22 poziom.



Słuszna uwaga, jak wspomniałeś we wcześniejszym poście, może to być szczególnie problematyczne przy przejmowaniu nowych miast i spowalniać rozwój, bo nie dość, że nie wiemy jakie badania są w danym mieście przed jego podbiciem, to dodatkowo zmiana specjalizacji byłaby kosztowna.



Dziękuję ci za bardzo konkretną opinię. Jeśli chciałbyś zrobić miasto dobre do wszystkiego, to rzeczywiście koszt punktów badawczych byłby znacznie wyższy, za to przy specjalizacji oszczędziłbyś trochę punktów i mógł je wykorzystać na inne badania. Mimo wszystko trzeba wziąć to pod uwagę, szczególnie w przypadku zmiany badań w mieście.

Jak wspomnieliśmy w ogłoszeniu, wasze komentarze są bardzo ważne, bo od nich zależy czy zmiany wejdą w życie czy nie. Przekażę wasze opinie do projektantów gry, jeśli macie jeszcze jakiekolwiek sugestie lub po prostu chcielibyście oddać głos na tak lub na nie, to piszcie śmiało :)
Dlaczego odpowiadacie tylko na wygodne dla Was posty a do tych krytycznych sie nie odnosicie albo usuwacie?
 

DeletedUser5

Guest
Dlaczego odpowiadacie tylko na wygodne dla Was posty a do tych krytycznych sie nie odnosicie albo usuwacie?

Wszystkie opinie są dla nas ważne, szczególnie te krytyczne, w których podajecie argumenty dlaczego zmiana nie byłaby korzystna lub w jaki sposób można ją zmienić, żeby była pożyteczna w grze. Nie odnoszę się do wszystkich postów, jeśli coś jest niejasne to dopytuję o szczegóły lub komentuję jakąś propozycję z mojej perspektywy, ale czytam każdą wypowiedź i jak zwykle robię listę za/przeciw, żeby przekazać ją do projektantów gry :) Jeśli uważasz, że jakiś post został niesłusznie usunięty, to byłabym wdzięczna, gdybyś mógł to zgłosić w prywatnej wiadomości do mnie lub poprzez zgłoszenie do obsługi.

jeżeli proponujecie dodać rozdzielone badania to zostawcie również te podwójne (TARAN/FALANGA/WYBRAŃCY) wtedy każdy będzie mieć wybór ..
w ten sposób wilk syty i owca cała ;)

To byłoby jakieś wyjście, choć nie wiem czy nie wprowadzałoby to dodatkowego chaosu w akademii.

DonBeker, weteran2 - przedstawiacie ważne argumenty, dziękuję :)

Ja to sobie tak myślę czy w projekcie nie ma jakiegoś drugiego dna
Mało kto robi akademie 36, komu zależy na "doświadczeniu w bitwach" robi 34, komu na tym badaniu nie zależy robi np 31 i ma "wybrańców bogów" oraz "plądrowanie świątyni", niektórzy zostają przy akademiach jeszcze niższych np 28 aby mieć podbój lub 30 na festyny, nie wspominając o ich rozwalaniu nawet.
Proponowana zmiana wymusi większe akademie żeby mieć badania, do których gracz był przyzwyczajony, pal licho z 6-ma mieszkańcami za 2 ostatnie levele ale w eko to ponad 700 niepotrzebnych punktów, jeżeli przemnożyć to przez kilkanaście/kilkadziesiąt miast to morale siądzie a "moralowcy" na pewno akademii nie podniosą, a obecność morale to już ma być standard ( z malutkimi tylko wyjątkami )

Po ostatnich zmianach, które są na Byllis, morale jest uzależnione od liczby miast posiadanych przez obrońcę. Nie byłoby sensu wprowadzać takich zmian w akademii tylko po to, żeby wpłynąć na morale, zwłaszcza, że liczba punktów ma teraz mniejsze znaczenie.
 
To byłoby jakieś wyjście, choć nie wiem czy nie wprowadzałoby to dodatkowego chaosu w akademii.
.
dlaczego miało by wprowadzić jakiś chaos ? większy właśnie został zaproponowany w DEV BLOG;p

jeżeli byłoby zbadane któreś z multi badań atak/obrona (falanga,taran,wybrańcy) automatycznie w akademii szarzały by ich pojedyncze odpowiedniki
i vice versa ... jeżeli byłoby zbadane któreś z wybranych rozdzielonych badań to multi badania im odpowiadające zostałyby wyszarzone...

i jak zwykle nowa aktualizacja a prostego rozwiązania zastępowania(wyższymi,niższymi,takimi samymi odpowiednikami) już istniejących bonusów w mieście nadal nikt nie wprowadził ;p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser30330

Guest
Kiedy usunięcie morale?

Bo nikt ich nie chce oprócz supportu.
 
Zmiana badań to będzie największa głupota ze strony i$$o. Jak dla mnie ta gra jest zawsze taka sama i nie ważne co zmienią to w samej rozgrywce za dużo się nie zmieni, jeśli im zależy na tym by gracze stosowali jakieś strategie gry to po pierwsze powinni się pytać graczy czego oczekują i jakie zmiany oni by chcieli wprowadzić ( do dziś takiej inicjatywy od inno nie widziałem).
To już od dawna nie jest gra strategiczna tylko p2w. Jeśli gracz jest wstanie za pomocą kasy odbudować całe wojsko jakie stracił w ciągu kilku minut to gdzie tu jest strategia? Gdzie tu jest przede wszystkim rozmyślna gra, planowanie czy inne aspekty strategicznej rozgrywki skoro można walić na pałę i za kasę odbudować wszystko i bić aż do skutku. Wystarczy spojrzeć an prawdziwe gry z gatunku rts (bo taki to gatunek strategie). Tam liczy się dobra ekonomia(zarządzanie surowcami, budowa odpowiedniej ilości fabryk czy innych rzeczy produkujących zasoby) i przemyślane ruchy. W grepolis nie ma niczego z tych rzeczy bo wszystko można kupić od tak. Jeśli inno chce zmusić graczy do takiej gry o jakiej ja myślę to bez gruntownych zmian się nie obejdzie bo takie zmiany jakie oni proponują dużo nie zmieniają a wręcz jeszcze bardziej utrudnią grę nowym graczom, weterani myślę że już mają dość tej gry a taka zmiana jeszcze szybciej odrzuci ich od dalszego męczenia się z tym bublem.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29689

Guest
Czy może mi ktoś powiedzieć kiedy będzie ta aktualizacja ... bo ostatnio same problemy z tymi serwerami czekam od piątku na promocje na zarządców, mało to zostać naprawione przy aktualizacji. Aktualizacja wyskoczyła mi przed 15, tylko że widzę że kolejny raz coś się/ciach/ ....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23003

Guest
Czy moze ktos mi powiedziec po kij kolejny event? Inno jestescie beznadziejni!
smiley_emoticons_stevieh_rolleyes.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Wszyscy tak myśleli, a tu psikus...porażka jakaś. Ja mam jeszcze pełen ekwipunek powiększony po poprzednim i nie mam co z tym robić:)
 

DeletedUser5

Guest
Kiedy usunięcie morale?

Bo nikt ich nie chce oprócz supportu.

Nie mamy w planach całkowitego usunięcia morale, ale jak wspominaliśmy, chcemy wprowadzić jeszcze dodatkowe zmiany, dzięki którym morale byłoby bardziej użyteczne. Gdy tylko pojawi się wstępna propozycja, zamieścimy ją na DevBlogu.

Czy może mi ktoś powiedzieć kiedy będzie ta aktualizacja ... bo ostatnio same problemy z tymi serwerami czekam od piątku na promocje na zarządców, mało to zostać naprawione przy aktualizacji. Aktualizacja wyskoczyła mi przed 15, tylko że widzę że kolejny raz coś się/ciach/ ....

Niestety błąd z tą ofertą jest dość złożony, dzisiaj udało się częściowo naprawić problem i promocja będzie wyświetlać się u osób, które dopiero założą nowe konto. Z kolei u graczy, którzy zalogowali się wcześniej, oferta powinna się pojawić w ciągu najbliższych 2 dni.

Czy moze ktos mi powiedziec po kij kolejny event? Inno jestescie beznadziejni!
smiley_emoticons_stevieh_rolleyes.gif

Trochę rozjechał nam się kalendarz wydarzeń pod koniec roku, ze względów technicznych niektóre eventy wystartowały później niż powinny, dlatego odstęp pomiędzy Kręgiem Inkantacji a Puszką Pandory będzie niestety trochę mniejszy niż początkowo planowaliśmy.

Wszyscy tak myśleli, a tu psikus...porażka jakaś. Ja mam jeszcze pełen ekwipunek powiększony po poprzednim i nie mam co z tym robić:)

Z odbiorem nagród można będzie poczekać do końca wydarzenia, wszystkie bonusy będą mogły zostać przechowane w oknie eventu póki nie zostanie on zakończony, więc jest szansa na to, że uda ci się zużyć bonusy z ekwipunku :)
 
Event jak event ale standardowo bedzie mozna za zloto kupywac pewnie cos potrzebne do eventu, moze zrobicie w ktorejs aktualizacji jakąś sensowna blokade na wydawane zloto chociaz podczas eventow? Albo zmiejszyc ilosci eventow aby byly wieksze okresy pomiedzy nimi? Ledwo serwer sie zaczyna a juz sie konczy dla wiekszosci przez te eventy :/ event jest dla kazdego ale duza czesc graczy wyciaga z niego kilkq razy wiecej niz reszta, ktora nie chce wydawac tyle realnych pieniedzy na gre... wiem ze trzeba zarobic no ale bez przesady, nie ma granic? Jak widzialem reklame na comedy central grepolis to nie bylo wzmianki, ze ta gra jest platna.
 
Z odbiorem nagród można będzie poczekać do końca wydarzenia, wszystkie bonusy będą mogły zostać przechowane w oknie eventu póki nie zostanie on zakończony, więc jest szansa na to, że uda ci się zużyć bonusy z ekwipunku :)

Haha , a jak wystartuje kalendarz będzie można to samo powiedzieć , w połowie stycznia pewnie też będzie kolejny event ?

Może nie nazywajmy tego eventem , proponuje eventem nazywać okres kiedy nie ma żadnego wydarzenia , bo tego chyba każdy oczekuje
 
Status
Zamknięty.
Do góry