Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20114
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser20114

Guest
Od jakiegoś czasu w grupie Beta testerów trwa dyskusja, w którą zaangażowani są też programiści i twórcy gry. Debata toczy się na temat zmiany scenariusza końcowego gry.
IG zdało sobie sprawę, że obecne zakończenie gry nie jest takim, jakie powinno być w grze tego typu i Era Cudów przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Gra ma utrzymywać aktywność militarną graczy a nie zmuszać ich do słania surowców w zamian za mało opłacalną nagrodę.
Tutaj rodzi się więc pytanie: jeśli wycofać Cuda, to czym je zastąpić? Jaki scenariusz końcowy? Jak sprawić, żeby zainteresowanie grą nie malało po dojściu do "finału"?
Są już pewne propozycje, ale nie będę się nimi tutaj na razie dzielić, żeby niczego nie sugerować.

Chciałbym wysłuchać Waszych opinii i propozycji...
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

No ja też ciekawa jestem na co zostanie zamieniona Era Cudów :)
Sama nie mam żadnych propozycji, więc z chęcią poczytam jakie mają inni.
 

DeletedUser21137

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Jakiś czas temu w dziale propozycje zaproponowalem stworzenie siedzib sojuszu. Jezeli teraz chcecie wycofac cuda to moze wprowadzic takie coś. W trakcie rozgrywki gracze beda przesylac resztki surowcow ktore beda dawac jakies bonusy a na koniec 10-20 najlepszych sojuszy stanie do ostatecznej walki. Sojusz ktory przetrwa najdluzej inire da sobie zniszczyc bazy wugrywa. Walka bedzie do konca a i sojusz musi byc zgrany by po ataku zgromadzic znowu wojsko.
Ps jestem na telefonie i nie moge znalezc tego linka
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Jakiś czas temu w dziale propozycje zaproponowalem stworzenie siedzib sojuszu. Jezeli teraz chcecie wycofac cuda to moze wprowadzic takie coś. W trakcie rozgrywki gracze beda przesylac resztki surowcow ktore beda dawac jakies bonusy a na koniec 10-20 najlepszych sojuszy stanie do ostatecznej walki. Sojusz ktory przetrwa najdluzej inire da sobie zniszczyc bazy wugrywa. Walka bedzie do konca a i sojusz musi byc zgrany by po ataku zgromadzic znowu wojsko.
Ps jestem na telefonie i nie moge znalezc tego linka

Zalatuje mi to z jakiejś gry tyle, że nie pamiętam z jakiej.
Same słowo "baza" w Grepolis dziwnie brzmi...
"A teraz chłopaki bronimy bazy"
Ten pomysł znudzi się jeszcze szybciej niż cudaki...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21137

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Nazwe mozna wymyslic. Baza to przyklad zreszta mam wrazenie ze co kto nie napisze to i tak skrytykujesz. Nie widzialem na forum bys sie z kims zgodzil lub pochwalil czyjs pomysl.
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Nazwe mozna wymyslic. Baza to przyklad zreszta mam wrazenie ze co kto nie napisze to i tak skrytykujesz. Nie widzialem na forum bys sie z kims zgodzil lub pochwalil czyjs pomysl.

Mylisz się :p Te pomysły które są (moim zdaniem) dobre to nie oceniam, bo 1. Nie chce mi się 2. Ktoś opisał to przede mną 3. Wstydzę się :rolleyes:

Dziękuję bardzo i cieszę się, że tak interesujesz się mną i sprawdzasz moje posty wiele to dla mnie znaczy.
 

DeletedUser21137

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Nie sledze ostatnio rzadko zagladam na forum i szkoda mi czasu. Po prostu zagladamy w te same dzialy i czesto widze twoj nick ale zeby team sie nie przyczepil ze nie piszemy na temat to napisz jak ty to widzisz i co bys dodal/zmienil
 
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Na koniec świata rozwalanie bunkra ze 500 tysięcy biremek kto pierwszy rozwali ten wygrywa:eek:
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Od jakiegoś czasu w grupie Beta testerów trwa dyskusja, w którą zaangażowani są też programiści i twórcy gry. Debata toczy się na temat zmiany scenariusza końcowego gry.
IG zdało sobie sprawę, że obecne zakończenie gry nie jest takim, jakie powinno być w grze tego typu i Era Cudów przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Gra ma utrzymywać aktywność militarną graczy a nie zmuszać ich do słania surowców w zamian za mało opłacalną nagrodę.
Tutaj rodzi się więc pytanie: jeśli wycofać Cuda, to czym je zastąpić? Jaki scenariusz końcowy? Jak sprawić, żeby zainteresowanie grą nie malało po dojściu do "finału"?
Są już pewne propozycje, ale nie będę się nimi tutaj na razie dzielić, żeby niczego nie sugerować.

Chciałbym wysłuchać Waszych opinii i propozycji...

Tylko czy to jest tak ważne by świat długo istniał??
Chcemy grac, dobrze się bawić i wygrać to wszystko a nie grac latami!

wymyślcie inny sposób wygrania świata choć cuda mają swoje plusy. Poprawił bym jedynie więcej walki a mniej słania surki i na 100% się spodoba. Ale pamiętajmy że ludziom nudzi się szybko wszystko dla tego nie może to długo trwać.

problem polega na tym, że inny cel małą właściciele gry a inny gracze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Uważam że obecna era cudów jest beznadziejna, zmusza graczy do wysyłania milionów surowców na budowę cudów uniemożliwiając produkcję nowego wojska, przez co nie są prowadzone prawie żadne ataki i gra w tym etapie staje się nudna. Po wybudowaniu również nie jest dobrze gdy wszyscy już widzą jaki jest wynik i kto wygrał często kończą grę, a na świecie zostaje coraz mniej graczy aż w końcu świat zostanie zamknięty po kilku miesiącach. Światy zostają zamykane mniej więcej po 2 latach od startu. Myślę że inno dobrze postąpiło chcą zmienić obecny scenariusz końcowy.
 

DeletedUser20114

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Jak szaleć to szaleć:

a może zostawić CUDA tylko w wersji ekstremalnej tj. wybudowanie jakiegokolwiek CUDU skutkuje brak limitu slotów dla danego sojuszu a CUDA dają inne bonusy

Piramida Cheopsa
Bonus: x 10 pojemność magazynu
Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie
Bonus: x 10 do produkcji surowców
Złoty posąg Zeusa
Bonus: rekrutacja jednostek lądowych o 90 % szybsza
Świątynia Artemidy w Efezie
Bonus: rekrutacja jednostek morskich o 90 % szybsza
Mauzoleum w Halikarnasie
Bonus: x 10 do produkcji łask boskich
Kolos Rodyjski
Bonus: rekrutacja jednostek mitycznych o 90 % szybciej
Latarnia morska na Faros
Bonus: x 10 szybkość i pojemność handlarza
realne propozycje proszę
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif

tutaj, nie dość że nie dałbyś rady ogarniać miast, bo wiecznie na czerwono wszystko by w nich było, to jeszcze InnoGames nic by nie zarobiło.
Nikt by woja nie skracał, bo by się produkowało wystarczająco szybko
Nikt by handlarza nie kupował, bo surki by latały tak szybko, że ich łapanie byłoby problemem.
Nikt by nie brał kapłanki, bo i po co jakby miał przyrost łask na poziomie paru tysięcy na godzinę


Tylko czy to jest tak ważne by świat długo istniał??
Chcemy grac, dobrze się bawić i wygrać to wszystko a nie grac latami!

wymyślcie inny sposób wygrania świata choć cuda mają swoje plusy. Poprawił bym jedynie więcej walki a mniej słania surki i na 100% się spodoba. Ale pamiętajmy że ludziom nudzi się szybko wszystko dla tego nie może to długo trwać.

problem polega na tym, że inny cel małą właściciele gry a inny gracze.
może źle się wyraziłem, Manfred.
nie chodzi o to, żeby świat trwał latami, tylko żeby scenariusz końcowy szybciej następował.
Zakończenie ma być interesujące i zachęcające jednocześnie. Rozważane jest przyspieszenie jego nastąpienia, bo obecnie na EC za długo się czeka, co z kolei prowadzi do tego, że światy ciągną się latami.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

to ile wgl INNO powinien trwać swiat skoro teraz trwa za dlugo jeśli czekamy na cudaki?
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

to ile wgl INNO powinien trwać swiat skoro teraz trwa za dlugo jeśli czekamy na cudaki?

Nie wiem ile według INNO, według mnie serwer x3 powinien trwać max 9 m-cy. Najwolniejsze powinny trwać do 1.5 r.

Co do tematu, jak zmienić zakończenie to ja najchętniej wprowadziłbym najazd Persów, który zmusiłby wszystkie sojusze do zjednoczenia się w celu odparcia inwazji :D
Jednak wymyślanie Persów, bunkrów biremowych i dziwacznych Baz jest bez sensu. Cuda to nie był zły pomysł, tylko jak zwykle wykonanie nienajlepsze. Projekt przygotowywało za dużo biznesmenów i programistów a za mało graczy. Zwyczajne oderwanie od rzeczywistości czyli ogólny trend tu panujący - "nie mam czasu na granie od 3 lat, bo poprawiam wam grę" - bezsens.
Cuda można poprawić tylko należy słuchać tego co chcą gracze i jakoś to wypośrodkować.

Miałem w dalszej części postu napisać jak widziałby to gracz o nicku MG34 ale chyba mi się nie chce..
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

nie chodzi o to, żeby świat trwał latami, tylko żeby scenariusz końcowy szybciej następował.
Zakończenie ma być interesujące i zachęcające jednocześnie. Rozważane jest przyspieszenie jego nastąpienia, bo obecnie na EC za długo się czeka, co z kolei prowadzi do tego, że światy ciągną się latami.

Prawda jest taka, że EC byłaby dużo ciekawsza, jakby uczestniczyło w niej dużo więcej sojuszy i graczy (a jak wiadomo po roku dużo ich już nie zostaje), można np. spróbować wypuścić świat, gdzie do EC potrzeba by 150/160 mln punktów.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Era cudu jest ciekawa, ale szybko można w łatwy sposób do niej się przygotować już od samego poczatku świata. Kto chce budować cudaki niech się wstrzyma ze startem około tygodnia może dwa i wtedy ze swoimi ludźmi się zarejestruje. Wcześniej się wysyła kilku graczy jako szpiegów i by określili rozwój mapy. Silna ekipa startuje i ma już mapę ogarniętą.

Bez takich informacji to naprawdę fajna zabawa - od poczatku cel sojuszu pod cudaki i rozwój pod cudaki i co najważniejsze walki pod nie.
W starych cudakach zmienił bym ich budowanie na samym środku a nie gdzie się chce - na konkretnych morzach bo wiadomo że najważniejsze walki robi się właśnie tam.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

rto jeszcze InnoGames nic by nie zarobiło.

choć ktoś nie owija w bałełne i piszę prosto z mostu o co tu chodzi. Za to szacun.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

może źle się wyraziłem, Manfred.
nie chodzi o to, żeby świat trwał latami, tylko żeby scenariusz końcowy szybciej następował.
Zakończenie ma być interesujące i zachęcające jednocześnie. Rozważane jest przyspieszenie jego nastąpienia, bo obecnie na EC za długo się czeka, co z kolei prowadzi do tego, że światy ciągną się latami.

W takim wypadku pomyślcie żeby na EC nie czekało się tyle. Pozmieniajcie tą obecną bo wiele poprawek nie potrzeba.
ważne by nagroda była dość cenna dla graczy bo przecież ludzie tu po coś grają -- wielu dla rankingów, wielu dla ludzi, wielu dla korony -- może zmobilizować ich do tego by zostali i wygrali?
No i to gdzie się je buduje ja bym zmienił bo wkurzające jest to że ktoś później zacznie i ma o 50% lepiej z cudakami. A Ci co naprawdę się nawalczą by utrzymać się na środku mają naprawdę ciężko
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Era cudu jest ciekawa, ale szybko można w łatwy sposób do niej się przygotować już od samego poczatku świata. Kto chce budować cudaki niech się wstrzyma ze startem około tygodnia może dwa i wtedy ze swoimi ludźmi się zarejestruje. Wcześniej się wysyła kilku graczy jako szpiegów i by określili rozwój mapy. Silna ekipa startuje i ma już mapę ogarniętą.

Bez takich informacji to naprawdę fajna zabawa - od poczatku cel sojuszu pod cudaki i rozwój pod cudaki i co najważniejsze walki pod nie.
W starych cudakach zmienił bym ich budowanie na samym środku a nie gdzie się chce - na konkretnych morzach bo wiadomo że najważniejsze walki robi się właśnie tam.

- - - Automatycznie połączono posty - - -



choć ktoś nie owija w bałełne i piszę prosto z mostu o co tu chodzi. Za to szacun.

- - - Automatycznie połączono posty - - -



W takim wypadku pomyślcie żeby na EC nie czekało się tyle. Pozmieniajcie tą obecną bo wiele poprawek nie potrzeba.
ważne by nagroda była dość cenna dla graczy bo przecież ludzie tu po coś grają -- wielu dla rankingów, wielu dla ludzi, wielu dla korony -- może zmobilizować ich do tego by zostali i wygrali?
No i to gdzie się je buduje ja bym zmienił bo wkurzające jest to że ktoś później zacznie i ma o 50% lepiej z cudakami. A Ci co naprawdę się nawalczą by utrzymać się na środku mają naprawdę ciężko

Jak miały by być umieszczane te cuda ?
 

DeletedUser20114

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

to ile wgl INNO powinien trwać swiat skoro teraz trwa za dlugo jeśli czekamy na cudaki?
aż tak niezrozumiale piszę?
smiley_emoticons_baby_junge2.gif


no dobra, podejście trzecie
smiley_emoticons_biggrin.gif


na wstępie chciałbym jednak zaznaczyć, że poprzez "scenariusz końcowy" nie mam na myśli końca (zamknięcia) świata, bo napisałbym wprost.
Scenariuszem końcowym jest obecnie Era Cudów i na temat tego scenariusza jest dyskusja.
Czas trwania światów (i ich zamykanie) nie jest tematem rozmów.

Zamiarem InnoGames jest utrzymanie/podniesienie zainteresowania grą.
Cel gry musi być warty zachodu, żeby sojusze z chęcią o niego walczyły. Dlatego też rozważane jest przyspieszenie rozpoczęcia scenariusza końcowego (Ery Cudów obecnie).
Głównym priorytetem gry ma być walka. Gracze / sojusze mają ze sobą walczyć a nie budować domki.
Scenariusz końcowy mógłby trwać dłużej. Oczywiście nadal będzie działać mechanizm zamykania światów, ale powinien on następować później (mechanizm), żeby gracze dłużej mogli się cieszyć wywalczoną nagrodą.
Ponadto nowy scenariusz powinien być łatwy do zrozumienia i wytłumaczenia - zwłaszcza nowym graczom.
No i najważniejsze - powinien znacząco zwiększyć rolę i znaczenie sojuszy, bo jakby nie patrzeć Grepolis jest grą drużynową.


Preferowany jest więc model gry PvP (gracz kontra gracz) zamiast PvE (gracz kontra gra), czy też walki z NPC (komputerowi "gracze")


p.s.
Era Cudów nie jest całkowicie przekreślana, jednak jeśli będzie miała zostać, to będzie poddana zmianom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Hm... coś mi się nasunęło na myśl. Mianowicie skróciłabym czas oczekiwania na Erę Cudów i nieco zmniejszyła ilość surki wysyłanej na nią. Ale po Erze Cudów dodałabym coś takiego jak Era Olimpu, która ruszyłaby np. miesiąc po wybudowaniu przez dany sojusz ostatniego 7 cudu. Na czym miałoby to polegać? (oczywiście to tylko zarys pomysłu).

Mianowicie wiemy jak rozrasta się świat - czyli od środka po okręgu. Dodałam poniżej obrazek, z zaznaczonymi 4 punktami na czerwono.

Olimp.png

Co miały by te punkty oznaczać? Mianowicie powstały by tam 4 Olimpy (dlatego w czterech miejscach, by wszyscy mieli równe szanse na ich zdobycie). Czym by to się charakteryzowało? Powiedzmy przez miesiąc czasu każdy gracz miałby prawo wysłanie wojska na obronę tego miasta (wiem, odkrywało by się własne miasta wtedy, ale kto nie ryzykuje ten nie ma), a po miesiącu należało by taki Olimp zdobyć. Sojusz, który pierwszy zdobędzie Olimp - uzyskuje miano Władcy Olimpu. Na czym polega trick? Olimpu nie dałoby się przeskanować - nikt by nie wiedział ile tam jest wojska. Trzeba by tu było myśleć bardzo strategicznie. Możemy np. jako sojusz ustalić, że bunkrujemy 3 inne Olimpy, a będziemy rozwalać ten jeden (tak samo mogą inne sojusze myśleć) i teraz kto pierwszy wyzeruje dany Olimp - wygrywa. Po wygraniu na Olimpie ukazałaby się informacja ile wojska nazbierało się tam przed zdobyciem. Myślę, że to by dodało grze adrenalinki trochę i zaspokoiło wojenne aspiracje części graczy, po nudnej Erze Cudów :)
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Czas trwania światów (i ich zamykanie) nie jest tematem rozmów(...)

Oczywiście nadal będzie działać mechanizm zamykania światów, ale powinien on następować później (mechanizm), żeby gracze dłużej mogli się cieszyć wywalczoną nagrodą.

No to widać, to oderwanie od rzeczywistości o jakim pisałem.
Jakiej nagrody byście nie wymyślili, to nie będzie nikt w to dalej grał po jej zdobyciu.
No oczywiście oprócz kilku aspołecznych typów budujących do końca wioski i przejmujący całe morza szaraków. I tych kilku osób, którym się grepo z fejsem pomyliło. Nic tu nie zmienicie.

Gracze chcą rozgrywki, zwycięstwa i kolejnego serwera. A pokonani chcą rewanżu.

Era cudów była dobrym pomysłem, tylko wzięli się za jego realizacje teoretycy.
Dlatego teraz jest nuda, brak walki i ogólne narzekanie a cuda wygrywa się cwaniactwem, oszustwem albo grubym fartem. Kiedy gracze protestowali to się im wmawiało, że wszystko jest ok i to taka strategia gry.

Co ja bym zmienił? Nie mam głębokich przemyśleń bo cuda raz budowałem i raz je wygrałem. Na pewno warto posłuchac bardziej doświadczonych. Ale kilka pomysłów mam też.

1. Dużo szybszy start EC.

Teraz era odpala, kiedy sojusze są okopane już na pozycjach jak ruscy pod Kurskiem i do cudu trzeba płynąć często półtorej morza. Zacznie się wcześniej to i walka będzie.

2.Bonus za lokalizację.

W tym momencie sojusz X startuje 2 tygodnie po wszystkich i ma ułatwione zadanie. Wystarczy dodać odpowiedni przelicznik. Im dalej jesteś od punktu 0 na mapie tym więcej surowców/łask na cud potrzeba wysłać.
I skończy się historia Imperiów mórz 65 i 34.

3. Łaski nie surowce.

Więcej pracujemy łaskami a mniej surowcami. Surowce zostaną na budowę armii. Będzie mniejsze znużenie słaniem. Kapłankę tez ktoś wreszcie wykupi.

4. Konto nieaktywne - poziom w dół.

Kolejna plaga ery cudów czyli cud na urlopie. Na podobnej zasadzie jak zapala się czerwony kwadrat, jeśli nie ma logowania na konto powyżej dni 7 leci poziom w dół na cudzie. I jeśli konto jest na urlopie również. Już się naczekałem kiedyś 3.5 miesiąca na gościa co miał 3 wyspy z cudami i poszedł na urlop na ponad 100 dni.
Tutaj tez powinno być ograniczenie, że można mieć góra 30% wiosek na wyspie i szlus.

5. Nagroda

Nagrody za zbudowanie cudów powinny być zabierane ze sobą na kolejny serwer.
Buduję Latarnię, zdobywam córkę latarnika i chowam ją do worka po czym wykorzystuje na wiele różnych sposobów na kolejnym serwerze.
Buduję 4 cuda mam 4 nagrody i włączam zegar odliczający czas do końca serwera. Może wtedy nie każdy noob by łaził po grepo w Koronie.

Można by jeszcze kilka oczywistych poprawek tu wypisać tylko po co? Takie zmiany się powinny pojawić już w pierwszej aktualizacji czyli kilka lat temu
Teraz wyskakujecie ze zmianami, które i tak maja iść w niedobrym kierunku więc szkoda zachodu. Po 2 latach narzekania INNO znowu dozna olśnienia, ze jednak spaprało sprawę.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ale po Erze Cudów dodałabym coś takiego jak Era Olimpu, która ruszyłaby np. miesiąc po wybudowaniu przez dany sojusz ostatniego 7 cudu.

Tak, a po Erze Cudów i Erze Olimpu nastapiłaby Era Tartaru gdzie wszyscy bysmy sie przez rok obrzucali błyskawicami i kto wiecej a potem Era Pieczenia Szarlotek...i tak bedziemy siedzieli po 5 lat na serwie i pisali ze soba i sie miedzy sobą pobierali i płodzili uposledzone grepo-stworki :D

To nie jest portal społecznościowy na litość. Robimy kampanię wojenna, ktos wygrywa, inny zostaje pokonany, wracamy do domów odbudowac siły i planujemy kolejna wyprawę. Ehhh kobiety...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser9244

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

A pokonani chcą rewanżu.

Myślę, że to może być kluczowe stwierdzenie :) Każdy człowiek ma w sobie to coś co mu mówi raz przegrałem ale następnym razem bym mu dokopał gdybym tylko dostał taka możliwość. ;) Idąc na nowy serwer szanse, że powstaną te same sojusze z tymi samymi graczami, aby można było się odegrać są praktycznie zerowe...
Jednak przyznaję bez bicia, że konkretnej propozycji na ten moment nie mam..
 
Do góry