Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser946

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

było lekkie zdziwienie gdy zobaczyliśmy cuda na niepełnych wyspach.
a co to znaczy niepełne? że inne miasta są opuszczone/miejsca pod kolonizację czy są "żywe" miasta tylko bez sojuszu?
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

Że jeden sojusz ma przejęte wszystkie miasta na wyspie. Nie widziałem na nich żadnych opuszczonych, ale nie jestem pewny czy je też trzeba mieć przejęte.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

Że jeden sojusz ma przejęte wszystkie miasta na wyspie. Nie widziałem na nich żadnych opuszczonych, ale nie jestem pewny czy je też trzeba mieć przejęte.

Z tego co pamiętam 1 sojusz miał mieć przejęte wszystkie 20 miast na wyspie. Skoro mówisz, ze 1 sojusz je posiada to wszystko się zgadza. Nie chodziło o to, ze gracz ma mieć to 20 miast tylko sojusz.

Cytat z linku, który podał Ci Muab:
Jednym z wymogów do rozpoczęcia budowy będzie posiadanie w obrębie jednego sojuszu wszystkich 20 miast na danej wyspie. Jeżeli sojusz straci choćby jedno miasto, wstrzymana zostanie budowa cudu, a jeżeli cud był już na ostatnim poziomie, zostanie on zburzony do poziomu 9. Jeżeli sojusz straci wszystkie miasta na danej wyspie, cud zostanie całkowicie zniszczony.

Wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

Z tego co pamiętam 1 sojusz miał mieć przejęte wszystkie 20 miast na wyspie. Skoro mówisz, ze 1 sojusz je posiada to wszystko się zgadza. Nie chodziło o to, ze gracz ma mieć to 20 miast tylko sojusz.

zgadza się, takie od samego początku byly zapowiedzi, czyli cala wyspa, wszystkie 20 miast pod kontrola jednego sojuszu
ale jak się okazało w praniu można budować cud nie mając wszystkich 20, wolne miejsca jakoś nie przeszkadzają
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

dopóki ktoś się tam obcy nie wbije... ale to szczegół ;)

owszem, ale nie o to przecież chodzi, jeśli mówimy o warunkach koniecznych do ROZPOCZĘCIA budowy cudu, prawda?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

zgadza się, takie od samego początku byly zapowiedzi, czyli cala wyspa, wszystkie 20 miast pod kontrola jednego sojuszu
ale jak się okazało w praniu można budować cud nie mając wszystkich 20, wolne miejsca jakoś nie przeszkadzają

Jeżeli mimo wolnych miejsc można budować cuda to rzeczywiście jest to dziwne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

na początku jakoś sami przeoczyliśmy ten fakt że wyspa nie jest do końca zasiedlona i brakowało 5 miast :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

na początku jakoś sami przeoczyliśmy ten fakt że wyspa nie jest do końca zasiedlona i brakowało 5 miast :D

To bardzo dziwne, chyba nie powinno tak być. A wyspa nie jest przypadkiem w trakcie kolonizacji? Bo to chyba trwa dobę jak się nie mylę... Chociaż pewna nie jestem, bo tylko raz dzieki pomocy syneczka skolonizowałam i to jeszcze na 1.0 :mad:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

tak, trwa 24 godziny
wyslaliśmy dzisiaj kolony dopiero po rozpoczeciu budowy cudu :)
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

Widzę, że mnie nikt nie rozumiał:D Dam screena i tyle:

 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

zrozumial zrozumiał, u Was widze było jeszcze mniej miast :)
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

No jak widać. I tak wziąłem pierwszą lepszą wyspę, na innych mogło być jeszcze mniej.

W obecnej sytuacji można założyć konto na którymś świecie z cudami, jeżeli trafiło by się na pustą wyspę to można założyć sojusz i od razu cud budować... Wiem że to kompletnie bez sensu, ale wymagania do postawienia cudu powinny być większe, a 20 miast wcale nie było wielkim wymaganiem.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

Brak jakichkolwiek innych niż sojuszowe miast daje pełną kontrolę nad wyspą, jednak jaki jest sens rozpoczynania tam budowy? Wystarczy jeden "życzliwy" który poświęci kolona, transportowiec i biremę i jesteście ugotowani.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

Armia Czerwona na Alfie również robi cud mając kilka miast na wyspie a nie 20. Jasne, moglibyśmy wstawic im tam kolona bez trudu, ale nie ma takiej potrzeby :D

Tak czy inaczej kiepsko to świadczy o grze, że są aż takie luki w jej działaniu.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

Ja nie uważam tego za lukę, błędem by było gdyby można było rozpocząć budowę mając 19 miast własnych i jedno obce.
 
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

Jeśli opuszczone miasto można przyjąć za obce (a w sumie tak należy je traktować, bo jest przecież spoza sojuszu), to tak - można mieć obce miasto na wyspie i rozpocząć budowę cudu.
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Dyskusja na temat ankiety o wprowadzeniu wersji 2.0 na stare światy

no a przy istnieniu opuszczonego miasta można budować cud? (do tej pory ciągle była mowa o kotwicach - przynajmniej tak to rozumiałem)
a co kiedy jest miasto/miasta gracza bez sojuszu? też można? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry